Migranti – médiá a ich „osobnosti“, mimovládky, politici klamú občanov

Pred rokom ukrajinské sily hrdo víťazili, obkľúčili Doneck, dobyli Lugansk a navyše pritom všetkom porazili ruskú regulárnu armádu na povstaleckom území. To bola Ukrajina našich mienkotvorných denníkov, väčšiny európskych politikov  či „osobností“.

protest

protest proti povinným kvótam presídľovania migrantov sa koná aj Bratislave, v túto sobotu (20.6.2015)

Popri tej existovala ešte iná Ukrajina, v tej vďaka hlúposti svojich veliteľov sa ukrajinské ozbrojené sily rozpúšťali od Izvarinského kotla až po ten Debaľcevský, a regulárnu ruskú armádu (to je niečo iné, ak niekde bojuje Slovák, a ak tam bojuje Slovenská armáda, ale vysvetlite to napríklad Jurajovi Smatanovi) tam nikto nevidel. A na rozdiel od tej prvej „paralelnej“ Ukrajiny je táto druhá súčasťou nášho vesmíru.

Zaujímavé na našich „mienkotvorných“ médiách a spol. bolo to, že predsa museli vedieť, že to raz musí prasknúť. A napriek tomu písali, ako písali.

Podobná situácia je aj v otázne núteného presídľovania migrantov na Slovensko. 6.5.2015 tvrdil jeden z EU poslancov Ivan Štefanec, že nútené presídlene migrantov na Slovensko vlastne nehrozí, pretože ide len o poslednú možnosť a formu ochrany pred úplným kolapsom kapacít v najviac dotknutých členských štátoch na juhu EÚ.

Doslovne povedal:

„Vyvodzovať z toho, že Slovensko v dohľadnej dobe zaplavia migranti zo severnej Afriky je nepochopením zmyslu úpravy. Navyše, ak by sa na Ukrajine súčasný konflikt vyhrotil, problém s utečencami budeme mať práve my a možnosť rozdeliť ich medzi viac štátov by Slovensku prišla určite vhod.“ 

(zdroj)

Potom sa však už začali médiá písať o 785, potom sa začalo písať o 1200, 1600, vznikali rôzne tie výsledky prepočtov.

Je to všetko zavádzajúce a značne podhodnotené, pretože Brusel nevnucuje Slovensku počty v absolútnych číslach ale počty v číslach relatívnych teda v %. Takže keďže Slovensko by pri prijatí tohto systému nemalo možnosť ovplyvniť počty na vstupe do výpočtu, mohlo by potom len trpne prijímať počty na výstupe. A to sa dnes ukazuje na desaťtisíce ročne!

Tak ako musel raz prísť deň pravdy v Donecku a Lugansku, prichádza deň pravdy aj v tejto veci.

Z mnohých faktov upozorňujem na jeden nespochybniteľný, na vyjadrenia premiéra Talianska Mattea Renziho. Ten je zjavne zúfalý, krajina mu chátra pred očami, ulice v nej zachvacuje teror a zločinnosť  ba aj prvé záblesky bojov.

Turistická sezóna v roku 2015 zjavne nebude v Taliansku s tých najúspešnejších a celkovo Taliansko tradične rozdelené na sever (ten ešte celkom nezabudol na republiku Saló) a juh nemusí súčasnú situáciu prežiť.

Matteo Renzi prešiel voči iným štátom EU na veľmi tvrdý tón. Vyhráža sa plánom B pre prípad, že EU neurobí to, čo chce Taliansko. A tá požiadavka je jasná, dostať z územia Talianska do iných štátov EÚ taký počet migrantov, aký Taliansko považuje za potrebné.

Taliansky premiér sa vyjadril jasne, 24 000 presídlencov je číslo na smiech! A má pravdu to treba uznať.

Matteo Renzi však svojím tvrdým postojom znižuje šancu na to, aby tento pilotný projekt EU prešiel, pretože poznanie celej pravdy môže vyvolať taký odpor u verejnosti v jednotlivých štátoch Únie, že neprejde možno ani tento pilotný projekt. Lenže Matteo Renzi už nemá čas na spracovávanie verejnej mienky v ostatných štátoch EU. Taliansko je každým dňom bližšie a bližšie k výbuchu. Taliansko potrebuje „vyskladňovať“.

Matteo Renzi  sa sťažuje, že ostatné štáty sa vyhýbajú zodpovednosti za riešenie imigračnej krízy. Taliansko nebude akceptovať „sebeckú Európu“.

Lenže milý Maťko, štartovali bombardéry na Lýbiu zo Sliača? Čo ste si napiekli, to si aj zjedzte. Vtedy ste sa Slovákov na ich názor nepýtali. A zjavne sa Maťko nemá záujem pýtať ani teraz, proste by nám nadelil pár desiatok tisíc multikulturálnych obohatení, pribalil pár fráz o európskych hodnotách a zbavil sa problému.

O pláne B Taliansko zatiaľ odmieta uviesť detaily. Je to pochopiteľné, štáty sa potom nemôžu podrobne pripraviť  a tak je tento nástroj vydierania ostatných členov Únie oveľa účinnejší.

Niektoré detaily však prenikajú na verejnosť.

Taliansko zvažuje, že začne znemožňovať francúzskym, britským, nemeckým a ďalším námorným plavidlám, aby vykladali migrantov v Taliansku. Dobre, ale prečo im takúto vec vôbec umožňovali doteraz? To bola nejaká tajná dohoda o ich premiestňovaní na „sever“ EU a Brusel ju nenaplnil, či ako?

Talianskeho premiéra mimoriadne nahnevalo to, že susedia Talianska sprísnili kontroly a vracajú migrantov späť na talianske územie. Talianska vláda vyjadruje pripravenosť torpédovať „Dublinské dohody“, podľa ktorých vybavuje žiadosť o azyl prvá krajina EU do ktorej  migranti vstúpili. Plánuje vydať migrantom dočasné víza na základe ktorých by sa migranti mohli slobodne pohybovať po celom schengenskom priestore. Odpoveďou na druhej strane môže byť dočasné vystúpenie susedov zo Schengenu a aj tlak na trvalé opustenie spoločnej zóny.

Taliansko argumentuje, že migranti živoria na talianskom území  v nevyhovujúcich podmienkach. Hnevá ho, že Francúzsko vrátilo 200 utečencov (Rakúsko 24, Švajčiarsko cez víkend 240)  ako „nevyžiadané balíky“.

To je však zjavné zavádzanie a pôsobenie na city, keby bol problém len v podmienkach, Matteo Renzi by žiadal len peniaze, milióny, možno miliardy. Problém je v mentalite migrantov, ich mentalita  mu rozkladá krajinu pred očami. tam žiadne peniaze nepomôžu.

 Európska únia zažíva práve teraz svoje „Debaľcevo“. „Európske“ elity tlačia všetkými možnými spôsobmi na „národné“ elity, aby zabezpečili čo najbezproblémovejší presun migrantov do jednotlivých štátov.

Poplatné štátne i súkromné „mienkotvorné“ médiá vedú nebývalú kampaň voči odporcom presídľovania.

Ale tá kampaň vôbec nezaberá, verejnosť sa čoraz viac radikalizuje, tzv. politicky korektné médiá strácajú čitateľov.

„Národné elity“ na rozdiel od tých „európskych“ majú problém, oni sa musia z času na čas nechať certifikovať  ľudovými voľbami, tá naša už na budúcu jar. A téma migrácie ich môže spoľahlivo zhodiť z výšin a vyniesť „hore“ ľudí úplne opačného razenia. U nás napríklad Mariána Kotlebu.

zdroj: spracované voľne podľa Security Magazín

 [sociallocker][/sociallocker]

4 komentáre

Pridaj komentár