Migrácia a Taliansko

foto: Flickr

Je všeobecne známe, že Taliansko silne postihla migračná vlna.

Všetci pevninskí susedia Talianska obnovili kontrolu na hraniciach.

Talianska vláda sa snaží systémom vnútroštátnych povinných kvót rozdeľovať migrantov po jednotlivých regiónoch. Plánovaný klúč pre redistribúciu je 25 migrantov na 1000 pôvodných obyvateľov.

Pre ilustráciu, o aký veľký problém sa jedná, je tu jednoduchý prepočet ako by pri takomto klúči dopadli slovenské mestá:

Bratislava by získala 10435 nových obyvateľov

Košice 5995

Trnava 1649

Piešťany 701

Brezová pod Bradlom 126

Dudince 36

A to migračná kríza graduje posledné 2 roky. Takže uvedené číslo pokrýva max. 3 roky a potom budú kvóty nové.

Už tieto čísla sú nad ubytovacie možnosti samospráv, aj tých talianskych. Tie by sa dostávajú do podobnej situácie ako v Nemecku, kde následne v mestách a obciach ukončili nájomné zmluvy domácim obyvateľom (tí skončili „na ulici“), aby mohli naplniť kvóty pre migrantov.

Ale poďme späť do Talianska. Vyhľadávaná destinácia Sardínia má už 13.000 nových obyvateľov, kvóta je  41.500.  Samozrejme, že to vyvoláva veľkú nespokojnosť obyvateľov ostrova, ktorí sa okrem iného obávajú o pre nich dôležitý cestovný ruch.

„Sardínia nie je parkovisko, skládka alebo koncentračný tábor. Sociálne napätie je vysoké, vlády a regionálna rada nejednají zodpovedne.“

Daniele Caruso – Liga Severu

V Miláne opustila armáda kasárne, poskytne ich na ubytovanie migrantov.

Celkovo za polovicu  roku 2016 priplávalo do Talianska 100 000 nových migrantov.

zdroj: Monika Pilloni (blog )

 

 

 

 

6 komentárov

  • Zvoliť alternatívu je najľahšie na svete. Vie to urobiť každý nasr…dený človek. Jedna vec je však niečo obhajovať, iné konkrétne vládnuť. A ruku na srdce – na Slovensku zatiaľ žiadna alternatíva by jednoducho vládnuť nevedela, nemá totiž odborníkov.Platí to o Kolllárovi aj o Kotlebovi. Keby to bolo ináč, BBkraj prekvitá.

  • citat dna:

    Tak dlho sa chodi za ludskymi pravami, az sa dojde do mesity.

  • Ak by k tomu prišlo aj na Slovensku, znova by nastali 90.te roky a boom pouličnej násilnej kriminality o stovky percent. A čo je horšie, polícia by voči votrelcom z Afriky a Ázie nekonala, v mene politickej korektnosti, ktorú oficiálne smerom k Bruselu razí Ficova zlodejská banda, aby nebola obviňovaná z rasizmu.
    Obyvateľstvo by tak dostali do ťažkej situácie, podobnej aká bola pred vojnou v Srebrenici. V jej okolí boli beztrestne terorizovaní a vyvražďovaní Srbi až kým sa konečne nerozhýbala vláda, nezačala konať a neposlala tam armádu. No na Slovensku takáto ochrana obyvateľstva nehrozí, vláda sa až trasie aby mohla vliezť čo najhlbšie bruselským úradníkom tam, kde chrbát stráca slušné pomenovanie a preto radšej v mene rozkrádania eurofondov bude držať hubu a krok.

    • Je to presne tak ako si to napísal. Jediná ochrana pred nimi je mať dosť kapitálu a žiť v oblastiach, o ktoré utečenec vzhľadom na svoje kapitálové možnosti nemá záujem. Reálne nás utečenec ohrozuje menej ako túžba oligarchu zmocniť sa eurofondu (zase sú to len slovenské peniaze, ale prerozdeľované Bruselom a ich čerpanie je beztrestné, maximálne pri veľkom škandále sa preplatia nie z EU, ale z kapitoly príslušného ministerstva).
      My asi na toto „zarveme“. Rímska ríša zase „zarvala“ na tom, že výber daní sa uskutočnoval tak, že víťazná publikánska firma, zaplatila obnos daní štátu zo svojho v predstihu a potom ho od obyvateľstva s vysokým ziskom vyberala, niekedy nie len raz, ale občas aj 2x alebo aj 3x (mechanizmus pripomína naše exekúcie). Odvolanie a obrana proti tymto praktikám boli možné, ale dotyčný sa tuším musel vybrať do Ríma a aj ak im bolo dané za pravdu, tak kapitál sa nevrátil luďom v provincii ale prepadol v prospech štátu.
      Toto sú také finančné šikovné finančné šibenice, proti ktorým neprotestujeme a pomaly nám uťahujú slučku okolo krku. V dôsledku tohto Riamania museli regrútovať vojakov z barbarov spoza hraníc, kedže domáce obyvateľstvo sa „finančne spopolňovalo“ na virtuálny finančný kapitál a my na tom nie sme ovela lepšie.
      Islam kapitáluje inak, nefinančne a ako zisk vidí stúpajúci počet svojich veriacich, pričom na rozdiel od kresťanstva, pre islam je viac podstatné percento veriacich ako ich absolútne číslo.

      • Riešením je voľba radikálnej zmeny, iba toto nás môže zachrániť. Ako sa hovorí: „klin sa klinom vybíja“, alebo „na hrubé vrece, hrubá záplata“. Preto si pred voľbami treba dobre premyslieť, či svoj hlas odovzdám pošahancom, ktorí majú v strane Poliačika, Nicholsonovú a podobných narušených ľudí, alebo ho odovzdám osvedčenej alternatíve ku štandardnému politickému spektru, ktorá nemení svoje názory a nekompromisne ich obhajuje aj za cenu trestného stíhania a znepriatelenia si médií, mimovládok, atď.

Pridaj komentár