Prípad 13 ročnej Lisy, x-tá nová verzia

Nemecká masmédiá (zdroj, zdroj) priniesli správu o znásilnení 13 ročnej Lisy s tým, že prípad sa nestal.

Podľa tejto verzie bola 13 ročná Lisa u svojho 19 ročného priateľa, pričom cieľom jej pobytu bolo skryť sa pred rodičmi, pretože tí dostali „ajnládunk“ do „šúle“ ohľadom nevalného prospechu Lisy. A tak si údajne Lisa znásilnenie vymyslela, aby obhájila svoj pobyt u priateľa.

Nemecké médiá sa opierajú o vyjadrenie nemenovaného hovorcu berlínskej prokuratúry. Tá údajne zistila miesto pobytu Lisy sledovaním mobilu. Slovné spojenie hovorca prokuratúry  evokuje označenie tohto zdroja za anonymný. Ale možno je to len nedôslednosť nemeckých médií.

Tu je na mieste niekoľko otázok, vyberám tie najvážnejšie:

 • nezvestnosť Lisy bola známa 11.1. a to prokuratúra dala zistiť polohu mobilu až teraz? V dnešnej dobe radikálneho zvýšenia sexuálnych trestných činov v Nemecku?
 •  čo potom malo znamenať vyhlásenie nemeckého úradníka pre českú televíziu o tom, že Lisa sa „milovala“ s migrantami dobrovoľne?  To v tom čase nemali známu polohu mobilu?

Iste je tu variant, že dievča si všetko vymyslelo, čo ale následne podsúva myšlienku, že polícia a prokuratúra v Berlíne sú „gróse idioten“, o čom by svedčili ich jednotlivé vyhlásenia a postupy pri vyšetrovaní prípadu.

Dôveryhodnosť nemeckej polície navyše podkopávajú aj čoraz viac zdokumentované zistenia, že v nemeckej polícii boli vydané príkazy kriminalitu migrantov nezverejňovať, prípadne vôbec neriešiť.

Reálne vzaté, my čo sme s Lisou v noci z 11 na 12-teho neboli, môžeme len sami v sebe zhodnotiť svoj dojem z kauzy. Pretože dnes nemáme istotu, že polícia a prokuratúra na Lisu a priateľa nejak „nezatlačila“ prípadne „nezatlačí“, a či sa dá vôbec spoľahnúť na vyjadrenia štátnych orgánov merkelovského Nemecka.

 

 

 

 

4 komentáre

 • V clanku je jedna nepresnost. Nemecki uradnici nepovedali, ze „Lisa sa s migrantami milovala dobrovolne.“ Tvrdili, ze doslo k sexualnemu kontaktu, nekonkretizovali ale s kym. Takze to mohlo byt kludne aj s tym priatelom.

  • v aktuálnom článku nemeckej televízie zase bolo, že k sexuálnemu kontaktu medzi 13ročnou Lisou a 19 ročným priateľom nedošlo. tak naozaj neviem…a ak tvrdili, že došlo k sexuálnemu kontaktu a nekonkretizovali migran nemigrant, tak to dokonale potvrdzuje jednu vetu z toho článku. Iste tušíte ktorú…

   • Vlastne dojmy su jedna vec, no nemali by ste publikovať vymyslené citáty. V clanku ste prekrutili vyhlasenie nemeckej prokuratury. Je odlisne od toho, co skutocne zaznelo (dokonca ten original linkujete). Prokuratura len vyhlasila, ze dievca uz nie je panna, nestalo sa to ale v poslednej dobe a nebola znasilnena. To este zjavne nevedeli, kto to bol – nemuselo sa jednat o krytie migrantov. Kazdopadne, ten sex s migrantami ste tam už doplnili Vy.
    Podla poslednych sprav totiz sex s 19-rocnym kamaratom nemala, pocas poslednych par mesiacov sa ale stykala s dalsimi dvoma muzmi. Ti su preto teraz stihani za zneuzitie dietata.

    • Každopádne asociálni privandrovalci sú v Nemecku chráneným druhom. Vláda, médiá a mimovládky si ich cenia viac ako Nemca, hoci asociáli zo systému berú viac ako do neho prispievajú. Neprekvapilo by ma a naozaj to znie veľmi reálne, ak by sa prípad udial tak, ako o ňom informovali alternatívne médiá pôvodne. Zapadá to do vzorca správania asociálov z krajín tretieho sveta.

Pridaj komentár