Protest v Bratislave bol narušený prostriedkami rádioelektronického boja.

Protest (12.9.2015) bol účasťou o poznanie skromnejší ako bol ten júnový. Zúčastnilo sa ho odhadom okolo 1000 protestujúcich. Môže sa to zdať málo, ale na druhej strane si organizátori tohto protestu nemusia účasť „kupovať“ ako sa to dialo na kontraproteste.

Na kontraproteste stúpencov migrácie a povinných prerozdeľovacích kvót na Hviezdoslavovom námestí vystupovali kapely, káva sa v okolitých kaviarňach podávala zdarma ako bonus za účasť.

Napriek tomu účasť na kontraproteste reálne nedosiahla účasť konkurenčného „pochodu antiislamistov“. Možno by bolo úspešnejšie dávať nabudúce zdarma miesto čiernej kávy čierne pivo, lenže korán zakazuje „chľastať“…

Po skúsenostiach z Dňa Ústavy sa všeobecne čakalo, akým spôsobom bude Policajný zbor narúšať túto akciu. Vládny Smer sa zrejme poučil z fiaska, aký mu priniesol 1 september, ale pokoj si pravdepodobne tiež nedal.

V uliciach prebiehala tradičná kontrola dokumentov „zelených“, teda členov Ľudovej strany Naše Slovensko, ktorí boli oblečení vo svojich tradičných zelených tričkách s nápisom. Ak by chcel Marián Kotleba objektívne hodnotiť aktivitu svojich miestnych organizácii, kompletnú štatistiku za posledné týždne nájde na príslušnom oddelení Policajného zboru.

Organizátorom zhromaždenia zlyhalo zabezpečenie ozvučenia, človek ktorý ho mal zabezpečiť nedorazil a nebol ani dostupný na telefóne. Organizátori protestu majú podozrenie na „externý zásah“ v jeho prípade. K dnešnej hodine nemáme informácie o tom, prečo aparatúra nedorazila. Skúsime to samozrejme zistiť.

Ak aj aparatúra nedorazila z iných príčin, ako je predpokladaný zásah štátnych orgánov, málokto tomu uverí. Nad miestom zhromaždenia pod dlhý čas krúžil policajný vrtuľník. Zdalo sa, že jediným cieľom jeho preletu v nízkej výške bolo  hukotom  motora narúšať protestné zhromaždenie.

K tejto situácii nejde len o náklady vrtuľníka na letovú hodinu. Pohyb vrtuľníka nad husto osídleným územím nesie vždy v sebe síce malé, ale existujúce riziko technických problémov. Preto by sa nemal nad husto osídelnými oblasťami nemal zdržovať bez vážneho dôvodu a už vôbec nie v malej výške, kde akékoľvek zlyhanie môže skončiť fatálne. Aj zrážka s vtákom, ktorých bolo na oblohe pomerne dosť, môže pri istej „konštelácii hviezd“ mať tragické následky .

S provizórnou aparatúrou mali organizátori veľké problémy, pískala, zvuk bol nekvalitný. Na príčinu sa po čase došlo, mladík a mladá žena rozhadzovali v tesnej blízkosti zhromaždenia elektronické rušičky. Po chvíle boli odhalení a z miesta konania vykázaní.

Takmer som odfotil „rádioelektronickú bojovníčku“, keď odchádzala s policajtom kúsok ďalej od zhromaždenia. Zaváhal som z jedného dôvodu, bavili sa tak, že som si myslel, že ide o falošnú stopu, že snáď za ním prišla žena, alebo nejaká známa.  Zobral od nej malé oranžové krabičky , vtedy som nevedel, že sú to rušičky. Ale nie je dôvod upodozrievať tohto konkrétneho policajta z nejakej formy „spolupráce“, lebo iste  príslušník antikonfliktného tímu polície tam nie je preto, aby po niekom hulákal.

 Oponentom akcie sa tak suma sumárum podarilo čiastočne narušiť akciu tým, že súbehom viacerích aktivít poškodili ozvučenie akcie. Samotná akcia však tým až tak moc neutrpela. Vpredu ľudia počúvali a tlieskali a tam, kde už nič nebolo počuť rozbehli sa debatné krúžky medzi občanmi. A nič pekné na adresu Európskej únie, Smeru, mimovládiek a tzv. „bratislavskej kaviarne“ tam počuť nebolo.

Zaujímavým vynúteným prvkom protestu bolo živé spievanie národnej hymny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Príslušníci policajného zboru nastúpený na „politické školenie mužstva“. Paradoxne masívna účasť polície v uniformách a v civile na akciách tohto typu dáva „extrémistom“ do ruky silný nástroj „politicko výchovnej práce“ s touto zložkou štátnej moci.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Účastníci protestu pred hlavnou stanicou. Červeno biele vlajky nesú členovia Slovenského hnutia obrody

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podľa mnohých médií ide o pochod „náckov“. Ale čo tie georgijevské stužky, to je predsa symbol ruského boja proti nacizmu ?

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hlavná stanica – mnohí účastníci protestu dávali najavo svoje postoje vlastnoručne vyrobenými transparentami

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podpora z Čiech – člen Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS)

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spoluorganizátor protestu Marian Magát je neprehliadnuteľnou osobou, v bežnom živote ako aj na slovenskej národne orientovanej spoločenskej  scéne.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Účastníci protestu proti migrácii sa presúvajú na miesto akcie

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zástup protestujúcich na bratislavskej ulici

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Napriek tomu, že protest nebol tak početný ako ten júnový, pôsobil v uliciach impozantným dojmom. Fanúšikovia Slovana spievali svoj známy chorál, Beňová je…Iste o slušnosti tohto chorálu máme pochybnosti ale každopádne, pokiaľ sa Smer do marca nejak elegantne Moniky nezbaví, bude ho stáť nejaké to % hlasov. Sú ľudia čo nemajú zábrany to spievať, ale sú ľudia čo by to zo slušnosti nikdy nezaspievali ale zase v princípe to zhodnotia vo volebnej miestnosti.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hovorí predseda okresnej organizácie Ľudovej strany Naše Slovensko v Trnave Vladimír Hečko. Jeho prejav bol silne poznačení rádioelektronickým rušením o ktorom vtedy organizátori ešte netušili.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hovorí Rudolf Steigauf

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Policajný vrtuľník hlukom svojho motoru narúšal akustiku zhromaždenia. Či to bol vedľajší efekt alebo zámer, to už asi nezistíme.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Odhalená a zničená rušička. Zaujímavé by bolo vedieť, koľko taká vec stojí, pretože na proteste ich porozhadzovali pomerne dosť. Zdá sa, že stúpenci islamu, migrácie a prerozdeľovacích kvót netrpia nedostatkom zdrojov.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prejav blogerky Michaely Michelovej bol jednoznačne najlepšou časťou akcie. Protest proti islamizácii Slovenska už nie je vecou starých „extrémistov“ typu Mariána Magáta, ale každý deň pribúdajú noví aktivisti. Neraz aj s potenciálom formovať verejnú mienku, čo je prípad práve Michaely Michelovej.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Michaela Michelová

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pohľad na akciu spoza pódia

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tento občan akosi nezdieľa euroatlantické hodnoty

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ani tento Holanďan a Angličanka nezdieľajú tie hodnoty európske. Hovorili, že vedia zo svojho domova, že prečo…

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Holandská ľudová únia…

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

aj tento Vlámsky (holandský či belgický ?) aktivista pútal pozornosť štýlovým oblečením a vlajkou

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pohľad z boku na protest. Do jednej línie sa tu dostali 3 veci, ktoré by iste urážali radikálneho islamistu. Nezahalené nohy toho sympatického dievčaťa, socha zobrazujúca človeka a kostolná veža. Róbert Kaliňák má pravdu v tom, že desiatky tisíc moslimov proste nedokážeme integrovať. Rozpory medzi kultúrami sú príliš veľké. Prakticky by sme museli donútiť migrantov aby svoju vieru uzavreli do svojho vnútorného sveta a neriešili jej rozpory s vonkajším svetom. Napríklad si nevyžadovali odstránenie krížov (vo Švajčiarsku dokonca z tohto dôvodu aj zmenu štátnej vlajky), sôch či zahalenie dievčat

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Organizátor akcie Lukáš Kopáč exkluzívne zapózoval pre Medzičas 🙂

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Neschopní politici, akými sú Juncker a Merkel v podstate zničili myšlienku Európskej únie. Nadlho, možno viac ako na jednu generáciu. Ďalší z „elity“, predseda EP Schultz sa vyhrážal tým krajinám, ktoré nebudú ústretové k usídľovaní tisícov moslimských migrantov na svojom  území, „kampfom“ teda „bojom“.

 

Debalcevo

Na veľkohubé vyhlásenia o boji a víťazstve európskych hodnôt si EU predstaviteľov užijeme. Aj keď spravidla to končí ako v Debaľceve. Tam po veľkohubých vyhláseniach a mediálnych víťazstvách „Európy“ nasledovalo vztýčenie zástavy Novoruska (február 2015). Foto: soc. sieť VK

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vrtuľník lietajúci nad protestnou akciou bol už na prvý pohľad podľa farby policajný

 

 

10 komentárov

 • ***** ludi. Ziadna rusicka, ale naozaj pipatko – mozno lacny alarm k bicyklu…

  Mohli ste napisat, ze ta baterka bola naplnena uranom z ukrajinskych bani. Bolo by to lepsie ako prostriedky REB.

  Jedine fajne su nozky tej ciiirnej 🙂

  Howgh

  • Nemá celkom logiku aby niekto vyhadzoval na demonštrácii pípatka k bicyklu…
   A kámo, ak sa Ti páčia nôžky tej čírnej, tak aby si ešte na uliciach také nôžky vídaval, postav sa aj Ty proti nanútenej islamizácii Slovenska…

 • vobec by som sa necudoval keby bol preplateny druhou stranou, v dnesnej dobe sa uz pomaly nikomu neda verit, asi bude treba si den pred protestom doniest vlastnu aparaturu lebo inak to nepojde

 • Pridávam zaujímavý postreh ohľadom tej „zmiznutej“ hudobnej aparatúry. Pred dvomi mesiacmi sa konala protiimigrantská demonštrácia v prahe. Aj tam organizátori dorazili bez hudobnej aparatúry. Davu vysvetlili, že ich dodávatelia sprosto podviedli. Najprv vraj telefonovali, že ich spolu s aparatúrou zastavila polícia a že ich zdržujú, ale že veria, že do začiatku demonštrácie tam dorazia. Keď sa viac neozývali, volali im organizátori demoštrácie znovu a vtedy sa im tí dodávatelia ozvučenia do telefónu vysmiali hláškou „vy ste si fakt mysleli, že vám tú aparatúru privezieme?“… Je to viac než zaujímavá náhoda, že pravdepodobne rovnaká vec sa teraz udiala pri slovenskej demonštrácii….

  Taktiež počas tej demonštrácie meškal jeden z rečníkov, pretože mu vraj pred odchodom na demonštráciu niekto poprepichával všetky gumy na aute.

 • zaujimave tie „rusicky“ skor mi to pride ako nejake otravne pipatka co by sa zhodovalo s tym co pisali ostatny ludia, take pipatko je lacny smejd ale nejaka rusicka drahy spas a silne pochybujem ze by sa dal zabalit do tak maleho obalu
  inak ti provokateri ani nemuseli byt plateni antifa robi toto vsetko zadarmo, len za dobry pocit na dusi ze bojuju proti „nazistom“

 • Na zákernosť podplatených sorošových poskokov sa dá vždy spoľahnúť. Budú škodiť každému prejavu národnej myšlienky alebo len obyčajnému zdravému rozumu.
  Priznám sa, že sme sledovali naťahovačky o oranžové krabičky medzi tou mladou zákodníčkou a policajtom, ale nerozumeli sme, o čo ide.
  Úbohé, zákerné, také typicky pravdoláskarské.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Protest v Bratislave bol narušený prostriedkami rádioelektronického boja.

 • Protiakciu organizoval riaditeľ sorošovej nadácie otvorenej spoločnosti – Ján Orlovský, ktorý je zároveň aj „zakladateľom“ Výzvy k ľudskosti. Akcia pod kuratelou špekulanta a gaunera Sorosa si môže dovoliť platený komparz, peňazí má nakradnutých dosť. Tradične sa okrem kaviarenských povaľačov spriaznených s istou náboženskou obcou pridali aj kapely typu Živé kvety.

  • Skrátka je to stále tá istá predajná banda, tentokrát viac ako vecou samotnou, zjednotená sorošovými nakradnutými dolármi.

Pridaj komentár