Prezident Kiska vyzval na prepustenie „statočnej“ Savčenkovej – kto vlastne je Nadežda Savčenko ?

Už viac ako 600 dní je poslankyňa ukrajinského parlamentu Naďa Savčenková zadržiavaná v ruskom väzení. Bola unesená z územia Ukrajiny a vystavená súdnemu procesu v rozpore s medzinárodným právom, zásadami ochrany ľudských práv a princípmi humanity. Jej zadržiavanie Ruskom je navyše v rozpore so záväzkami plynúcimi z Minských dohôd, ktorých cieľom je mierové riešenie konfliktu na východnej Ukrajine.

Andrej Kiska (zdroj)

O Nadežde Savčenko viem už od roku 2014. Skôr som sa ale venoval jej spolubojovníčke z Ajdaru Vite Zaveruche, pretože tá na rozdiel od Nadeždy Savčenkovej si rada zapózovala s vystretou pravačkou, či pred ríšskou vlajkou.

Vita skončila (po zásluhe) zle a jej osud nezaujíma dokonca ani prezidenta Kisku.

O Nadežde Savčenko je veľa zdrojov a zrejme toto nebude posledný článok o bojovníčke z neonacistického práporu Ajdar. O tom, že ten prápor naozaj taký bol a asi aj je, svedčia nielen fotoalbumy nešťastnej Vity.

Píše Svetlana Solodkaja pre Lugansk-1:

Počas posledného týždňa „pokrokové“ ľudstvo (autorka asi ironicky myslí západ) horlivo stavia mohylu Nadežde „Pule“ Savčenko , žiada vystaviť pomník „Ukrajinskej Johanky z Arku“, čo si nezaslúži nič iné, ako ukázať prostredník veľkému ukrajinskému „nič“.

Veľká ukrajinská ničota.

Rozdiel medzi vojnovými zločincami a národnými hrdinami by v tejto krajine by mal byť. Nadežda Savčenko je symbol toho, že to tak nie je.

Pokiaľ by tento rozdiel existoval, bola by súdená nie v Rusku za účasť na vražde ruských novinárov, ale súdená na Ukrajine. Súdená za vojnové zločiny proti civilnému obyvateľstvu.

Prečo, pýtate sa?

Odpovie bývalý starosta Užhorod Sergej Ratušniak. Osoba ktorú nemožno podozrievať zo sympatií k Ruskom a Donbasu:

„Osobne som hovoril s učiteľom a kňazom, ktorý ako zázrakom prežili fanatizmus a mučenie od „hrdinky“ Savčenko.

Tu sú ich slová: „Ona (Savčenko) nebila, ona jednoducho mrzačila a zabíjala. Zajatci mali zviazané ruky a nohy – bila ich trubkou po genitáliách, alebo im hasila cigarety v očiach. Neustále kričala: „Poďme ich predať na orgány alebo ich postrieľajme.“

Poznámka: Ratušniak nehovorí o „teroristov“ alebo „separatistoch“, ale o učiteľovi a kňazovi

Poznámka Medzičasu. Ratušniaka citujú mnohé zdroje ale správy o tom, že Savčenková páchala vojnové zločiny a zločiny proti vojenskej cti sú známe už z roku 2014, kedy ešte nik netušil, kde nakoniec skončí. V podstate je o odvrátenej tvári Nadeždy informácií viac než dosť, nechce sa mi veriť, že by v prezidentskom paláci o nich nevedeli.

Výpovede zajatcov boli a sú aj v obrazových záznamoch:

Národnými hrdinami „ukrajinskej revolúcie“ a „boja s proruskými teroristami“ sa stali patologickí sadisti. „Pokrokové“ ľudstvo tomu priamo, samozrejme, nie je na vine.

Ale jednoducho nebol na Ukrajine iný „materiál“ pre vytvorenie európskych hodnôt. Pokrokové ľudstvo sa snaží presvedčiť zvyšok ľudstva, že akýkoľvek had si zaslúži ospravedlnenie, ak to môže pomôcť poškodiť Putina. Všetky prostriedky sú dobré, dokonca aj sadistická „Pulja“.

Projekt „Ukrajina“ sa „najpokrokovejšiemu“ ľudstvu nepodaril, Rusko neuviazlo v totálnej vojne. A tak je tu projekt „Nadežda Savčenko“, ktorý má Putina poškodiť. Rusko podľa neho nesúdi komplica vrahov, súdi hrdinku a poslankyňu parlamentu, a takmer ministerku!

Ale čo tam po učiteľovi a kňazovi, a neznámych, zastrelených či rozobraných na orgány? A stovky tisíc opustených obyvateľov Donbassu? Áno, tá „devka“ je plážou civilizovaného sveta!

Absurdná kariéra.

Urobiť na Ukrajine veľkolepú kariéru za šesť mesiacov je možné iba s podporou „pokrokového“ ľudstva. Nezabudnite, Tania Čornovoľ i Ucho -Bulatov. Hlavná vec je krásne trpieť. Všetko ostatné spraví za vás propaganda v štýle Goebbelsa. A je vymaľované.

Rok 2014, prápor „Ajdar“, „Pulja“ sa len „zapája do výcviku „, a na jar roku 2015 – je Hrdina Ukrajiny a poslanec Najvyššej rady.

Navyše v kriminále, kde Nadju „v kuse ničia“ sa jej podarilo napísať knihu, a ešte opeknieť. Jej poslednú fotku treba dať na obálku knihy od Paula Bragga „Zázrak pôstu.“ Čo tam po 10 írskych nacionalistoch čo nejedli v roku 1981 73 dní? Ukrajinská hrdinka neje od minulého roka!

Ale „pokrokové“ ľudstvo všetkými dostupnými prostriedkami naznačuje „Pulji“ potrebu sebaobetovania. Všetky tieto výkriky o slobode pre Nadju Savčenko znamenajú len jednu vec: Dovoľte nám Nadja, aby sme za Vás smútili a buďte nezmazateľným symbolom boja proti putinismu … na vrchole slávy, opradená legendami!

V prípade, že „Pulja“ bude žiť, a dokonca sa vráti, vypasená z väzenských prídelov, potom všetku túto symboliku spláchne záchod. Ale hlúpej „Pulje“ niet rady. Akosi sa nechce vypracovať na ideálny symbol alebo naozaj chce ísť domov. Možno znova mučiť učiteľa či kňaza a strieľať. Aj bez slávy.

Za zrkadlom

Časopis Economist označil Savčenko „novým národným hrdinom“ a „ukrajinskou Johankou z Arku.“

Európa, ľutuje stále len „Charly Hebdo“, nepovažuje za trestný čin vraždu ruských novinárov, ani tisíciek civilistov Donbassu. Ak hynú jej ľudia, je to zločin, a ak hynie niekto iný, je to daň za cestu k demokracii.

A hlavne, sami nemôžu objasniť, prečo Volynský masaker je tragédia poľského národa a ostreľovanie obytných oblastí Donbassu – to je protiteroristická operácia.

Prečo Brit Mohamed – džihádistický John, ktorý sa podieľal na zabití prinajmenšom sedem rukojemníkov v Sýrii, vrátane novinárov Foleyho a Sotloffa – zločinec, a Nadežda Savčenko, ktorá dobrovoľne prišla na Donbass zabíjať – je národná hrdinka.

Ťažké pochopiť týchto „civilizátorov“: to už vážne majú Ukrajincov za nižšiu formu života, alebo platí, aká krajina – takí hrdinovia.

Bábika

Savčenko usilovne snaží splniť úlohy stanovené jej Európou, lenže je pre ňu nemožné uniknúť svojej povahe. Ani na verejnosti ani pred kamerou.

Slobodu Pulji! Nech pokrokové ľudstvo zvíťazí, nech aj vo svojich radoch má patologickú sadistku.

Pozn. Medzičasu. Voľný preklad, miestami krátené.

zdroj Lugansk-1

 

25 komentárov

 • Ten chlap na fotke vyzerá ako nafetovaný.

 • Knieza Myskin

  Hovořme o Naděždě Savčenkové, která byla odsouzena v 22 letům vězení. Na videích se sama chlubí tím, jak mučila lidi, tedy Rusy. Rusové ji zase viní ze smrti několika svých novinářů, ona sama se nijak netají fanatickou rusofobií, a ani Kyjev jádro kauzy vlastně nijak nepopírá. Na to, že držela hladovku, co pamatuju, je nečekaně svižná, ale to lze možná s notnou dávkou cynismu přičíst tomu, že Ukrajinci vzhledem k ekonomické situaci hladovky trénují obecně, v každodenním životě…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tereza-Spencerova-Utoky-v-Bruselu-Muze-byt-hure-Savcenkova-je-nejaka-svizna-ale-to-je-mozna-tim-ze-hladovku-uz-trenuji-vsichni-Ukrajinci-427694

  napr co som nasiel na internete:
  Zde jsou jejich slova: „Ona prostě nebila, ona mrzačila a ubíjela. Svázané na rukou i na nohou – mlátila trubkou, rozbíjela genitálie, zhášela cigaret y v jejich otevřených očích. Neustále přitom řvala: „Prodám tě na orgány jako tamty nebo tě rozstřílím na sr….!“

  Savčenková vůbec neměla specializaci návodčí, ale byla pilotkou. Jak se tedy mohla dopustit uvedeného trestrného činu?
  Na tomto videu Savčenková přímo přiznává, že zabíjela lidi a pracovala jako návodčí palby.
  https://youtu.be/W1a76LYFwcQ
  Navíc je známo, že byla členkou praporu „Ajdar“. Tomuto praporu se dostalo smutné proslulosti válečných zločinců zabývajících se rabováním a vražděním civilistů — což uznávají i ukrajinské úřady.
  Jak to je v souladu s verzí obhajoby, že Savčenková neměla žádný vztah k válečným zločinům?

  a tu je komplet rec Savcenkovej
  http://outsidermedia.cz/savcenko/

  • Inak hladovka podla Savcenko je odmietanie tuhej vazenskej stravy a prijimanie len kasovitej vyzivy, ktoru jej dodavali Ukrajinci. Takze ak „nezerie“ cele maso, ale nejaky kamarat jej ho rozmixuje na kasu, potom ide o drasticku formu ukrajinskej hladovky 😀 😀 😀

   • Postaviť svedectvo na výpovedi Sergeja Ratušniaka je buď prejavom naivity alebo hlúposti. Je to obyčajný ukrajinský mafián, známy napr. aj tým, že v 90. rokoch organizoval krádeže áut zo Slovenska.

 • Sláva Ukrajine!

 • Obhajovat tuto vrahynu moze len clovek s rovnako ubohou moralnou vybavou…hanbim sa za takeho prezidenta…

 • Savcenko je fasista a nazi…

  Kiska je absolutny degenenerat…

 • Patologický zločinec Savčenková by už mohla pochopiť, že rodná Ukrajina ju nepotrebuje živú, ale mŕtvu, rovnako takú ju potrebuje „demokratický“ Západ, ibaže tí zlí Rusi to vedia a tak ju paradoxne chránia pred odchodom na druhý svet.

 • … nas prezident je naozaj rozporuplnou osobou… Na jednej strane rozdava svoj plat … no na druhej si lieta kazdy tyzden vladnym specialom domov… Nedokaze podat ruku slovenskemu „extremistovi a neonacistovi /?/“, ale nema problem stykat sa s UA fasistami /a teraz uz naozaj bez uvodzoviek/ a dokonca obhajovat taketo podivuhodne persony… Na jednej strane vyzve volicov na ucast vo volbach, ale ked zvolia „zle“… tak uz huta, ako by to napravil… Tento „ludko“ mi vzdy pripadal ako jednoducha maria, alebo nejaky sluzobnicek a nezbavil sa toho ani po zasadnuti do prezidentskeho uradu… Holt, mat Butoru za poradcu … to sa potom neda….:)

 • Slavomír Bednárik

  Kiska je bábka EU a USA tak sa nedivme jeho stanovisku Obhajuje len to čo EU a USA a nie záujmy Slovenska Čo k tomu viac dodať?

 • Ak pán prezident myslel že statočná kurva, tak súhlasím !
  Pán prezident povedal že Turecko, kde porušujú práva menšín tým že ich fyzicky likvidujú, nazval ostrovom slobody, tak je to psychopat a rýchlo ho treba odvolať !!!

 • Pán Kiska by sa mal v prvom rade zaujímať o ochranu našich občanov, a pozrieť sa na azylový zákon! Nechcem aby sa tu množili Eritrejci a iní nepôvodní obyvatelia a aby ich deti automaticky dostávali štátne občianstvo len preto, že náhodou išli okolo. Toto je pre mňa podstatnejšie! Vyjadrujem svoj názor, a dúfam, že ešte stále žijem v krajine, kde platí zákon č. 460/1992 o Slobode prejavu a o práve na informácie.

 • Jednoducha otázka, Preco toto divadlo? a mam na mysli divadlo z ruskej strany. Opet sa opakuje historia, kde jeden nemenovany „diktator“ verejne vyjavi kdo su nepriatelia ludstva, ale ani za nic proti nim nic nepodnikne, miesto toho si vyberie nejaku zastupnu skupinku a tu praniruje. Rusi robia to iste, verejne hovoria kdo je lotor a zlocinec, ale nadalej s nimi obchoduju, přitom je jasne ze by stacil pokyn, a behom par dni by vsetci tyto nepriatelia ruska/ludstva boli mrtvi.
  Odpoved ma napada len jedna, Putin je ich clovek, hraje tu divadielko, vytvara emocie, vytvara protipol k nim, a rozdeluje ludstvo.

  • Čítaš vôbec čo píšeš? … už sa tu popísalo veľa sprostosti, ale Ty si zrejme jeden z vrcholov, keď tomu nerozumieš, radšej nepíš nič, aspoň sa nezosmiešniš 😀 … náš “ hovorca “ prezidentského paláca podpori aj h…o, keď mu to prikáže USAmbasada a “ poradca “ Bútora … Bože, prosím, zbav nás tích kreténoch čím skôr, pokiaľ neprivedú náš národ do záhuby !!!

  • …vážený, debata je o netvorovi menom Savčenková !!!!, a našom pomýlenom prezidentovi Kiskovi, ďalšom nepodarkovi na tejto funkcii, vyznávačovi prevrátených hodnot, … nemožem pokračovať, lebo by nasledovala iba spŕška invektív na jeho hlavu ….

   • Vy mozete debatovat o pribehu divadelní hry a o tom ako sa herci zhostili úloh. Já poukazujem na to, že radsej by som čítal o rieseniach problémov a nie o tom: kdo skym, kde a ako. To je bulvár, na toto si mozem čítat nový cas

  • Tartus ma pravdu. Rusko je uz od davna plne zidov. Toto cele rusko vs usa je len jedno velke divadlo na vytvorenie strachu. Marx vam tu zaviedol socializmus aby ste teraz vsetci pekne makali v automobilkach a primali demokraciu.Marx bol mimochodom zid. usa vs rusko je tu len na to aby sa privrzenci bud jednych alebo druhych mohli bit do prs. Vzdy sem niekto silny prisiel a robil si co chcel a tuna pani sa teraz budu za druhych bit do prs. Joj ze vam nieje trapno. Keby ste sa radsej nad sebou trosku zamysleli.

 • jednoducho humanitárny bombardér havel, humanitárny terorista kiska 😀

Pridaj komentár