Násilníkov, podľa moslimského práva nie je možné potrestať

Pisanie o islame nie je zložitá vec. Stačí si zobrať knihy o islame a porovnať prečítané s tým čo moslimovia hovoria. Tak zvané posvätné klamstvo takíja sprevádza moslima v našom tolerantnom svete. Musí ho sprevádzať, inak by sa zbláznil keby mal pravdivo odpovedať na otázky. Na Slovensku je dvorný klamár islamu dr politológ Jozef Lenč. V každej spoločnosti je skupina ľudí, ktorí chcú niečím zaujať.  Možno aj pridať sa na stranu budúcich víťazov. To sú konvertiti ako Jozef Lenč o ktorom by sme ani nevedeli, keby nebol moslim. Ten klame kde sa dá, a zároveň verí tomu, že neklame. Ale skutočný moslim, ten kápo čo drží všetko pod palcom, klame vedome a cielenie. Pôvod islamského klamstva nájdeme ako inak a ako vždy v správaní sa proroka Mohameda. To sú príbehy ako niekto chcel niečo dosiahnuť ale musel klamať o tom, že napríklad nie je moslim. Alebo musel klamať a ohovárať samého proroka. To klamstvo mu pomohlo dosiahnuť ciel. Buď niekoho zabiť alebo získať bohatstvo.

Najväčší islamský učenec Imam Ghazzáli (1058-1111) povedal „Reč je prostriedkom k dosiahnutiu cieľa. Keď je možné ten ciel dosiahnuť klamstvom a pravdou, je nezákonné použiť klamstvo, keď nie je taká potreba. Ale keď je možné ten ciel dosiahnuť iba klamstvom a nie pravdou, je prípustné klamať

A to povedal najväčší učenec Islamu. Čo potom môžeme čakať od bežných moslimov? Má význam  sa s nimi baviť o islame?

Vo svojom rozhovore pre Novy Čas predseda Islamskej nadácie na Slovensku Mohamad Safwan Hasna povedal:

Ak boli niektorí páchatelia moslimského vierovyznania, tak majú byť príkladne potrestaní. Teraz hovorím o posledných udalostiach v Nemecku a nevidím, prečo by táto otázka mala byť spojená s islamom. Islam predsa znásilnenie voči akýmkoľvek ženám kategoricky odmieta. Akékoľvek znásilnenie je neprístupné z akéhokoľvek pohľadu,“ zdôraznil.

Pozrime sa na tu neprípustnosť znásilnenia v islame.

Na začiatok troška teórie, pojem „znásilnenie? v koráne nenájdeme ale…

Koran 4:24 „A počestné vydaté ženy, okrem tých, ktoré vlastní vaša pravica, sú určenou hranicou od Boha vám danou. A je vám dovolené všetko mimo toho, aby ste sledovali svojimi majetkami, sledujúc ochranu pred nepovoleným intímnym stykom, nie mať nepovolený intímny styk. Za úžitok, ktorý ste z nich mali, dajte im ich odmeny, je to povinnosť určená. A nezhrešíte za to, na čom ste sa vzájomne dohodli po splnení povinnosti. Veď Boh všetko vie a múdrosťou oplýva.“ ? všimnite si to „okrem tých, ktoré vlastní vaša pravica“ ? zajaté ženy, otrokyne.

Ako hovorí hadis Abu Dawud 11:2,150, pobožní bojovníci Alaha mali morálny problém spávať so ženami, ktoré zajali a ktoré boli vydaté (ešte sa v nich niekde kotúľali zvyšky morálky nezabitej islamom). Ako to často v islame bývalo, pohotový Alah zoslal svojmu poslancovi Mohamedovi vhodné riešenie tzn. súru 4:24, „tie ktoré zajala vaša pravica, sú vaše„. Ťažko predpokladať, že tie ženy spali s božími bojovníkmi dobrovoľne.

To povolenie na znásilnenie potvrdzujú tiež hadisy Sahih Buchar 5:59:459Sahih Muslim 8:3432.

Sahih Moslim dokonca problému násilného sexu venuje celu kapitolu svojich hadisov 29: Či je dovolene mať sex so zajatou ženou v okamihu keď nemá menzes a ani nie je tehotná. Vydatá žena po tom ako bola zajatá, prestáva byt vydatá.

Chytanie neveriacich dievčat ako sexuálnych otrokýň je ukotvené v Koráne. V súlade s islamským právom moslimovia môžu brať to, „čo zachytí ich pravá ruka“ (Korán 4:3, 4:24, 33:50). Korán hovorí: Prorok! My sme ti dovolili tvoje manželky, ktorým si dal ich odmeny a tie, čo tvoja pravica vlastnila, ktoré ti Boh dal ako korisť – 33:50 (www.koran.sk). Verše 4:3 a 4:24 priznávajú tú výsadu všetkým moslimom. Korán hovorí, že muž môže mať pohlavný styk so svojimi ženami a tiež? sexuálnymi otrokyňami. „Prospeli veriaci, ktorí sú vo svojej modlitbe pokorní. A ktorí sa od planých rečí odvracajú. A ktorí zakat dávajú. A ktorí svoje pohlavné orgány chránia. S výnimkou pred svojimi manželkami alebo pred tým, čo vlastní ich pravica. To im nebude vyčítané,(…)“ (23:1-6).

Znásilňovanie zajatých žien je tiež ukotvené v islamskej tradícii:

Abu Sirma povedal Abu Said al Khadrimu:

Tužili sme po ich (zajatkyniach), preto, že sme trpeli z dôvodu neprítomnosti našich žien, ale súčasne chceli sme za ne dostať výkupné. Rozhodli sme sa spávať s nimi, ale dodržiavať al-azl (prerušovany pohlavný styk). Ale povedali sme si: Prečo to robíme, keď allahov posol je s nami? Prečo sa ho neopýtame? Tak, že sme sa opýtali allahoveho posla (nech mier bude s ním), a on povedal: nie je dôležite či to robíte, lebo všetky duše, ktoré majú sa narodiť do dňa Posledného Súdu aj tak sa narodia.“ (Sahih Muslim 3371)

Moslimské pravo hovorí: ?Kedy žena alebo dieťa budú chytení, v dôsledku toho stavajú sa otrokmi, a predošlé manželstvo ženy je anulovane? (Umdat al-Salik 09.13).

Egypský šejk Abu-Ishak al-Huvayni prehlásil v máji 2011, že sme v období Džihádu, čo znamená, že moslimovia môžu brať otrokov. Potom svoju myšlienku rozvinul:

Džihád je len medzi moslimami a neveriacimi. Korisť, otroci a zajatci môžu byť braní len vo vojne medzi moslimami a neveriacimi. Moslimovia v minulosti dobíjali a obsadzovali oblasti. S tým súhlasia všetci učenci. Nie je tu nezhoda, nezávisle od toho či sú veľkými učencami či malými. Zajatci a korisť sú delené medzi bojovníkmi, tyká sa to mužov, žien, detí a majetku a tak ďalej.

Stavia sa trh s otrokmi, aj sexuálnymi, ktorí sa v koráne volajú sa milk y-yamin, ?tí, ktorých má tvoja pravá ruka? (Korán 4:24). Ten verš Koránu je stále platný, nebol abregovaný ? zneplatnený. Milk al-yamin to sexuálni otroci. Ideš na trh, pozeráš sa na otrokyňu a kupuješ ju. Ona sa stáva ako keby tvojou ženou, ale nie je potrebné uzavretie manželského zväzku ani rozvod, je ako slobodná žena. Všetci učenci s tým súhlasia ?  nie je tu nijaká nezhoda.(?) Keď chcem sexuálnu otrokyňu idem jednoducho na trh a vyberám si ženu, ktorá sa mi páči a kupujem ju.“

Viac menej v tom istom čase, 25. mája 2011 žena, politička z Kuvajtu, Salwa al-Mutairi, tiež vypovedala sa v prospech islamskej praxe sexuálneho otroctva voči nemoslimským ženám. Prízvukovala, že je to v súlade s islamským pravom a islamskou morálkou.

Obchodník mi povedal, že by chcel mat takúto otrokyňu, že by o ňu staral sa, a že islam niečo také dovoľuje. Hovoril pravdu. Povedala som o tom muftimu v Mekke. Povedala som im, že mám otázku, a že keď sa špecializujú v tom čo je halal (v súlade s islamským pravom), čo je dobre, keď aj oni milujú ženy. Opýtala som sa ‚čo hovorí zákon o sexuálnych otrokyniach‘.

Mufti povedal ‚podľa zákona, islamský národ musí byť v stave vojny s kresťanským národom, národom inej ako islamskej viery. A že to musia byť vojnoví zajatci‘.

‚či to je islamom zakázané?‘, opýtala som sa.

‚V žiadnom prípade nie. Sexuálne otroctvo nie je zakázané islamom. Naopak, sexuálni otroci podliehajú iným zákonom, ako slobodné ženy. Slobodna žena musí byť úplné zakrytá, okrem tvarí a rúk. Ale otrokyňa môže byt vyzlečená od pása hore. Veľmi sa líši od slobodnej ženy. Slobodná žena musí mat manželskú zmluvu, otrokyňa nie, musí byť vykúpená len svojim mužom. Preto sa sexuálna otrokyňa líši od slobodnej ženy“.

Nie tak dávno, čo pani profesorka v sunnickom svete uznávanej univerzity Al Azhar povedala, že Alah povoľuje moslimom znásilňovať nemoslimské, ženy a ponižovať ich. Povedala to 17. Januára 2016. Vynára sa otázka o čom toči Hasna. No Mohamad Safwan Hasna prosto klame, klame ako môže, lebo si mysli, že mu to prejde a nemýli sa. Ono mu to totiž prejde.

Ale je tu ešte jedna vec na, ktorú by som chcel upozorniť. Profesionálny klamár Hasna povedal „Ak boli niektorí páchatelia moslimského vierovyznania, tak majú byť príkladne potrestaní.“

V 2002 roku predseda Mníchovského Moslimského Centra Ghaleb Himmat, musel odstúpiť zo svojho postu. Bol obvinený s financovania terorizmu ? to je taká moslimská choroba ? terorizmus. Na jeho miesto nastúpil nemecky konvertita Ahmad von Denfer, majestátny chlap so šľachtickým členom v priezvisku. V rozhovore z 27. Januára 2005 Von Denfer povedal, že jeho snom je to, aby sa Nemecká spoločnosť stala čo najviac islamskou.

Už sa netreba zamýšľať, čo obrovitého Nemca so šľachtického rodu ovplyvní tak aby si zmenil meno a želal nemeckej spoločnosti islamizaciu. To isté vidíte, ak sledujete to, čo rozprava slovenský neofita Jozef Lenč.

Hasne si želá potrestať násilníkov, ale podľa moslimského práva nie je možné ich potrestať lebo nič nespravili. A Von Denfer, chce aby Nemecká spoločnosť bola čo najviac islamská.

Keby sa želanie Von Denfera splnilo, nemá kto tých násilníkov potrestať.

Hasna volá po potrestaní na základe nemeckého práva lebo inak ich potrestať nemožno, tak že želá Von Denferovi aby spoločnosť Nemecká bola čo najmenej islamská?

Rozhodne nie. Hasna tak ako každý moslim chce aby spoločnosť, v ktorej žije, bola ako umma to znamená islamská.

Jednoducho okrem lži o tom, že v islame nie je dovolene znásilňovať, Hasna sa tvári, že mu záleží na potrestaní vinníkov.

Mariusz Malinowski

Zdroj

https://wikiislam.net/wiki/Rape_in_Islam

http://medzicas.sk/ked-je-znasilnenie-modlitbou/

 

10 komentárov

 • to je sice pekne, nikto ale nikde nespomina, ze zidovsky Talmud je velmi podobny Koranu, o tom sa nejak nesmie…
  btw. kto tych moslimov vlastne do EU pretlaca? Nevidim tam jedineho moslima v EU „vlade“

  • To bude tým, že židov dnes nemôžeš kritizovať. Inak ťa okádrujú za antisemitu a s takými sa nediskutuje. Kritika židov a judaizmu je dnes v Európe horší zločin ako vražda.

 • Kto pracuje aspon s jednym mohamedancom v kolektive, vie, ze klamstvo je ich denno dennym nastrojom (aby dosiahli nieco/vsetko vo svoj prospech)

 • Pingback: Pravdivý pohled na islámské zvyky | cozivotdal

 • S celkovým vnímaním konvertitu Lenča a spol. sa v zásade stotožňujem. Nemyslím si ale, že vykladanie islamského práva je také jednoduché, ako si predstavuje autor. Zjednodušene povedané: koľko imámov, toľko výkladov islamského práva, pričom všetky výklady sú si de iure rovné.Tu je jeden z názorov, pričom neviem, čo by dávalo autorovi tohto článku právo hovoriť o tom, že je teologicky nesprávny:
  http://allafrica.com/stories/201601080215.html
  To, že či je teologicky správny, je zrejme vecou diskusie medzi rôznymi vykladačmi islamského práva, pričom neexistuje žiadna cesta, ako formálne stanoviť, ktorý z nich má prednosť. Osobne sa mi zdá, že argumentácie argumentácia v linkovanom článku je racionálna; podobne, ako je racionálna kresťanská argumentácia k pohlavnému zneužívaniu detí z pohľadu napríklad katolíckej teológie. Korán a hadísy obsahujú množstvo výrokov, z ktorých možno odvodiť, že znásilnenie je neprijateľné (počínajúc najvšeobecnejším „Do not cause harm or return harm.“ (See Sunan ibn Majah, 2340)“; podrobnejšie link vyššie. Ani Biblia neobsahuje žiadne špecifické súdy o pohlavnom zneužívaní detí; napriek tomu by sme určite nepovedali, že takéto konanie je z kresťanského pohľadu v poriadku. Samotná Biblia totiž obsahuje formulácie princípov, ktorých interpretáciou možno dospieť k záveru o neprijateľnosti takéhoto konania.
  Amatérsky výklad islamského práva nie je najsprávnejšou cestou, ako argumentovať proti invázii osôb z islamského kultúrneho a civilizačného sveta. Je možné, že v budúcnosti budú pre nás neprijateľné interpretácie islamského práva aj v islamskom svete marginálne a že sa vybrané časti Koránu a sunny jednoducho prestanú aplikovať (podobne, ako sa dnes zrejme nikde neaplikujú tieto časti Biblie: http://www.svatepismo.sk/suradnice.php?suradnice=Nm+5%2C11-31 http://www.svatepismo.sk/suradnice.php?suradnice=Dt+21%2C+10-14). Stále pôjde o islam, len spoločnosť, ktorá ho vyznáva, bude na inom stupni vývoja. Či je islam náboženstvo mieru, je teologická otázka; pritom je však jasné, že s inváziou ľudí z islamského sveta na súčasnej etape jeho vývoja (civilizácia = úroveň spoločenského vývoja) k nám žiaden mier a spoločenský osoh neprichádza.

 • „…..by sa zbláznil keby mal pravdivo odpovedať na otázky……“

  Tušil jsem, že s cikány mají společné geny. No, pomáhej nám pán Buhalah.

 • Toto moslimské klamanie je takíja – posvätný náboženský klam. Aj o ňom by ste niečo mohli napísať a uviesť aj príklady, ak ste tak náhodou ešte neurobili lebo ja nečítam všetky Vaše články. A je fajn že taký človek ako Vy je v službách Medzičasu 🙂

 • To áno. A tiež jedným z najväčších klamstiev, ktoré hovoria o islame moslimovia, že ich náboženstvo je náboženstvom mieru.
  V Česku zasa vymýva mozgy arabista Bronislav Ostřanský. Je to psychicky chorý človek, ktorý je presvedčený, že všetci Českí politici sú islamofóbni

Pridaj komentár