Kto je tu neonacista a miliónový chrobák

Niekto si možno ešte spomenie na film Miliónový chrobák. Bláznivý zoológ Cerullo objavil chrobáka, ktorý podľa neho sa vyskytoval tam, kde boli pod zemou ropné polia. To samozrejme mu vynieslo pozornosť kriminálnych štruktúr a tým skrížil cestu  komisár Rizzo a jeho kolega Caputo.

Nakoniec našli chrobáka aj v Neapole a na „novoobjavenom ropnom poli“ navŕtali neapolskú odpadovú kanalizáciu.

Hľadanie neonáckov na Slovenku dnes už pripomína hľadanie miliónového chrobáka. Našiel sa už takmer všade. Bol ním Oskar Dobrovodský, bola ním aj moja maličkosť a s nami mnohí iní. Naozaj sa dá povedať, že kto ešte nebol označený za fašistu a nácka, je buď na výplatnej listine mimovládiek alebo nech sa prihlási u súdruha Žinčicu.

Naposledy ma v tejto súvislosti pobavil kedysi známy spevák Marián Greksa.

Veď posúdte sami, screen obrázku je z verejne prístupného FB profilu Mariána Greksu:,

greksa

 

Vidíte tam, to čo ja, to slovo demokrata ?

Podľa mňa Kotleba nemá čo robiť v parlamente a nemali mu dovoliť ani kandidovať. A to nielen v týchto ostatných voľbách,  ale ani v županských.

Pominieme hypotézu, že Marián Greksa by rád ovplyvňoval Kotleba – Ľudová stránka Naše Slovensko zvnútra, teda cez využitie vnútrostraníckej demokracie a vidí v strane osobnosť, ktorá by dosiahla pre stranu ešte vyššie  percentá. Ak je to tak, tak sa vopred pánovi Greksovi ospravedlňujem.

Ak to tak nie je, tak kto nemal mu dovoliť ani kandidovať ?

Možno niekoho opomeniem, ale mne ako jediná reálna alternatíva, čo by teoreticky okrem členov jeho strany nemala mu dovoliť ani kandidovať už pripadá len do úvahy štátna moc.

A tak je otázka, kam potom zaradiť názor Mariána Greksu.

Medzi nacistické postoje nie, nacisti nepotrebovali voľby vôbec.

Medzi fašistické postoje neviem, systém volieb Mussoliniho fašistických rád je zatiaľ pre mňa veľkou neznámou. Netuším ako sa tam nominovali kandidáti, do akej miery štátna moc dovoľovala či nedovoľovala niekomu kandidovať.

Dovoľovanie a nedovoľovanie kandidovať mi najviac pripomína jednotnú kandidátku Národného frontu z čias ČSSR. Ale tá bola len jedna, nebolo ich 23.

Takže neviem, ostanem zatiaľ pri tom, že neviem výrok „dedka demokrata“  nikam politologicky zaradiť.

Občan to mal v sobotu naozaj ťažké. Napríklad spomínaný Marián Greksa sa stihol predtým objaviť tak v Nove tak aj SaS

A tak občan, ak sa mal v sobotnajších voľbách cez (kontra) indikátor miliónového chrobáka mal dostať na ropné pole – teda zvoliť skutočne demokratickú stranu, tak zákonite v drvivej väčšine prípadov skončil ako spomínaný Cerullo. Miesto ropy navŕtal mestskú kanalizáciu.

 

 

 

 

 

 

10 komentárov

 • Toto su moralne autority..tolko politickeho balastu a ovečky začapkajú..

 • Kotleba nemal byť ani župan .
  Suhlasim s M.Greksom , mali ho vtedy za tie Hlinkové košele , hailovanie a vzývanie právoplatne odsúdiť a neumožniť mu zastávať verejné funkcie . Lebo by nebol bezúhonnym .

  Neviem čo robil idiot prokurátor , idiot sudca a idiot minister vnutra a idiot minister spravodlivosti .

  Teraz je neskoro , bude mať imunitu …

  • BOL len OBVINENÝ, ale nikdy mu nič nedokázali. Takže pred zákonom je čistý. Naviac hovorí len to, čo množstvo ľudí v tomto štáte vnútorne cíti, ale bojí sa to povedať nahlas, resp. nahlas to povie iba v krčme pri pive…. Zákony sú krátke nielen na Kotlebu, ale aj na množstvo iných občanov tohto štátu – a je jedno či bývajú bez vody a elektriny v osade, alebo v miliónových vilách. Či kradnú v malom v záhradkárských osadách, alebo vo veľkom v politike…. Z tohto hľadiska je problém Kotlebu len také malé nič… Búrka v šerbli – ak by štát riešil veci, ktoré trápia ľudí, tak by žiaden Kotelba nebol. Ale to ťažko pochopia ľudia s klapkami na očiach.

  • O tom čo by Kotleba mal alebo nemal byť, nerozhoduješ iba ty, ale všetci voliči (a nevoliči).
   Nerozumiem kde sa v mnohých „demokratoch“ berie túžba ostatným diktovať, rozkazovať, zakazovať a nariaďovať. Toto sa dialo za boľševika alebo nacistov, ku ktorým majú diktátori tvojho typu bližšie ako samotný Kotleba. Spamätajte sa.

 • Kedysi, keď som mal Facebook, mal som medzi priateľmi aj Mariána Greksu. Po niekoľkých „diskusiách“ a vzájomných komentároch som tohto pána navždy zablokoval. Takže jeho terajšie názory ma vôbec neprekvapujú a s odstupom času je mi jasné, že tento umelec hrá odjakživa na falošnú nôtu, pričom jeho dirigent má asi trvalý pobyt kdesi za oceánom…A zďaleka nie je v našich končinách jediný.

 • Aký otec, taký syn. Jeho otec, komunistický funkcionár a riaditeľ gymnázia ul. L. Sáru bol kreatúrou, z ktorej si robili dobrý deň všetci študenti. Mladý, ako by mu bol z oka vypadol. Starý teroristickým spôsobom viedol gymnázium, ktoré aj podľa vrabcov aj sám vykrádal. Učil občiansku výchovu a jeho kolegiňa bola pani Jurkovská (Jurkovský – zástupca šéfa úradu pre veci Cirkevné na min. kultúry SSR). Nepadol veru ďaleko od stromu, ale padol dobre.

 • Duma večerná

  Uvažujem aká páka
  účinná je na hlupáka
  čo bohorovne
  bludy hlása.

  Jeden v mene tuposti a moci.

  Druhý v mene slniečkovej
  vraj demokracie
  chce vytvoriť diktát nový.
  Z kaviarne a štátnej moci
  značka Hanba Leninovi !

  A mainstream
  nech sa len činí.

  V tvorbe poloprávd
  nie pasívny byť
  treba činy.

  Haleluja len nám.
  A pravdy sú
  iba naše.

  Čóó? Nesúhlasíš ?

  Veď pochopíš ty nímand.
  O čom je moc tohto sveta
  keď užiješ si tej našej

  jak zákon káže.
  .

 • No, tu si ludia mylia pojmy s dojmami. Dojem – Kotleba je fasista/rasista/neonacista. Pojem – Nikdy za to nebol odsudeny pravoplatne. (A presumpcia neviny plati aj pre neho). Nemozeme obmedzovat ludi na zaklade nejakeho verejneho hyp-u, lebo niekto si nieco mysli, tak funguje mozno paranoja a socialne siete socialno-humanistickych kazatelov.

  Zakony na odsudenie mame. Sirenie fasizmu/rasizmu/nacizmu je zakazane. Takze mali dost casu na to, ho dostat do basy.

 • priznam sa ze sposob akym teraz media pisu o Kotlebovi ma vytaca svojou primitivnostou (a Kotlebovi dviha percenta)

  myslim si ze je za tym aj to ze slnieckari zakazovali diskusiu o minulosti a tym zabranili vyrovnaniu sa s nou (triezvo zhodnotiti dobre i zle a poucit sa do buducnosti)
  a teraz sa cuduju ze kostlivci vypadavaju zo skrin
  Kazdeho kto mal iny nazor ako ten jediny spravny ostrakizovali a oznacovali za fasistu, az ludia prestali slovo fasista brat vazne (niekedy sa pytam ci to nerobili naschval z nejakej svejkoviny)

  A slnieckarom odkazujem: mate pravo na svoj nazor a interpretaciu ale nemate pravo na vlastne fakty

Pridaj komentár