Progresivisti (neomarxisti) frontálne útočia

Na českom portáli Echo24 bol uverejnený začiatok článku, ktorý popisuje, ako ľavicoví sociálni inžinieri získavajú vplyv v spoločnosti a ako presadzujú svoje doslova šialené idey. Tento proces sa nijako  nelíši ani od Slovenskej republiky, preto doporučujem nielen úryvok článku prečítať, ale aj zakúpiť týždenník ECHO, kde vyjde plná verzia článku. Len treba poznamenať, že namiesto doteraz používaného názvu neomarxisti či kultúrni marxisti, čo bolo označenie ľudí snažiacich sa o zmenu spoločnosti vykorenením kultúrnych a tradičných väzieb ovládnutím vedenia krajiny, kultúrnych a vzdelávacích inštitúcií, sa dnes začína používať slovo progresivisti.

V článku s názvom „Progresivisti potichu ovládli miesta, kde sa formuje spoločnosť“ sa píše, že „Keby tu vznikla čisto progresivisticky ľavicová strana, presadzujúca silou pretláčanú inklúziu v školách, štátom financované umelo počaté deti pre osamelé ženy a homosexuálne páry, nekontrolovanú migráciu, nosenie moslimských šatiek v školách a skupinové práva pre rôzne menšiny, veľmi ťažko by sa dostala do parlamentu. V lepšom prípade by hranicu pre vstup preliezla s odretými ušami. Keby ju na billboardoch prezentovali Jiří Dienstbier, Kateřina Valachová, Michaela Marksová-Tominová, Robert Pelikán a Anna Šabatová, nedostala by sa tam takmer s istotou.“ Dosaďte si do citátu najviac sprofanované mená obhajujúce horeuvedené zo slovenskej politickej scény, dnes koncentrované hlavne v stranách Smer-SD, SaS, OĽaNO, pridajte si k tomu ombudsmanku Dubovcovú aktívne sa zúčastňujúcu diskriminácie majority exkluzívnou podporou LGBT hnutia a máte úplne presný popis situácie na Slovensku.

Autorka Lenka Zlámalová si myslí, že: „Agendu, ktorú presadzujú, drvivá väčšina spoločnosti odmieta. Len sa proti nej nahlas nevymedzí, než sa jej začne skutočne bytostne dotýkať – ako u štátom nútené inklúzie v školách. Spomínaná pätica ale cez kľúčové inštitúcie, v ktorých sedia, túto agendu väčšinou skôr v tichosti, bez veľkého verejného ohlasu pretláča. Do tých kľúčových inštitúcií na dôležité miesta zároveň sťahujú svojich mentálnych a ideových súputníkov, čím z nich robia štátom financovaná epicentrá pre presadzovanie týchto menšinových názorov. Keď pripočítame najrôznejšie „neziskové“ (z európskych a štátnych dotácií žijúce) spolky, vzniká tu nový, veľmi silný progresivistický priemysel s obrovskou mocou presadzovať svoju agendu, ktorú väčšina spoločnosti odmieta.“ Opäť niet čo dodať, k jej výpočtu sponzorov však chýba jeden z najväčších – americký vplyv pôsobiaci cez ambasády a nadácie presadzujúce neomarxistickú agendu, hlavne Nadácia pre otvorenú spoločnosť (OSF). Vplyv hlavne neziskových organizácií pri presadzovaní a podpore migračnej krízy je nezastupiteľný. Spoločnosť na západe je dnes cez spätné väzby hlavne tak prerastená vplyvom progresivistických názorov, že sa stráca možnosť určiť, čo je výsledkom vplyvu vlád a politikov a čo výsledkom vplyvu mimovládok. Tzv. občianska spoločnosť, t.j. pôsobenie mimovládok na verejnú mienku a prienik ľudí presadzujúcich tieto názory do štátnej sféry, má v starých krajinách Únie predsa len tradíciu dlhšiu o pár desiatok rokov.

Podľa Lenky Zlámalovej má progresivistický priemysel oproti väčšinovej spoločnosti tri obrovské výhody.

 • Prvou výhodou je zápal pre vec. Je to klasický príbeh toho, že šelmy bývajú vždy rýchlejšie ako lovci. Vedia, čo chcú a idú za tým. Lovci sa len ich dravosti defenzívne bránia.
 • Druhou výhodou sú inštitúcie, ktoré ovládli. Ponúkajú im peniaze na presadzovanie svojej agendy.
 • Treťou výhodou je čas. Ich prácou, ktorá im tak či onak zaisťuje živobytie, je práve presadzovanie tej menšinovej agendy. Mlčiaca väčšina musí podstatnú časť svojich dní venovať normálnej práci. Za to, že pôjdu proti menšinovým predstavám progresivistov, ich nikto neplatí.

Preto sú podľa nej „progresivisti v tichom presadzovaní svojich predstáv o svete tak úspešní.

V závere článku sa spomína rola ombudsmana, ktorej chcú neomarxisti pridať ďalšie právomoci, ktorými by sa stal mocenskou figúrkou v sústave váh a rovnováh moci v štáte. Podľa tohto by mal „ombudsman právo navrhovať na Ústavnom súde rušenie zákonov. Mal by tiež dostať právomoc podávať vo verejnom záujme antidiskriminačné žaloby.“ Tu sme na Slovensko tak ďaleko nedospeli, ale bude treba veľmi pozorne sledovať vývoj. Nepochybne sa bude slovenská neomarxistická scéna snažiť napodobniť „úspechy“ svojich kolegov v Česku, rovnako ako sa bude snažiť rozvíjať svoje vlastné kreatívne nápady. Najbližšie je na stole napr. nórsky model starostlivosti o dieťa, kde by sociálka dostala možnosti (kradnúť deti) porovnateľné s „vyspelými“ krajinami Západu…

 

8 komentárov

 • Ked vtacika lapaju pekne mu spievaju
  ako sa hovorilo o lisabonskej zmluve ked sa prijmala? Co sa slubovalo?

  také pekné video ako bola Lisabonská zmluva propagovaná v r. 2009 v ČR ohľadom otázky imigrantov:
  https://youtu.be/0Ca0cPTCKbU

  počas tejto krízy Zuzana Roithová radšej zmazala tamto svoje staršie video, ale keďže naďalej kolovalo po nete, tak nakoniec natočila nové:
  https://youtu.be/DhsSzSHpprI

  Je rovnako nepoučiteľná ako pani Merkel, ktorá si dodnes nechce priznať ani len tú najelementárnejšiu zásadu, že EÚ má ochraňovať svoje vonkajšie hranice… a podobne tuná: vravieť, že to je naša chyba, že sme nepresvedčili väčšinu Európy o našom názore, to je naozaj trápne… práve preto sme nemali nič takéto prijímať (opozícia aj bola proti – a iste aj ľud, keby sa ho na to niekto pýtal – to len skorumpované politické strany ako komunista Fico a spol. podpísali takú zmluvu – ten Fico, ktorý teraz aj sám pred voľbami na to vehementne išiel podávať žalobu, trápko)…
  nemali sme to proste prijať, aby sme dnes ani nemuseli presviedčať nejakých západných multi-kulti šialencov, ktorí páchajú kultúrnu samovraždu, aby nás do toho proti našej vôli neťahali… ak už Nemci sú naozaj takí nechápaví, že to nechápu, tak to je ich problém…
  – hoci, už to bežný ľud aj na Západe začína pomaly chápať, len tí hore aj s tými svojimi úradníkmi s vymytými hlavami sa nevedia vzdať svojich marxistických snov…

 • Knieza Myskin

  dva uvahy o diskriminacii
  ———————————
  http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/60191/hoteliere-diskriminace-i-rusu-je-hloupost-ale-coi-vas-nemela-pokutovat.html
  a
  veľmi dobre napísané
  nie je náhodou princíp nediskriminácie záväzný len pre štátne / verejné úrady, služby ???

  Nemôže si vari súkromný subjekt (fyzická osoba, firma) ponúkať svoje služby komu chce a kedy chce?

  Odpovedzte, kto viete, prosím:
  1. Ponúkam ubytovanie v dome pre 20 ľudí (8 izieb), som s.r.o., rozhodol som sa, že chcem ubytovávať slovenských VŠ študentov. Diskriminujem tým robotníkov, invalidov (nemám bezbariérový prístup) rozvedených, homosexuálne páry, Turkov, černochov, psíčkarov, všetkých cudzincov ak ich neubytujem ??? A do rezervácie napíšem, že ich neubytujem?

  2. Mám kompetne zariadený byt na prenájom ako f.o. Visí inzerát na webe, ohlási sa záujemca. Strávim s ním 20 minút pri obhliadke bytu a rozhovore a rozhodnem sa či mu ho prenajmem. Ak ho neprenajmem rodine s 3 hlučnými deťmi, alebo dvoma psami, alebo partii troch pre mňa intuitívne pochybných chalanov (asi autíčkari a fet hovorím si) alebo strašne ale strašne prepotenému pánovi, že až v nose štípe, alebo dvom silikonóvým pipkám, ktoré náhodou kamarát pozná z nejakého privátu, odkiaľ ich „bezdôvodne“ pred mesiacom vyhodili diskriminujem niekoho? To aj za toto ma niekto bude pokutovať?

  3. V reštaurácii má stretávku partia gejov. Kšeft ide dobre. Nie je to uzavretá spoločnosť, ale obsadili 80 % stolov, dva zostávajúce stoly nechávam pre náhodných hostí. V tom príde 10 futbalových ultra fans, dohladka oholných, dvaja z nich v zelených LSNS tričkách. Akurát tak k tým dvom stolom. Sú slušní, ale odmietnem ich, len tak, lebo ich tam teraz nechcem. To aj za toto dostanem pokutu?

  4. Alebo môžem robiť všetko horeuvedené, len to musím zaobaliť do nejakých iných dôvodov? To kde sme? Alebo som tu ja zle?

  Čítajte viac: http://domov.sme.sk#ixzz4GNPs0qEG

  • Knieza Myskin

   Nám sa niečo podobné stalo len s tým rozdielom, že sme krátkodobo boli považovaní za Nemcov. Pred cca 18 timi rokmi sme boli na dovolenke v súkromnom penzióne v Paríži. Hoci sme mali pobyt cez cestovnú kanceláriu dopredu zaistený a zaplatený, keď sme tam prišli, manžel začal komunikovať nemecky. Majiteľka nám veľmi striktne tvrdila, že nemá voľné izby napriek našim dokladom o pobyte. Zrejme mala averziu voči Nemcom. Až keď syn, ktorý trocha vedel francúzsky lámano vysvetlil, že sme zo Slovenska a navyše hovoril francúzsky, zrazu sme izby mali a aj správanie voči nám sa obratom zmenilo. No čo už. Zdá sa, že ani niektorí Francúzi nie sú lepší od Slovákov.

   Čítajte viac: http://domov.sme.sk#ixzz4GNQLLKEi
   Pred cca 2 rokmi mi majitel hotela v Aténach, kde som bol na dovolenke hovoril, ze neprijíma skolské výpravy a tinedzerov pokial cestujú sami, lebo mu nicia izby. Nikto ho po inspekciách nepotahoval. https://www.zpiestan.sk/spravy/piestanka-sa-branila-provokacii-cudzinca-musia-mat-respekt/
   rasovo motivovany cin moslimov v Piestanoch, kde napadli mladé Slovenky a majitela restaurácie. Rasovo preto, lebo voci vlastným si to nedovolia. My sme pre nich nizsia kultúra, lahká korist. Ak ty v arabských krajinách napadnes zenu, domov sa uz nevrátis.

   Kedy už začne konečne platiť v EU, že si vo svojom majetku môžem ubytovať koho len ja uznám za vhodné ? A že budem svojmu zamestnancovi platiť koľko si zaslúži a nie koľko mi prikáže štát ??

   Tak ich neubytovali a teraz co? Bolo im odoprete ich pravo? Ci vsade ich neubytovali? Pochybujem. Maximalne sa prejavil dany majitel a na druhej strane niekto len uzkoprso nevie predychat odmietnutie. Stretli sa dvaja tupci a tak to teraz moze sme a spol nafuknut, haleluja navstevnost… Mne sa to tiez v minulosti stalo, ze mi v Rakusku nepotvrdili rezervaciu, ked zistili, ze sme skupina mladych. Tak sme isli tam, kde im to problem nerobilo. A chodim do Rakuska napriek tomu pravidelne. Zas sa hlada za nicim, nieco. Demokracia a kapitalizmus su vazne veci!

   keby hotel odmieto,l ubytovat kotlebu, slnieckari by sa postavili na stranu hotela, ze sa dokazal postavit proti „zlu“
   ked hotel odmietol ubytovat moslimov = podporovateľov teroristickeho nabozenstva, preco nik nechvali hotel ze spravil to co by mal spravit s moslimami KAZDY v europe: odmietnut s nimi debatovat, obchodovat a obsluhovat ?

   Inymi slovami
   „Najčastejšie ide o to, že bary do vnútra nepúšťajú ľudí tmavšej pleti, tvrdí Zuzana Števulová, ktorá združeniu šéfuje.
   „Väčšinou ich však nenahlasujú pretože sa boja, že im to skomplikuje ich situáciu,“ povedala Števulová.

   Inymi slovami incidentov je ako safranu, ale kedze na to berieme granty a zijeme z toho, tak tieto nekvantifikovatelne „neohlasene“ pripady nafukujeme a nadsadzujeme.

   Čítajte viac: http://domov.sme.sk#ixzz4GNQtAmzH

 • …po x rokoch som pochopil, preco zapadne mocnosti s oblubou presadzuju rozne tzv. nezavisle institucie /centralna banka, ombudsman, ustavny sud…/ … Tieto spolu s tzv. mimovladnymi organizaciami /toto oznacenie evokuje, ze nie su zavisle na regulernej vlade … ale bohuzial len tej domacej :)… vobec sa nevylucuje, ze su zavisle, ci priamo financovane na vlade cudzieho statu !/… vytvaraju regulernu opoziciu voci riadne zvolenej a legitimnej vlade, pokial tato nekona v sulade so zaujmami svojho zahranicneho „mentora“… Ak vykonava dosledne vsetky pokyny… tak je to ok… ak nie… vstupuje do hry klasicka piata kolona, ktora je samozrejme doplnena takmer kompletnou kontrolou medialneho mainstreamu a to nie len toho, ktory je v sukromnych rukach ! „Dosledne vykonavat vsetky pokyny“ samozrejme znamena pachat sustavne politicku samovrazdu a tiez ekonomicko-socialnu vlastizradu… co cast domacich politikov, akokolvek skorumpovanych a korumpovatelnych nedokaze… Takze ked to zhrnieme… Proti vlade stoji cely medialny mainstream, vsetky mimovladky, nezavisle institucie a samozrejme mnoho jednotlivcov budiacich dojem autorit bud priamo alebo nepriamo kupenych… k tomu vsetkemu riadna politicka opozicia, ktora sa nestiti pouzitia ziadnych metod „liecby“… hoci za cenu umrtia pacienta = stat… Cely tento system je zalozeny na kooperacii a spoluposobeni, co je dokazom toho, ze je riadeny z jedneho centra… Media dokazu cele tyzdne davat priestor nejakej bezvyznamnej udalosti, pokial z nej neurobia vyznamnu kauzu… Dokazu nam priniest politicku debatu viacerych politickych oponentov a potom daju slovo „nezavislemu“ odbornikovi, aby nam dovysvetlil, co si o tom, my hlupaci mame vlastne mysliet…:) Voleni politici si navzajom oponuju a nevoleni „odbornik“ dostane vlastny priestor bez akejkolvek oponentury v zavere, castokrat vacsi ako jeho predrecnici…:)… V socialistickom rezime samozrejme existovala cenzura, neexistovali slobodne media a ani sloboda prejavu… Lenze kazdemu to bolo jasne na prvy pohlad a tym bola spolocenska nebezpecnost manipulacii minimalna… Dnes je system sofistikovany a je neskutocny problem oddelit zrno od pliev… Predtym bolo posobenie manipulacie doslova povrchove a casto sa po povrchu len klzalo… Dnesny system zasahuje spolocnost na najcitlivejsich miestach a doslova meni myslenie ludi, ci schopnost analyzovat… Toto je takmer dokonale vymyvanie mozgov…. aj ked… len dovtedy, pokial jednotlivec tento system „neprekukne“ … potom sa z neho stava len kolos na hlinenych nohach…!:)

 • ach jaj. cele zle.
  vola sa to agenda 2030, a bola schvalena vsetkymi statmi na valnom zhromazdeni osn v septembri minuleho roka.
  kazdy stat ma svoj vlastny akcny plan, podla ktoreho tieto dohodnute body bude implementovat.
  to je to nwo co sa prave implementuje vsade vo svete. a uradnici su za to velmi dobre plateni.

  to je ako keby ste vycitali ucitelom, ze ucia podla osnov. alebo policajtom, ze vynucuju zakon. alebo lekarov, ze postupuju podla smernic. alebo vsetkych ludi, ze pouzivaju peniaze. vsetci zijeme podla zhora nastavenych pravidiel.
  uplne vsetci sa podielame na implementovani nwo, kedze tento socialno-ekonomicko-politicky model spolocnosti vsetci akceptujeme ako jediny mozny. (teda skoro vsetci)

  • Agenda 2030
   blizsie info som nasiel tu vratane celeho znenia dokumentu v anglictine
   http://enviroportal.sk/dokumenty/medzinarodne-dohovory/dohovor/25

   Agenda 2030 pre udržateľný rozvoj bola schválená na mimoriadnom samite OSN v New Yorku v roku 2015 a určuje všeobecný rámec pre krajiny sveta odstrániť chudobu a dosiahnuť trvalo udržateľný rozvoj do roku 2030. Vychádza z rozvojových cieľov tisícročia, ktoré boli prijaté v roku 2000.

   Agenda trvalo udržateľného rozvoja obsahuje 17 cieľov v oblasti trvalo udržateľného rozvoja a 169 súvisiacich čiastkových cieľov, ktoré vyvažujú tri aspekty trvalo udržateľného rozvoja – ekonomický, sociálny a environmentálny – v oblastiach, ako sú chudoba, nerovnosť, zdravotníctvo, potravinová bezpečnosť, trvalo udržateľná spotreba a výroba, rast, zamestnanosť, infraštruktúra, udržateľné hospodárenie s prírodnými zdrojmi, zmena klímy, ako aj rodová rovnosť, mierové a inkluzívne spoločnosti, prístup k spravodlivosti a zodpovedné inštitúcie.

   Nové ciele sú koncipované tak, aby sa pokračovalo v plnení predchádzajúcich rozvojových cieľov tisícročia a záväzkov z Ria, ale zároveň sledovali aj ciele v celom rade ďalších oblastí.

 • Je po Dúhovm Pride ja naše spravodajstvo reflektuje postoj väčšiny. A to tak že nagatvny (hoci pravdivý) postoj vyjadrujú len extrémisti od Kotlebu a nikto iný. Samozrejme k racionalnemu zvažovaniu Kotlebových agrumentov nedošlo.

  https://blog.postoj.sk/14807/ako-aktivisti-vyrabaju-odporucania-v-osn?output=embed

 • odporúčam závažná info ohladom Norskeho barnevertu
  https://youtu.be/jyWzXYfguA4?t=1h4m1s

Pridaj komentár