Piatok trinásteho – komentár k aktuálnym udalostiam v Paríži.

Desiatky mŕtvych, množstvo zranených…Potvrdzujú sa predpoklady, že za touto na európske pomery nebývalou vlnou násilia sú islamisti. „Allahu akbar“ znelo počas útoku v koncertnej hale.

Nemienim tu písať smútočné ani kondolenčné vety. Veď sme všetci vedeli, že toto raz príde. Vedeli to aj tí, ktorí rušili diskusie  v tzv. mienkotvorných médiách, označovali predvídavých a obozretných občanov za náckov a xenofóbov a dokonca požadovali policajné zásahy proti nim.

Viac než ktokoľvek iný to museli vedieť novinári tzv. mienkotvorných médií, pretože tí majú čas zbierať informácie z celého sveta.

Vedeli a napriek tomu naozaj za 30 strieborných vo svojich tzv. mienkotvorných médiách poslušne papagájovali o mierumilovnosti islamu, prínosoch migrácie a tých čo upozorňovali, že nie všetko bude ideálne, pranierovali a ostrakizovali ako náckov.

Keď som písal tento smutný článok, tak som prebehol pár médií, dokonca aj SME, či tam nie je náhodou nejaký validný zdroj. V článku tradične nič,  na moje prekvapenie tam pod ním bola diskusia. Keď som odoslal článok, pozrel som tam opäť a diskusia už je „eurohodnotovo“ zrušená.

Som zvedavý na najbližšie vystúpenie politikov, ktorí tlačili na masové presídľovanie migrantov na Slovenko, ako sa postavia k tejto situácii. Monika Flašíková Beňová, Lucia Žitňanská, Andrej Kiska, Martin Poliačik, Magda Vášáryová…a mnohí iní.

Tých by som si už vedel vážiť len vtedy ak by sa ospravedlnili národu za doterajšie kroky a postoje a odstúpili z verejných funkcií.

Nemyslím, že by niekto z nich bol schopný takejto sebakritiky. Na to sú tu najbližšie parlamentné voľby, aby ostalo ľahkovážne „eurohodnotových“ politikov v parlamente minimum, najlepšie ani jeden.

Strany, ktoré v otázke povinných migračných kvót nakomplet zlyhali (čo je takmer celá vraj pravicová opozícia) by mali dostať čas na premýšľanie pre najbližšie 4 roky mimo parlamentu.  Zjavne v parlamentných laviciach im ide to myslenie ťažšie.

To je ale naša zodpovednosť, zodpovednosť každého z nás, občana, voliča, vlastenca. Prísť k voľbám, nedať sa nabaláchať médiami a peknými farizejskými vetami a rozvážne si zvoliť.

Pretože dnes je to Paríž, zajtra ???

Správy o tom, že do prúdu migrantov sa vmiesili bojovníci ISIL sme prinášali aj my tu na Medzičase.

Iste netvoria v tom prúde väčšinu, ale to, že bol umožnený vstup státisícom ľudí bez toho aby sa overila a zaevidovala a preverila ich totožnosť je proste hrubé zanedbanie povinností tak orgánov Únie ako aj jednotlivých členských štátov. Aj keby ISILmanov ich bolo len pol percenta z počtu migrantov.

Situácia došla tak ďaleko, že Maďarsku, Slovensku a ďalším štátom , ktoré sa k veci postavili zodpovedne, je z Bruselu, Berlína ba aj Paríža vyhrážané postihmi, napríklad krátením eurofondov. Predpokladám, že v Paríži ich podobné myšlienky prejdú, minimálne nebudú mať na ne chvíľu čas.

Nie je podstatné či v Paríži útočili islamisti zo súčasnej migračnej vlny, alebo z vĺn minulých. Temný piatok trinásteho je dôsledkom kopiacich sa chýb európskych elít, ich „bohorovnosti“ a tých slávnych „európskych“ hodnôt, kde má ľudské práva každý, len nie pôvodný obyvateľ Európy.

Najhorší pocit pri písaní týchto riadkov mám z toho, že tuším, že ďalší útok v Európe príde čoskoro…

8 komentárov

 • Kde sú teraz tzv. ochrancovia ľudských práv ako Bugar, ta čo prechádza z kravina do kravina kde dajú najviac nažrať, / aha Žitňanská/ ale aj ten čo by najradšej predal celé Slovensko ak už nestačí tým amikom lízať zadok, kde sú ľudské práva tých nevinných čo zahynuli

 • Krásna ukážka multikultúry.

 • Nepíš, že „ďalší útok v Európe príde čoskoro“, lebo ťa odsúdia za šírenie poplašnej správy.

 • Do akeho sveta nas politici dotiahli.Zle nam bolo keď sme sa drzali inej veĺmoci. Aby sme si zachranili holý zivot budeme musiet platiť miliardy…Rýchle zatvorme hranice.

 • gratulujem všetkým kreténom čo podporujú multikult !!! zasa vyhrali najväčší teroristi na svete USA a Izrael

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Piatok trinásteho – komentár k aktuálnym udalostiam v Paríži.

 • Jana Ludvigova

  Tak a teraz si pockáme na satirické komentáre známeho týzdenníka Charlie Hebdó! Dúfam, ze tromfnu aj tie o páde ruského lietadla pred týzdñom a francúzi sa budú zadúsat od smiechu! Spolocnost bez morálky nemá dlhé travnie a karma to istí!

  • Charlie Hebdo podla mna bude tentokrat vynimocne ticho – situacia vo Francuzsku je teraz tak napata, ze ak by si dovolili nieco podobne, tak sa historia zopakuje – akurat tentokrat bude utocnikom „biely“ Francuz a ostatni Francuzi to budu schvalovat… :-/

Pridaj komentár