Moskva s teroristami nevyjednáva, Moskva teroristov brutálne likviduje

Na ruské veľvyslanectvo v sýrskom Damašku neznámy útočník previedol dva raketové útoky. Jedna strela vybuchla pred budovou ambasády, blízko hlavného vchodu, druhá zasiahla priamo budovu. Pri útokoch nebol nikto zranený, keďže sa to stalo cez deň počas obednej prestávky.

Utok na ruskú ambasádu

Utok na ruskú ambasádu

Strely boli vypálené s predmestia Jobar, ktoré je pod kontrolou povstalcov. Ide o druhý útok v tomto roku, keď v januári granát dopadol na strechu veľvyslanectva

Komentár

Okrem štandartných rečí o neprípustnosti útokov na diplomatické misie, je dobré si povšimnúť, že tentoraz nemohlo ísť o náhodu ale išlo o cielený útok. V súvislosti so zvyšovaním medzinárodného napätia, tlakom Kongresu USA aby Obama zahájil útok na Sýriu, nervozitu Saudov aj Izraela, môže ísť o „knock-knock“ varovanie ruskej podpore sýrskej vlády.

Podporte nás klikom na Like a zdieľaním. Ďakujeme

[sociallocker][/sociallocker]

Nie som si však istý, resp. nemyslím si, že podobný nátlak na Rusov platí. Aj keď mnohí považujú Rusko za krajinu s európskou kultúrou, stáročné jednanie s azijskými, islamskými a teroristickými subjektami zmenili ruský pohľad na morálku, úlohe jednotlivca a založili tradíciu jednania s islamskými teroristami, kde sa na brutalitu odpovedá ešte väčšou a hlavne nekompromisnou brutalitou bez ohľadu na civilné obete

Dobre si pamätáme zrovnanie Grozného so zemou, útok na teroristov s obrovským nožstvom civilných obetí v moskovskom divadle na Dubrovke z nedávnej minulosti a z čias KGB sa traduje prípad únosu ruského diplomata v Libanone. Ten sa skončil šťastne a ostal jediným – KGB totiž odrezala semenníky jednému príslušníkovi Hizballáhu a odkázala, že toto spravia každému, ak nebude živý a zdravý naspäť…

Naviac sa Putin vrátil k tradícii tajných operácií a po únosoch ruských občanov v Iraku v roku 2006, má ruský prezident právo požiadať tajné služby o smrtiace akcie na ochranu záujmov a ruských občanov v zahraničí.

Takže ak chce týmto niekto Rusov zastrašiť, obávam sa, že môže dôjsť naopak k eskalácii násilia a brutality, ktorá bude presahovať aj tie najhoršie nočné mory. Parafrázujúc názov filmu „Moskva slzám neverí„, sa v tomto prípade hodí „Moskva humanite neverí„.

 

Zdroj :

5 komentárov

  • Formulácie v článku, ako od redaktora SME. Dubrovku by pán autor riešil ako, resp, jeho americké neomylné vzory? Mimochodom, kto, ak nie Rusko dodržiava humanitárne konvencie?

  • Asi len chce ukázať, že Rusko sa teroristami nepáre ako USA, resp. USA ich aj nechávajú voľne behať … Napr. ten ISIL je nebezpečnejśí ako režim Saddáma a koho to teraz trápi?

    Na Dubrovke to bola už akcia zo zo zúfalstva, tragická nehoda ….

    • Schvalne, viete si predstavit podobny zasah niekde v Parizi? Ja nie.
      Osobne si myslim, ze Rusi su realisti. Vedia ze s fanatikmi sa dohodnut neda a radsej obetuju par desiatok, stoviek nevinnych, nez by mali trpiet tisicky a miliony. Toto mi pripada racionalne, aj ked som do textu nedal. napr. Groznyj nebolo mozne inak dobyt iba jeho zrovnanim so zemou. Bolo to brutalne ale efektivne. Raz budeme musiet priznat, ze humanizmus nie je kategoria odtrhnuta od reality a absolutne platna, ale je to relativny pojem s kulturnym a historickym zazemim.

  • Moskva humanite neverí – to čo za haluz. Juraj takto hlúpy článok a od teba? Slovensko podporuje humanitne bombardovanie civilných objektov, Slovenskí politici otvorene podporujú fašistov na Ukrajine a tým súhlasia s vyvražďovaním vlastného národa. Pritom všetci ste aj na Slovensku kričali proti humanitárnym kamiónom na bombardované územie. Hoci už do Novorossie prišli desiatky takýchto kolónii nikto z Vás o tom nepíše, pretože sa zistilo, Rusi fakt posielajú humanitárnu pomoc.

Pridaj komentár