Róbert Fico nezradil Slovensko, predal ho už dávno predtým.

Tí, ktorí dlhodobo sledujú slovenskú politiku, overujú (ne)súlad slov a činov politikov, nepochybujú o jednej veci. Neexistuje jediný politik, u ktorého by sa tak rozchádzali slová a činy, ako u Róberta Fica. Je najlepším reprezentantom pokleslosti západnej politiky, ale tým, že je neustále volený, aj živým dôkazom, ako ľahko sa dajú masy ovplyvniť a ovládať.

Presadzuje výpredaj Slovenska, zbedačovanie ľudí, zapojenie našej krajiny do genocídy pod vlajkou NATO a podriaďuje sa totalizujúcim praktikám Bruselu, pričom na verejnosti vystupuje slovne s presne opačnou politikou.

Posledný komentár z pera Eda Chmelára je o zapredaní Fica záujmom nadnárodných korporácií a záujmom USA pod hlavičkou zmluvy TTIP. Avšak rovnako ako v prípade témy Únie či záležitostí NATO, aj v prípade TTIP je rétorika a postoj vlády zdanlivo proslovenský, v skutočnosti s obranou národných záujmov nemá nič spoločné.

Edo Chmelár

Kým premiér úspešne odvádza pozornosť verejnosti smerom k utečencom, v zákulisí pripravuje schválenie potupného obchodného paktu TTIP (Transatlantické obchodné a investičné partnerstvo), ktorý urobí zo Slovenska a Európy kolóniu Spojených štátov. Podobne ako pri vojenskej základni NATO, ktorú dal v parlamente odsúhlasiť potichu a bez akéhokoľvek odporu, kým verejnosť zamestnával strachom z kvót a migrantov, aj tentoraz musíte veľmi pozorne dešifrovať zámer vládnej strany, aby ste pochopili, ako nás všetkých v konečnom dôsledku ťahá za nos. Minister hospodárstva Vasil Hudák sa v piatok večer stretol s eurokomisárkou pre obchod Ceciliou Malmströmovou a ubezpečil ju, že ?finalizácia dohody o voľnom obchode s USA bude jednou z ťažiskových tém slovenského predsedníctva v Rade EÚ?. Komisárka v tejto súvislosti ministrovi prisľúbila, že v tejto veci navštívi ešte Slovensko po voľbách.

Čo možno z tejto informácie vyčítať? Veľmi veľa. Predovšetkým, minister sa nepreriekol, Smer podporuje dohodu TTIP dlhodobo. Najhlasnejšie to vyjadril premiér Fico pred dvoma rokmi, pri návšteve Bieleho domu v novembri 2013, keď amerického prezidenta Baracka Obamu ubezpečil, že ?Slovensko by privítalo čo najrýchlejšie podpísanie dohody TTIP?. Mimochodom, na tom istom stretnutí prisľúbil aj pomoc Američanom v Sýrii. To, že eurokomisárka má dohodnúť úlohu Slovenska ako predsedajúcej krajine EÚ pri schvaľovaní TTIP až po voľbách, je súčasť taktiky, ako nevyplašiť našich voličov. Presne takto isto sa správala vláda pred voľbami do Európskeho parlamentu. V čase, keď už v západnej Európe prebiehali búrlivé protesty proti obchodnej zmluve medzi USA a EÚ, ministerstvo hospodárstva ústami jeho vtedajšieho sekčného šéfa a dnešného vedúceho kancelárie prezidenta republiky Štefana Rozkopála urobilo všetko pre to, aby sa TTIP nestalo predvolebnou témou. Mimochodom, je to ten istý Štefan Rozkopál, ktorý podľa zverejnených depeší Wikileaks ešte ako sekčný šéf ministerstva zahraničných vecí ubezpečoval počas vojny v Abcházsku a Južnom Osetsku predstaviteľov veľvyslanectva Spojených štátov, že Slovensko sa považuje za spojenca Gruzínska a že Ficova rétorika je určená len domácemu publiku.

Mali by sme sa konečne spamätať a uvedomiť si, čo sa tu deje. Vláda s podporou časti opozície ide pod rúškom zámerne vyvolaného strachu verejnosti meniť ústavu, ktorá dá ešte viac právomocí tým najnedôveryhodnejším inštitúciám v tomto štáte ? polícii a tajným službám. Tí budú môcť zaistiť KAŽDÉHO občana (nielen podozrivého z terorizmu), ktorý sa bude nachádzať na mieste, kde by údajne mohol hroziť teroristický útok. Budú vás môcť zadržať až na desať dní, budú vás môcť prehliadať v autobusoch, električkách, vlakoch, na verejných priestranstvách, budú mať toľko právomocí, že to hraničí so svojvôľou. Takéto opatrenia ešte nikdy nezvýšili bezpečnosť, vždy však viedli k šikane a policajnému štátu. A ešte vo väčšej tichosti, bez akejkoľvek diskusie, budeme asistovať pri prijatí najobludnejšej hrozby pre demokraciu, sociálne výdobytky a environmentálne štandardy, ktorú predstavuje TTIP. Ešte pred poldruha rokom prijal Národný konvent o EÚ môj návrh na demokratizáciu Európskej únie ako jednu z priorít slovenského predsedníctva. Dnes sa medzi prioritami nenachádza, ako však vidíme, posunulo sa tam Transatlantické obchodné a investičné partnerstvo. Agendu zastrešuje štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí SR Ivan Korčok, ktorý bol už v tejto funkcii aj za druhej Dzurindovej vlády (Smer má vôbec prazvláštnu kádrovú politiku v tejto oblasti, ak doplníme, že za veľvyslanca v Maďarsku vymenoval Ficov kabinet Dzurindovho štátneho tajomníka na ministerstve obrany Rastislava Káčera a poradcom ministra obrany Glváča bol jeden z najmilitantnejších bezpečnostných analytikov Ivo Samson).

Treba pochopiť, že TTIP predstavuje najväčšie riziko pre slobodu našej vlasti. Je to trójsky kôň demokracie. Ak nezabránime jej prijatiu, takmer všetky naše politické rozhodnutia budú zbytočné. Korporácie totiž dostanú právo vysloviť nesúhlas s akýmikoľvek opatreniami, ktoré obmedzujú ich zisk, či už ide o zvýšenie minimálnej mzdy, predpisy na ochranu zdravia a bezpečnosti potravín či environmentálnezákony. TTIP je nástroj pre neobmedzenú moc korporácií, na ožobračenie väčšiny obyvateľstva. Ak to prejde, voľby budú iba zbytočným a nákladným divadlom, lebo o všetkom bude rozhodovať oligarchia mimo dosahu parlamentov. Uvedomte si, prosím, na čo slúžia tieto politické hry na odpútanie pozornosti.

6 komentárov

 • Juraj mal si pravdu

  Ešte začiatkom januára tohto roku sa zdalo, že jediným skutočne dôležitým problémom Slovenska sú utečenci. Premiér Robert Fico zvolával jednu tlačovku o migrantoch za druhou.

  Ľuďom pripomínal, že na pôdu EÚ denne vstupujú tisíce utečencov a varoval, že to bude ešte horšie. Poukazoval na bezpečnostná riziká a sľuboval, že zabráni vytvoreniu moslimskej komunity na Slovensku.

  Po parlamentných voľbách nastal zvrat. Novú vládu akoby už téma migrantov nezaujímala.
  O rozvahu žiadame aj iných

  Nielenže sa o utečencoch takmer vôbec nehovorí, spravodajský portál EurActiv.com dokonca napísal, že Slovensko požiada aj svojich partnerov z V4, aby počas nášho predsedníctva v Rade EÚ zmiernili svoju rétoriku v téme migračnej krízy. Portálu to potvrdil zdroj z Bratislavy.

  Slovenské ministerstvo zahraničných vecí informáciu nekomentuje s tým, že tak nerobí ani v prípade iných špekulácií v médiách.

  Podľa viacerých zahraničnopolitických analytikov je však logické minimálne to, že kým budeme EÚ predsedať (od 1. júla do konca roka), slovenskí politici vrátane Fica sa agresívnej antiutečeneckej rétoriky zrieknu.

  Naznačujú to aj vyjadrenia delegovaného ministra pre naše predsedníctvo Ivana Korčoka, ktoré dal novinárom v Bruseli. Slovensko ako predsedajúca krajina sa podľa neho bude snažiť prekonať roztrieštenosť Európy na východ a západ.

  http://www.aktuality.sk/clanok/338932/preco-uz-fico-nestrasi-utecencami-a-do-konca-roka-asi-ani-nebude/

 • Nie som prívržencom Fica ale to čo kvaka Chmelár je stupidné veď on už zapredal cele Slovensko a je živený amikmi.

  • Čo „kváka“ Chmelár? To, čo je jasné každému normálnemu človeku o TTIP? Ak je to podľa teba stupídne, tak v prvom rade si stupídny ty.

   • Mate pravdu, tu skutocne nejde o osobu Chmelara, ale o nazory, ktore stoji za to si vypocut. Mohol som znizit uroven kontroverzie a vydat to pod svojim menom, to by vsak nebolo prilis korektne…

 • Za blbosť sa platí, ale tu ide o Ficovú tužbu po moci za každú cenu, aj za cenu vedomého totálneho predaja Slovenska (včítane jeho občanov) do područia iným monštrám a to tak rafinovane, že naoko sa tvári úplne opačne, lebo Fico je „Falošný prorok“ viď sv.písmo (Luk 21:8), tam je aj rada Nechoďte za nimi!“ To dosvedčuje aj jeho snaha finačne podporovať Turecko. To Turecko, ktoré má prsty v súčasných problémoch a ruky zašpinené krvou desiatok miliónov nevinných ľudí….

Pridaj komentár