Prečo mlčí francúzsky Národný Front k situácii v Calais?

Písali sme o vyostrujúcej sa situácii v Calais, kde ilegálni imigranti terorizujú okolie a polícia nie je schopná zabezpečiť poriadok a vládu zákona. Mnoho ľudí sa pýta, prečo sa Národný Front ako strana, ktorá intenzívne kritizuje súčasnú vládu a jej aktivity ohľadom európskej integrácie a imigrácie, stavia bokom.

V skutočnosti to samozrejme pravda nie je, len sa do médií a do svetových agentúr vyjadrenie NF nedostanú. V skutočnosti predstavitelia NF stupňujú svoju kritiku vlády aj napriek vrcholiacej dovolenkovej sezóne, keď Francúzi rezignujú na verejný život, aby s venovali posvätným týždňom súkromného voľna.

Generálny sekretár NF Nicolas Bay na straníckom portáli vo svojom komentári tvrdo zaútočil na pasivitu a nemohúcnosť vlády, ktorá žne trpké plody 40 rokov predchádzajúcej imigračnej politiky. Volá po právnom štáte, po rovnosti pred zákonom. Hovorí, že musíme skončiť s laxnosťou a všetci ilegáli by mali byť okamžite deportovaní! Podľa neho by takáto rozhodná akcia vyslala nielen jasný signál pre potenciálnych migrantov, ale aj pre všetkých pašerákov, ktorým sa darí len kvôli nemohúcnosti štátu vymôcť právny stav.

Tvrdí tiež, že Schengen zlyhal a preto navrhuje pozastaviť Schengenskú dohodu a obnoviť kontrolu nad francúzskymi hranicami. „Právo rozhodovať, kto môže vstúpiť do krajiny sa musí vrátiť do samotného Francúzska,“ tvrdí.

Nakoniec praje spoluobčanom príjemné prežitie dovolenkovej sezóny a vyjadruje vieru, že si tieto udalosti budú pamätať pri voľbách.

Komentár:
Ako libertarián nie som za vládu pevnej ruky, nepáči sa mi etatistický až v niektorých prípadoch adorujúci prístup k štátu. Som za minimalistický štát, ktorý len nastavuje zákonné rámce bez zbytočného dirigizmu, kontroly a zdaňovania. Preto nemôžem nijako chváliť nacionalistov naprieč celou Európu. Plus-mínus autobus, sú ich prístupy viac-menej rovnaké. Napriek tomu musím súhlasiť s požiadavkou, že jedine slepá autorita výkonnej a súdnej moci môže zabrániť chaosu.

Súčasné problémy nie sú kvôli tomu, že je málo polície a armády, ale práve kvôli právnej nedotknuteľnosti imigrantov následkom mohutného lobistického tlaku skupín, ktoré sú v tomto biznise priamo alebo nepriamo zahrnuté. To sú politici, právnici, mimovládky apod., ktorí sa priživujú na presadzovaní tzv. práv ilegálov. Pritom títo ľudia v skutočnosti žiadne práva nemajú a nikdy ani nemali. Na pôdu Únie sa dostali protizákonne a preto sú de iure všetci do jedného kriminálnikmi. A ako s takými s nimi treba zaobchádzať.

Preto s výrokom, že „…všetci ilegáli by mali byť okamžite deportovaní!“ možno len súhlasiť. Ak totiž niekto cíti, že mu ide o život, nech sa cestou za pašerákmi v Líbyi zastaví na francúzskom konzuláte v Tripolise a požiada legálnou cestou o azyl. Ak mu ho francúzski predstavitelia schvália, nie je problém privítať podobného človeka utekajúceho pred ohrozením života alebo slobody. Lenže o takýchto idiotoch som ešte nepočul. Zato som počul o lekároch, spisovateľoch a atómových vedcoch, plaviacich sa na chatrných bárkach cez Stredozemné more 🙂

Mimochodom, keď ide o potláčanie miliónových demonštrácii pôvodných obyvateľov, s tým nemá represívna moc žiadne problémy. Lenže hnutie za rodinu lobistickú ochranu nemá, rovnako ako ju nemajú ani ľudia bojujúci proti sociálnej nespravodlivosti. Ich likvidácie a mlátenie je podľa mimovládok v úplnom poriadku…

Čo sa týka samotného Národného Frontu, ešte rok takejto politiky a vo Francúzsku obsadí prezidentský post v roku 2017 prvýkrát žena, predsedníčka Národného Frontu Marine Le Pen. Nie kvôli tomu, že Francúzov by fascinovala nacionalistická rétorika, ale z obyčajného pudu sebazáchovy. Ostane im totiž na výber buď likvidácia národa alebo aspoň šanca na jeho záchranu pod taktovkou NF…

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

http://medzicas.sk/sokujuci-postoj-europy-ilegali-opakovane-porusuju-zakony/

http://www.frontnational.com/2015/07/chaos-a-calais-echecs-et-incompetence-de-lumps/

3 komentáre

Pridaj komentár