Lidové hlasování v monarchii bez ústavy; whiskey, dudy a kilt…

Dávame do pozornosti pohľad Břetislava Olšera na nadchádzajúce hlasovanie o nezávislosti v Škótsku aj v kontexte podobného hlasovania na Kryme.

Autorovi sa opäť podarilo ukázať dvojtvárnosť EÚ pri pohľade na rovnaké dianie vyvolané túžbou občanov kráčať po vlastnej ceste.

Zdroj:

One comment

  • mne sa na kampani proti odtrhnutia skotska strasne paci ako pripomina kampan pred volbami v CSFR 1992, ked budete zle volit, tak sa rozpadneme a potom iba uvidite, jak vam bude zle, ekonomicka katastrofa, pomaly nebudete mat co zrat…cesi (briti) vas slovakov (skotov) sponzoruju, bez nich ste v prdeli, na druhej strane vsetci cesi (briti) prosili slovakov (skotov) prosim, prosim, prosim, zostante….ono to nejako logicky nesedi, ked niekto realne na druheho doplaca, asi ho vehementne nepresviedca aby s nim ostal. btw, celkom ma pobavilo, ze v pripade odtrhnutia skotska odtial odidu anglicke banky…ze jaka haluz…inak keby naozaj odisli (sanca 1:10000000), tak frnacuzcke, talianske, nemecke a po skonceni sankcii aj ruske by sa velice potesili…

Pridaj komentár