Ľudová strana Naše Slovensko je stranou demokratických hodnôt.

Minimálne v rovnakej miere, ako súčasné parlamentné strany. Presvedčila o tom v utorok 1.9. 2015.

Ako sa im to podarilo dokázať za jeden deň, po celých rokoch pochybností?

Nebolo to nič zložité. Strana usporiadala protest v Trnave a zúčastnila či lepšie povedané plánovala sa zúčastniť protestu v Gabčíkove.

O ostatné sa postarala slovenská polícia.

Tragikomické predvolanie Mariána Kotlebu na podanie vysvetlenia v úplne bezvýznamnej veci, hodinu pred mítingom, ktorého sa mal zúčastniť.

Tragikomédia s náhodným výpadkom prúdu a zháňaním ručného písacieho stroja, no neuver tomu, že to všetko boli len náhody.

Oskar Dobrovodský by mohol rozprávať ako končili jeho podania, či aj v jeho prípade pracovali príslušní policajti cez sviatok. A rovnako mnohí iní občania, ktorých prípady vyšumeli do stratena, kdesi v stohoch spisov.

Ak by občan mal napriek tomu pochybnosti, či tu je na mieste podozrenie zo zneužitia policajných zložiek v rámci vnútropolitického boja, alebo len naozaj o zhodu náhod, tak tu má ešte cestné policajné manévre.

Tie sa konali v deň konania oboch akcií a postihli práve okolie Trnavy a Gabčíkova. Videl som to osobne pri Trnave, viem o čom píšem.

Len samotného Mariána Kotlebu zastavili a na ceste zdržali policajné hliadky 4x. Aby ho potom na 4 ďalšie hodiny zablokovali 4 km od Gabčíkova za obcou Vrakúň.

Pretože v Gabčíkove sa konalo hasičské cvičenie.

Iste, občan, ktorý si pozrel na internete akčné scény z horiacich predmestí Paríža či iných západoeurópskych miest by mohol uznať, že cvičenie požiarnych jednotiek v obci má svoje opodstatnenie.

To, že sa konalo práve vo štátny sviatok, práve v deň, keď sa možno len administratívnou chybou miestnej samosprávy, stalo pred niekoľkými dňami avizované zhromaždenie ohláseným (nesprávny termín: „povoleným“), to naznačuje naozaj veľké obavy o požiarnu bezpečnosť v obci.

A množstvo ľudí „od Kotlebu“ by cvičenie narušilo (údajne technika tam len stála), kdežto Jobbikovci až tak neprekážali. Ak by prekážali, musel by možno Róbert (Fico) niečo vysvetľovať Viktorovi (Orbánovi) a tak možno preto radšej neprekážali a do obce sa dostali.

Čakal som, čo na utorkovú situáciu povedia „strážni psi demokracie“ – médiá. Asi najvýraznejšou reakciou na situáciu bolo vypnutie diskusií pod článkami o týchto udalostiach. A až na výnimky postup polície nekritizovali a niektoré aj otvorene schvaľovali.

Podobne som márne čakal na to, že niektorá z významnejších politických strán sa vyjadrí v tom zmysle, tak  pozor, takéto veci do demokracie nepatria. Možno som nejakú stranu prehliadol.

Vychádza mi s toho jeden výsledok. Vo voľbách v roku 2016 nemusia voliči si zaťažovať hlavu s tým, či volia stranu štandardne demokratickú alebo „extrémistickú“.

Nenavyberajú si, podľa tohto kritéria. Jedna strana za 5, druhá za 10 – 5.

Pochybnosti o úprimnosti deklarovaného vzťahu strany  k  demokratickým hodnotám sa netýkajú len Smer – SD, ale idú krížom krážom cez celé politické spektrum.

WP_20150901_004

Takto vyzerali v utorok 1. 9. 2015 cesty v okolí Trnavy a Gabčíkova

 

0328

„Demokraticky“ zatarasená cesta. Asi v rámci osláv dňa ústavy…

 

20150901_174725

Cvičenie alebo „leháro“ ?

 

20150901_175101

prenosná vyhliadková veža

 

0368

Marian a Frederika

 

6 komentárov

Pridaj komentár