Mimovládky v panike búšia na poplach

Posledný článok o učiteľskom štrajku, kde oprávnenú nespokojnosť učiteľov s pomermi v školstve zneužili mimovládky na vlastné politické ciele, trafil do čierneho. Evidentne sme stúpili na otlak pár ľuďom a výsledkom bolo, že na politickú objednávku vyšiel na portáli Topky článok, kde nás samozrejme citovali v tom najhoršom svetle (Konšpirátori sa prekonali, nechutný útok na učiteľov: „Skutočná pravda“, kto stojí za štrajkom!). Ako by to nazvali naše staré matere: „trafená hus zagágala„.

Najkrajšie na tom je, že keď pozriete na organizátorov a tvorcov súčasnej kampane na stránke kampanadost, zistíte, že sa to skutočne hmýri známymi menami aktívnymi v rôznych neziskových organizáciách, z ktorých podaktorí o prácu nikdy v živote nezakopli – ak teda za prácu neberiete míňanie cudzích peňazí v rôznych nadáciách, naviac až príliš často zo zahraničia.

Tento „výkvet národa“ si môžete skonfrontovať sami http://kampanadost.sk/kto-sme/:

 • Stanislav Boledovič – hovorca
 • Lukáš Bakoš
 • Mária Barancová
 • Bea Benková
 • Tatiana Benková
 • Vladimír Burjan
 • Pavol Demeš – koordinátor
 • Tomáš Hasala
 • Hana Chlupíková
 • Dušan Meško
 • František Múčka
 • Ján Orlovský
 • Saskia Repčíková
 • Ľudovít Sebelédi
 • Lenka Surotchak
 • Andrea Tittelová

Naši organizátori pritom vôbec od začiatku neskrývajú o čo im ide. Pavol Demeš ako dnes už medzinárodne uznávaný organizátor proamerických kampaní sa ujal vedúcej úlohy, a v príhovore z 15.1.2016 sa vyjadril o čo mu vlastne ide : „Učitelia zrazu dýchajú na krk utečencom„.

Demes

Každý, kto sa zaoberá politikou veľmi dobre vie, že v čase mesiac a niečo pred voľbami žiadna vláda nebude prijímať zásadné rozhodnutia. Ak napriek tomu organizátori kampane – z ktorých mnohí učitelia nie sú, avšak osobujú si právo za nich vystupovať, túto kampaň rozbehli, je viac ako zrejmé, že požiadavky učiteľov sú len zámienka a dôvod aby dostali ľudí do ulíc a tému do médií.

Pravý dôvod je ten, ktorý sme napísali v pôvodnom článku a ktorý priznal aj koordinátor kampane dávno pred spustením štrajku. Prestať hovoriť o utečencoch a keďže tu máme ľudí ako je Orlovský od George Sorosa, je predpoklad aj maľovania tejto témy na ružovo a zlomiť verejnú mienku v prospech prijímania migrantov. Nie je totiž vôbec náhoda, že osobnosti a krajiny ako je Maďarsko, Česko, Poľsko a už aj Slovensko, ktoré najhlasnejšie protestujú proti neriadenej migrácii, sa stali v posledných mesiacoch terčom rôznych podivných kampaní.

Naviac sa k tomu vyjadril aj organizátor štrajku Sebelédi, kde pragmaticky skonštatoval, že cieľom je zobrať Smeru vystupujúcemu proti migrácii percentá.

Pritom učitelia kričia na zlej adrese. Z textu Petra Králika uvádzam pár absurdností o ktorých štrajkujúci nehovoria.

Základné školy patria do kompetencií samosprávy miest a obcí. Stredné školy do kompetencií VUC. Tie dostávajú transfery od vlády na školstvo.

Ak chceli skutočne učitelia robiť niečo s platmi v roku 2016, mali sa obrátiť na miestne a regionálne samosprávy a rokovať o rozpočtoch tam kde vznikajú, teda v mestách a obciach resp. VUCkach. Podobnosť s idiotom, ktorý príde do obuvi a pýta si zaváraniny (nie) je čisto náhodná alebo potom ide o úplne iné motivácie a nie o riešenie problému…

Štrajk ako výraz riešenia učiteľského problému?

Smiešne, to je pred voľbami skôr nápad na absurdnú komédiu. Žiadne zmeny sa neudejú, podaktorí učitelia zo seba spravili užitočných idiotov, ktorých už viac nebude nikto brať vážne, keďže slniečkové výlevy sa dobre počúvajú na budhistickej seanse, ale horšie realizujú v skutočnom živote. Len mimovládky si urobili čiaročku v kalendári podujatí a môžu reportovať svojim donorom, ako sa im užitočne podarilo minúť pár stoviek tisíc eur v snahe presadiť utečencov na Slovensku

Nemám dobrý pocit z toho, že pár rokov po páde komunizmu slovenskú politickú scénu ovládli organizácie, ktoré napriek tomu, že si do názvu dali označenie „mimo vlády“, v skutočnosti si uzurpujú moc a stali za z nich nikým nevolené, občanom sa nezodpovedajúce, avšak o to agresívnejšie politické organizácie. Dnešný štrajk je kryštalickým príkladom podobnej zlovestnej aktivity presadzovania politických tém za peniaze rôznych zahraničných darcov a ktorá s demokraciou nemá nič spoločné. Viac k tejto téme nájdete v článku: http://medzicas.sk/neziskovky-od-demokracie-k-totalite/

Ešte na záver ma zaujala samotná stránka kampanadost.sk, ktorú založila posledne menovaná Andrea Tittelová cez českú (?) spoločnosť Gransy a ktorá je skutočne vzorným výsledkom „európskeho vzdelávania“. Nebyť jej výskumu z roku 2010 „Rodová rovnosť a homofóbia na Slovensku z Európskej perspektívy„, nevedeli by sme, aká je naša krajina zaostalá :D. Okrem toho je naviac ešte zakladateľkou a riaditeľkou mimovládnej inštitúcie Youth Politics Education, kde podľa vlastných slov pripravuje „prostredníctvom seminárov a workshopov mladých ľudí na stáže, ktoré im ponúka v spolupráci s partnermi.

wurst Je viac ako očividné, že výsledkom vzdelávania mladých nebudú ľudia, ktorí by považovali za základné kritériá funkčnej a fungujúcej spoločnosti hodnoty ako je patriotizmus, ochrana kultúrnych koreňov, či úcta k rodine. Podľa všetkého, to čo by dnešní organizátori štrajku radi videli v spoločnosti a školách, sú neschopní, citovo a hodnotovo vyprázdnení, asexuálni a amorfní ženochlapi/chlapoženy, plne závislí od starostlivej ruky štátu. Samozrejme pod láskavou, ale pevnou a trestajúcou kuratelou ľudí ako aj Andrea Tittelová.

Aj keď je to pri hĺbkovej infiltrácii štátnych orgánov ľudí spätými s neziskovým sektorom sci-fi, poučením pre budúcu vládu by mal byť starostlivý prístup k financovaniu mimovládok. Štátne a verejné zdroje by mali prestať čerpať všetky neziskovky pôsobiace pri ovplyvňovaní verejnej mienky okrem charitatívnych a záujmových typu napr. ochrana krajiny a rekonštrukcia kultúrnych pamiatok.

Rozhodne by sa hodil podobný zákon ako je americký zákon FARA, kde je presne vyšpecifikované, za akých podmienok môžu fungovať mimovládky financované zo zahraničia a pôsobiace vo verejnom a politickom sektore. V dnešnom právnom vákuu je slovenská politická scéna doslova Eldorádom organizácií, fungujúcimi mimo rámca demokracie. Pritom je príznačné, že nepoznám viac ako snáď jednu alebo dve organizácie (Slovensko ruská spoločnosť), ktoré nie sú financované zo Západu. Všetky ostatné presadzujú tzv. európske hodnoty. Ktorých výsledkom je tristná, demagogická a manipulatívna prezentácia názorov a postojov, ale ktorá bohužiaľ verejný priestor mainstreamu skoro úplne ovládla.

51 komentárov

 • Pingback: Najprv štrajk, teraz boj za inklúziu. Kto je za aktivitami našich učiteľov?  | Konzervatívny výber

 • Pingback: Hůř to dopadnout nemohlo a přesto bude ještě hůř…..aneb rozbor slovenských voleb | KOSA NOSTRA zostra aneb NAŠE VĚC zostra ! Prostě Kosa zostra!

 • Áno je pravda, že zákon typu amerického zákona FARA, jej ruskej obdoby alebo izraelského zákona o mimovládkach je tuna potrebný ako soľ, ale platí tu jedno staré pravidlo – „čo je dovolené bohovi nie je dovolené volovi“. Okrem toho mám veľkú pochybnosť či by sa za toto nejaký politik postavil. Niekto zo strachu, že príde o výhody a niekto z dôvodu, že ich využíva a spolupracuje s nimi.

 • Pingback: Slovenští učitelé chtějí příchod migrantů na Slovensko? | KOSA NOSTRA zostra aneb NAŠE VĚC zostra ! Prostě Kosa zostra!

 • smutnú dobu žijeme

 • Ahoj Juraj.Nedalo mi nespytat sa ta ze : co si myslis. ktora je to ta politicka strana , so spravnymi nazormi co ma taky enormny zaujem dostat sa do vlady.Ked im uz vadi Ficiak , ale ostatne velke strany tam uz vlastne boli. Tak ako za Havla bola vyvolena VPN. SAS to nebude ,Babitzovej projekt Sanca nema sancu takisto ako TIP, Stare rarohy ako SDKU , KDH MOST ,matovic uz potopil vsetkych koho sa dalo , Boriska Kollara nepriamo cen Fun Media financuje ficiak (sme rodina je asi len na odobratie hlasov nerozhodnutych) zeby bol za tym cirkus okolo Prochazku ?

 • schnierer juraj

  — „ZDELAJTE“ — !!! — OSPRAVEDLNUJEM SA ZA CHYBY V TEXTE, ALE MOJA SLOVENĆINÁRKA MALA ASI MALÝ PLAT ?? —- — TAK TÝ ČO ORGANIZUJÚ ŠTRAJK UČITELOV, TÝ ZO SÚKROMNÉHO SEKTORA KTORÝ 80 % SVOJICH ZAMESTNANCOV NEDÁVAJÚ ANI POLOVICU Z TOHO ČO MAJÚ UČITELIA ZA 8 MESIACOV !!! DOBRE ČÍTAJTE !!!! TO ČO DOSTÁVAJÚ UČITELIA ZA 8 MESIACOV NA VÝPLATU NEDOSTANE V SúKROMNOM SEKTORE 80 % ZAMESTNANCOV ZA 12 MESIACOV ŤAŽKO ODROBENEJ PRÁĆE AKO PREDAVAČKA, ČÁŚNIĆKA ATD……, NADPRIEMER PLATOV V SÚKROMNOM SEKTORE DRŽIÍ FINANČNÝ DIRECTORIAL S MILIONOVÝMI ODMENAMI , ALE OSTATNÝ KTORYCH JE MOŽNO AŽ 90 % V SÚKROMNOM SEKTORE, TAK TÝMTO PANI UČITELIA DAJTE ROZUM A CEZ SVOJICH „CAUCHOV“ ZO ŠTRAJKOVÝCH VYBOROV POVEDZTE LUDOM ŽE KEĎ ODRÁTATE SKORO 3 MESIACE PRÁŹDNIN A SVIATKY TAK STE NENI V ROBOTE HˇADAM ANI POL ROKA A DOKOPI DOSTANETE RAZ TOLKO ČO VÁM PO NOCIACH PEČÚ ČERSTVÝ CHLEBA NA RÁNO — !!! — OSPRAVEDLNUJEM SA ZA CHYBY V TEXTE, ALE MOJA SLOVENĆINÁRKA MALA ASI MALÝ PLAT ?? — „ZDELAJTE“ —

 • Tentoraz musim nesuhlasit. Naopak si myslim, ze co sa tyka nacasovania, tak prave teraz je akurat ta najvhodnejsia doba na strajk. Po volbach sa na ucitelov vsetci vyseru, ale teraz maju moznost dostat aspon sluby, ktore nebudu potom moct politici len tak zahodit. No ok, vykaslu sa na nich aj potom, ale vzdy je lepsi strajk teraz, pretoze je aspon nejaka sanca cosi dosiahnut.

  • Sluby je mozne realizovat az pri navrhu rozpoctu v dalsom fiskalnom roku. Lenze dovtedy uz bude nova vlada.

  • schnierer juraj

   — ??? — prečo nedate rozum cez tych cauchov strajkovych vyborov pekarom co po nociach pecu cerstvy chleba na rano aby ucitelia mali doma cerstve pecivo ??? ucietel pride o 3 poobede domov, ked odratam sviatky a prazdniny tak je v robote hadam pol roka do roka a ma raz taky plat ako pekar co 350 dni do rooka po nociach pece chleba ???!!!???, prepacte za pravopis asi mala moja gramatikarka maly plat ???!!!, nech cez prazdniny idu starkovat a nasim detom nech daju pokoj

   • Preco sa pekari nepridaju k sestrickam a ucitelom, ale radsej zbabelo vyckavaju a zavistlivo po..ebavaju,. Ucitel moze robit pekara, ale pekar nemoze robit ucitela ani sestricku.

    • Aj pekár môže byť učiteľom, niektorí majú aj vyššie vzdelanie. Ani učiteľ nemôže byť pekárom z večera do rána. Aj pekár sa môže naučiť niektoré predmety za niekoľko dní. Veď sa vraví, že učitelia sa musia pripravovať na každú hod. Až niekto učí predmet niekoľko rokov, musí to vedieť aj zo sna.

    • Ale kto zvolá štrajk za chudobných dôchodcov. Na protest PROTI VŠEM, prestaňme dýchať, umrime dobrovoľne, lebo bezprácne poberáme dôchodky. Bude pre učiteľov i sestričky aj pre tie huncútské mimovládky, aby nežobrali od usákov, či sorošovcov, či…???

  • Jacques Bergier

   Demes sa vyskytol pri kazdej farebnej revolucii, Gruzinsko, Ukrajina, atd. Je to profesionalny podvratny zivel. Strajk je len zasterka MAJDANU.

 • Začína pokus o MAJDAN? Bežní učitelia sú plánovaní len ako užitoční idioti?

 • Miro Moskowski

  V prípade štrajkov učiteľov nejde nikdy o žiakov.Nikdy a nikde vo svete.
  Pri štrajkoch učiteľov vždy šlo,ide a pôjde vždy výhradne o príplatky, platy učiteľov, v prípade odborárov ešte aj o politiku apolitický tlak.
  AK si niekto myslí, že niekto bude štrajkovať za múdrejší a vzdelanejší národ je naivný idiot.

 • Mimovládky spôsobujú rozklad spoločnosti a sú to v podstate agenti cudzích záujmov v skratke de jure aj de facto vlastizradci.

 • Na zvrhnutie despotov Východu majú títo revolucionári unikátny know-how, pozostávajúci zo sofistikovanej zmesi nenásilnosti, marketingu a fund raisingu (zberu prostriedkov).. Najčastejšie pracujú v záp. inštitúciách, najmä v amerických. Možno ich pomenovať „medzinárodnými demokratickými brigádami“. Ich činnosť zastrešuje Washington. Najskúsenejší z nich sa volá Pavol Demeš.. V Bratislave riadi východoeurópske oddelenie veľmi vplyvnej americkej mimovládnej organizácie German Marshall Fund, ktorá pomáha aktivistom v celom okolí.. ( V. Jauvert – Le Nouvel Observateur, Paris, 2005)

 • Vincent Jauvert: Tvorcovia revolúcií (Le Nouvel Observateur, Paris, 27.5.2005

 • Podla debaty mam pocit, ze vo velkej politike sa teda vyznate, ale v skole ste boli asi naposledy za Vasich skolskych liet, lebo teraz je tam vsetko vymakane a fakt na urovni.
  To stado ucitelov je na tom tak dobre, ze od rozkose nevedia, co so sebou…
  Moje skalopevne presvedcenie je, ze za organzaciou strajku ucitelov su producenti serialu SIMPSONOVCI, a to preto, aby vytvorili kvalitny namet na novy diel. No skuste mi moje presvedcenie niekto vyvratit… Ved co je v blogu napisane, je pravda na beton.

  • Ste na omyle, učitelia skutočne nemajú dobré podmienky, skutočne je kvalita školstva zlá, podfinancovaná a nekoncepčná. Lenže to nevyriešite jedným štrajkom tesne pred voľbami. Nespokojnosť učiteľov skrátka využili mimovládky, ktoré majú úplne iné ciele ako je prospech učiteľov a školstva. Ja predsa nehovorím, že školstvo je na tom dobre, hovorím len, že učitelia sú ako handra, ktorú mimovládky použijú, zašpinia a potom zahodia.

  • Pridavam komentar k mojmu predoslemu prispevku az teraz,lebo nemam cas vysedavat pri blogu. Musim zarabat, lebo manzelka je ucitelka a strajkuje. Stav v skolstve poznam a poznam aj vela ucitelov osobne a predstavte si, pachnu clovecinou je to nieco, co v dnesnej konzumnej dobe u ludi vyprchava. Vidim, ze asi malokto pochopil moj prispevok mysleny totalne ironicky, prepacte, ale inak ako ironiou na tieto debaty ani neviem reagovat.
   Prosim Vas, vsetci co pisete, kto za cim stoji, kto aku mimovladku sponzoruje, skuste pochopit, ze nech je vas nazor akokolvek pravdivy a treba ho vyslovit, podkopava legitimitu strajkujucich ucitelov a nijako nenapomaha k zlepseniu obrazu a stavu skolstva. Vobec nemienim polemizovat, komu taketo smerovanie strajku vyhovuje, bola by to len konspiracia a tej je tu neurekom…
   Vsetkych tu prispievajucich odbornikov na skolstvo sa chcem opytat, ci ste si tiez do prace doniesli kancelarsky papier, svoj pocitac, tlaciaren, dataprojektor, stolicku, stol, obrazy, skrine aj pre kolegov a ci sa doprosujete spozorom o to, aby do vasej prace polozili novu PVC podlahu. A to za 560€ v cistom. Kto chce takeho cloveka vidiet, nech pride k nam na Stožok, rad o tom podebatujem, mozete si s kludom aj vyplatne pasky popozerat, aj kôpky pisomiek, co treba opravit.
   Skusme si, prosim, vsetci ctit v prvom rade seba, ak si sami seba ctime, nemozeme sa znizit k opovrhovaniu nad kymkolvek. Budme empaticki a skusme sa pozerat ocami inych skor, nez vznesieme nad nimi sud.
   A svoje deti ucme ucte k sebe, pokore k vzdelaniu a empatii ku vsetkym. Ide tu predsa o nase potomstvo, a vsetci chceme byt na svoje dietky hrdi.

   Kto chce dalej debatit, ja uz len osobne. Chvalabohu nemam na podobne zabavky cas…
   Milan

 • Keby sa zakázali mimovládky, ušetrené prachy z grantov by sa mohli dať učiteľom a sestričkám

  • Treba obmedziť iba tie politicky aktívne, cez ktoré si zahraničné agentúry realizujú svoju agendu a presadzujú svoje záujmy. Tak ako je to v USA.

 • Krajina ktorá nepostaví mimovládky mimo zákon nikdy nebude svojstojnou a na progres a blahobyt môže zabudnúť!

 • Pan Polacek,
  je smutne, ze Vam usiel fakt, ze Slovensko je uz viac ako dekadu aj po formalnej stranke sucastou Zapadu… V dobrom i zlom. Rozumiem tomu, ze pre cast spolocnosti je tazke urobit mentalny obrat od RVHP a Varsavskej zmluvy k niecomu, co povazuje za cudzie. Mrzi ma len, ze snaha kampane A dost! za lepsie vzdelavanie vyvolava vo Vas absurdne silny pocit ohrozenia hodnotovej orientacie Slovenska…

  • Trafená hus zagágala, čo Janko? Musíte v Nadácii otvorenej spoločnosti zmeniť stratégiu, dosadiť do prvej línie ľudí, ktorí majú preukázateľne blízko k Sorosovi, Demešovi a záujmom USA bolo diletantské. To ti Soros a US ambasáda platia tak málo, že si si nemohol dať na toto väčší pozor? Takto hlúpo skompromitovať „štrajk“ učiteľov a urobiť z nich užitočných idiotov, na to treba mať jednoducho talent…

   • Skor by som povedal, ze sa mimovladky zacali citit prilis sebaisto a povznesene nad moralkou, etikou a zakonmi. Ked si predstavim ako v celej Europe zacali porusovat ako na povel imigracne (dokonca medzinarodne platne) dohody, zakony, predpisy a nariadenia a ako im infikovane vlady vychadzaju v ustrety, je to sokujuci poznatok.

    • Myslím že sa to navzájom nevylučuje, a bodaj by nemali sebaistotu, keď záujmy Sorosa a US ambasády majú svojich misionárov takmer všade, stačí sa pozrieť do Orlovského profilu na sociálnej sieti: https://www.facebook.com/jan.orlovsky.3/friends?pnref=lhc
     K jeho priateľom patria Poliačik, Dostál, Beblavý, Droba, Žitňanská I. a II., Huba, Chren, Drotován, Kollár, Nicholsonová, Fedor, Miškov, Rosová, Šebej, Ftáčnik, Jurzyca, Zajac, Kukan a mnohí ďalší… + komplet celá redakcia SME a redakcia denníka N, ale aj ďalší redaktori, mnohých iných médií a komplet všetci aktivisti sorošom dotovaného tretieho sektora.
     Sorošova chobotnica pokryla takmer všetky politické strany, médiá a verejný život, s takýmto zázemím im patrí takmer každý kto formuje verejnú mienku a určuje smerovanie štátu a kto nie je s nimi, proti tomu organizujú demonštrácie. Toto je ich zdrojom sebaistoty.
     Ešte že idú marcové voľby, jediný kto môže odseknúť hlavu tejto hydre je nesystémová strana.

  • Zase jeden trafený. Takže podľa vás, keď napr. muž skočí z okna, tak žena skočí za ním, veď predsa si sľubovali v dobrom i zlom, prípadné deti poskáču za nimi, veď predsa sú s rodičmi v dobrom i zlom. Akosi ste si neuvedomili, že sme s EU neuzavreli manželstvo, ale zväzok, ktorý mal byť hospodársky a politicky obojstranne prospešný, ale akosi sa z toho stal zväzok pána a poddaného, a teraz, keď pán pácha samovraždu, tak ako jeho poddaný sa máme k nemu pridať? Túúúúdle. A ešte niečo: my sme sa mentálne od VZ a RVHP odpútali, ale tzv. západ urobil mentálnu vývrtku naspäť k fašizmu.

 • Ján Orlovský je šéfom Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti na Slovensku http://osf.sk/kontakt/
  Vôbec ma neprekvapuje, že je za protestami aj Soros. Jeho mimovládky treba zakázať ako to urobili už viaceré štáty, inak na Slovensku nebude od piatej kolóny nikdy pokoj.

  • Zaujímavé meno zo zoznamu je aj Lenka Surotchak – šéfka Nadácie Pontis, ktorá presadzuje svoje záujmy USA v Bielorusku. Ruská tajná služba ju v minulosti obvinila že plánovali farebnú revolúciu v Bielorusku http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/215218-v-bratislave-vraj-planovali-pad-lukasenka/

  • Juraj klobúk dolu, opäť si trafil klinec po hlavičke. Títo revolucionári a demonštranti z povolania, za zahraničné prachy urobili z učiteľov užitočných idiotov. Smutné je, že odrbali práve učiteľov, ktorí by mali byť chytrejší ako zvyšok spoločnosti. Otázka potom znie, čo môžu naše decká naučiť títo hlupáci?

   • Strajk ucitelov bezi financne I obsahovo uplne nezavisle od kampane A dost!
    Zavery, ktore vyvodzujete Miroslav svedcia o tom, ze skolstvo naozaj musi velmi pridat v oblasti vychovy ku kritickemu mysleniu …

    • Kritické myslenie iných zväčša najviac atakujú tí, ktorí s ním sami majú najväčší problém. Tvoje príspevky sú toho najlepším dôkazom.

   • Miroslav plne s Vami súhlasím, učitelia by mali byť chytrejší ako zvyšok spoločnosti ale pri našich učiteľoch je to len „mali“ . Keď sledujem ich výlevy od počiatku kampane tak som zdesený ich úrovňou. Požadujú okrem platov „rešpekt“ ale asi im nikto nepovedal, že rešpekt sa nežiada, ale tvrdo buduje.Na základe akých výsledkov požadujú vyššie platy keď testy sa robia na 50-60%. Ukazujú platy učiteľov v zahraničí čo samo o sebe je zavadzajúce, tam sú aj ostatné platy v iných úrovniach. A k tomu keď som dnes videl tú elitu čo priniesla na úrad vlády pokarhanie tak som sa prestal čomukoľvek diviť. Úroveň základnéj školy “ vraj písomné pokarhanie vláde“. Tí hore menovaný nemali vôbec ťažkú prácu s presviedčaním týchto ľudí. Ešte,
    že ich sú len 2%.

    • Citát z Vášho príspevku:
     …. učitelia by mali byť chytrejší ….
     Nuž nedá mi nereagovať. Syn už našťastie nie je školopovinný a ja mám o 80% šedivých vlasov viac. Počas jeho základnej a stredoškolskej dochádzky som sa občas cítil ako Alenka v ríši divov. Začalo to na základke keď na prvom stupni (myslím 1-4) pani učiteľka na intervenciu rodičov prečo deti ako sa hovorí nedrví vybrané slová napríklad odpovedala: „No ja ich učím, že ich nemusia vedieť naspamäť, ale ich musia vedieť použiť?!?!?!?! Deti učila, že ak jej donesú kto povedal neslušné slovo dostanú BIELY BOD a nabonzovaný dostane ČIERNY BOD!!!!! 5 bilelych bodov = 1 / 5 čiernych bodov = 5.
     Na druhm stupni vystriedali 3 triedne, 6 angličtinárok a 4 matematikárky. Prvá triedna ich „MALA RADA“, lebo „MALA RADA“ ich predošlú z 1. stupňa. Ich posledná triedna ich považovala za trest od riaditeľky a preto všetkým novým učiteľom, ktorí k nim išli hovorila, že sú to ZVERY na ktoré treba kašlať. Tie decká došli k monitoru tak osprostené, že nevedeli ako sa volajú. Keď sme sa slovenčinárky pýtali, ako asi odhaduje výsledky monitora odpovedla, že si nieje istá lebo si nieje istá niektorými správnymi odpoveďami. Nuž asi by bolo vhodné aby aj učitelia chodili na doučovanie, možno by to potom vedela.
     Na strednej to síce malo o niečo vyššiu kvalitu, ale časom som sa aj tam začal pozastavovať nad niektorými genialnymi nápadmi tamojších pedagógov. Pri rozhovore z riaditeľom, na otázku prečo učitelia tak málo skúšajú prebratú látku „zvyčajne štvrťročná písomka + jeden opravný termín“ (čo teda nás drvili ako hovado a to nás bolo na strednej 36 v triede – mám 48 rokov – len pre obraz, v synovej triede boli 18) som dostal odpoveď, že oni sú tu zástancovia vysokoškolského spôsobu vyučovania. No pán riaditeľ asi túžil byť dekanom, tak si to aspoň takto kompenzoval. Čo si ja pamätám, v štvrtom ročníku sme dreli na 100% na maturitu. Učitelia maturitných predmetov využili každú možnosť, odpadnutú alebo suplovanú hodinu, len aby nás pripravili. U syna, do školi chodil pomaly každý druhý deň na druhú hodinu (sme si robili srandu, že chodí do školy na 2. – cháp ako mocninu) a posledné dve hodiny im bežne odpadli. Učitelia nemali čas, lebo mali milión rôznych aktivít, schôdzí a neviem čoho ešte. Pred maturov im odišla angličtinárka, lebo sa nepohodla s riaditeľom a potom sa na záverečnej rade ešte chválili, že tabulkovo splnili percento žiakov, ktorých nepripustili alebo vyhodili od maturity. Našťastie k ním syn nepatril.
     A že sú zle ohodnotení??????!!!!!!!

     No, myslím skôr, že je čas aby sa museli aj učitelia raz za čas zúčastňovať preskúšaní, či napríklad držia krok s dobou a poznajú odpovede na monitor. A ak by skúšku neurobily tak by išli s platom dole alebo …. by skončili v tabulkovom percente učiteľov, ktorí na to nemajú.

     Je predsa absurdné vyžadovať od detí niečo, čo sami nevedia.

     • Nič v zlom, ale treba sa doučiť gramatiku. Okrem iných chýb si napísal v slovese neurobili ypsilon „neurobily“ alebo v slove maturitou si napísal „maturitov“ !
      Stalo sa, že v monitiroch boli otázky, na ktoré sa nedalo jednoznačne odpovedať.
      Stále sa sťažujeme, že na našich školách sa len memoruje, keď to učiteľ nechce, tak sa zasa ozve rodič prečo sa vybrané slová nedrví naspamäť?

  • ? Miroslav, pomery, v akych sa vzdelavaju ludia na Slovensku by mali trapit v prvom rade nas. Aj s Lenkou Surotchak k nim patrime. To je cela konspiracia ?…

Pridaj komentár