Magori z mimovládok opäť škodia.

Mimoriadne zaujímavým javom dnešnej doby v zahraničnej politike je volanie po dodržiavaní pravidiel, ktoré však krajiny s veľkou silou ani náhodou nie sú ochotní dodržiavať.

Na pozadí sankčnej vojny s Ruskom, ktorá malým krajinám privádza fatálne straty, je doslova výsmechom uzatvorenie nemecko-ruskej zmluvy o postavení North Stream II plynovodu. Výsledkom totiž budú straty na strane malých transportných krajín ako je Slovensko a mimoriadne posilnenie moci Nemecka. Aby toho nebolo dosť, ukazuje sa, že to vôbec nemusela byť iniciatíva ruskej strany. Gazprom totiž dostane podiely (za odmenu?) v transporte plynu, čo spôsobí rast jeho vplyvu v Európe.

Z rovnakého súdka je aj volanie po zákaze obchodovania s Čínou zo strany mimovládok. Bohužiaľ, tieto organizácie, väčšinou platené zo zahraničia, sa zdiskreditovali presadzovaním práve zahraničných a nie slovenských záujmov. Ak podobní ľudia z výplatnej listiny USA tvrdia jedno, je dobré si ich tvrdenie overiť.

Pripomeňme si ako odišiel čínsky prezident Si Ťin-Pching z Anglicka so zmluvami za 40miliárd libier bez toho, aby ho niekto upozornil na „západné hodnoty

Pripomeňme si, ako na tejto návšteve vo Veľkej Británii Si Ťin-Pching spoločne s princom Andrewom, vojvodom z Yorku, oficiálne otvoril tisícu Konfuciovu triedu, ktorá sa zapojila do siete 29 Konfuciových inštitútov a 126 Konfuciových učební. V Spojenom kráľovstve dnes študuje okolo 150 tisíc čínskych študentov a čínske univerzity nadväzujú veľmi intenzívnu spoluprácu s anglickými vzdelávacími inštitúciami aj za pomoci anglických médií.

Tieto vzťahy sa pretavujú do politickej a ekonomickej roviny. Objem čínskych investícií v Anglicku prudko rastie a Anglicko sa stáva dôležitým článkom čínskej stratégie na prepojení ekonomicko-politickej spolupráce „Novej hodvábnej cesty“ (New Silk Road)

O akom zákaze vlastne predstavitelia mimovládok hovoria? Aké hodnoty vlastne títo ľudia majú na mysli? Ak hovoria o reálnych činoch, potom sa zdá, že si zmýlili vesmír. Oni totiž hlásajú fikciu, že žijeme v spoločenstve západných krajín, ktoré vyznáva spoločné hodnoty. A že západné hodnoty sa vyznačujú preferenciou ľudských práv pred čímkoľvek.

Pri pohľade na predstaviteľov Bruselu a veľkých krajín sa zdá, že si dovoľujú len nás, z malých krajín, poúčať o ľudských právach vždy za každých okolností – hlavne vtedy, keď je to pre nás likvidačné. A tiež vtedy, keď sa v mene ľudských práv rozhodnú zorganizovať ďalšie z humanitárnych bombardovaní. Alebo keď nám otrepávajú ľudské práva o hlavu, aby sme prijali inváznu armádu „utečeneckých“ moslimov, ktorú sami vytvorili, zorganizovali a pozvali.

Rozhodne z „dobrých rád“ veľkých krajín a ich domácich prisluhovačov vyjdeme vždy ako poškodení

Asi to opäť zakončíme: „Fuck the EU!“ s malou inováciou „+ NGO“ (non government organizations = mimovládky)

A Ficovi treba poradiť, nech uzatvorí zmluvy výhodné pre Slovensko. To, že tie zmluvy budú zrejme výhodné len pre Fica, za to Čína nemôže…

Zdroj:

4 komentáre

 • Knieza Myskin

  Labouristická strana vyloučila mladou poslankyni za sdílení údajně antisemitského memu, jenž okomentovala coby občanskoprávní aktivistka před volbami do parlamentu. Nepomohlo jí, že se kála, má na čele nálepku antisemitky
  Zdroj: http://petrahavelkova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=509249
  Shahová je v parlamentu politickým nováčkem. Zatím byla pouze lidsko-právní aktivistkou, která si mohla na Facebooku přeposílat cokoli chtěla a nikdo si jí nevšímal. Nepochopila ale, že v parlamentu a v UK hoří lítý boj hyperkorektnosti

  co dodat? politicka korektnost neumoznuje ani o veciach diskutovat, vtipkovat ironizovat pozerat z nahladu a pod
  Vazme si slobodu diskutovat kym ju este mame, zatial
  tema mohla lubovolna ina, ide o princip ze aj najnevinnejsi zartik sa stava nastrojom na politicky odstrel, bez ohladu na postoje a nazory dotycneho
  Na druhej strane prave toto ludi zenie viac a viac k alternativnym mediam a pohladu na svet, kedze to odmietaju …

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Magori z mimovládok opäť škodia.

 • „Asi to opäť zakončíme: “Fuck the EU!” s malou inováciou “+ NGO” (non government organizations = mimovládky)“

  Mimovládky sú iba pešiakmi na šachovnici. Za nitky poťahujú tí, ktorí ich platia. Väčšinou sú to rôzne západné fondy, trusty, US ambasáda, zlepenec mimovládok strýka Sorosa a ďalší… Skorumpované mimovládky, či rôzni aktivisti konajú v duchu hesla „Koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj“.

  NGO by sa preto v článku žiadalo zameniť a upresniť na NWO.

 • Tak Elizabeth sa pretrča s činskymi súdruhmi o „ľudských právach“ ani nepípne, podpíšu kšefty za 40miliard GBP ale Fico bude určite frajer a flusne im to v Pekingu do ksichtu 🙂 opäť len zúfale orgie mimovládok a polických vlastizradných núl ako Dostál a Osuský.Neskutočná šaškáreň!

Pridaj komentár