Rasistická stredná Európa reaguje na černocha svojsky. Ako inak – „rasisticky“

Zo skoro štyridsaťtisícového mesta Česká Lípa je to do Nemecka bližšie ako do južne položenej Prahy. Okresné mesto v Libereckom kraji známom podľa mainstreamu svojimi „rasistickými“ prejavmi voči cigánskej minorite dnes vyjadruje vlnu emócií pri náhlom úmrtí doktora gynekológie Claudi Lewete.

Napriek vyfabulovanému obrazu Čechov ako rasistov, integrovaného doktora z Tanzánie mamičky milovali. Českolípska pôrodnica bola široko ďaleko doporučovaná aj jeho zásluhou.

Claudi Lewete

Jeho odchod po krátkej neočakávanej chorobe ťažko zasiahol miestnu komunitu a mamičky sa spontánne rozhodli spoločne prispieť na smútočný veniec.

Posledným prianím doktora Lewete bolo, aby jeho kosti spočinuli v rodnej krajine. Avšak vzhľadom k tomu, že prevoz do Tanzánie stojí 130 tisíc českých korún, rodinní priatelia sa rozhodli založiť zbierku. Neočakávané sa stalo skutkom. „Rasistickí“ Česi spontánne posielali peniaze a podľa všetkého sa suma naplní. Prípadné zvyšné peniaze budú využité pre podporu pozostalého maloletého syna Samuela.

Česť Tvojej pamiatke, doktor.

Zdroj:

http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/odchod-oblibeneho-lekare-vyvolal-vlnu-solidarity-20160115.html

 

7 komentárov

 • Proč jsou imigranti tak tvůrčí a úspěšní?
  http://blisty.cz/art/80776.html

 • Nech niečo vytvoria ako rasa (celok). Nechápem ako to ludia berú. Zato že je doktor alebo inžinier je ako mi???. Ved aj cvičená opica sa dokáže nabiflit to čo potrebuje a môže mat aj vysokoškolský titul.U nás je každý nahraditelný a áno rozhodne by som dal prácu bielemu ako čiernemu. A premna to nieje rasizmus. A čierny majú geneticky znížené IQ. A dá sa to aj dokázat. Príklad biely ludia v stredoveku tiež neboli inžinieri nepoznali IQ testy. Ale nesedeli na zadku ale myslely to je inteligencia.Zatial čo opičky mali najúrodnejšiu pôdu na svete. Najlepšie podnebie, drevo z pralesa. Ale nikdy nechceli poznat ani vediet. To je prejavom nižšieho intelektu.

  • To ale neznamená, že všetci príslušníci negroidnej rasy majú nízke IQ.
   Nižšie vychádza iba ich priemerné IQ, v porovnaní s europoidnou rasou.
   Na druhej strane, priemerná výška IQ aziatov, čiže mongoloidnej rasy, je vyššia ako priemerná výška IQ europoidnej rasy.
   U europoidnej rasy sa ale častejšie vyskytujú géniovia ako u aziatov.

   • Aziati niesú hlúpy to je jasné. Môžeš ich porovnat napr z bielou baltickou rasou. Taktiež neobjavovali ale zato vedia to okopírovat a vylepšit. Všetko čo majú teraz japonci mali najprv europania. Tak napr vlaky pohánané magnetom,jadrová energia atd. Oni to vedia vyrobit dokážu to pochopit ale nevedia si to predstavit(tiež u nich nieje vysoká kreativita). Logika je nanič ak nemáš predstavivost. Tak ako Einstain keby nebol lavák možno by ani neprišiel na relativitu. Ale to je zase len keby keby keby.

    No a k tým černochom je to pravda určite sa nájdu výnimočné kusy. Ale zase ked to berieme ako celok.

    • Kopírovanie je doménou najmä špekulantov z Číny, nebyť určitého morálneho rozmeru pri porušovaní duševného vlastníctva, nevidím inak nič zlé na kopírovaní, znižujem si tým náklady na drahý výskum a napokon nie je dôvod vynachádzať koleso alebo žiarovku, ak ju už vynašiel niekto skôr. :-))
     Že nič neobjavovali? Aziati sú špičkou vo svete techniky. Yamaha, Honda, Kawasaki, Suzuki… hovorí ti to niečo? V minulosti aziati vynašli pušný prach, bankovky, hodváb, porcelán, papier… atď. Ázijská rasa predstavuje skutočný prínos pre civilizáciu, toto im treba objektívne uznať. Tak ako treba objektívne uznať, že príspevok negroidnej rasy je v tomto smere zanedbateľný a z čisto egoistického hľadiska – nijako nás neobohatí ak si ich do Európy nasťahujeme milióny.

     • S poslednou vetou súhlasím úplne.Aj z tým že vynašli pušný prach a papier. Ale zanačka Honda,Kawasaki atd je presne to o čom hovorím.

 • treba zbierku aj na letenky pre ostatných imigrantov… najmä tých ekonomických, čo sem prišli za posledné obdobie

Pridaj komentár