Pokus o nátlak na štáty, ktoré nie sú nadšené z migračných kvót.

Niekedy sa zdá, že  tzv. „eurohodnotoví“ politici už nemajú čím prekvapiť, že väčšia hlúposť akú urobili naposledy sa už urobiť nedá. Napriek tomu deň čo deň presvedčujú, že v obore tvorby hlúpostí dokážu prekonať každú métu.

Jeroen_Dijsselbloem_2012

Jeroen Dijsselbloem by rád videl presídlencov aj na Slovensku. Foto: Wikipedia

Šéf skupiny krajín platiacich eurom Jeroen Dijsselbloem vyhlásil, že krajinám, ktoré odmietajú islamizáciu, ktorú by im priniesli povinné presídľovacie kvóty, je potrebné znížiť alebo úplne zastaviť prísun eurofondov.

Tie prostriedky by potom malo dostať Turecko, aby sa za ne na svojom území o migrantov postaralo.

Podáva to ako nejaký trest pre krajiny tie krajiny, ale de facto o trest nejde. Pretože v prípade že krajina bude „eurohodnotová“, prijme desaťtisíce ak nie aj státisíce migrantov a nakoniec tí budú jej rozpočet toľko stáť, že to spoľahlivo vyčerpá fondy.

Keď ostanú migranti v Turecku, je rovnako bez únijných peňazí, ale aspoň bez vedľajších problémov: požiadavky na  stavbu mešít, zaberanie bytového fondu pre potreby migrantov, zvýšená kriminalita a podobne.

Pretože ak sa na situáciu pozrieme zjednodušene, sme vlastne v stave, keď podľa ľudí ako je Jeroen Dijsselbloem sú európske fondy  v jednom smere pre domácich Európanov a to v tom, keď ich treba z daní vytvárať. Na strane čerpania sú vyvolení tí, čo ich nevytvárali a potom je aj v podstate jedno, kde sa čerpajú a naozaj je aj efektívnejšie čerpať ich v Turecku, je tam lacnejšie ako napríklad v Holandsku.

Iná situácia nastane, ak si občania voliči povedia, že tie fondy napĺňať nebudú, že nech si ich napĺňa Jeroen Dijsselbloem, keď je taký chytrý. A to bude znamenať minimálne transformáciu Európskej únie, ak nie aj jej zánik. Najlepšie roky Európy boli, keď Únia  fungovala ešte stále v zmysle Európskeho združenia voľného obchodu a služieb. Potom prišiel Lisabon a rôzne tie hrátky elít a výsledkom je súčasný, neschopný EU ZSSR. Je čas vrátiť sa k Európskemu združeniu voľného obchodu a služieb.

zdroj: Týden.cz

7 komentárov

 • VON s toho spolku Diablov !

 • Je to tak ako píšeš. Eurofondokorupcia a obrovské rozkrádačky fondov.

 • Verim, ze v dohladnej dobe napadne niekoho aby Europska unia vznikla bez statov ako je Nemecko, Francuzko, Holadsko, a krajin, ktore tak urputne tlacia na prisun migrantov do unie a teda hlavne z krajin kde „VIERA“ je maximalne odlisna s tou nasou.
  myslim, ze by nebolo odveci postavit aj nejaky ten plot.
  „Co tak nove zriadenie Europy“
  (Europsku uniu si viem predstavit z krajin ako je Rusko, Ukrajina, Svajciarsko (ocistene od Nemeckych, Francuzkych, Holadskych a ja neviem akych bank), Belgicko, Bulharsko, Cyprus , Česko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Grécko-(ocistene od Nemeckych a Francuzkych a inych bank), Chorvátsko, Írsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Maďarsko , Malta, Poľsko, Portugalsko , Rakúsko , Rumunsko, Slovensko , Slovinsko , Spojené kráľovstvo , Španielsko , Švédsko , Taliansko, Island, Macedónsko , Srbsko ·podla moznosti dalsie krajiny velkej Europy.

  S pozdravom DouDou

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Pokus o nátlak na štáty, ktoré nie sú nadšené z migračných kvót.

 • Obavam sa, ze navrat z pred Lisabonu je nemozny. Francuzske a Nemecke eurohujerske elity sa vtedy vyhrazali rovnako ako dnes, len s inymi pakami. Bud „europska perestrojka“ alebo rozpad EU.

  Osobne som radsej za transformaciu, predsalen EU zjednodusila v niektorych veciach zivot, no ak to bude takto pokracovat, tak bud skoncime v dalsom komunistickom rezime alebo mimo neho, a to uz je zase co povedat.

  Co sa tyka eurofondov, tj. vypalne a drzhubne: ak sme pred vstupom do EU dokazali demontovat stat behom jednej dekady, tak eurofondy len zivia tento styl fungovania Slovenska a utvrdzuju zabehnuty system. Najprv sme sa mali postavit sami za svoje na vlastne nohy, no Slovac bola … no, popravde, neviem kde bola Slovac.

 • nalejme si čistého vína, na rozpočet eu sme v roku 2013 prispeli sumou cca 0,713 mld. eur a dostali sme 2 mld. eur, prostrednictvom eurofondov…z tych 2 mld minimálne 30% končí na účtoch ľudí ktorý eurofond „vybavia“, niekoľo percent nikdy nevyčerpáme, niekoľko percent musíme vrátiť, veľa percent ide na úplné…ani neviem jak to slušne napísať. konzervatívny odhad môže byť že 30% ide na to čo sa slušne nazvať nedá (divadlo tanca, mimovladky, atd…). dalšie precantá idú na nepotrebné projekty, najmä v školstve, kultúre…keď sa to všetko zráta viac ako 70% z penazí sa v systéme stratí, to je väčší objem peňazí ako náš príspevok do rozpočtu EU…takže v podstate musíme držať hubu a krok a ešte na tom prerobíme…a môj osobný názor je, že aj väčšina užitočných vecí ktoré sú realizované z eurofondov – oprava fasád škôl, detské ihriská, športoviská nám nestojí za stratu samostatnosti. ani za komouša neboli prachy na tieto veci, a pritom boli oveľa viac športovísk, ihrísk, atd, spravila sa brigáda a ludia či už dobrovolne alebo trochu menej dobrovolne prispeli prácou zadarmo k tomu, aby ich okolie ako tak vyzeralo. čo už dnes ludia urobia zadarmo, hoci pre svoje okolie alebo pre školu kde im chodia deti…ergo, sprosté eurofondy nás nepripravili o štátnu samostatnosť, ale lokálnu samostatnosť komunít, keď sa mestá a obce spoliehajú na to, že však parčík, námestíško, chodníček, škola…..proste všetko sa urobí z eurofondov a ešte sa na tom aj tí správny ľudia nabalia…

  • Vďaka za fakty. Ja som si pôvodne myslel, že ten nepomer je pre nás ako pre relatívne nového člena omnoho vyšší a teda, že dostávame možno troj až štvor násobok viacej, ako dávame. Totižto, čo bolo (alebo stále je) účelom eu fondov, bolo to, aby sa krajiny vstupujúce mohli skôr dostať na úroveň vyspelých členov EÚ. Aspoň tak to beriem ja. Je preto neuveriteľnou demagógiou a drzosťou takýchto Jeroen Dijsselbloemov, keď vypustia zo svojich úst. Tým defacto označujú s kvótami nesúhlasiace krajiny za nejakých príživnikov, či čo. Veď predsa každý členský štát platí do rozpočtu EÚ !!! To že počas určitého prechodného obdobia príjmeme o niečo viac, neznamená, že to bude navždy. Eurofondy sú normálny legálny nástroj s konkrétnym a presne stanoveným účelom. Podľa rétoriky takýchto rôznych Dijsselbloemov by sa ale mali stať nástrojom sprostého vydierania a verím, žeby nás zavedenie takejto navrhovanej praxe krátenia eú fondov vrátilo do obdobia z pred 89teho roku. Zvýšila by sa opodstatnenosť vystúpenia z eú a nárast už aj tak dosť značného euroskepticizmu. Títo euromarxisti si totiž myslia, že členské štáty len využívajú výhody eurofondov, a že nemajú žiadny prínos pre EÚ, čo je totálna hlúposť, EÚ z nás vie toho dosť vyžmýkať, ináč by nás neprijali.

Pridaj komentár