Putin dramaticky vyhlásil vojnu každému, kto podporuje terorizmus. Odmena 50 miliónov za zadržanie teroristov.

Je to potvrdené. Podľa správ ruských medií, ruské lietadlo na Sinaji vyhodila do vzduchu bomba teroristov. Výbušné zariadenie bolo „domácej výroby“ o ekvivalente jedného kilograma TNT.

Tieto informácie prezentoval na základe vyšetrovania šéf ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Alexander Bortnikov (na obrázku tretí zprava)

Minúta ticha za obete tragédie Metrojet Airbus A321 pred rokovaním o výsledkoch vyšetrovania pádu lietadla na Sinai, v Kremli v Moskve, Rusku, 17. novembra 2015. Stretnutie Putina s predstaviteľmi vlády na prezentácii výsledkov vyšetrovania havárie A381 Popis Ruský prezident Vladimir Putin (v strede), náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl, prvý námestník ministra obrany, armádny generál Valerij Gerasimov (vľavo), ruský minister obrany Sergej Šojgu (2.vľavo), šéf ruskej zahraničnej spravodajskej služby (SVR) Michail Fradkov (vpravo), ruský minister zahraničia Sergej Lavrov (2.zprava) a šéf ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Alexander Bortnikov (3. zprava) Alexander Bortnikov, vedúci FSB povedal, že lietadlo Metrojet bolo zničené "domáckou výbušninou v ekvivalente výbušného zariadenia 1 kg TNT "

Minúta ticha za obete tragédie Metrojet Airbus A321 pred rokovaním o výsledkoch vyšetrovania pádu lietadla na Sinai, v Kremli v Moskve, Rusku, 17. novembra 2015.
Stretnutie Putina s predstaviteľmi vlády na prezentácii výsledkov vyšetrovania havárie A381
Ruský prezident Vladimir Putin (v strede), náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl, prvý námestník ministra obrany, armádny generál Valerij Gerasimov (vľavo), ruský minister obrany Sergej Šojgu (2.vľavo), šéf ruskej zahraničnej spravodajskej služby (SVR) Michail Fradkov (vpravo), ruský minister zahraničia Sergej Lavrov (2.zprava) a šéf ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Alexander Bortnikov (3. zprava)
Alexander Bortnikov, vedúci FSB povedal, že lietadlo Metrojet bolo zničené „domáckou výbušninou v ekvivalente výbušného zariadenia 1 kg TNT „

Čo nasledovalo, znamená podľa mňa vyhlásenie vojny všetkým, kto chce priamo alebo nepriamo zabíjať Rusov. Je to otvorená hrozba všetkým teroristom, ich pomáhačom, organizátorom, podporovateľov, zbrojárov a finančných sponzorov a poradcov. Od dnes je každý z nich terčom – bez ohľadu na to, o koho ide.

Nakoniec pozrite si sami video zo zasadnutia : https://www.youtube.com/watch?v=c-sN2j3se-g

Rusi milujú symboliku. Samotné zloženie ľudí, ktorí sú na tomto stretnutí je viac ako jasným odkazom. Toto nie je zloženie vlády, toto je vojnový štáb. Rusko práve teraz napína svaly a chystá sa do boja. S kýmkoľvek, kto si myslí, že môže beztrestne na nich útočiť. Žiadne prekážky Rusov nezadržia a budú ochotní zaplatiť akúkoľvek cenu na tejto ceste.

Prvé kroky už boli vykonané. V Egypte dnes zadržali dvoch podozrivých, ktorí môžu mať spojenie na atentátnikov. Ruská FSB vypísala odmenu 50 miliónov dolárov platnú pre každého na celom svete, kto prispeje k zadržaniu  teroristov.

Ruský prezident na stretnutí povedal, že všetci, ktorí sa podieľali na útoku budú nájdení a postavení pred súd.

Musíme to urobiť bez akejkoľvek premlčacej lehoty, musíme ich každého  poznať po mene. Budeme ich hľadať všade tam, kde sa budú skrývať. Nájdeme ich kdekoľvek na svete a potrestáme.“ povedal Putin.

Ruské letecké údery v Sýrii musia pokračovať a byť zvýšené, „aby zločinci pochopili, že odplata je nevyhnutná,“ povedal Putin ministrovi obrany Sergejovi Šojgu na zasadnutí a dodal, že tieto úlohy osobne skontroluje.

Rusko „ráta so všetkými našimi priateľmi“ s pomocou pri love na ľudí zodpovedných za atentát. Minister zahraničia Sergej Lavrov sa má podľa Putina „obrátiť ku všetkým našim partnerom“ so žiadosťou o pomoc.

Musíme sa spoliehať na ľudí, ktorí zdieľajú naše morálne a etické hodnoty, ktoré sú základom našej politiky vo veciach zahraničnej politiky, bezpečnostnej politiky a boja proti terorizmu„, – dodala hlavu štátu.

Vladimir Putin varoval pred dôsledkami pre tých, ktorí sa snažia pomáhať teroristom uniknúť spravodlivosti.

Každý, kto sa snaží pomôcť zločincom musí vedieť, že dôsledky takýchto pokusov o utajenie dopadnú výhradne na ich vlastné plecia. Žiadam všetky naše špeciálne služby sústrediť sa na túto prácu,„- povedal prezident.

Vražda našich ľudí na Sinaji patrí medzi nakrvavejšie z hľadiska počtu obetí. A my si nebudeme utierať slzy z našich sŕdc a duší. Zostanú s nami navždy. Ale to nám nezabráni nájsť a potrestať zločincov, „- povedal Putin.

Rusi vojny nezačínajú, Rusi vojny končia. Vojna začala

Zdroj:

7 komentárov

 • Knieza Myskin

  Oveľa menej sa však už hovorí o tom, že existuje štát, ktorý Západ roky vydáva za svojho strategického spojenca, pritom má na rozkvete islamského radikalizmu a terorizmu obrovský podiel. Je ním Saudská Arábia.
  Dva dôvody

  Dôvody, prečo Saudská Arábia robí politiku v prospech islamských teroristov, sú dva. Ideologický a geopolitický.

  Saudská monarchia desaťročia financuje a exportuje wahábizmus, tú najradikálnejšiu verziu islamu, ktorá je ideologickou inšpiráciou pre mnohých teroristov. Podľa analýzy Yousafa Butta z British American Security Information Council, ktorú publikoval denník Huffington Post, utratila Saudská Arábia na tento účel za posledných tridsať rokov viac ako sto miliárd dolárov. Peniaze išli na stavbu a prevádzkovanie mešít, madrás, islamských centier, financovanie duchovných a vydavateľskú a mediálnu činnosť v chudobných islamských krajinách, ale aj na Západe. Pre porovnanie Sovietsky zväz minul v rokoch 1921 až 1991 na propagáciu myšlienok komunizmu približne sedem miliárd dolárov.

  Saudská Arábia dlhodobo súperí o pozíciu regionálneho lídra na Blízkom východe so šíitskym Iránom. Jej strategickým cieľom je zabrániť politickej emancipácii šítov v takzvanom šíitskom polmesiaci, ktorý sa tiahne okolo celého Perzského zálivu a ohrozuje postavenie Saudskej Arábie ako ropnej veľmoci.

  Do tohto geopolitického súperenia sa premieta aj storočia trvajúci náboženský spor medzi sunitmi a šíitmi. Americký analytický think tank Stratfor dôsledky tohto geopolitického sporu charakterizoval takto: „Saudskoarabskou stratégiou je podpora primárne sunitských arabských skupín s konzervatívnou salafistickou ideológiou (wahábizmus je súčasťou tohto prúdu, pozn. autora). To je užitočné v súperení s Iránom a jeho šíitskymi spojencami. Navyše, podpora salafizmu obmedzuje vplyv umiernenejších sunitských islamistov, ako je Moslimské bratstvo a jeho spojenci. Rijád tieto skupiny považuje za hrozbu, pretože sú úspešné v získavaní širokej ľudovej podpory.“
  Nezatvárajme oči

  Problematické angažovanie Saudskej Arábie nakoniec nediplomaticky počas prednášky na Harvard Kennedy Shool of Government priznal aj americký viceprezident Joe Biden. „Naši spojenci v regióne sú naším najväčším problémom v Sýrii. Saudi, Spojené arabské emiráty a tak ďalej. Naliali stovky miliónov dolárov a desiatky ton zbraní každému, kto bojoval proti Asadovi, okrem iného zásobili aj al-Nusru a extrémistických džihádistov, ktorí tam prišli z celého sveta,“ povedal Biden.

  https://www.postoj.sk/8569/saudi-podporuju-terorizmus-podobne-ako-sovieti-komunizmus

 • Celkom dobrý článok, ale trochu moc zameraný na lokálny konflikt, ktorého dôležitosť je podľa môjho názoru značne nafúknutá a odvádza pozornosť Rusov od oveľa väčšej hrozby z východu. Celé mi to pripadá nie ako či už premyslená alebo hlúpa geopolitická hra USA, ale geniálna stratégia Číny. Najprv pretrhnutie väzieb Ruska na západnej hranice, dramatický rozchod so západnou a strednou európou, teraz koncentrácia na blízky východ a míňanie síl a zdrojov na niečo, čo im aj doma môže spôsobiť ešte veľké problémy (moslimská menšina v Rusku je síce až na výnimky v celku sekulárna ale však to bola aj prvá generácia alžírčanov, maročanov atd vo Francúzsku). Čína si zatiaľ tíško medlí ruky, od prirodzenej ale nebezpečnej ekonomickej spolupráce s Ruskom, po neprirodzenú a smrtelne nebezpečnú vojenskú spoluprácu medzi týmito krajinami. Rusko vojensky od Číny nemôže získať nič, a ekonomické výhodu sú taktiež na strane draka. Povedzme si otvorene, o pár desiatok rokov Čína v prípade potreby zhltne Rusko ako malinu, teda minimálne ruský ďaleký východ ale skôr všetko až po ural. tak ako malo Nemecko sen v životnom priestore na východe, prirodzený vývoj Číny môže byť len na sever, severozápad…už pred desiatimi rokmi som hovoril že rusko musí byť súčasťou európy bez akýchkoľvek kompromisov a výhrad inak nebude nielen rusko ale ani Európa, takže k pápežovmu „európa bude buď kresťanská alebo nebude“ je treba pridať Európa bude buď siahať po Vladivostok, alebo nebude vôbec…a bojím sa že ani Amíci ešte dosť dobre nechápu že ich cielom by mala byť silná európa ktorú budú považovať za rovnocenného partnera, pretože len v tom prípade máme šancu dočkať sa konca storočia vo svete akom ho poznáme dnes (teda v rámci európskej tradície právneho a slobodného štátu)…

 • Pingback: Hodnotenie výsledkov ruského útoku | MEDZIČAS

 • …hlavne, že všetky strany útočtia na civilistov. To fakt pomôže. Treba prestať dovážať zbrane a strelivo pre všetky strany a nie to ešte zosilniť… to sú fakt všetci taký blbí ?

 • V. Putine – tak to budeš muset zaútočit na USA Nato a všechny ty Eurohujery pravdoláskaře sluníčkáře antifu a politky zemích EU – lidé a národy těchto států je nebudou bránit hodně spíš většina se jich přidá na stranu osvoboditele pokud pak nastanou řádné změny ku prospěchu národů a lidí . Pak samozřejmě na bankstery , korporátní loby od zbrojařsko průmyslového komplexu až po potravinovo farmaceutický průmysl prostě takovou světovou revoluci vojáků co by tohle rádo smetlo je dost …

 • je to trochu (resp. dosť) teatrálne, ale Rusi boli teatrálni vždy, niekedy v tom najlepšom zmysle slova, napr. Šostakovičova symfónia v Leningrade. Vždy oveľa lepšie ako Imagine v Paríži…za cárskeho ruska keď sa teroristi (z dnešného pohľadu – najmä vtedajší tatári) skrývali v lese, vyrúbal sa les, som zvedaví na púšť…

Pridaj komentár