Obama: „Nazvali ma Hitlerom, len preto, že sa snažím zvýšiť dane správcom hedgeových fondov“

606x404-1ae083f72ce260f5bf426406a6309730

Prezident Obama označil odpor finančníkov voči zvyšovaniu daní, ako zásadnú prekážku pre zmierňovanie chudoby v USA.

V utorok vyhlásil, že bol porovnávaný s nacistickým diktátorom Adolfom Hitlerom, len preto, že navrhuje zvýšenie konkrétnej dane.

Nazvali ma Hitlerom, za spôsob ako to chcem dosiahnuť a prirovnali to spôsobu ako keď Hitler vtrhol do Poľska, To je skutočný citát manažéra z hedge fondu“, povedal v utorok prezident Obama na fóre o chudobe, ktoré organizovala Georgetown University vo Washingtone.

Návrh, ktorý predkladá Obama ukončuje daňové preferencie a ruší nižšie daňové sadzby z príjmov pre správcov a manažérov hedge fondov, zároveň aj navrhuje vyššie zdaňovanie kapitálových výnosov. Cieľom Obamu je tak priviesť viac zdrojov do rozpočtu USA na financovanie boja proti chudobe.

Na diskusnom panely na pôde univerzity sa Obama dostal do konfliktu s konzervatívcom Arthurom Brooksom, prezidentom American Enterprise Institute.

Obama označil odpor manažérov za cynizmus s tým, že mu nedovoľujú riešiť na vládnej úrovni chudoby a financovať vládne programy. Obama vyzval na zníženie spoločenského cynizmu voči chudobe.

„Pokiaľ sa v skutočnosti budeme hľadať spoločnú reč, musíme tiež uznať, že sú isté investície, ktoré musíme urobiť ako spoločnosť teda ako celok,“ povedal Obama.

Obama vyhlásil, že top 25 manažéri hedge fondov  zarobili viac ako všetci učitelia USA v materských školách dohromady, a že to je „reálna medzera vo verejnom záujme“.

Kongresový rozpočtový úrad odhaduje, že odstránenie daňových preferencií by zvýšilo rozpočet o takmer 20 miliárd dolárov počas 10 rokov.

 

Celý článok v originály si môžete prečítať tu:

http://www.washingtonexaminer.com/obama-ive-been-called-hitler-for-trying-to-tax-hedge-fund-managers/article/2564396

 

Pridaj komentár