Na stope stupídnej dezinformácie

Raz za čas sa stránky sociálnych sietí zaplnia hlúposťami, ktorým všetci bez akéhokoľvek overenia a pochybností veria. Pozrime sa na jednu z nich

Pápež František bozkáva ruku

Pápež František bozkáva ruku

Podľa konšpirátorov je na tejto fotke, citujem: „papez Frantisek a hore ten usmiaty panko je John Rothschild vedla neho v brejlach Henry Kissinger a papez bozkava ruku komu? Davidovi Rockefellerovi…vzdanie ucty velmajstrovi 33 stupňa…

A tým majú konšpirátori v ruke „dôkaz“, že všetko na svete riadia slobodomurári a tých zase ovládajú rodiny Rothschildov a Rockefellerov…

Aká je pravda?

V skutočnosti sa pápež klania pred dnes už jedným z posledných pozostalých z koncentračného tábora. Ide o panychýdu v spomienkovej sále múzea holokaustu Yad Vashem z 26.5.2014 v Jeruzaleme…

A namiesto šokujúceho zobrazenia vidíme obraz hlbokej ľudskej účasti najvyššieho katolíckeho predstaviteľa. Lenže tento príbeh už neznie tak sexy, človek pri jeho čítaní nemá dojem odhalenia tajomstiev vesmíru. A preto to každý bude ignorovať.

Ale ak vám ide o pravdu, potom nesmiete mlčať. Lož a klamstvo ostane čírym zlom za každých okolností. Zvlášť tie tzv. dobré úmysly sú potom najhoršie. Ak klamete s vedomím, že pre „dobrý“ cieľ je možné použiť aj zlo, potom prekračujete zakázanú hranice, kedy sa človek stáva fanatikom, otrokom svojho cieľa.

Ako to dopadá vidíme napríklad pri dnešných kritikoch ruskej intervencie v Sýrii. Ak raz nenávidia Rusov, potom je každý, aj ten najväčší vyvrheľ, zločinec a terorista naraz svätým mužom. Dôsledky sú katastrofálne.

Zdroj:

http://www.vosizneias.com/165916/2014/05/27/new-york-my-opinion-a-proper-perspective-the-pope-and-the-jewish-people/

33 komentárov

 • Hej pane autore-pambičkár…aj ja som veriaci ale na rozdiel od teba nie som tupý pambičkár ktorý nemá vlastný rozum a názor…
  ŠOK! Papež František oznámil, že je žid! A papežové před ním byli také!

 • Nechápem prečo Juraj Poláček považuje ostatných za nemúdrych a cíti potrebu poučovať alebo vysvetliť tým druhým, čo považuje on za pravdu a čo by preto za pravdu mali považovať aj ostatní. Ja som si ten článok prečítala a vysvetlila som si ho po svojom. A urobila som si svoj názor. Som preto nevzdelaná? Podlieham konšpiráciám? Je len jeden správny vedecký svetonázor? Preboha! Juraj Poláček je komunista! Tí hovorili, čo je vedecké a čo si majú ostatní myslieť.

  • Po internete sa šíri text, kde je pri obrázku napísané, že pápež sa klania veľmajstrovi slobodomurárskej lóže. V skutočnosti len vzdáva úctu obeti holokaustu… Čo je na tom nepochopiteľné?

   • od dnes prestávam čítať vaše články a po prečítaní tohto už vôbec nie.. a tento článok mi osobne pripadá ako keby autor bol zaslepený pambičkár, alebo žid a článok mi pripomína už známy štýl mestreamu a preto už nikdy viac.

 • Je pekne ze obcas vyvraciate podobne hoaxy, no v prvom rade by ste mali opravovat hluposti, ktore pravidelne zverejnujete vy sami. Doteraz ste napriklad nijak neopravili hoax o cinskej lietadlovej lodi Liaoning kotviacej v Tartuse, ktory ste na Slovensku rozsirili vy sami.

 • Makovník Pietruch

  Minule pán z Medzičasu spomínal na SV, ak ma moja pamat neklame, ze obdivuje Izrael tak ma ani moc tento článok neprekvapuje…

  • Co keby ste si pozreli nieco o islame a konfrontovali to s mapou? Mozno by ste zistili, ze Izrael nema vela moznosti na vyber.
   Vo svete fanatickeho islamu dohoda nie je mozna. Bud prezije Izrael na ukor okoliteho islamskeho zivlu alebo Zidia skoncia ako jedina vazna prekazka moslimskej expanzii do Europy…

   • Juraj…tento tvoj komentár ma presvedčil…že si žid.

   • Albert Kratochvíl

    Skôr ako problémy Izraela s islamistami (tí si ich tam riešia bez problémov aj vojenskou silou), by mali každého trápiť problémy Slovenska a celej Európy s týmito fanatikmi. Ako správne píšeš: Vo svete fanatického islamu dohoda nie je možná. Buď prežije Európa na úkor islamského živlu alebo Európa, vrátane Slovenska, skončia ako moslimské, pokiaľ sa okamžite neprebudíme. Ako je možné, že je týmto ľuďom bez problémov dovolené vstupovať na naše územia? Je to iba preto, že „európsky“ politický vodcovia Európu zámerne islamizujú. Dôkazom toho je aj fakt, že sa neustále vymýšľa spôsob, ako zaviesť trvalý mechanizmus prerozdeľovania týchto ľudí a nie razantná ochrana hraníc.

 • Kamil Nebehaj

  Schopnost vcitit sa a empaticky spoluucastnit sa pietneho aktu by namala prekrocit hranicu vlastnej sebaucty najvyssieho zastupcu veriacich jedneho kultu do nedostojneho submisivneho bozkavania ruk
  medialnych ikon ineho kultu. Je tam vyrazny nepomer vo vine, lutosti a vyslednom efekte.

  • Bohuzial mate pravdu s tou prepiatou submisivitou. Nevadi mi, ze sa Frantisek ukazuje v polohe „prvi budu poslednymi“. To je osobny postoj, ktory si vazim. Co mi vsak extremne vadi, je, ze krestanstvo a celu kulturu, ktora z neho vychadza, povazuje za menejcenne voci vsetkemu okolitemu svetu. Nasa civilizacia sa nema co hrbit pred nikym. Frantisek svoju potrebu ukazovat sa v ponizenych pozach prenasa aj na celu hierarchiu. Tento postoj je destruktivny nielen pre katolicku cirkev, ale pre celu zapadnu civilizaciu. Miluj blizneho svojho ako seba sameho, neznamena, ze musim ochudobnit seba, svoju rodinu ci narod. Znamena len to, ze ak mam dostatok zdrojov, som povinny sa spravat k bliznemu ako ku svojim blizkym. Casto sa vsak zabuda, ze svoju rodinu sice zivime, ale zaroven vyzadujeme aj dodrziavanie pravidiel a ich porusenie ma vazne nasledky. To uz v papezovych slovach nenajdete.

   Komentar suvisel s danou situaciou a nemal ambicie vyjadrit geopoliticke suvislosti…

  • presne tak!!!…presne si to pomenoval.

  • Vieš kto by mal rabínovi bozkať ruky??…Merkelová a nemecký národ ako ospravedlnenie…ale hrdý a namyslení Nemci sa nikdy neponížia ako pápež.

 • a preco by mal papez boskat ruku nejemu rabinovi ? ci niekomu co prezil koncentrak ?

  • nie nemal…mal mu pobozkať jeho židovskú riť.. to by bolo to pravé orechové…alebo mu umyť nohy v lavóre…pápež sa ponižuje aj keď vojnu vyvolali nacisti nie cirkev…ponížil nielen seba ale aj katolíkov. Súcit a spolupatričnosť sa dá vyjadriť viacero spôsobmi. Ale cesta poníženia k tomu vôbec nevedie a už vôbec nie hlave katolíckej cirkvi. Za toto pohŕdam pápežom. A môj názor je taký že už nikdy nebudeme mať tak dobrého pápeža ako bol Ján Pavol 2…František sa mu nevyrovná ani po členky.

   • ešte doplním, že v poslednej dobe pápež ma poriadne štve(serie) svojimi scestnými predstavami a posolstvami, kedy jeho posolstvá a prejavy hrajú presne do karát globalistom a fašistickým plánom USA, hlavne čo sa tiká migrantov… a sem tak zase názory niektorých biskupov ktorý majú opačný názor ako pápež.

   • Vojnu vyvolali nacisti :-)..a ze kto je tu zid, ze Pavol, ci nebodaj Savol?

 • „A tým majú konšpirátori v ruke “dôkaz”, že všetko na svete riadia slobodomurári a tých zase ovládajú rodiny Rothschildov a Rockefellerov…“ My sme neni konšpirátori, lebo bohužial to je pravda akurát ten dôkaz tá fotka sa ukázala ako nepravdivá. Asi tak. A prestávam to čítať aj ja. To za tých konšpirátorov. Proti uvedeniu informácií na pravú mieru nič nemám a dávam +1

 • pavol čo sa ti na správe nepáči? Hľadáš pravdu alebo len potvrdenie svojich názorov?

 • Teodor Roman

  Nech sa na to pozerám z akéhokoľvek uhla, furt je to bozkávanie ruky, minimálne tak, ako sa naznačuje bozkávanie ruky dáme..

 • Neviem kdesi zobral tu konspiracnu teoriu , ale ked to bol tento clanok http://www.nadhlad.com/obraz/papez-zidia , tak tam sa nic take nepise.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Na stope stupídnej dezinformácie

 • …asi zacnem citat ime zdroje.od jedna do desat davam -2

Pridaj komentár