Pán Voltaire by Vás vyfackal, slniečkari!

Keďže  pôvodný článok blogera na DennikuN už stihla redakcia (ktorá si ctí slobodu slova a demokraciu) vymazať, dávame takto čitateľom možnosť si ho prečítať aspoň tu.

Článok je napisaný naozaj od srdca a veľmi úprimne

 

Pán Voltaire by Vás vyfackal, slniečkari!

Slniečkari, priatelia, neberte to prosím ako „hejt“, je to obyčajné nastavenie zrkadla Vašej filozofii a Vašim názorom.

Vážení pokrokoví liberáli – „slniečkari“,

nie ste vôbec liberáli a ak to, čo robíte je nejaký pokrok, tak radšej ostanem niekde medzi pánmi Voltairom a Smithom.

Nechcem vystupovať ako obhajca pána Kotlebu (áno oslovil som ho slovom pán, pretože si každého jedného človeka vážim bez ohľadu na jeho politické presvedčenie) ale v tejto chvíli to tak asi bude vyzerať.

Už dlhodobo sledujem pre mňa nepochopiteľný trend rôznych ignorácii a „kádrovania“ ľudí len na základe podpory alebo nepodpory ĽSNS alebo osoby Mariána Kotlebu, práve od ľudí, ktorí sa oháňajú slovami ako sloboda, demokracia, či rovnoprávnosť.

Dnes som si prečítal článok na portály aktuality.sk, v ktorom sa zhrozený autor rozplýva nad tým, ako si len dovoľuje žena šéfa Úradu boja proti korupcii pracovať pre toho hrozného Kotlebu a dokonca pracovať v sekcii, kde najímajú členov jeho rodiny. Teraz to poviem hlúpo, ale a čo, že tam pracuje aj jeho rodina. Keby som prišiel do zhnitého systému, tak tiež by som sa snažil obklopiť ľuďmi ktorým verím, do takej miery, do akej by sa to až dalo ale to neznamená, že bezo mňa by boli na Úrade práce. To ideme odsúdiť pani upratovačku za to, že pracuje pre niekoho s kým nesúhlasíme? Nieže pre nejakého vraha, ale pre človeka s ktorým jednoducho nesúhlasíme (ak robí ten človek niečo trestné, tak tu na to máme zákony a majú konať orgány činné v trestnom konaní). Zaujímavé, že takto nevystupujete (väčšinou „so called“ slniečkari) proti tomu, keď po každých parlamentných voľbách nová vláda kompletne vymení tisíce a tisíce štátnych úradníkov, členov dozorných rád a podobne, len preto lebo majú nesprávne stranícke tričko a pokojne môžu byť top odborníkmi.

Nie, to Vám nevadí, veď Vy ste vlastne takí pokrytci, že odkedy je Fico za to Vaše jadro, tak mám pocit, že najväčším problémom Slovenska je Sulík a že vlastne on spravil zo Slovenska akciovú spoločnosť piatich oligarchov.

Ale poďme pekne postupne.

Prosím, zastavte sa na chvíľu a uvedomte si, čo vlastne robíte. Vy triedite ľudí na základe NÁZORU, ešte raz, na základe NÁZORU.

Ak niekto povie, že holokaust nebol, tak je to idiot ale je to stále len NÁZOR. Ak niekto povie, že treba vyhladiť nejakú rasu, tak to riešme a súďme ho za podnecovanie k nenávisti. Prečo neiniciujete trestné oznámenie na speváčku Emmu Drobnú, ktorá tiež spochybňuje vedecké a historické fakty, kvôli ktorým bol napríklad pán Giordano Bruno upálený a Galileo Galilei väznený? Pýtam sa, či je jeho život menejcenný ako život človeka trpiaceho v koncentračnom tábore. Podľa mňa je každý život rovnocenný. A vlastne kto má mať ten monopol a morálne právo určovať čo sa môže a čo sa nemôže hovoriť? Vy sa náhodou nebojíte že ten, kto ten monopol dostane(už máme niečo podobné v podobe protiextrémistického zákona z dielne pani Žitňanskej), sa raz môže otočiť aj proti Vám? Nie ste náhodou rovnakí extrémisti ako tí, ktorých voláte extrémisti? Dokonca si dovolím tvrdiť, že ste ako komunisti, ktorí prenasledovali ľudí na základe názoru a dovolili si zájsť do takého extrému, že politický názor človeka alebo jeho viera v Boha ovplyvňovali to, či bude mať slušnú prácu alebo nie.

Mne to pripomína to, čo robíte dnes Vy, len v inej podobe. Havkať „na štyroch“ v dúhovej vlajke na námestí je sloboda, ale vyjadriť názor, aj keď ľahko vyvrátiteľný je trestné? To nemôžte myslieť vážne!

Tlieskať prezidentovi, že neprijal predsedu strany zvolenej v DEMOKRATICKÝCH voľbách? Ste normálni?

Tešiť sa z toho, že ĽSNS nepozývajú do verejnoprávnej televízie? To ako vážne?

Hovoríte, že my máme fakty, nie oni a v debate ich zničíme. No tak načo čakáte? Vraj ich voličom sa nedajú otvoriť oči faktami. To mi chcete povedať, že nikomu z 200 000 ľudí faktami a dôkazmi neotvoríme oči? Ak nie, tak je to naša chyba a neurobili sme to dosť dobre ale ja som presvedčený, že ľudia nie sú hlúpy, len tú konfrontáciu nemali kedy vidieť, kedže ich zástupcovia môžu vytvárať demagógiu, lebo nie je priestor ich otvorene konfrontovať. Ale to je Vaša chyba, Vás, ktorí bránite akejkoľvek diskusii. Vďaka tomu čo robíte len utvrdzujete ľudí v ich častokrát zvrátených predstavách a konšpiráciách.

Ale viete čo? Ja sa im vôbec nečudujem. Čo si má myslieť človek, ktorý 30 rokov pracuje a celý systém na neho kašle, keď si po ťažkom týždni sadne pred televízor a uvidí zase tie isté tváre politikov a jeho volený zástupca zase nikde? Nedostáva najavo, že jeho hlas nie je podstatný a neutvrdzujeme ho ďalej v tom, že tento systém tu nie je pre neho ale pre pár oligarchov a „mienkotvorcov„? Utvrdzujeme. Ale čo je ešte horšie, my sme mu vyrobili postavičku.

Človeku, na ktorého celý život systém kašle a bol na všetko sám sme vytvorili postavičku s fúzkami v gardistickej uniforme. Vždy keď sa pozrie na tú postavičku, tak sa utvrdí v tom, že na neho celý systém kašle, ale nie len to. V tej postavičke vidí, že nie je sám. Už sme dvaja! Ja a On a celý svet nám krivdí.

Na Slovensku je takmer milión ľudí postihnutých exekúciou a ďalšie tisíce zarábajú minimálnu mzdu. Tak sa skúsme zamyslieť, v koľkých ďalších domácnostiach si môže nájsť miesto táto postavička. Nestojí zato prehodnotiť naše postoje a riešiť príčinu vzostupu postavičky a nie stále dookola len dôsledok? Skúsime to stihnúť dokým postavička nemá podporu 15%, alebo čakáme na 20%?

Otvorme ľuďom oči napríklad v nedeľu pred obedom v RTVS. Na Slovensku žije viac ako 200 000 ľudí, ktorým je systematicky brané ich právo na sledovanie nimi zvolených zástupcov v nimi platenej televízii. Ale hlavne v tom nie sú sami, to právo berieme aj postavičke. A vysvetlenie?

RTVS navyše vo vzťahu k rasovým, národnostným, etnickým, náboženským, sexuálnym, vekovým a ostatným sociálnym skupinám vychádza zo zásad otvorenosti a tolerancie, zdržiava sa šírenia akejkoľvek neznášanlivosti medzi ľuďmi a skupinami s odlišným postavením a orientáciou,

Toto snáď nie je pravda! Dali sme im nálepku fašistov a teraz sa nemôžu vyjadriť nikdy a k ničomu. História, keď už nič iné, nám ponúka možnosť poučiť sa z nej. Robíme to dostatočne? Čo sa dialo v Nemecku v  30. rokoch minulého storočia? Nesnažili sa o to isté o čo Vy a to v čase, keď mal Hitler podporu tak maximálne 5%? Výsledok? Poznáme. Poučenie? Žiadne.

Váš problém je, že nedokážete vnímať reálny svet okolo. Vy ste tak vzdelaní, až sa z Vás stávajú analfabeti. Nedokážete si zrátať dve a dve a na jednoduché problémy hľadáte zložité riešenia. Nemôžte čakať, že bežný človek venuje politike viac ako tú jednu reláciu týždenne ale hlavne Vás prosím, nemajte takých ľudí za menejcenných len preto, že nechcú venovať čas počúvaniu ľudí z Bruselu alebo Bratislavy, ktorí mnohokrát žijú mimo reality s platom vo výške tisícoch EUR.

Vy sa posledné roky stále len čudujete. „Ako mohol vyhrať voľby Trump, veď americkí neomarxisti napísali „xy“ blogov na stovky stránok, v ktorých ho úplne zničili??

„Ako mohol vyhrať Babiš, veď na klávesnici som už dvakrát menil písmenká č a í, ako furt píšem o tom Čapím Hnízde??“

Nedokážete pochopiť ani to, ako môže vyhrať voľby Smer, veď všetci na internete sú proti ním a vlastne nedokážete pochopiť výsledky skoro žiadnych volieb v posledných rokoch.

Nedokážete si pripustiť, že ľudí, ktorí rozmýšľajú ako Vy, nie je na Slovensku ani 5%, čo v preklade znamená, že Vaše postupy na väčšinu nielen že nezaberajú, ale dokonca robia presný opak ako by ste si želali. Je to preto, že ste sa uzavreli do vlastného sveta, ktorého akákoľvek kritika je neprípustná a braná ako útok na demokraciu. Tvárite sa ako mienkotvorní ale mýlite sa rovnako ako my všetci ostatní a možno aj viac ale veď to je normálne. Mýliť sa je predsa ľudské, či nie?

V podstate sa ide podľa vašich pravidiel. ĽSNS nie je v RTVS a dokonca poriadne ani na Facebooku. Super, nie? Tak sa poďme pozrieť, čo to reálne prinieslo. Pozrime sa na prieskumy a aha, ĽSNS nieže neklesá ale ona dokonca rastie. Ako je to možné, veď im nedávame priestor, všetko robíme podľa svojich teórii tak, ako by sme mali ale výsledok je presne opačný.

Nie je už čas si priznať, že tadiaľto cesta nevedie a že ste sa mýlili?

Politika vyzerá tak ako vyzerá aj preto, že Jozefa Maka, človeka milión, zaujíma to, či je jeho rodina zdravá a či majú chlieb na stole. Svoj čas radšej venuje prechádzke s rodinou alebo oprave 20 ročného auta, ako by mal počúvať videoblog pána Hvoreckého o tom, ako je zhrozený z masovej migrácie v Banskobystrickom kraji (pochádzam odtiaľ a nezmizol mi zatiaľ žiaden kamarát).

Je takýto volič menejcenný? Podľa mňa určite nie. Častokrát práve takýchto ľudí počúvam hovoriť slovo „prepáč“. Takýto človek vie, že sa mýli. Vie to aj pán Havran? Dokáže uznať že tak, ako nikto z nás, ani on nemá patent na rozum? Ak toto niekedy budete čítať pán Havran, tak sa zamyslite prosím, či by nebolo vhodné uznať, že ani vy nemáte vždy pravdu a ospravedlniť sa okrem iného aj za tento otvorený list z roku 2013 (dnes vieme, aká bola realita), ktorý začínal takto „Milí obyvatelia Horehronia, v sobotu budete voliť vo voľbách s vopred jasným výsledkom. Samozrejme, že Kotleba sa županom nestane. Ale o to ani nejde.“

Ak ste sa za to už ospravedlnili, tak mi prosím odpusťte moju neinformovanosť.

Jeden blog je strašne málo na vyjadrenie všetkých argumentov a pocitov k tejto téme ale na záver by som rád vysvetlil ten nadpis. Pánovi Voltairovi je pripisovaný (možno neprávom, ale to v tejto chvíli nehrá žiadnu úlohu) jeden nádherný výrok. Nechcem ho parafrázovať, pretože každé slovo v ňom je dôležité a mám pocit, že naši „kaviarnici-moralisti“ by si ho mali čítať ešte predtým, ako začnú neprávom moralizovať. Tu je:

„Nesúhlasím s tým, čo hovoríš, ale do poslednej kvapky krvi budem brániť tvoje právo povedať to.?

Toto je pre mňa definícia liberalizmu. Pochopenie toho, že sloboda slova má dve stránky, a to takú v ktorej s nejakým výrokom súhlasíme a takú, v ktorej zase nie, ale to nemôže mať žiaden vplyv na to, či daný výrok môže alebo nemôže byť vyslovený. Toto ste si mali uvedomiť predtým, ako ste sa neprávom začali označovať za liberálov. Ak chcete dehonestovať pojem liberál aj naďalej, tak Vám navrhujem prehodnotiť nový pojem, a to „situačný liberál“ (alebo liberál na baterky), čo by teda malo 2 roviny:

1, môžeš to povedať lebo s tebou súhlasím

 

2, nie, nesmieš to povedať lebo s tebou nesúhlasím a urobím všetko preto, aby si zhnil v base ty fašistický extrémistický xenofób!!!

Vidíte sa v tom?

Ďakujem za Váš čas. S pozdravom,

neprogresívny Martin Petriska

 

Môj komentár

co naozaj funguje je keď sa aj ostatne strany začnú zaujímať o problémy bežného človeka. To je skutočná demokracia. Slniečkárske pohŕdanie nefunguje, naopak záujem elít o problémové témy zafungoval aj v Holandsku aj teraz v Rakúsku. Skvelý článok ako funguje skutočná demokracia napísal Dag Daniš:

https://www.aktuality.sk/clanok/530396/komentar-daga-danisa-lekcia-ako-sa-robi-realisticka-politika/

Hysterickí slniečkári a pseudodemokrati poučte sa!

7 komentárov

Pridaj komentár