Prečo MMF odmietlo poskytnúť 2.tranžu pôžičky Ukrajine. Komentár Petra Králika.

(MZC/Bloomberg) Ukrajinský bankrot sa dá prekryť iba vojnou na Donbasse a zlyhanie Západu iba démonizáciou Ruska a vyprovokovaním konfliktu voči nemu.

Do 25. októbra pri Jaceňukovej vláde pôsobila reformná konzultačná skupina ktorá pripravila radikálny ekonomický scenár ako zachrániť Ukrajinu od bankrotu.

Tvorili ju:

  • Daron Acemoglu, profesor ekonómie, Massachusetts Institute of Technology, Boston, USA;
  • Anders Aslund, Senior Research Associate, Peterson Institute, Washington, USA;
  • Kakha Bendukidze, predseda, Slobodná univerzita, Tbilisi, Gruzínsko;
  • Oleh Havrylyshyn, mimoriadny profesor, Washington University George, Washington, US
  • Basil Kalymon, emeritný profesor, Ivey Business School, Western University, London, Kanada

Táto skupina publikovala svoj scenár v Kyiv Post 

Jaceňukova vláda tento reformný scenár odmietla a skupina už nepracuje. Dôsledkom je odmietnutie druhej tranže MMF Ukrajine.

Keďže skupina bola s podporou USA a Kanady je úplne zrejme, že napriek všetkej vzletnej štylistike Obamovej administratívy o nadšení z Ukrajiny, USA má veľmi presné informácie o tom ako to s Ukrajinou vyzerá. Preto Ukrajinu celú USA hodili na krk EurópskejUnii, ktorá má tak zaplatiť za svoj Drang nach Osten.

Bloomberg to komentuje ironicky: „Pretŕčali ste sa na Majdane, tak plaťte.“

Ukrajinské voľby legalizovali paramilitantné neonazi jednotky a súkromné armády oligarchov ako súčasť moci na Ukrajine.

V civilizovanej Európe je nepredstaviteľné aby hrdlorezi a kreatúry ako Semenčenko či Jaroš boli poslanci parlamentu. Nie sú sami, s nimi ďalších 30 radikálov, ktorí sa skryli do Svojpomoci alebo išli ako nezávislí. Výsledkom bude ešte väčšia agresia a radikalizmus celého ukrajinského režimu. Možno slová Kakha Bendukidze, ktorý blúdi po Kyjeve, pretože ho už nik nepočúva, budú prorocké.

Že ukrajinský režim sa utopí v krvi a partizánskej vojne oligarchov

Zdroj:
http://www.kyivpost.com/opinion/op-ed/recommendations-for-immediate-policy-actions-to-address-financial-criss-in-ukraine-369408.html
http://www.bloombergview.com/articles/2014-10-30/ukraine-s-last-chance

One comment

  • Kebyže sa celý Západ, ako aj Rusko zbytočne nemontujú do vecí, do ktorých nemajú, tak je na svete konečne pokoj. A hlavne vôbec neviem, čo si o sebe EÚ – radšej nech sa zaoberá svojimi internými ekonomickými problémami a nie sa hrať hru velkých pánov.

Pridaj komentár