Moderný človek Martin Poliačik

Málokto sa na našej politickej scéne tak ostro profiluje ako poslanec za stranu SaS, Martin Poliačik. Svojou rétorikou, presadzovanými témami ale aj zjavom vybočuje z radu. Je otázkou, či jeho exkluzivita je poukazovaním na nový, moderný smer, kam by sa mala spoločnosť uberať, alebo je slepou uličkou.

Martin Poliačik sa z celého spektra politických problémov venuje v prvom rade školstvu. Bol mimoriadne aktívny v roku 2015 a začiatkom roka 2016 pri diskusiách o tom, kam sa má školstvo uberať. Na základe komunikácie s odborníkmi zo školstva a mimovládnych organizácii došiel k dnešnému presvedčeniu, že

…na území, kde sú segregované školy, prostredníctvom terénnej práce a komunitných centier treba vytvárať také prostredie, aby sa majoritné obyvateľstvo a ľudia z rómskych osád k sebe približovali. „V rámci toho je potrebné desegregovať prostredie na školách. K tomuto nabáda Európska komisia. Nemá ísť o väčší tlak na samotných učiteľov, ktorí to objektívne nezvládajú. Má ísť o to, aby tam bola finančná, metodologická aj organizačná podpora zo strany štátu, viacej asistentov, terénnych pracovníkov, aby tam bola spolupráca aj s neziskovkami, ktoré robia v týchto komunitných centrách,“ uviedol Poliačik pre ParlamentnéListy.sk.

Martin Poliačik teda presadzuje inklúziu. Je to podľa neho cesta, ako vyriešiť problém nedostatočnej výkonnosti a pokroku cigánskych detí na školách.

Čo je inklúzia? Zjednodušene je to zmiešanie všetkých žiakov do jednej kopy. Ako keby ste zmiešali ľudí so 100kg nadváhy spolu s „normálnymi“ a žiadali od tejto skupiny, aby sa presúvala ostrým tempom ďalej. Samozrejme, že obézny žiak nebude vládať od prvého kroku, takže sa „normálni“ prispôsobia.  Výkonnosť všetkých sa po roku prispôsobovania sa „tučkovi“ zmení k horšiemu, čiže v konečnom dôsledku to poškodí väčšinu ostatných len preto aby sa menej schopný cítil „integrovaný“.

Spoza rieky Moravy sa k problému inklúzie vyjadril Václav Klaus ml., človek, ktorý absolvoval Prírodovedeckú fakultu Univerzity Karlovy, viac ako 15 rokov viedol gymnázium a potom sieť škôl Porgy. Je stredoškolským profesorom matematiky, autorom mnohých odborných článkov a zatiaľ jednej učebnice (Matematika pre trojkárov alebo Maturita vo vrecku; 2013), zakladateľ Asociácie aktívnych škôl (združuje vyše 100 českých škôl). Vedie jeden z najväčších českých šachových klubov a doteraz aktívne závodí na bicykli. Je členom expertného tímu predsedu ODS pre školstvo. Bez urážky, ďaleko fundovanejší človek ako Martin Poliačik. (Poznámka – článok Václava Klausa ml. je upravený pre slovenské reálie)

KOMENTÁR: Inklúzia novorodencov – Václav Klaus ml.

Hlavnou témou v školstve je teraz „inklúzia“.

Táto vláda, spriaznené neziskovky, pedagogickí mudrlanti a experti, tvorcovia mediálneho dymu a ďalší – inšpirovaní zrejme neomarxistickými škandinávskymi experimentami – zavádzajú do nášho školstva takzvanú „inklúziu“. Teda rušia školy špeciálne (predtým pomocné / zvláštne) a deti s mentálnymi handicapmi pošlú do normálnych škôl.

Minister školstva sa nechal počuť, že tento experiment na tisícoch školách vykoná stoj čo stoj. Teda zlikviduje systém špeciálnych škôl, ktorý má u nás dlhú tradíciu a dokázal začleňovať do spoločnosti aj deti s veľmi špeciálnymi vzdelávacími potrebami.

Poznám osobne niekoľko špeciálnych pedagógov, ide o nesmierne náročnú (zle platenú), ale záslužnú prácu.

Väčšina závažných argumentov už v diskusiách padla, ministerstvu je to ale úplne jedno. Pripravil som si teda malé podobenstvo.

Inklúzia novorodencov

Ide o ľudskoprávne veľmi ušľachtilú snahu. Nedonosené a inak ohrozené bábätká nebudú naďalej v inkubátoroch na podivných špecializovaných oddeleniach, ale normálne v pekných svetlých izbách s ostatnými deťmi, pretože tak je to správne. Plán predstavil minister zdravotníctva.

Prví sa ozvú špeciálni neonatológovia. Varujú, že dôjde k prudkému prepadu starostlivosti o ohrozené deti a zvýšenie novorodeneckej a dojčenskej úmrtnosti. Búria sa proti rušeniu špecializovaných centier. Boja sa, že prídu o prácu.

Ministerstvo reaguje: Ide o kačicu, špecializované centrá sa rušiť nebudú. Len teda budú mať zakázané starať sa o deti špecializovane a nesmú používať inkubátory. Volať sa to ale môže naďalej rovnako. Podobne špeciálne školy sa naďalej môžu volať špeciálne, „nikto ich neruší“, len teda po novom musia učiť podľa normálneho vzdelávacieho programu.

V médiách prebiehajú promo články. Ide o svetový trend, v množstve krajín, napríklad v Kambodži či Laose, nemajú žiadne inkubátory a nič – a pozrite koľko je tam detí! Oveľa viac než u nás! A zdravých! Je tam rádovo vyššia dojčenská úmrtnosť? Neprípustná polofašistická otázka.

Potom sa ozvú pediatri z normálneho oddelenia. Krista boha, veď tu máme veľa práce. Musíme dohliadnuť, aby prvorodičky začali dojčiť. Bábätká starostlivo sledujeme, či je všetko OK, aby sme predišli komplikáciám, veď prvých pár dní je rizikových aj pre normálne deti. Zároveň sa to musí kombinovať so starostlivosťou o mamičky. Tie dobre prospievajúce detičky posielame rýchlo domov. Do toho režim oddelenia, návštevy natešených príbuzných … Keď mi sem dajú kilogram vážiace dieťatko a žiadnu zodpovedajúcu techniku – celý personál oddelenia bude lietať len okolo neho a aj tak najskôr umrie. Na ostatné bábätká sa nikto ani nepozrie.

Upokojte sa! Dostanete asistenta, predsa!

To ako sanitára Jana ??? Ten môže tak maximálne niečo podržať alebo odviezť postieľku, ale o medicíne nevie nič. To bude musieť aj tak riešiť lekár a skúsené sestry. To si robíte srandu.

Nerobte paniku – asistenti budú vyškolení dvojtýždňovým kurzom!!! Podobne v školách prevezme prácu erudovaných špeciálnych pedagógov akýsi novovzniknutý asistent pedagóga.

V médiách prebiehajú promo akcie. V Medzilaborciach nemajú špecializované oddelenia, a pritom pôrodnica funguje. V televízii hovorí pán primár, stranícky kolega pána ministra. Pod tým je titulok „Pôrodnica, kde inklúzia už prebieha – a to úspešne„. Vidíte, že to ide! Posielajú predtým rizikové prípady do Prešova? Neprípustná otázka.

V televízii prebiehajú „odborné“ debaty. Predsedníčka „Združenia pre rešpekt k pôrodu“ pani Oľga, odborníčka na popôrodnú inklúziu (vyštudovaná sociologička), a MUDr. Novák, dlhoročný prednosta novorodeneckého oddelenia, odporca inklúzie.

Pani Oľga boduje. Pán doktor naopak vyzerá trochu nahnevane. Pôsobí staromódne. Útočí na pani Oľgu, že nenesie žiadnu zodpovednosť. Konfrontáciu ale televízny divák nemá rád. Doktor ďalej zdĺhavo popisuje popôrodné komplikácie nezrelých detí. Snaží sa o holé fakty. Redaktora to už nudí a prerušuje ho.

Pani Oľga je dobre vyzerajúca dáma a veľmi pekne hovorí o chorých deťoch, ako spolu so zdravými … Ako je to pekné, keď to skončí úspechom. Vie tiež veľa o venezuelskom pôrodníctve, kde bola na kongrese o inklúzii. Pán doktor toho naopak o venezuelskom pôrodníctva veľa nevie.

Redaktor fandí pani Oľge. Je pre moderné veci. Navyše sa trochu poznajú, keďže pani Oľga a jej mimovládna organizácia dostávajú niekoľko miliónov eur dotácií ročne a usporadúvajú okrem iného okrúhle stoly a semináre. Majú tam bezkonkurenčne najlepšie chlebíčky a sú k novinárom veľmi láskaví. Všetko im prehľadne pripravia v krásnej farebnej brožúre na krásnom papiera.

Program končí tak trochu do stratena.

Popôrodnú inklúziu presadím stoj čo stoj, prehlasuje pán minister. Má to podporu aj Európskej komisie.

No takže tak si my tu v školstve žijeme. Problém je, že to nie je bežná hovädina, akých je v školstve množstvo a dajú sa po zmene vlády jednoducho zrušiť škrtom pera. Znovu vybudovať funkčný systém špeciálneho školstva bude trvať 15 až 20 rokov.

Václav Klaus, ml.

=============

Komentár

Zdieľam názor Václava Klausa. myslím, že to, čo presadzuje Martin Poliačik je extrémne nebezpečná znôška sociálno-inžinierskych teórií. Je to systém, ako doslova pripraviť naše deti nielen o vzdelanie, ale možno trocha nadnesene, aj o vieru v základné hodnoty na ktorých stojí západná civilizácia.

Škola predsa nie je komunitné a socializačné centrum. Škola je „stroj na učenie„. Bohužiaľ tento názor Martin Poliačik zrejme nezdieľa a spolu so zainteresovanými mimovládkami sú presvedčení, že nie sú dôležité vedomosti, ale hlavne (za pomoci miliardových dotácií pre mimovládkových kamarátov) vychovávať „nového človeka“. Kamarila, ktorej je Martin Poliačik súčasťou, to samozrejme celé zaobaľuje do množstva pekne znejúcich fráz, ale výsledkom nikdy nie je objektívne merateľný rast vzdelanosti, ale zavádzanie extrémistických a politických ideológií do škôl. Významnou súčasťou pedagogického procesu má byť doslova „vymývanie mozgov“ detí v mene presadzovania fundamentalistických ľavicových teórií. Takže dnes sa namiesto násobilky majú žiaci učiť „rodovému scitlivovaniu“, podporuje sa environmentalistická totalita typu „zabi bobra, zachrániš les,“ ľudskoprávne, LGBT a migračné témy.

Inklúzia, ktorú Martin Poliačik presadzuje, nie je témou moderného človeka, je to naopak návrat do ideového stredoveku, Do čias fanatického popierania reality a faktov v mene presadzovania svojich vízií.

Edit 12:00: Výsledok inklúzie sme ironickou formou popísali v tomto článku: Rasistické a xenofóbne Slovensko sa má čo učiť

Nie, Martin Poliačik moderným človekom nie je.

Zdroj:

62 komentárov

 • Poliacik bol obycajny, sidliskovy povalac. Drogovo zavisly a fetacik, ktory bol vsade tam, kde sa fajcila trava. Zastava a presadzuje nazory niekoho ineho. Vlk v ovcom rune.
  http://domov.sme.sk/c/6511505/martin-poliacik-skusil-som-heroin-aj-pervitin.html

  • Dobrá robota, ale 2x dostať dvojku z chovania, ten človek má ale „potenciál“. Takže ak sa niekto chce stat novodobým zväzákom, tak toto je tá strávna cesta.

   • Toto viem bohuzial, alebo bohudik, nie z medii, ale z vlastnej skusenosti. Vyrastal som na rovnakom sidlisku (SNP Pov. Bystrica). Kazdy sme mali detstvo a skusali vselico, ale vyhladavat drogy, pofajcievat marisku? Toto v nasom meste v r. 90-00 nehrozilo, teda ak to clovek aktivne nevyhladaval. Sme cca rovnaky rocnik a na diskotekach nic neorganizoval, iba hulil a drogoval. V zivote (na Slovensku) proste plati, najvacsi blbec to najdalej dotiahne (karierne). Ja by som ho supol do EU parlamentu, tam zapadne.

 • Asi ho chlapca z roboty zanedlho vyhodia, pozrel som si jeho články avšak najlepší je tento: http://svet.sme.sk/c/20165495/maleho-bizona-ktoremu-vraj-bola-zima-museli-utratit.html presne toto je „Americká diagnóza“ toto oni robia svetu okolo. Chcú ho prerobiť na vlastný obraz, o ktorom sú fundamentálne presvedčený, že funguje (nevedome) podľa princípov USA, ale zrejme sa nepoučili na chybách súdruhov z NDR a robia ich znova. Mali by začať vnucovať predmety ako demokratická biológia, demokratická fyzika, demokratická matematika a z rozdielu by bolo jasné, kde asi tá fundamentálna chyba je.

 • Inak uz začínate mať, zlý vplyv na SME, takýto článok by tam pred dvomi rokmi sprasili zo stola: http://svet.sme.sk/c/20168358/slavny-egyptolog-sisi-zachranil-egypt-je-absolutne-bezpecny.html?ref=trz

 • Staci sa pozriet na fotku a cloveku je hned jasnejsie s kym ma tu cest. Toto bradate cudo by celkom dobre splynulo s davom kdesi v Saudskej Arabii.. Nejake to vrece namiesto obleku by sa iste naslo. Tato dnesna bradata „akoze moda“ jasne ukazuje na to, aki su ludkovia konformisti. Posrancov nevynimajuc. Parkrat ukazete v telke, co treba mat oblecene, aky uces, ake nazory hlasat a o chvilu sa najde dost tupcov, ktori to budu nasledovat. To je prave socialne inzinierstvo. Dnes su to len nezmyselne nehygienicky bradati mladi chlapi, (zeby preto aby sa v Europe znizil rozdiel medzi domacimi a imigrantami?), no zajtra sa pod vplyvom TV ludia stretnu na ulici a budu hlasat co im „socialny inzinier“ nadiktuje… kua ludia nieco mi to pripomina…vam nie ??

  • ty si čo za …… že človeka posudzuješ podľa brady? Ja mám tiež bradu a rozhodne ako on neuvažujem, taktiež nie som moslim.Ty ……!

   • Tu nejde o to, kto ako vyzerá. Ale títo chlapci už vedia, že sa musia, alebo musia byť štylizovaní ako niekto, kto je v pamäti národíka. Napr. súčastný prezident sa dosť podobá na Gustáva Husáka. A s Husákom nie sú spojené vyslovene negatívne emócie, to urobilo body naviac. Tento tu sa bude hrať na nového Štúra a u časti ľudí asi zaboduje. ( z toho =) mali by mu vyrobiť aféru s modernou Adelou Ostrolúckou aby sa cyklus uzavrel, asi sa na to podujme Nicholsonová). Novodobých zväzákov je na Slovensku plno, oni si už vyberajú hercov aj podľa fyziognónmie čo robí dodatočné body. Aj to je dôvod prečo Bútora neuspel, nemá správny kukuč.

    • Ja si nemyslim, ze ak dnes niekto v mediach prezentuje ako „moderny vyzor“ bradu, tak ma na mysli prave sturovsku tradiciu, ci podobanie sa na Stura. So stylizaciou suhlasim, ale dovody su podla mna radikalne odlisne. A zaplava somarin v mediach je dokazom, ze nejde o ziadneho Stura. A prirovnavat tu asexualnu personu, vyzarovanim skor chlapa nez zenu(„Pistu“ Nicholsona) k Adele Ostroluckej, to je viac na smiech, nez na nejaku debatu. … Mimochodom pre tvoje info: synonymom slova terajsi nie je „sucastny“, ale sucasny. Namiesto pisania sa radsej venuj citaniu, bude ti to na vacsi osoh.

   • Unika ti pointa mojho prispevku. Posudzujem cloveka nie podla brady vseobecne.. Ale podla toho ako konformne a stadovito sa sprava. Dnes je prejavom konformity a stadovitosti mat bradu. Lebo je to in, lebo je to v reklame, v telke, tzv „hviezdy“ tiez maju bradu.. Pointa nie je o brade, ale v podstate o konzume, konformite.. Ked ma sused auto, budem mat aj ja, a lepsie.. Ked boli susedia 2x za rok pri mori, tak musim ist aj ja, lebo ved nie som horsi.. Ked ma nejaky pako, titulovany ako celevrita, siltovku naopak, alebo svietiace tenisky, ci pol hlavy oholenej, tak zakratko ten nezmysel preberie cast populacie v krajine, kde to budu reklamne vysielacky(alias televizie) denne vysielat v ramci pochybnych „show“ a dalsich marketingovych produktov. A dovodom je prave konformita. Dnes je prejavom konformity mat bradu. Necakam ze budes suhlasit.. Ale toto je moj pohlad.

  • Súhlas a tipnite si ako by sa dal nazvať. Myslím, že podľa výzoru a chovania a konania to bude AntiĽudovít Štúr.

 • Je to typický agresívny ri…lezecký karierista.
  Treba mať džihádistickú bradu aby bol inn ? – má ju.
  Treba zlikvidovať jedinú pragmaticky mysliacu pravú stranu ? – Urobí to – pre svojich pánov. Jemu nevadí, že tým poškodí Slovákov. Jemu o obyčajných ľudí neide, a už vôbec o Slovákov. Jemu ide len o kariéru. A tú dosiahne len ak bude agresívne a hyperaktívne presadzovať zaujmi svojich pánov – globálnych oligarchov.

 • Pán Poláček myslíte si,že toto všetko má pán Poliačik z vlastnej hlavy?! Aj ten imidž distingvovaného muža s upravenou briadkou a štýlovými okuliermi?

  • Moze to mat prebrate z telky, alebo mu ktosi poradil, co je dnes „potrebne“.. Polemizoval by som len s nazvom „upravena briadka“.. Tu vypelichanu metlu co ma na ksichte tento puk, by som rozhodne nenazval upravenou briadkou.. Ale mozno je to vec nazoru.. 🙂

 • Skúsenosti z Českej republiky:

  Romové, zvláštní školy a experti (zaujimave grafy)
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/04/04/romove-zvlastni-skoly-a-experti/

  Článok doložený grafmi, že vďaka inkluzívnemu vzdelávaniu Rómov dosahuje Česká republika najlepšie výsledky z celej EU v počte Rómov so stredoškolským vzdelaním, zamestnanosťou rómov a počtom rómskych detí pravidelne navštevujúcich školskú dochádzku. A namiesto pochvaly sa na ČR zosypala žaloba za diskrimináciu Rómov.

 • Som studentkou ucitelstva v Prahe a tak som blizko diania. Nepoznam jedineho ucitela, spec.pedagoga, psychologa, atd, ktory by bol ZA inkluziu. Za su totiz ti z humanitnych studii (okrem psychologov). Az neuveritelna paralela s “vyberom rodu“,kde su proti lekari, biologovia a dalsi odbornici a za su humanisti a mimovladkari. Sme v situacii, kedy zdravy rozum a fakty su bezmocne a vitazi….nikto. Tu niet ziadnych vitazov. A pritom zabijame buducnost nasich deti! Cely svet, v ktorom budu vyrastat, zit a ktory budu odovzdavat dalej. V tomto som rada, ze sme ako Slovensko vzdy trochu “za opicami“. Z chyb druhych mozeme cerpat . Len aby nam definitívne nehrablo z komplexu menejcennosti, aby sme nezacali skakat do priepasti medzi prvymi. A rovnymi nohami.

 • Ludia, vy ste uz uplne mimo. Tento clanok je tak brutalne mimo. Poliacik nikdy nehovoril, ze sa maju spojit 100kilove deti, vozickari ci inak odlisne deti. Je jasne, ze ak mate dieta, ktore je zaostale, tak nemozete nanho hodit piatacku matiku. Avsak ak je sikovne a mysli mu to, moze mat aj 100 kil, moze byt ciganca ale moze fungovat v jednej triede s inymi detmi, ktore su na tom podobne schopnostami.

  Obsahovo… zevraj staci ucivo z ’89 bez politickych kecov a s novymi poznatkami z vedy. No, dalo by sa suhlasit, keby to ucivo z tej doby na nieco aj bolo. Nakyho som sa ucil o milion druhoch motylov, naco som sa ucil dejepis stylom – tu mate roky, tu udalosti, vojny, panovnikov, pospajajte. Uplne nahovno to bolo, ziadne ucenie suvislostiach. O tom, ze sa o prvej a druhej svetovej vojne ucilo v maturitnom rocniku, tesne pred maturitami je na zaplakanie. Potom sa vsetci divia, ze Kotleba ma kolko ma a navsteva koncentraku s deckami ani nehne.

  No a povedzte mi, naco sa ucia vetne formy, pady, stavba vety a pod. Keby som bol lingvista, nepoviem ale opat… uplne zbytocne, ak sa tym clovek nechce viac zaoberat. Ani to nepomohlo v inych veciach. Ucit sa jazyky cez to moc neda.

  Clanok je zavadzajuci ci tvrdi veci, ktore nie su pravda a diskuteri… budiiicek.

  • Keby sme sa všetci učili ako viciciať iného človeka vo svoj vlastný prospech asi by to s ľudskou spoločnosťou dopadlo veľmi, veľmi, zle, ale to len tak na okraj. (Keby sme sa učili v škole ako pištolou odstreliť niekoho, koho nemáme radi + praktický príklad na jednom nepopulárnom žiakovi z triedy … .) Inak čo sa stalo s vami TROLLMI, vôbec vás tu nevidno… . Prestali vás platiť? Zakázali vám reagovať? Čo sa s Vami stalo?

  • Nuž, ten budíček by ste si mali pustiť sám, priateľu. Lebo ak je tu niekto totálne mimo, tak ste to Vy. A čo mi už všeobecne lezie na nervy, vždy sa nájde diskutér neoblomne presvedčený o svojej pravde s neutíšiteľným nutkaním touto pravdou mlátiť do hlavy všetkých okolo seba. To je vlastne identická psychická porucha akou trpí poliačik, Matovič, Biháryová a podobní užitoční spoluobčania.

   BUDÍČÉÉÉK!

  • BTW-učili ste niekedy? Lebo keď som si ešte raz prečítal článok a váš komentár-aby som neukrivdilo ;-), prišiel som k názoru, že ste mali problém s učením aj sám. Hlavne to je čítanie s porozumením.

 • poliacik je najskor chory clovek, ktory trpi nejakym zvlastnym syndromom jedinecnosti a nechapem ze takemu individuu mohol dat niekto hlas pri volbach, neviem preco ho vsede ukazuju a tlacia do vsetkych moznych relacii – on patri niekde do neprisposobivej komunity a tam nech si kvaka kolko chce

 • Ale veď to vieme o čo sa snažia choré liberálne intelektuálne homoklády?
  Presadzovanie a nasúvanie NWO a školstvo je priorita !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Títo liberálni zdegenerovanci sú odborníci na presadzovanie sociálneho inžinierstva NWO !!!!!!!!!!

 • Chcete mat dobre skolstvo, tak potom navrat k ucebniciam a osnovam s pred prevratu (maturoval som na SPSE 1989), vyhodit len politicke dristy doby, doplnit nevyhnutne veci z vyvoja vedy poslednych rokov a skolstvo je hned na urovni!

  • suhlasim s tebou…dnesne ucebnice su obrovska katastrofa, sa cudujem, ze ucitelia na to nepoukazuju, je tam plno chyb, nie su detskemu veku primerane, nad prikladmi z matematiky rozmyslate aj ked ste vysokoskolak… a co je horsie zo slovenciny su povyhadzovani doleziti narodovci, je to zamer, na potlacenie narodneho citenia…a nakoniec si tie otrasne ucebnice ako rodic musite pre svoje dieta zaplatit, aj ked je v ustave zakotvene, ze dieta ma pravo studovat zadarmo…
   co sa tyka segregacie romskych deti…neklamme si, oni potrebuju specialny pristup…ked dieta s mentalnou retardaciou zaradite medzi normalne, trpia tym zdrave, ale aj tie postihnute deti. Len nenormalny clovek to chce miesat. A inak Poliacik moderny clovek nie je, vonkoncom nie normalny!

  • Ja som maturoval v 1985 a pamätám si tie učebnice. Politika vôbec nebola v učebniciach ako: matematika, fyzika, biológia, geológia, chémia, počítače, strojárstvo, stavebníctvo, polytechnická výchova, gramatika-slovenská či cudzojazyčná, …
   Tie základy sú platné dodnes. Škoda to bolo rozjebať.
   A na vysokej už politika nebola vôbec v odborných predmetoch (kde asi v anatómii?) . Na to boli špeciálne predmety-Vedecký komunizmus, Dejiny MRH a KSČ, ale to bola jedna hodina týždenne. A potom nenávidená ruština, ale tú dnes akoby som našiel.

   • v 50 rokoch bola povinna dan – chvala ZSSR – aj v kurze varenia ale v 80 rokoch to naozaj bolo celkom v pohode co sa tyka ucebnic. pozeral som aj ucebnice rodicov a starych rodicov, ale take najzrozumitelnejsie mi pripadali stredoskolske ucebnice z cias slovenskeho statu (velmi podrobne a velmi prakticke zo zivota)

    a mnohi s laskou spominaju na ucebnice z cias Rakusko Uhorska a mnohi v dobrom spominaju na Batov skolsky system

    na druhej strane treba povedat ze vzdy zalezi na konkretnom odbore, napriklad psychologia sa burlivo vyvija, moderne ucebnice su lepsie ako starsie, tak isto sucasne jazykove ucebnice su vyrazne lepsie ako vacsina starych

    co ale neustale klesa su poziadavky na kvalitu naucenia sa
    My sme na VS museli vediet inak sme zo skusky vyleteli,
    dnes castokrat ucitelia prizmuruju obe usi aj obe oci aby ziak presiel do dalsieho rocnika

    • .
     Mám 12 ročné dieťa a dosť často sa pozriem do učebníc, ale v matematike či fyzike pre 5. či 6. ročník sú stále tie isté poznatky-Pascalov zákon, spojené nádoby, hydraulický lis, len sú knihy pestrofarebné, plné nesúvisiacich animácií v ktorých sa stráca maličký nákres princípu vodného čerpadla.

     Čo vlastne bolo príčinou našej polemiky-Medvedzig a saska spomínali nekvalitu dnešných učebníc. Ja pridávam ešte nedostatok učebníc, a sme doma. Jednoducho bolo treba NAHRÁDZAŤ stávajúce učebnice novými, ale tak aby sa staré vyraďovali až po nasýtení potrieb novou. Chápem zemepis, dejepis a pod., ale matematika a fyzika mohla v pohode slúžiť doteraz.

     Nakoniec-čo sa týka uplatnenia absolventov alebo využitia naučených poznatkov v praktickom živote-tu už pomaly niet o čom diskutovať. V časoch zlého socializmu boli vysoké školy akosi logicky opodstatnené, boli prísne výberové kritériá a dobre fungovalo „sito“ počas štúdia, takže s uplatnením absolventov nebol taký problém. Dnes je do mrte absolventov sociálnej práce či masmediálnej komunikácie a rôzne čudné univerzity sú v každom okresnom meste. Tam už tituly rozdávajú honoris causa vštkým káčerovskoperým fajčiarkam, no ale čo potom s tým?

 • …poslanec Poliacik je presne ten typ cloveka, ktory jednoducho nedokaze uniest svoju vlastnu dolezitost… Ked prisiel prvy krat do parlamentu… boli mi jeho pociny celkom sympaticke, avsak dnes vacsinou vyzera ako chrobak truhlik… Jeho zjednodusenia v nazerani na svet, hodnotenie „extremizmu“ a nadbiehanie EU vo vsetkych moznych zvrhlostiach byvaju uz doslova nechutne… Nase skolstvo je zdecimovane a degradovane prilisnym „liberalizmom“… a je to uz take neprehliadnutelne, ze to uz velmi ani nikto nespochybnuje… Akurat ma zarazaju metody liecby… Cast „odbornikov“ navrhuje este viac „liberalizmu“, viac nesystemovosti, menej „skutocnej skoly a vyuky“… Jedno je iste… v buducnosti budeme mat urcite dost „fundovanych“ kandidatov na pracu v statnej sfere, v parlamente, v mimovladkach, ci v mnozstve oblasti, ktore nic neprodukuju… Nie som si vsak isty, ci bude mat kto opravit vase pokazene auto, podojit kravy, navrhnut statiku mosta tak, aby nespadol, vyliecit chorobu konkretneho pacienta /nie len liecit…:)/, upiect chlieb a v konecnom dosledku aj ucit deti nasich deti tak, aby vysledkom bolo vzdelanie a nie ukoncena skola v podobe titulu Bc….

 • Ja si slovo poliačik prekladám ako podliačik.

 • Trefné zhodnotenie, čo je znamená inklúzia v školstve:
  http://pravyprostor.cz/nase-inkluzivni-skola/

  V opozícii môže Poliačik o inklúzii v školstve iba tárať.
  Protirečí si však s tým, čo tvrdil v predvolebnom programe, na základe ktorého sa dostal do parlamentu:
  http://www.strana-sas.sk/program/16

  Takže ak chce byť Poliačiak úspešný, mal by si čím skôr založiť vlastnú stranu s programom inklúzie v školách. Určite s tým bude veľmi úspešný. Verím, že po voľbách predsedu SaS túto možnosť dostane 🙂

  • „Protirečí si však s tým, čo tvrdil v predvolebnom programe“

   A ty vari nepoznáš príslovie „keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú“? Rovnako ojebabrali aj násťročných huličov trávy, keď im pred prvou kandidatúrou do NR SR sľúbili dekriminalizáciu tejto drogy. SaS je štandardná populistická strana, ktorá ak by mala neobmedzenú moc ako SMER minulé volebné obdobie, zaviedla by tu proti oponentom teror, v porovnaní s ktorým by aj boľševici vyzerali ako amatéri. Dúfam, že sinusoida popularity u SaS dosiahla svoj historický vrchol a už to s nimi pôjde iba dolu, ako so SMERom, SDKU a HZDS.

   • Trochu im krivdite, „dekriminalizaciu marihuany“ by vo vlade s „krestanskym KDH“, „konzervativnym SDKU“ a „konzervativnejsie zameranym MOSTom“ nepresadil nikto – dokonca ani Smer o sile 83 poslancoch… 😉

 • Poliačik je psychopat.

 • Klasická inklúzia,o ktorú sa snažia aj v ČR.
  Podobne postupovala LGBT agenda v ČR.Salámovo.
  V ČR si homosexuálne páry už môžu adoptovať deti.
  Ak sa dobre pamätám,tak sa malo jednať len o registrované partnerstvo.No predsa nikto nechce adoptovať deti,však?Nestrašte ľudi a podobne.
  Ponúkneš ruku,utrhnú ti pol tela.Nikdy sa požiadavky nezastavia.
  Môj názor=Cieľ je jasný,mať vzdelanie len pre „elitu“ aby sa učili,ako vládnuť.
  Vzniknú súkromné školy a štátne.A znova sa pán P. dopracuje k deleniu žiakov,ale už nie na základe mozgovej výbavy,ale podľa peňaženky.
  Sme si všetci rovní,ale ak príde reč na majetok,príjem,tak rovnosť mizne ako smrad z dobre vetranej miestnosti.
  Čoskoro budú snahy o odoberanie detí,aby mohli tvarovať človeka podľa seba, „PodliačNicho-jugend“.
  Rozklad rodiny,spoločnosti.

 • Ach tento Poliacik – a jeho kariera podla wikipedie:
  7 rokov studoval filozofiu, metafyziku a podobne neexaktne one, potom tri roky nevedeno co robil (zrejme poflakovanie kade-tade)) a ROK UCIL za zakladnej skole. Potom uz len poslanec – statny zamestnanec – plateny z nasich dani.
  Popri studiu bol „vykonnym riaditelom Slovenskej debatnej asociacie“ – rozumej profesionalny talking head – ktory bude s kamenym ksichtom debatovat a obhajovat hocaku temu:
  „Akademická debata je súťažná disciplína, v ktorej tímy stojace na opačných stranách názorového spektra presviedčajú panel rozhodcov o platnosti alebo neplatnosti vopred zadanej tézy. Tímy v debate pritom majú za úlohu súhlasiť alebo nesúhlasiť s tézou bez ohľadu na osobné názory ich členov, v rámci jedného turnaja často zastávajú priam obe strany tézy. Musia sa preto vedieť vžiť aj do postavenia opačnej strany.“

  Nechcem na neho kydat, ale clovek s takto „oslnivym“ profilom, co vlastne chce robit, ako chce pomoct Slovensku? Mne coraz viac pripada ako eurohujerska, slnieckarska rozumbrada, ktory si hlavne buduje svoju uradnicku karieru a popularitu a trocha ako keby netusil kde je jeho miesto…

 • Ak chceš byť debil, musíš navštevovať modernú školu. V tých zastaralých sa to podarilo iba niektorým, však, pán Poliačik..

 • Vo voľbách som sa rozhodoval, či vôbec ísť voliť. Chcel som SaS. A to moje váhanie zapríčinil nejaký Martin Podliačik a jeho verejná podpora ľudí ako Pusy Riot (zvrhlé psychopatky, ktorým ani Američania nedali vízu, ktoré súložili v múzeu, zneužívali svoje malé deti tak, že sa vrhali do bitky s policajtmi na neohlásenej demonštrácii s bábätkami na rukách, ľudí ktoré nakreslili penis na zdvíhací most v Peterburgu,…). Uvažoval som, či takýto ľudia majú vôbec miesto v hocakom parlamente. Ako ukazuje čas – Martin Podliačik potrebuje pre svoju podporu zvrhlíkov viacej priestoru. Či je to neomarxizmus alebo si to vyžaduje evolúcia, je to jedno. kým sú takýto šialenci mimo rozhodovania – tým je budúnosť naších detí bezpečnejšia..

  • zvrhlé psychopatky, ktorým ani Američania nedali vízum.

   pokial viem sudruh Obama sa s nimi nakoniec stretol a uvital ich v Bielom dome, mozno chcel aby mu nieco previedli zo svojho repertoaru 🙁 ( (
   Martin P je ideovy vodca novej ideologie, ale nie je jediny, nie je sam …..

 • Poliacika nemusim, ale teraz sa ho zastanem, a to uz len preto ze ten jeho citat a to co je podnim su jablka a hrusky, jedine co maju spolocne je ze su ovocie. Poliacikov vyrok je cisto politické prehlasenie bez nejakych konkretnosti a moze sa rozne vykladat. Co je aj jeho zamerom, aby sa při neuspechu, ktory zakonite nasleduje po akomkolvek politickom prehlaseni, mohlo vyhovorit ze to tak nebolo myslene a ze sa při realizacii nastala změna s kterou nemá nic spolocne.

  Ja například zdielam inkluziu romskej mensiny do spolocnosti, a preco nie. ak ich nezaclenime tak budu problemom naveky vekov.
  Takze inkluzia jako ju chapem ja: vytvorenie limitu na dieta v pocte 5, potom automaticka sterilizacia, A to jak romok tak bielych, bezohladu na financne zabezpecenie. u obcanov s inou mentalitou (tu bude třeba definovat) bude kazde dieta odobrate po porode a dane do nahradnej starostlivosti v bielej rodine alebo ustave pre deti. Starsie deti do desat rokov budu odobrate a tiez nahradnych rodin alebo ustavov pre deti a mladez. ciganske a akekolvek ine etnikum ktore nemá nase hodnoty a nemieni ich prijat bude zit v oddelenych rezervaciach, ktore sa nebudu dalej rozsirovat, ale casom zmenšovat jako ich populacia bude klesat.
  Deti těchto ludi budu integrovane do spolocnosti a vychovavane jako majorita.
  Do 50 rokov povodne neprisposobive etnikum zanikne a budeme a tym sa problém s neprisposobivymi vyriesi.

  Tych assistentov a vsetko ostatne co poliacik hovori to vsetko sa pouzije na deti od 6 rokov aby sa co najskor prisposobili majorite. To ze poliacik nepovedal to co ja, je pochopitelne, to by ziaden politik nepovedal, on si moze dovolit povedat len tu druhu část.

  A ano ja viem, ze Poliacik tu prvu část takto nemysli, ale jako som povedal na zaciatku, on je politik, a on nemieni nijako riesit tuto otázku ale len vydava politické prehlasenia z ktorych sa neskor moze vyhovorit.

  • Miro Martinovič

   ad tartus, to sú hotové perly, tieto Vaše názory, gratulujem 🙂
   Miro Martinovič

  • dilino, a ten tvoj vyklad…..kastastrofa…. a aky limit na dieta? Preco by mal vobec nejaky limit byt A to pre vsetkcyh ludi? Ked je niekto retard, nemal by mat dieta ziadne a naopak, ak sa niekto dokaze postarat o 10 deti, tak nech ich kludne ma….Dear team,

   Dobre, ze si sa Poliacka zastal, aspon vidno aki dementi s nimi sympatizuju….

   • Dakujem ti za to že mi dovolis mať vlastní názor. Limit piatich dětí je ochrana před populačního exploziou, aby chápal, já dokážem mysliet aj dopředu a uvědomujem si co bude následovat ked sa budeme množit ako králíci.

    • Juj, vy máte horšiu slovenčinu ako mal nebohý Husák a oveľa nižší intelekt, pretože ten pán bol navýsosť rozumný človek a navyše vzdelaný, pričom vám z obidvoch zmieňovaných vlastností nehrozí ani jedna…

     • ako citam tvoje komentare na mna, mam pocit ze ma poznáš lepsie jako ja sam. Takze mam na teba otázku, ktore tricko si mam zajtra zobrat do práce?

  • Tartus, cakal som… aky uchvatny opozicny postoj sa Vam opat podari a znovu ste nesklamali …:)

 • Mal by som jednu poznámku. Naše hodnoty sa nezhodujú s hodnotami Západu. Skôr Poliačik presadzuje západné „hodnoty“ do nášho systému. Je to vec na úvahu. Úlohou školstva je vzdelávať a vychovávať. Z tohto treba vychádzať a rozmýšľať ako ďalej. Nechám to však na odborníkov, ktorí o 10 rokov objavia to, čo tu bolo pred 27 rokmi vybudované na vysokej úrovni.

 • Ako môže byť naraz aj muslim aj homosexuál aj na drogách? Však ho muslimovia za posledné dve veci zabijú. Mal by si upratať v hlave, nemôže sa vopchať do všetkých rití naraz.

  • otazka je sice logicky spravna, ale ti ludia k tomu pristupuju inak:
   podla nich
   vsetko je dobre co rozvrati sucasnu nemodernu zastaralu spolocnost v mene pokroku a svetlych zajtrajskov
   logika nie je ich silna stranka

 • Sedliacky rozum vraví, že reťaz je vždy taká silná, ako jej najslabšia časť… Ale sedliacky rozum už do „modernej“ multi-kulti-dementnej spoločnosti nepatrí, však pán PODLIAČIK

 • Poslanec Poliačik je psychicky chorý človek (mám odbornú kvalifikáciu na takéto hodnotenie;-)).
  Rovnako je z odborného hľadiska hlúposť celá inklúzia.
  Debilné mimovládky sa potrebujú odbavovať-ekonómka s kurzom v inej mimovládke a tzv. „výskumom“ v tretej ničnerobiacej organizácii tu ide mudrovať a pritom v živote v škole s problémovými žiakmi neučila-myslím kontinuálne v kuse 5 rokov.

  • K donebavolajúcej arogantnej hlúposti s novorodencami je aj škoda sa vyjadrovať. To už môže presadzovať len totálny DEBIL – VESELÝ SLNIEČKÁRSKY VRAH!!!

 • Toto je Poliačikova vízia školstva: https://www.youtube.com/watch?v=OOtdAQLYP4I

Pridaj komentár