Popieranie genocídy stalinských čias je najlepšou cestou na zosmiešnenie

Mnohokrát nám história ponúka príklady poukazujúce na dualitu práva, konania, morálky, selektívnu slepotu, ktorá doslova vykáže autora tvrdení zo spoločenstva ľudí majúcich morálny status kázať a „poučovať“. V princípe je treba vždy zachovať zásadu, že „Justícia je slepá“ a že rovnaká situácia, s rovnakým dôsledkami má vždy aj rovnaké ocenenie.

Máme v čerstvej pamäti zosmiešnenie celej západnej diplomacie, ktorá s bohorovným kľudom schválila a zorganizovala svojvoľnú deštrukciu na Balkáne v Srbsku a vytvorenie Kosova za drastického porušenia medzinárodného práva a v podstate ekvivalentný ale mierovou cestou prevedený odchod Krymu z Ukrajiny za následného pripojenia k Rusku je dôvodom na tretiu svetovú vojnu.

Brána v guľagu vo Vorkute: Práca v ZSSR je vecou cti, slávy, srdnatosti a hrdinstva

Brána v guľagu vo Vorkute: Práca v ZSSR je vecou cti, slávy, srdnatosti a hrdinstva

Rovnakým zosmiešnením je tvrdenie, že Stalin sa nemôže porovnávať svojou krutosťou s Churchilom, Trumanom a L.B.Johnsonom, ako tvrdí extrémistický ľavičiar Patrice Greanville. Nikto netvrdí, že uvedení politici, s ktorými Greanville porovnáva Stalina boli výkvetom humanizmu. Neboli, ale rovnako ako väčšina politikov tej doby, prijímali riešenia, ktoré v tom období boli považované za akceptovateľné. V kontexte doby chápanie politiky dáva úplne iný pohľad než porovnávanie s extrémne prepiatym a naviac falošným humanizmom dnešnej doby.

Stalinova krutovláda sa však vymykala aj tomuto kontextu doby. Netreba zabúdať, že hoci koncentračné tábory vymysleli Angličania za Búrskej vojny, nemeckí technológovia smrti si za príklad zobrali guľagy vytvorené stalinskou vražednou mašinériou. Dokonca ešte aj heslá typu „Arbeit macht frei“ odkopírovali z ruských guľagov, kde napr. nad bránou vo Vorkute bolo napísané: „Práca v ZSSR je vec cti, vec slávy, vec srdnatosti a hrdinstva

A tak, ak niekto je schopný nevnímať genocídu vlastného národa, ale aj ďalších národov a národností uväznených v komunistických okovách a kde našli svoju smrť desiatky miliónov ľudí a na druhú misku váh položiť činy, ktoré dnes chápeme ako zločinné, ale v tom období hojne aplikované, potom to jednoznačne vypovedá o manipulácii a cynickom prekresľovaní histórie. Je pravda, že treba poctivo vykresliť činy západných politikov a to, čo spravili zle a proti ľudskosti, treba takto aj označiť. Lenže to nikoho neoprávňuje vykresľovať Stalina pomaly ako Matku Terezu len preto, lebo stál na čele krajiny, ktorá oponovala medzinárodnému kapitálu.

Nakoniec tento postoj nie je nič nové. Komunisti na západe dlhé desaťročia mlčali keď zo Sovietskeho zväzu prichádzali chýry o hrôzach a až keď sa k nim priznali samotní Sovieti, boli ochotní pripustiť, že sa mýlili. Lenže ako čas prešiel, vietor odvial bezprostredné spomienky pamätníkov na realitu komunizmu a západní idealisti zrejme opäť začínajú mýtizovať Stalina a jeho éru. Tento trend je rovnaký aj na druhej strane, kde rovnaký proces prebieha s nacizmom a kde sa extrémizmus stáva akceptovaným politickým riešením.

Výsledok do budúcnosti nie je vôbec potešiteľný, Ľudstvo je nepoučiteľné a je zrejme odsúdené svoje chyby opakovať neustále dokola…

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

6 komentárov

 • „mierovou cestou prevedený odchod Krymu z Ukrajiny“

  Vy vtipkar. Tipol by som si ze niecoho o sucasnom ruskom rezime a jeho aktivitach na Ukrajine a v podstate doteraz aj inde (Gruzinsko – Abchazsko, Osetsko), a konieckoncov i vo vlastnom state sa napriek tomu ze voci zapadu ste tak sympaticky dosledne kriticky od vas tuna nedockame, nanajvys.tak o preferenciach kgbaka sk krvavymi paprcami. Bude to taka implicitna, medziriadkova, kadrova laska vsakze.

 • Pán Poláček stavia do hlúpej polohy hlavne seba, keď svoju propagandistickú snahu tak prepálil, že do účelovej propagandistickej kaše primiešal ešte aj Matku Terezu! Fakt hlúpe.

 • Rovnako ako väčšina politikov tej doby, prijímali riešenia, ktoré v tom období boli považované za akceptovateľné. V kontexte doby chápanie politiky dáva úplne iný pohľad než porovnávanie s extrémne prepiatym a naviac falošným humanizmom dnešnej doby.

  Kam by si zaradil Benesa a jeho vyhnanie 3 mil Nemcov z Ceskoslovenska po 2 svet vojne ?

  • Samozrejmy dosledok zneuzitia nacionalizmu na rozbitie republiky. V kotexte doby logicke riesenie

   • Stalin bol len dosledkom celosvetovej politiky.Ak zoberieme pohlad ,ze cielom bolo rozbit Carske imperium zo strany UK, FR,N,USA,Japonska,tak bol jednym z jeho nastrojov,ktory sa vsak vymkol spod kontroly.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Popieranie genocídy stalinských čias je najlepšou cestou na zosmiešnenie

Pridaj komentár