Ľvov – Oslava 73 výročia založenia 14. divízie SS Galizien

Oslava a spomienkový pochod sa uskutočnili v meste Ľvov.

14. divízia SS Galizien sa podieľala na mnohých vojnových zločinoch s tých čias. Jeden konkrétny prípad je popísaný v tomto článku. Dnes velebená 14. divízia SS Galizien mnohé zo svojich zločinov spáchala práve na Slovensku.

14ssVeteran

bývalý esesák – že by sa vrátili spomienky na tie časy ? foto: YouTube/Telekanal ZIK

14ssVeterani

Veteráni 14. SS Galizien, po mnohých rokoch sa dočkali toho, že ich oslavujú ako hrdinov… foto: YouTube/Telekanal ZIK

14ssPomník

Dnešná „eurohodnotová“ Ukrajina. Ale hlavne, že si slovenskí a ukrajinskí prezident tak vrúcne priateľsky rozumejú… foto YouTube/Telekanal ZIK

Výber toho najzaujímavejšieho zo včerajšej  „maršparády“ priniesol telekanal ZIK

 

18 komentárov

 • Inak super správa, toto by bolo na mainstreame na 100 percent scenzurované. Správa o tejto oslave je napísaná neutrálne, nefavorizuje to, že sa to stalo, ani opak, ale je mementom, prečo sa to dozvedáme len my čo nechceme veriť tomuto nášmu mediálnemu matrixu, predpísanému pre náš typ mozgov.
  Ryba smrdí od hlavy, zvykne sa hovoriť, ale keď si človek adaptuje čuchové bunky na určitý typ smradu, tak už smrad prestane cítiť. Smrad existuje aj keď sme sa už naň už adaptovali, ale občas treba zistiť, že stále je, lebo sa ho asi nezbavíme. (Asi toto mal na mysli Smith, keď sa ako software rozčuloval, nad tým, že sa mu prostredie Matrixu nepáči a musí tam byť). Medzičas opať ako vždy – super robota, toto bola čerešňička na torte zvanej infovojna.

 • Boli to horšie zvery ako fašisti a kto neverí, nech si pozrie napr. čo robili s civilami počas potlačenia v 1944 roku Varšavského povstania, kam boli poslaní… Čudujem sa, že neušli vojenskému súdu a len DEbili ich môžu považovať za hrdinov. Zabíjali všetkých, čo nemali názor ako oni – Čechov, Ukrajincov, Poliakov, Rusov a pod.! Len zvrhlíci a sadisti ich môžu oslavovať, rovnako ako Banderu!

 • každy system si svoju pravdu privlastnuje a upravuje pre obhajobu svojho vladnutia…lenže ani historici ani politici nie su kompententni povedat či ten alebo ten system bol dobry…len občan…narod môže povedat čo mu vyhovovalo..a čo bolo dobre a čo zle..spokojnost naroda je ten barometer dobreho systemu,,,a nie nazor …historika a politika…historia sa da prekrutit…no nazor tych čo v tamtej dobe žili /2svet.vojna/ sa prekrutit nada..možno že sa dožijem toho že sa bude oslavovat Hitler ako osloboditel..a Ruske.Anglicke,Americke vojska ako okupačne…všetko je možne …lebo pravda sa stale prekruca v terajšej dobe..a klamstva polopravdy…po určitom čase sa prezentuju ako hola skutočnost ..a historicky fakt…založeny na klamstve..!!!

 • prosim vysvetli mi rozdiel medzi tvojou utópiou, a NWO? Okrem toho ze NWO sa podsuva znizenie populácie, nejak mi unika vzajomny rozidel.

  • Ing. Miloslav Dědek

   Můj návrh předpokládá zachování organizační struktury jednotlivých států. Podobně jako v EU.

 • … múdre slová, kiež by si to uvedomilo čím viac hláv! Príroda sa vyvinula a stále funguje na základe spolupráce a koordinácie všetkých jej zložiek. To, že ľudia konajú inak, je buď znakom, že nie sme odtiaľto (čo sa mi nezdá pravdepodobné) alebo vývoj mentálnej stránky druhu zaostáva za tou fyzickou. Ja vidím východiská v slobodnom učení sa detí, pretože dnes v detstve sa často najviac deformuje duša človeka, čo si jedinec potom nesie so sebou celý život a túto nedobrú štafetu odovzdáva často ďalej (ak je to učiteľ, je to katastrofa). To, čo sa dnes stále viac uťahuje, osobná sloboda, založená na poznaní fungovania prírody (myslím si, že už vieme dosť, aby sme s ňou nebojovali, ale spolupracovali) musí byť časom nadradená spoločenskej povinnosti, teda zákonu. Mnoho vecí v živote spoločnosti a tým aj jednotlivca by to zjednodušilo. http://www.svobodauceni.cz/media/pruvodce_full.pdf

 • Divízia SS Galizien mala na Slovensku až 20 000 príslušníkov. Takmer toľko príslušníkov mali aj partizáni na Slovensko. Obeťami partizánov sa nestali len jednotlivci, ale tisíce osôb, presnejšie asi 2 000. No u nás sa povstanie už vyše 70 rokov oslavuje, všetci jeho účastníci, vrátane vrahov. Mimochodom, pôvodne sa dlhé obdobie uvádzalo, že na Žiar a Smrečany zaútočili Nemci, tak je to uvedené aj v popise priebehu povstania v miestnych povojnových kronikách, tak mi nie je jasné, prečo sa teraz ako vinníci objavili Ukrajinci a POHG.

 • Já by som to nerozmazaval, každý národ má svoje videnie a chapanie svojej historie. To je brané vždy podla miestneho koloritu. A tiez nie vsetci občania musia mať rovnaky pohlad na dané události.
  Napriklad moj dedo, ktory si tu vojnu zažil, nemá dobré spomienky na proti německé povstanie, a to z pohladu běžného dedinskeho hospodara.

  • Váš dedo „bežný dedinský hospodár“ pravdepodobne nevedel, čo sa odohráva „o dve dediny ďalej“, nie to ešte v celej Európe. Informačné možnosti dnešnej doby vtedy neboli dostupné a tie oficiálne správy boli poplatné vtedajšej moci. Takže situáciu hodnotil podľa udalostí vo svojom bezprostrednom okolí.

   Dnešná doba však poskytuje množstvo informácií a historických faktov, takže historické udalosti sa nedajú zúžiť len na „vlastné videnie a chápanie svojej histórie“. Ignorovanie globálnych historických faktov a hodnotenie histórie na základe lokálnych skúseností jednotlivcov je demagógia.

   Takže celá Európa sa o pôsobení SS divízií mýli, len vo Ľvove poznajú pravdu?

   • Samozřejmě máš pravdu, ked přišli partyzáni tak moj dedo viděl ako mu chcu zabit otca, lebo upřednostnil svoju vieru pred zobranim zbraně a nesiel s nimi do lesov. Zial aj taky boli partyzáni. A rovnako sa medzi nackami našli osoby které pomáhali domácímu obyvatelstvu a na konci vojny ich prostě spojenci neozbrojenych postrielali. Vojna je nieco strasne, ale ako u vsetkeho, treba dávat pozor na zovseobecnovanie.

    • len tak na okraj , koľko ľudí povraždili fašisti a koľkých partizáni , keď si ich dovolíš porovnávať !

     • urcite myslis nacistov, a samozrejme nacisti povrazdili a aj zabili v regulernom boji viac ako partizani,ono porovnavat vraj 20 000 partizanov a asi 15 milionov vojakov nacistickeho nemecka nieje problem.
      A ja neporovnavam, len upozornujem, ze hadzat vsetkych do jedneho vreca a ONALEPKOVAT, to je presne to co kritizujete na systemovych mediach a systemovych pohunkov. A mna tesi, ze vas na to mozem upozornit, lebo tym mi davate zmysel zivota.

      budem sa opakovat, vsetci sme nejaky a mame vlastny pohlad na svet kolem nas, a svoj zmysel pre pravdu, spravodlivost, lasku atd… Sudit nam apriori neprislusi. rozhodne nie nam co zijeme o dve generacie neskor a dane skutocnosti sme nezazili.
      Nepochybujem ze partizani mali dobre umysli, a ze len vypjata situacia vojny ich radikalizovala tak, ze sa drzali hesla“kdo nebojuje s namy, bojuje proti nam“ a tak vrazdili aj civilistov, ktory odmietali akokolvek sa zucastnovat vojny, toboz v krajine kde vojna ani nebola.
      A rovnako Nemci co tu boli, mali urcite dobre vysvetlene, ze chrania tuto zem pred bolsevikmi a nechapali preco ich domaci tak nenavidia.
      A medzi vsetkymi sa nasli jedinci, sadistickeho myslenia ktori si to vrazdenie a mucenie uzivali.

   • Ale sme ľudia s nejakými hodnotami a musíme sa pozerať na veci aj takto, že čo je morálne a čo nie.

    Inak povstanie vyhlasovali sami dôstojníci Slovákštátu, aj Čatloš sa pripojil ….

 • A teraz si predstavte niečo podobné u nás že oslava vyročia založenia útočných oddielov HG ten poprask a exaktické záchvaty psychopatov z mimovládok čo by nastal 😀

  • predpokladam ze by vystupilo 780 intelektualov so ziadostou o referendum o zruseni mena Hlinka a vsetkeho s tym spolocneho. A zatvorili by v Ziline namestie 😀

   • Knieza Myskin

    neprehanaj, az tak vela ich nie je ….
    su to pri kazdej moznej aj nemoznej situacii stale len ti isti dookola ….

    apropo neboli to utocne ale pohotovostne oddiely HD cize POHG

    • Je ich cca 1300 – 1800 maximálne však 3000. Ak namotivuješ oligarchu, tak sa pridá ďalších 3000, ak zmobilizuješ tajnú službu a časť polície (t.j. aj ich klientov z lochu) tak maš 10000 osôb a možeš urobiť maydan.

Pridaj komentár