Nigel Farage sa vzdáva funkcie predsedu strany

Svoj krok odôvodňuje tým, že po 10tich rokoch nastal čas na výmenu.

Strana sa pod jeho vedením vypracovala na tretiu najsilnejšiu v Británii. Vďaka tamojšiemu volebnému systému to však nestačí na akýkoľvek vplyv v parlamente.

Podľa odstupujúceho predsedu strany, strana pod jeho vedením výrazne prispela k Brexitu. Brexit splnil jeden z veľkých cieľov a práve preto teraz nastal čas na výmenu na poste predsedu.

Nigel Farage ostáva poslancom EU parlamentu (do konca pôsobenia Británie v tejto inštitúcii) a naďalej bude stranu UKIP podporovať.

13 komentárov

 • Zabudate aj na to, ze referendum nema ziadne „zavazne dosledky“ a sluzi ako „odporucaci“ postoj krajiny. Ak buduci Anglicky parlament bude pro-EU a do volieb sa nepostavi nikto, kto by viedol VB von, tak sa vonku nepojde. Jedna vec je urobit referendum, druha vec je najst cloveka, ktory bude natolko odvazny, ze sa postavi a bude vyjednavat a tahat Anglicko von. Ak sa ale za urcity cas (povedzme do Vianoc) nenajde nikto schopny, tak „sila“ referenda jednoducho vyprcha… a druhe referendum o vystupeni by nasledovat uz teda nemalo, teda VB sa sama dostane do vlastnej slucky, z ktorej uz nevide.

 • Tak som to trochu nepochopil:

  Cameron sľubom referenda o vystúpení prišiel ku korytu – prasa
  Cameron a Britská vláda zorganizovali vyhládenie referenda.
  A za Brexit môže FARAGE!

  Tým britom aj ÉU už načisto drbe!

  To je ako na Ukrajine bol štátny prevrat, všade ine by ich zlikvidovali – pučistov.
  Mínske dohody plnia Ukrajina a Doneck a Luhansk.

  A ako u chujov za všetko môžu Rusi a boli na nich za to sankcie.

  Povedal by som, že nie len Amerikancom, ale všetkých DRBE.

 • Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz prišiel dnes s nápadom, že Európsku komisiu treba prebudovať na „pravú európsku vládu“. Na takú, ktorá sa bude zodpovedať dvom komorám europarlamentu.
  Európania tak vraj konečne budú vedieť, kto je za čo zodpovedný.
  http://www.faz.net/aktuell/politik/europaeische-union/nach-brexit-referendum-martin-schulz-fordert-echte-europaeische-regierung-14321815.html

 • Strana sa pod jeho vedením vypracovala na tretiu najsilnejšiu v Británii. Vďaka tamojšiemu volebnému systému to však nestačí na akýkoľvek vplyv v parlamente.

  to je ten vacsinovy system za ktorym niektori u nas plakali ,,,, ze ho ho chceli tiez

 • Člověk který umí odejít, je moudřý.

  • Ja som za Brexit, ale toto čo urobil je svinstvo. Vytiahol GB z EU a teraz sa na to vykašlal. Nevie ako ďalej, tak si dalej robte čo chcete. A to isté spravil Johnson. Hanba im.

   • Nevykašlal sa na nič, odišiel až keď dosiahol svoje ciele.

   • pokial viem, tak strana Ukip nieje vo vlade a nema ziadne paky na dianie najblizsich dni a tyzdnov. Tudiz je tam teraz zbytocny, Ano vetsina ludi by si teraz masirovala ego oslavovala (vid sulik) on nie. Ak sa rozhodol venovat sa rodine, tak to mozem len schvalovat.
    Mimo to nepozname pozadie jeho rozhodnutia, kludne mu niekto moze vyhrozovat, ale ja budem verit ze je to cestny muz, dokym mi niekto nepredlozi jasny dokaz o opaku.

    • Nedosiahol nic. Clanok 50 nebol spusteny. Je dost mozne ze po volbach ani nebude clanok spusteny, pretoze sa predpoklada, ze volby vyhraje proeuropska poslankyna. UKIP stratilo dvoch lidrov, Faragea a Johnsona, momentalne tam nie je ziaden novy ksicht… to ako keby SME Rodinu opustil Boris Kollar a teraz „at se deje vule bozi“… Opustil svoju pracu nedokoncenu. Aspon mal tlacit na spustenie clanku 50.

     • :-)) referendum bolo jednoznačné, VB vystupuje z EU
      Neviem si predstaviť politika, ktorý by toto nerešpektoval.

     • ja si neviem představit politika ktory by dal na názor verejnosti. Politik urobi vždy to co mu jeho sef nakaze. A stat sa moze este vselico, a clanok 50 sa aktivovat nebude.

     • Zabúdaš že Británia nie je Slovensko. Tam si politici nemôžu dovoliť to, čo politici v tejto mafiánskej žumpe.

Pridaj komentár