Obama sa zbláznil

(MZC) Americký prezident Obama sa chystá bombardovať územie Sýrie kvôli rozšírenej operácii voči islamistom z Islamského štátu (IS) a zároveň chce cvičiť a vyzbrojovať tzv. umiernených sýrskych povstalcov, ktorí majú úzke väzby práve s IS.

Americký prezident nie je ochotný na túto operáciu komunikovať s Kongresom a pýtať si jeho súhlas. Sýria už vyhlásila, že akúkoľvek operáciu americkej armády na jej území bude považovať za vojnový akt. Takže začatie operácii bude vyhlásenie vojny proti Sýrii bez súhlasu Kongresu, čo je porušenie americkej Ústavy.

Nepočuť žiadnych zástancov medzinárodného práva, hoci ide o bombardovanie územia cudzieho štátu bez mandátu OSN, bez súhlasu a spolupráce s legitímnou sýrskou vládou. O to cynickejšie sa to javí pri porovnaní s dnešnou Ukrajinou, kde na základe nedoložených obvinení sa vyhlasujú voči Rusku sankcie, ktoré spôsobujú škody za stovky miliárd dolárov.

Keď v roku 2011 Assad potlačil demonštrácie, na čele ktorých stáli dnešní vrahovia novinárov, z Bashar al-Assada sa stal najviac démonizovaný politik na svete. Voči takémuto stelesneniu zla boli povolené akékoľvek nástroje a tak za halasného a obdivného trúbenia masmédií hlavného prúdu, CIA začala vyzbrojovať, cvičiť a posielať do boja najhoršiu islamistickú zberbu. Známy warmonger McCain sa s nimi veľmi rád stretával a fotil. Neprekvapuje nás, že na fotkách je zachtený práve s predstaviteľmi ISIL, ktorých chce dnes Amerika bombardovať. Opäť – nepripomína vám to Ukrajinu, keď voči Putinovi je dovolené podporovať aj neonacistov a fašistov z Pravého Sektora a zo strany Sloboda? Len sme zatiaľ neprešli do štádia bombardovania.

Bolo márne upozorňovanie na genocídu, teror, ničenie historických pamiatok tzv. demokratickej opozície voči režimu Bashar al-Assada. Novinári z mainstreamu predsa vedia kto je dobrý a kto nie. Opäť sa ponúka paralela s Ukrajinou, kde novinári mlčky prehliadajú ukrutnosti pučistickej, západom podporovanej vlády, na ktoré upozorňuje organizácia Human Rights Watch. Aby tých podobností nebolo dosť, do očí bije výhodnosť pre západom podporovanú stranu v prípade chemického útoku v Damašku a katastrofy letu MH17 na Ukrajine. V oboch prípadoch mal západ a média okamžite vinníka, v oboch prípadoch nasledovali alebo mali nasledovať brutálne akcie a keď sa napokon nedokáže „správny“ vinník, nastane mŕtve ticho.

Barack bOmBama odmietol akceptovať legalitu sýrskej vlády, spojiť sa s ňou v boji proti IS. Dnes sa rozhodol ignorovať vlastnú Ústavu a medzinárodné právo. Chce vstúpiť zadnými dverami do Sýrie, čo sa mu nepodarilo v roku 2013 po útoku v Damašku, ktorý sýrska vláda nespáchala. Zároveň sľubuje vyzbrojiť opozíciu proti nej. Len treba pripomenúť, že podľa množstva dôkazov, tzv. umiernená sýrska opozícia spolupracuje s IS po materiálnej aj ľudskej stránke a tzv. umiernená sýrska opozícia obsahuje skupiny, ktoré sa hlásia k Al-Kajde. Pre ilustráciu, napríklad nedávno popravený americký novinár bol zajatý touto opozíciou a predaný do rúk katov IS!

politika USA

Americký prezident chce nanovo cvičiť a vyzbrojovať umiernených sýrskych povstalcov, ktorí bojujú proti tamojšej autoritárske hlave štátu Assadovi“ – slovami amerického prezinda končíme dnešnú úvahu a aplikáciách dvojitého metra západných politikov…

One comment

  • Vincent Anton

    Zaujalo ma toto tvrdenie: Pre ilustráciu, napríklad nedávno popravený americký novinár bol zajatý touto opozíciou a predaný do rúk katov IS!

    Máte zdroj? Ktorá skupina ho teda zajala, som si doteraz myslel, že priamo IS, čiže ho zajal niekto iný?

Pridaj komentár