Rozhovor s organizátorom protestu v Žiline Andrejom Medveckým.

Rôzne médiá postupne prinášajú informácie o chystanom proteste v Žiline.  Poväčšine v tejto súvislosti prezentujú informácie od hovorkyne KR PZ v Žiline Jany Balogovej. Medzičasu sa podarilo získať kontakt na jedného z organizátorov protestu. Andrej Medvecký je predsedom krajskej organizácie Ľudovej strany Naše Slovensko v Žilinskom kraji. Takže máme tu exluzívny rozhovor.

AndrejMedvedzkyPred niekoľkými dňami sme na Medzičase zverejnili informácie o pripravovanom proteste proti prijímaniu migrantov. Dnes sú povinné kvóty odmietnuté, ale migranti sa prijímajú „dobrovoľne“, presnejšie povedané na základe rozhodnutia vlády SR. Aký je cieľ vášho protestu?

 Len pre informáciu, povinné kvóty nie sú odmietnuté, len odložené. Cieľom stretnutie je otvoriť ľudom očí, čo ich čaká, ak sem začneme prijímať imigrantov. Ukázať našej zapredanej vláde, ak ju ešte môžem nazvať našou, že sú na Slovensku ešte ľudia, ktorí nesúhlasia s tým ako ničia náš národ. Že tí ľudia sa dokážu spojiť a nebudú sa len nečine prizerať zverstvám, čo na nás naši politici prichystali.

 Kým v Bratislave boli organizátori z rôznych skupín, z materiálov k Žilinskému protestu mi vyplýva, že tento protest je organizovaný oficiálne registrovanou politickou stranou – Ľudovou stranou Naše Slovensko.

Áno s tým môžem súhlasiť. Protest proti príchodu imigrantov na Slovensko organizuje Ľudová Strana- Naše Slovensko. Ako žilinský krajský predseda ĽS- Naše Slovensko môžem čitateľom medzičas.sk a celému Slovensku odkázať, že protesty za záchranu našej civilizácie, nášho národa a vlasti, budú pokračovať v každom krajskom meste. Nezastavíme sa a sľubujem, že sa budeme do posledného dychu biť, aby budúcnosť Slovenska nebola červená, modrá a už vôbec nie čierna. Budeme sa biť, aby bolo naše Slovensko  krásne, aby boli v ňom ľudia šťastní a aby o nich nikdy nerozhodovali klamári, podvodníci, zlodeji a vlastizradcovia, ktorí majú krásne reči, ale skutky úplne iné.

 Internetový magazín Žilina dnes zverejnil vyhlásenie polície, v ktorom vyzýva občanov „aby v záujme bezpečnosti, ochrany života, zdravia a majetku, zvážili svoju prítomnosť, ako aj svoj pohyb v popoludňajších hodinách v okolí Námestia Andreja Hlinku v Žiline, a ak to nie je nevyhnutne potrebné, aby sa v čase konania podujatia tejto časti mesta vyhli. “

Je to dosť vážny odkaz organizátorom akcie, zaujímal by nás v tejto veci Váš názor.

 Myslím si že to sa dalo čakať. Vedenie mesta je to isté ako vedenie nášho štátu. Nás sa vždy báli, boja sa a budú sa báť, pretože vedia, že my sme jediná zmena v tomto štáte. Už roky sa nám snažia hádzať polená pod nohy a diskriminovať našu činnosť, no neúspešne. Každou ich protiakciu sme silnejší a ľudia si čoraz viac otvárajú oči. Už prestávajú dôverovať tým, čo ich doteraz len klamali a podvádzali. A tým že sa mesto takto vyjadrilo, len potvrdilo moje tvrdenie, že už nie sme pre nich len skupina ľudí vykrikujúcich z ulice.

Pre objektivitu uvediem, že nešlo vyjadrenie mesta, ale policajnej hovorkyne krajského riaditeľstva PZ Jany Balogovej. V inom článku sa ale píše o postoji mestskej samosprávy, ktorá podporuje protiakciu na Mariánskom námestí pod názvom „Sme otvorené mesto a vy to nezmeníte„. Mám tomu rozumieť tak, že verejná mienka v Žiline je iná ako na ostatnom území Slovenska, teda, že značná časť obyvateľov Žiliny je priaznivo naklonená migrácii?

 Verejná mienka? Len pre porovnanie s dvoma akciami v Bratislave. Na proteste proti islamizácií Európy prišlo cca 9000 ľudí, je to len hrubý odhad, no média to označili za pochod extrémistov a to bolo všetko. Druhá akcia, ktorá bola na podporu migrantov z Afriky prišlo možno 50 ľudí. A zrazu tých 50 ľudí je väčšina. Oni hájili názor Slovenska? NIE!

A čo sa týka Žiliny, tak verejná mienka je určite na tej zdravej strane. Len v meste Žilina sme na petíciu proti kvótam vyzbierali tisíce podpisov. Myslíte si, ak by verejná mienka bola naklonená na stranu tých zapredaných vlastizradcov, bolo by tomu tak? Určite nie, v Žiline mame veľmi negatívny ohlas na migrantov a spomínaná proti akcia je len provokácia zo strany určitej skupiny ľudí.

Niečo na tom bude, že asi majú organizátori protiakcie majú obavy o počet účastníkov. Platia 2 autobusy, ktoré majú priviesť ľudí až z Trenčína. Pred pár dňami sme písali o tom, že na vašu akciu príde Marián Kotleba. Môžeme v tejto chvíli potvrdiť jeho účasť?

Áno, môžem to potvrdiť. Marián Kotleba bude jeden z rečníkov na sobotňajšej akcii proti migrantom v Žiline.

Médiá aj polícia naznačujú, že protest diplomaticky povedané nemusí byť celkom bezpečný. Vy ako jeden s organizátorov akcie, chcete niečo v tejto veci povedať čitateľom ?

Aby sa nenechali oklamať médiami, tie nás klamú už od ich vzniku. Nech prídu a uvidia sami. Jediné čo môže byť na akcii nebezpečné sú naši policajti, pretože to čo im ide najlepšie, je vyberať pokuty od slušných občanov. Tak osobne si myslím, že jediné nebezpečenstvo na sobotňajšej akcii je, že vám naše orgány dajú pokutu za parkovanie. Nemám k tomu čo dodať, ja ako jeden z organizátorov akcie sa môžem zaručiť, že akcia prebehne v úplnom kľude. Máme vybratých usporiadateľov, ktorí sa budú počas celej akcie starať o jej pokojný priebeh.

[sociallocker][/sociallocker]

13 komentárov

 • Pingback: Rozhovor s organizátorom protestu v Žiline Andrejom Medveckým » RODOBRANA

 • Média budú informovať rovnako ako o akcii v Bratislave a to tým že verejnú mienku budú masírovať extrémizmom a do rovnakej pozície budú dávať protiakciu na ktorej sa zúčastní zopár ludí. A o policajtoch v civile ani nehovorím

 • Presne povedané – občanom je nebezpečná len ich vlastná polícia. Bol som na proteste Gorila, ktorý bol brutálne rozohnaný. Dodnes nemôžem uveriť, čo som videl a zažil v tejto tzv. demokracii.

 • Na webe pravda.sk je písané, že zhromaždenie sa uskutoční už o 12.00 hod. Tak kto má pravdu?

 • obsah clanku je rovnaky grc ako aj jeho gramaticka stranka. A takyto „portal“, ktoreho redaktori neovladaju ani slovensky jazyk nam ide nieco hovorit o SLOVENSKU. ach jaaaaj

  • Asi nie je to zrovna dielo ktoré by patrilo na nástenku jazykovedného ústavu.
   Vieme však jednu vec, že mimovládkari od istého času začali hromadne spochybňovať gramatickú správnosť článkov tých portálov, ktorých myšlienky im vadia. Ako súčasť spochybňovania tých portálov.
   Dokonca vraj majú aj akýsi minimanuál, ako diskutovať na týchto portáloch aby ich spochybnili. Vraj to robil niekto z odboru psychológie, dúfam, že ktosi ho niekde na Net zavesí aby sme sa tiež poučili 🙂
   Tým netvrdím, že práve Vy ste z nejakej mimovládky, takže prosím skôr si všímať to, že sa Vám snažíme sprístupniť informácie, ktoré inde nezverejnia a nesliediť po čiarkach 🙂
   My nevychovávame čitateľa k nejakému názoru, my ho informujeme, a niekomu tá informácia môže pripadať pre neho nevhodná ako táto Vám…ale nikto Vás nenútil článok s názormi pána Medveckého čítať 🙂

 • Držím palce organizátorom. Je pre mňa staršiu osobu ukľudňujúci samotný fakt,že po nás mladej generácií záleží na Slovensku- nedovolia islamizáciu našej domoviny. Darmo si budeme navrávať, že prijatie 500-800 imigrantov neohrozí našu ekonomiku, že to poľahky zvládneme. Keď najnižší dôchodok občana tohto štátu po odpracovaní 30 rokoch bude 260€ a min.toľko dostane bez práce zadarmo + bývanie islamista, už to je nespravodlivé. Pri ích množení sa za 50 rokov už budu dospelé ích deti, ktoré sa tu narodia budú štátny občania, nárokovať si uznanie vieroviznania s tým spojené stavieb mešít po Slovensku. Toto je realita, ktorú rieši už dnes mesto Brno v ČR. Keďže miestny araby nemajú dostatok prostriedkov na stavbu, je dokázané, že obrovská suma prišla zo zahraničia ako podpora islamizácie. Za ními prichádzajú za lepším životom rodina bratia, rodičia sestry tety atď.. za 50 rokov už budeme v menšine naše pozemky, polia, voda, domy budú v rukách cudzincov.Potom sa budú pýtať naší vnuci KDE DOMOV MUJ ?????

 • Skvele napisane,,, demokracia nefunguje, politici si robia co chcu, skor je tu kapitalizmus.

  • absolutne presné ….tu ide len o to /si myslím/že z Eu prídu peniaze na Utečencov a musia ísť cez určitych pánov ,ktorí si z toho utrhnu a ostatny narod im je uprdele !!! su to Vlastizradcovia !!!

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Rozhovor s organizátorom protestu v Žiline Andrejom Medveckým.

 • velmi dobry clanok!skoda,ze nemozem ist.zelam velku ucast a nech sa podari uz konecne dokazat,ze slovensko je aj nase a nie iba politikov!nemozu stale rozhodovat o nas bez nas!!!

 • zase tam bude napchatych kopa provokaterov z radov policie a SiS tak ako v Bratislave ti ktorych uvidite provokovat a napadat ludi su prezleceny policajti

Pridaj komentár