Príbeh moslima, ktorý mal zachrániť stovky životov v Paríži je – HOAX

Správa BBC koriguje dojímavý príbeh hrdinu moslima, ktorý mal v piatok zastaviť samovražedného atentátnika na štadióne Stade de France a tým zachrániť stovky ľudských životov a ktorá sa ako požiar šírila internetom.

Má len jednu vadu. Nie je pravdivý.

 

Túto fámu, alebo chcete hoax, rozšíril Ahmed Al Omran, saudskoarabský reportér The Wall Street Journal. Ten na svojom twitterovom účte napísal: „Člen ochranky štadióne Stade de France menom Zouheir zabránil vo vstupe samovražednému atentátnikovi oblečenému do vesty s výbušninami.“

Onen Zouheir naozaj existuje a skutočne je členom ochranky. Dokonca bol aj prítomný na štadióne. Nebol ale tým, kto atentátnikovi zabránil k vstupu na štadión. Iba prerozprával príbeh svojich kolegov.

Ahmed Al Omran si „chybu“ uvedomil dosť rýchlo, pretože už o dve hodiny na svojom Twitteri príbeh opravil.

Tou dobou už ale bol z člena ochranky, ktorý u akcie nebol a len o nej rozprával, hrdina, ktorý zachránil stovky životov.

Príbeh o hrdinskom Zouheirovi opísal Mirror, Huffington Post alebo sa objavil ako úvodná správa portálu Mail Online. Zouheirovo meno sa na Twitteri objavilo zdieľané 8 000 krát a zdieľanie na sieťach Facebook a Instagram išlo tiež do tisícov.

Paris, Stade de France

Svet tak získal svojho hrdinu moslima. Len škoda, že tak ako vždy – falošného. Prekvapuje to niekoho? Ak vzorný moslim neexistuje, presstitúti si ho proste vyrobia.

Zdroj:

3 komentáre

Pridaj komentár