Liga za ľudské práva určite nekope za Slovensko

Téme mimovládnych organizácií za venujeme pravidelne. Podľa nás je väčšina z nich nástrojom politiky krajín, ktoré pod rúškou ľudskoprávnej a antidiskriminačnej ideológie presadzujú záujem cudzích krajín na území Slovenska. Jednou z nich je aj pre nás už známa mimovládka Liga za ľudské práva, o ktorej sme písali minulý rok.

Vždy keď píšeme o mimovládkach začíname pri zdrojoch. Zákon stanovuje zverejňovať výročné správy v registri spravovanom ministerstvom financií. Register účtovných uzávierok je pre túto organizáciu verejne nedostupný. Jediná dostupná výročná správa je ešte z roku 2012, t.j. z čias, keď sa ešte neevidovali správy centrálne. V roku 2012 boli celkové náklady HRL 285tisíc eur, kde na odmeny a dane išlo vyše 170tisíc eur. Pri počte ľudí ako sa uvádza v registri uzávierok 5-9 ide o výplatu cca od 1574 do 2833 eur (v závislosti od počtu ľudí)

Absolútna väčšina zdrojov sú príspevky z dotácií, t.j. od sponzorov. Vo výročnej správe však nie sú uvedení. Zahraničné zdroje sú zahrnuté v závere správy pod stručným spoločným „Ďakujeme… a zahraničným partnerom.“ Na svojej stránke s kým HRL spolupracuje, sú však dobre známe mená: OSF (Nadácia pre otvorenú spoločnosť George Sorosa), EEA (Nórske fondy), Ambasáda USA, či Európska Únia. Samé krásne zahraničné zdroje, ktoré dlhodobo presadzujú neomarxistické tendencie v našej spoločnosti, ako je oslabovanie rodiny, likvidáciu národných štruktúr, relativizáciu a likvidáciu koreňov kultúry.

Ak sa pýtate, čo je náplňou tejto organizácie, je to právna pomoc migrantom. Inými slovami biznis pre právnikov, ktorí zastupujú migrantov v spore so štátom a ktorí pomáhajú napádať našu legislatívu s cieľom presadiť maximálne množstvo migrantov do nášho regiónu.

Keď sme minulý rok písali o prepukajúcej migračnej kríze, s hrôzou sme zisťovali, že pohyb migrantov na kontinent sa deje na základe informácií a za podpory európskych mimovládok. Jednou z nich je aj Liga za ľudské práva, ktorá je v materiáloch nájdených pri migrantoch uvedená ako kontaktné miesto.

HRL je partner mimovládky W2EU, ktorá doslova organizuje príchod imigrantov do Európy a o ktorej sme už písali

W2EU spolupracuje s Ligou za ľudské práva

W2EU spolupracuje s Ligou za ľudské práva

Aby tých prekvapení nebolo málo, dokument vo formáte Microsoft Word, ktorý Liga za ľudské práva vystavila na svojej stránke ako výzvu pre právnikov na školenie ochrany migrantov, obsahoval identifikačné údaje amerického veľvyslanectva. Inými slovami, organizácia je len krytím politických zámerov politiky USA v Európe…

Dokument Ligy za ľudské práva bol vypracovaný americkou ambasádou

Dokument Ligy za ľudské práva bol vypracovaný americkou ambasádou

 

A pri tom sa všetko deje za účasti nielen domácich aktivistov, ale pomocnú ruku – organizačnú a finančnú – podáva americká ambasáda, ktorá do tohto špinavého biznisu zaťahuje cez granty stále viac právnikov.

Dnes zverejnili naše médiá správu, že riaditeľka Ligy pre ľudské práva Zuzana Števulová si v piatok preberie v Spojených štátoch cenu za statočnosť z rúk amerického ministra zahraničia Johna Kerryho.

Nie je to cena za statočnosť pri ochrane ľudských práv slovenských občanov.  Je to medaila za ochranu amerických záujmov na území Slovenska, odmena za podporu migrácie. Zo skúseností okolitých krajín vieme, čo znamená príliv migrantov z nekompatibilných kultúr. Ak sú tieto skúsenosti – a oni sú – negatívne, potom podpora takejto migrácie je protispoločenská aktivita.

Odmena pre túto mimovládku je odmena za zradu slovenských záujmov. Hovorí sa tomu aj vlastizrada

Zdroj:

17 komentárov

 • Pingback: Cenzúra Sme – MEDZIČAS

 • Pingback: Užitočnosť návratu v čase na zistenie postojov ľudí – MEDZIČAS

 • Nórsko totiž hrá rolu morálnej svetovej vlády. Aj keď predstavujú len trištvrte promile svetovej populácie, sú to výlučne Nóri, kto každý rok rozhoduje o nositeľovi Nobelovej ceny za mier. Nórsky štátny ropný fond je s nasporeným objemom 754 miliárd eur najväčším investorom na svete a ovplyvňuje tým 9000 podnikov po celom svete. Nórsko má enormný vplyv na Slovensko, a síce prostedníctvom „EEA Fund“.

  Priamo a cez tieto fondy Nórsko darovalo Slovensku v časovom rozmedzí 2009-2014 okolo 75 miliónov eur. Čítanie vyúčtovania bolo dosť vzrušujúce. Prelistoval som si nespočetný počet podporených projektov na sociálne a ekologicky udržateľné spracovanie dažďovej vody, pekné šesťciferné sumy išli na obnovu košického Dómu sv. Alžbety či Devínskeho hradu.

  Ďalšie ťažisko predsta­vo­vala prevýchova Rómov v záležitostiach „odstránenia rodovo podmieneného násilia“. „When tradition hurts”, „Opening Slovakia“ a potom celá masa grantov pre zále­žitosti, ako sú „information campaign LGBTI History Month“. „Inakosť “ a „Trans­Fuzion, the only trans* or­ganization” Slovenska dostali podporu na hneď niekoľko projektov. Nórske peniaze dávajú prácu a chlieb tisícke Slovákov. Je to zvlášť Nórsko, kto krmí Havranovcov, Pietruchovcov a Weisenbacherovcov tejto republiky.

  https://www.postoj.sk/12328/bol-som-v-norskom-urade-ktory-odobera-deti-expedicia-europy

  Spýtal som, aký vplyv mala na hlavné zásady detská psychologička Kari Killén. Killén učí, že pre vývoj dieťaťa je druhoradé, či vyrastá pri svojich rodičoch. Vážna úradníčka ma jemne poopravila, bránila dielo Killénovej a takto potom zhrnula postoj Barnevernetu: „V nórskom práve platí naďalej biologický princíp.“ Ďalej použila formuláciu, že biologická rodina je „východiskovým bodom“. Spýtal som sa: „Východiskovým bodom alebo ideálom?“ V tomto nevedela rozoznať žiaden rozdiel.

  . Ten vybral svoj smartfón a scénu nakrúcal. „Neexistuje v Nórsku nebezpečenstvo“, spýtal som sa, „že sa tu rozšíri nové špicľovanie?“ Úradníčka odpovedala: „Problém je skôr opačný – že sa málo nahlasuje.“

  Musel som sa, samozrejme, spýtať, ako vníma to, že Barnevernet zruinoval povesť Nórska v celej východnej Európe. Už raz navštívila kolegov z českého úradu na ochranu detí, „ktorí majú celkom iné témy“, detskú chudobu.
  „Tu je úplne iný systém. My Nóri máme neobmedzenú dôveru v štátny systém.“ –
  „Viete o tom, že ľudia vo východnej Európe, aj pre zásahy socialistického režimu do súkromného života, majú iný vzťah k štátu? Majú neobmedzenú nedôveru voči štátu.“

  Bol som ešte dlhšie v Nórsku a všade som sa pýtal matiek na ich názor. Všetky chválili úrad na ochranu detí, “predtým robili primálo”, “občas mohli zasiahnuť skôr”.

  Osobne stale nemám v úmysle niekedy vycestovať s deťmi do Nórska.

 • Rusi si dokazali s nimi urobiť poriadok. SMEtiska kričaaaaali a kričaaali.

 • Drvivá väčšina ľudskoprávnych mimovládok sú zahraniční agenti, ktorí sa cez agendu ľudských práv snaží zasahovať do vnútorných záležitostí štátu.
  Treba tieto pochybné spolky zakázať, ako to urobilo Rusko, inak tu nebude nikdy pokoj.

 • Podľa Orbána je súčasná migračná vlna vopred plánovaná a riadená operácia.
  Brusel sa snaží nenápadne užierať viac a viac plátkov našej národnej suverenity a že mnohí tam teraz pripravujú plán na kompletne federalizované Spojené štáty európske.
  Hlavné nebezpečenstvo európskej budúcnosti nehrozí od tých, ktorí sem chcú prísť, ale od fanatických bruselských posluhovačov multikulturalizmu. Nedovolíme Bruselu nadradiť sa nad naše zákony.
  „Snažia sa schovať za masku humanity a súcitu, ale jej pravá tvár je okupácia územia. A to územie, čo oni získajú, je tak zároveň územím, ktoré my stratíme,“ upozornil.

  http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/VIDEO-Siri-sa-drsny-prejav-Orbana-Europa-nie-je-slobodna-Imigracia-je-riadena-okupacia-a-v-Bruseli-uz-proti-nam-planuju-265408

  Záver pre Slovákov:

  A ty mor ho! — hoj mor ho! detvo môjho rodu,
  kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu;
  a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom:
  Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom.

 • Tak svojho casu som narazil pri googleni na toto http://osf.sk/wp-content/uploads/2015/02/OSF-20-rokov-cinnosti.pdf v podstate sa jedna o bulettin NOS pri prilezitosti 20. vyrocia, autorom je Pavol Demes ( znama to osobnost ). Co do obsahu, tak je plny chvalospevov a vela z neho clovek nevydoluje, cenu zlata maju ale prilozene fotografie, ktore castokrat spoja s NOS aj osoby, ktore sa tym moc nechvalia… V podstate ide o zaujimavy material…

 • Knieza Myskin

  na stranke Ligy za ludske prava http://www.hrl.sk/organy-hrl sa uvadzaju tito ludia:
  je to viac ako spominanych 5-9 ludi na vyplatnej paske, je to 17 ludi
  ma snad medzicas informacie ze nie vsetci su plateni ?

  ——————————————————————————————————-
  Správna rada HRL:

  Mgr. Helena Tužinská, PhD.

  JUDr. Miroslava Stará

  JUDr. Katarína Fajnorová

  Štatutárna zástupkyňa (predsedníčka združenia):

  JUDr. Zuzana Števulová

  Členovia združenia:

  1. Bohumír Bláha

  2. Martin Škamla

  3. Miroslava Mittelmannová

  4. Zuzana Števulová

  5. Miroslava Stará

  6. Lucia Vlasáková

  7. Linda Göpfertová

  8. Katarína Fajnorová

  9. Katarína Dubcová

  10. Katarína Marinová

  11. Zuzana Bargerová

  12. Mária Krošláková

  13. Martina Šnírerová

  14. Helena Tužinská

  15. Alexandra Malangone

  16. Barbora Meššová

  17. Peter Štefančík

  • dufam, ze nie som jediny co si vsimol c. 15 Alexandra Malangone + Marco Malangone (autor textu spomenuteho vyssie). Je tam nejake prepojenie?

   • Mate pravdu, nik si to nevsimol. Ale chvila patrania dala trocha viac informacii. Marco Malangone je podla LinkedIn umelec z Talianska, ktory skutocne pracoval na Slovensku pre slovenske organizacie a slovensku vladu. Tieto su zaroven partnermi HRL. Marco Malangone v sucasnosti zije na Slovensku. Alexandra Malangone Micudova moze byt potom jeho partnerka, takze ten dokument mohol byt vytvoreny na pocitaci Marca Malangone. Ako sa do vlastnosti dokumentu dostal nazov US Embassy, nevedno.

    • Ako sa do vlastnosti dokumentu dostal nazov US Embassy, nevedno.

     mozno celkom jednoducho – dostali od US embasy stary nainstalovany PC ako dar by mali na com pracovat
     (zda sa ze nemaju take silne bezpecnostne kriteria pre IT techniku ako napriklad banky)

     • Sorry, ale to je vysvetlenie ako pre maleho chlaca. Pracujes v IT a vies ake su korporatne predpisy pre pracu s podobnymi zariadeniami a pripadnou likvidaciou. Ako minimum je vzdy kompletny Erase s nizkourovnovym formatom, ktory sa opakuje viac krat po sebe. Neviem si predstavit, ze cudzi uzivatel by dostal do ruk stroj, kde by bola povodna instalacia

 • V zdravej a svojbytnej spoločnosti by takéto zapredané kolaborantské filcky nepreberali „ceny“ ale makali odsúdení v pracovno-napravných zariadeniach za vlastizradu a genocídu.Takýmto hyenám len napluť do ksichtu!

  • V zdravej a svojbytnejsvojbytnej společnosti by takto organizace nemaly ziaden vplyv a casom by zanikli

   • pozri
    mimovladky maju vyznam v tom ze su protivahou vladnucej vrstve a tvoria urcity druh opozicie, co je v zasade dobre
    problem je v tom ked sa zmenia na ucelove nastroje (zahranicnej) velmoci ktora ich pouziva na ovladania situacie na Slovensku v rozpore so zdravym rozumom

    napriklad myslienka otvorenej spolocnosti (voci podnetom mimo nej) je v zasade pozitivna pretoze prinasa do spolocnosti myslienkovy pohyb
    napriklad jeden imigrant naozaj prinasa obohatenie svojim odlisnym pohladom, a aj 10 imigrantov je prinos
    ale 100 000 imigrantov (a este k tomu z netolerantnej bojovnej kultury) predstavuje neriesitelny problem aj v pripade nam blizkej kultury nieto este kultury fandiacej vestovej pyrotechnike (a v mene coho sa mame takyto problem vlastne zobrat na nase plecia?)
    napriek tomu nam myslienku imigrantov mimovladky agresivnym sposobom(manipulacia pocitom viny) neustale vnucuju

    Tych 100 000 rocne nie je ad hoc cislo ale realny odhad Slovenskeho migracneho ustavu. (a jeho riaditela B Priecela)

    • …to „obohatenie svojim odlisnym pohladom“ moze byt relevantne len v pripade, ze dotycny clovek ma cim obohatit. Ak napriklad zavries uchylneho masoveho vraha do miestnosti s 10 normalnymi ludmi, tak ver tomu, ze ich svojim odlisnym pohladom nijako neobohati.
     Navyse dnes mas internet a kazdy, kto sa chce obohatit odlisnymi pohladmi ma takmer neobmedzene moznosti – a ak mu nestaci citat, moze cestovat. Preto obohacovanie, ktore spominas, povazujem skor za demagogiu.

Pridaj komentár