Most Híd žiada prijímať moslimských migrantov

Vyjadrila sa tak podpredsedníčka strany Lucia Žitňanská. A strana, ako celok, zdá sa nemá k jej vyjadreniu  námietok.

LuciaBela

Lucia Žitňanská a Béla Bugár na jednej z tlačových konferencií Mostu – Híd. Zdroj: Youtube

Výber, pre nás vhodných sto sýrskych kresťanov, považuje Lucia Žitňanská za absolútne nenáležitý. Výber migrantov na základe viery považuje za „diskrimináciu“.

Premiér sa na tému migrantov vyjadruje, akoby to neboli ani ľudia. Nehovoriac o tom, že diskriminačný prístup na základe vierovyznania je neprijateľný,

Namiesto toho, aby vláda komunikovala s občanmi, a predovšetkým s obyvateľmi Gabčíkova, v snahe rozptýliť ich obavy z príchodu päťsto imigrantov, ktorých dočasne prijmeme na základe dohody s Rakúskom, svojimi vyhláseniami Robert Fico len naďalej stupňuje obavy z ich neprispôsobivosti.

zdroj

Takže podľa podpredsedníčky Mostu-Híd Lucie Žitňanskej má premiér rozptyľovať obavy. Zrejme bez ohľadu na skutočnosti, ktoré dnes sa dejú v západnej Európe (napríklad udalosti v Rotherhame) . Asi na základe ľudovej múdrosti, čo oči nevidia, to srdce nebolí.

Lucia Žitňanská pôsobí v politike dlhé roky. V roku 2006 ju KDH nominovalo za štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti.

V období 8. februára až 4 júla 2006 bola podpredsedníčkou vlády a ministerku spravodlivosti.

V rokoch 2006 až 2010 bola poslankyňou za SDKU-DS, neskôr ministerkou spravodlivosti vo vláde Ivety Radičovej. Od roku 2012 opäť poslankyňou a predsedníčkou poslaneckého klubu SDKÚ-DS v Národnej rade.

V  roku 2013 opustila potápajúcu sa SDKU a zakotvila v Moste – Híd, kde sa pomerne rýchlo stala podpredsedníčkou. (Pozn. asi majú v Moste – Híd veľkú personálnu krízu, keď sa prebehlíkovi z SDKU podarí hneď dosiahnuť na post podpredsedu)

zdroj

Mini komentár:

Požadovať prijímanie moslimských migrantov je aj na štandardnú „EU – normalizačnú“ slovenskú politickú scénu pomerne silné kafe. Použitie čarovného slovíčka „diskriminácia“ je v tomto prípade úplne mimo misu.

Sú to práve kresťania, ktorí sú v krajinách ich pôvodu ohrození najviac a preto nie je na tom nič diskriminačné, ak sa pri obmedzených slovenských zdrojoch dá tejto skupine priorita.

Zdá sa však, že pre niektorých politikov naozaj ako keby islamistov na Slovensku  nebolo nikdy dosť.

O nejaký čas uvidíme, do akej miery tézy pani podpredsedníčky Mostu zdieľajú jeho voliči. Je možné, že sa v značnej miere presunú ku konkurenčnej SMK. So znižovaním preferencií vlastnej strany má práve Lucia Žitňanská pomerne slušné skúsenosti.

Hlavne vďaka ľuďom typu Lucie Žitňanskej som čoraz viac presvedčený, že po 25 rokoch dozrel čas na výraznú zmenu na ľudom volených postoch. Je tu naliehavá spoločenská potreba vo voľbách vymiesť parlament „od podlahy“.

Sú potrební noví ľudia, nové strany,  nezaťažení svojím dlhoročným pôsobením v rôznych funkciách a rôznymi tými „vyššími ideami“. Ľudia a strany, pre ktoré najvyššou ideou bude nie priazeň „zahraničia“, ale spokojný a bezpečný život slovenského občana.

Pretože tí druhí – „štandardní“, už za tie roky dostatočne presvedčivo ukázali, kam sú schopní našu spoločnosť dostať. Práve vďaka nim čoraz širší okruh slovenských občanov zisťuje, čo je to chudoba a bieda.

Teraz politici typu Lucie Žitňanskej v mene „vyšších  ideí“ až príliš ľahkovážne pristupujú už aj k téme základnej bezpečnosti slovenských občanov. Ďakujeme, stačilo…

 [sociallocker][/sociallocker]

Pridaj komentár