Nemecká novinárka napísala dcére emotívny list

Autorka-blogerka Lisa Grünerová je známa nemecká novinárka a spisovateľka.

 

„Moja drahá dcéra, je mi ľúto, že ti budem musieť odobrať tvoje slobody, ktoré si si ťažko vydobyla. Konečne nastal čas, kedy si mohla jazdiť sama do školy. A tiež si to dokázala. Urobila si to správne a cestu do školy si zvládla bez odbočiek. Bola si v škole včas. Je mi ľúto, že ti túto slobodu opäť musím vziať. Už sa neodvážim pustiť ťa do školy samotnú. A ešte menej sa odvažujem nechať ťa, aby si išla domov sama. Príliš veľa dievčat a žien čelilo na ulici obťažovaniu. Len v okruhu mojich známych sa obeťami násilia a lúpeží stalo už päť. Časť z nich za bieleho dňa.

Keď si chcela ísť prvýkrát sama do supermarketu, aby si si kúpila mlieko, bála som sa. Stála som na balkóne a sledovala ťa polovicu cesty. Uľavilo sa mi, keď si sa potom vrátila. Prišla si späť s mliekom, účtom aj drobnými. Pozdvihlo ti to sebavedomie a ty si sa vždy tešila na sobotu. Pretože to si potom mohla nakúpiť zakaždým o niečo viac. Je mi ľúto, že tí túto slobodu musím opäť odobrať. V utečeneckom tábore v súbežnej ulici bol pred niekoľkými dňami odhalený drogový brloh.

Plavecký kurz si zvládla výborne. Miluješ vodu a rada plávaš. Spočiatku som vždy sedela pri bazéne a sledovala, či sa naozaj udržíš bezpečne nad vodou. Plávaš ale skvele. Mohla som veriť, že si s priateľkami v bazéne užijete. Je mi ľúto, že už teraz nedovolím, aby si sa sama bez dozoru hrala vo vode. Tým skôr ťa nenechám ísť samotnú s kamarátkami plávať. V troch bazénoch, ktoré poznám, boli dievčatá obťažované.

Blízko máme skvelé ihrisko. Často si tam bývala, keď si chodila do materskej škôlky. Odvtedy uplynuli len tri roky. Poznala si veľa detí, ktoré sa tam hrali. Teraz tam už nepoznáš nikoho. S kamarátkami ste si tam mohli zájsť a hrať sa aj bez dospelých. Teraz tam vysedávajú mladíci a muži, v ktorých prítomnosti sa necítim dobre. Presnejšie povedané, mám strach. Už tam nepôjdem. A ty už vôbec nie.

Každý rok dostáva dieťa väčšiu voľnosť. Tak to normálne funguje. Samo je, samo sa oblieka, dostáva prvé peniaze, ide do školy, samo ide niečo robiť s kamarátkami. Rada by som ťa nechala vyrastať v dôvere, že človek sa môže vo verejnom priestore pohybovať slobodne a bezpečne.

Je mi ľúto, že ťa musím o tieto slobody opäť pripraviť. Je mi ľúto, že už ťa nemôžem pustiť samu na ulicu. Je mi ľúto, že som stratila dôveru v bezpečnosť. Nie je to len kvôli článkom v novinách, kde je takmer každý deň niečo o obťažovaní, lúpežiach a násilí, ale aj kvôli rozprávaniu známych, ktorí sa stali obeťami a už sa na ulici necítia bezpečne. Je mi ľúto, že sa tvoj svet za jediný rok tak zmenil.“

 

Prevzaté z blogu na Huffington Post.

http://www.huffingtonpost.de/lisa-gruener/entschuldigungsbrief-mutter-tochter_b_9318280.html

Slovenský preklad kompletného textu je z hnonline.sk – pozrite si na linku aj diskusiu.

http://hnonline.sk/svet/593284-nemka-napisala-emotivny-list-dcere-prepac-ze-ti-kv-li-utecencom-beriem-slobodu

Český preklad

http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/8368-tento-zoufaly-dopis-nemecke-novinarky-adresovany-jeji-male-dceri-obletel-internet-pokud-si-jej-vsak-precte-merkelova-posle-ji-do-vezeni.aspx

 

7 komentárov

 • http://www.hlavnespravy.sk/nemecka-vlada-propaguje-sex-medzi-utecencami-a-europanmi-na-webstranke/753862

  Nemecká vláda propaguje sex medzi utečencami a Európanmi na webstránke
  http://www.hlavnespravy.sk/wp-content/uploads/2016/03/ZANZU.jpg?eb33a3

  Rozdelená do šiestich hlavných tém táto webová stránka používa sexuálne explicitné ilustrácie navrhnuté tak, aby vykreslili sex medzi utečencami a Európanmi tak často, ako je to len možné.

  Okrem toho webová stránka podporuje aj homosexualitu, bisexualitu a “transgenderizmus.”

  Stránka bola vypracovaná v arabčine, perzštine, turečtine a deviatich európskych jazykoch, ale z obsahu tohto webu a diskutovaných tém jasne vyplýva, že jej cieľovou skupinou nie sú Európania.

  Napríklad pod hlavičkou “vzťahy a pocity” webová stránka podrobne vysvetľuje, čo znamená “domáce násilie” a prečo je neprijateľné v Európe. Násilie na ženách je moslimský fenomén.

  Ďalšia časť stránky s názvom “zákon a právo” sa dokonca pokúša vysvetliť utečencom, že by sa nemali zapájať do sexuálneho násilia na ženách.

  Ako by niekto, potreboval vedieť, čo je to sexuálne násilie, webová stránka sa to snaží vysvetliť takto:

  „Sexuálne násilie je, ak vás niekto ohrozuje a použije násilie alebo zneužíva vašu bezbrannú pozíciu, aby mal s vami sex. Je to zločin. Niektoré formy sexuálneho násilia sú sexuálny nátlak, pohlavné zneužitie a znásilnenie. Ľudia, ktorí sa dopustia sexuálneho násilia, za to môžu byť prísne potrestaní.

  Jednou z foriem sexuálneho násilia, je aj slovné napadnutie. Príklady: niekto má neslušné poznámky o vás vo vašej prítomnosti, dotkne vás, obťažuje vás telefonicky alebo e-mailom alebo SMS, vám ukáže pornografické obrázky alebo videosekvencie proti vašej vôli.

  Skutočný zámer stránky je však v častiach zaoberajúcich sa “druhmi sexu”: takmer každý obrázok znázorňuje sex medzi utečencami a Európanmi.

  Vzhľadom na to, že webová stránka je špecificky zameraná na “migrantov” a nie Nemcov, význam stránky nemožno zamieňať: že utečenci majú považovať sex s bielymi Nemcami ako normu.

  Podpora sexu medzi utečencami a Európanmi je udivujúca vzhľadom na pozadie silvestrovských útokov v mestách po celej Európe, a prebiehajúce nekonečné správy o znásilňovaní a sexuálnych útokoch, ktoré sú na dennej báze.

  Ešte názornejšia je však skutočnosť, že táto oficiálna vládna internetová stránka odhaľuje pravý účel presadzovania “multikulturalizmu” a masovej imigrácie, keď cieľom nie je spolužitie viacerých rás vedľa seba, ale ich zmiešanie.

 • Xenofobia je velky ludsky problem.

  • a zahŕňa aj rusofobiu?

   Veľký ľudský problém je najmä … ľudská blbosť!!!

   • Ach, zmysel clanku je medialne prekruteny.Musim napisat, ze vy Slovaci vsade pichnete alebo Rusomilov, alebo Rusofobiu, alebo Fica… Uplne od veci a na co vobec v tomto kontexte..

    Predsa je jasny umysel vlady, ze sa nejedna o podporenie sex. vztahov medzi pristahovalcami z inych kulturnych zvaezkov, ale naopak, o ochranu Nemiek a Nemcov tym, ze pristahovalcom umoznia naucit sa chapat nemecku a europsku kulturu, a k tej patri aj sposob, ako sa werbuje potencialna partner(ka), alebo ako sa sex. styk NORMALNE v Europe vykovanava.

    Kritickemu obcanovi ide skutocne vrcholne na nervy, ako media nie ze informuju, ale skresluju a ovplyvnuju, citia sa ocividne, ze patria do elity, establishmentu, aby sme to upresnili. phhh Kazdy chce byt uz len ten alpha monkey!

 • mohol by som pridať video z pred pár rôčkov do zadu : https://www.youtube.com/watch?v=uLS9sev32VA Čas beží… , a minulosť prebieha dnešnými dňami. Ľudia váhajú, lebo sa nedokážu pozrieť do budúcnosti. Zpasívnela europa, ejj veru zpasívnela….. S pokrytectvom medzi sebou mudrujeme pri vychutnávaní klobásy aké magické je zabiť jeleňa. Potom ho zomelieme a napcháme do jeho čriev. Nieje to pokora pre to zviera ? Niekto Vás zastrelí a potom napchá do vlastnej riti, aby sa pred druhým mohol napľazovať s presnou gravírovanou puškou za 45 tisíc € … ?!!

 • nap….. je ze toto je len zaciatok..

 • V zaujme nemeckeho naroda dufam, ze sa americanom a ich domacim lokajom nepodarilo este vacsinu nemeckych muzov mentalne vykastrovat. Neprajem im aby skoncili ako Svedi.

Pridaj komentár