Ruská drsná propaganda – obyčajná pravda

Za čias komunizmu sme počúvali Slobodnú Európu a Hlas Ameriky. Na pozadí trvalých klamstiev komunistickej propagandy, stačilo týmto staniciam odvysielať len obyčajný, ničím neprikrášlený popis vybraných udalostí, čím si zabezpečili vierohodnosť a  poľahky búrali babylonskú vežu boľševickej demagógie.

Svet sa zmenil. Dnes americké a západné médiá prinášajú záplavu klamstiev, splašiek, informačných výkalov. A na pozadí trvalých lží našej domácej „demokratickej“ propagandy, stačí ruskej tlači podať len obyčajný, ničím neprikrášlený popis vybraných udalostí, čím si zabezpečujú vierohodnosť a  poľahky búrajú babylonskú vežu západnej demagógie.

V Sýrii sme sa rozhodli, že pravda je lož, vrah je demokrat a obeť agresor. Podpora tejto absurdity zachádza tak ďaleko, že naša elita podporuje genocídu skupín obyvateľstva svojou podporou fundamentálneho islamu.

Preto sa zverejňujú správy o ruskej kampani na likvidáciu teroristov tak, aby Rusi vyzerali ako vrahovia a páchatelia zločinov proti ľudskosti. Ako písmo sväté sa prezentujú neoverené správy o ich „nehumánnych, zverských“ činoch, dokumentované „šokujúcim“ obrazovým materiálom.

Len pár dní po americkom zámernom bombardovaní nemocnice v afganskom Kunduze, kde americká armáda mala k dispozícii koordináty nemocnice a dokonca sa lekári pokúšali zastaviť bombardovanie telefonicky, Rusi vraj ničili nemocnice tiež. Nie jednu, ale hneď šesť a bol poskytnutý aj dôkaz – fotografia zničenej nemocnice v obci Sarmin.

Poľná nemocnica Sarmin

Poľná nemocnica Sarmin

Ruská agresívna propaganda však overila údaje. Na piatich miestach nemocnica vôbec nebola a na tom šiestom, v obci Sarmin vyhrabala snímky zo stavby nemocnice.

Stavba poľnej nemocnice Sarmin z 22.4.2014

Stavba poľnej nemocnice Sarmin z 22.4.2014

Všimnite si typickú budovu kupolovitého tvaru v ľavom hornom rohu. Na fotke je obtiahnutá červeným kruhom.

Teraz nasleduje snímka urobená týždeň po údajnom bombardovaní nemocnice. Podľa kupolovitej budovy ide o ten istý záber, kde sú vidno všetky charakteristické znaky zo stavby nemocnice.

1565520

A teraz vedľa seba…

1565552

Ako na potvoru, týždeň po udalosti, nemocnica vyzerá presne tak isto ako rok predtým. Je to doslova výsmech zapadnej hlúposti a poníženia presstitúcie v priamom prenose.

Hoci nezvyknem používať zdroje z ruskej tlačovej agentúry, táto ukážka, ako hlboko západná žurnalistika klesla, je viac ako výrečná. Rozhodne sú v Sýrii ruské zdroje oveľa dôveryhodnejšie. Správy Západu sú dobré akurát na vyvolanie nevoľnosti a vytlačené sú možno ešte vhodné na použitie v toalete. Rovnakú mieru dôveryhodnosti potom zdieľajú aj západné zdroje v Sýrii – one man show „SOHR“, americká lekárska mimovládka, či rôzni špeciálni spravodajcovia sediaci v Bejrúte alebo Jeruzaleme.

A Rusi sa v Sýrii stali etalónom pravdy. Bláznivý svet pre pamätníkov dôb minulých.

Zdroj:

http://cz.sputniknews.com/svet/20151102/1564665/rusko-snimky-nemocnice-syrie.html

5 komentárov

 • Je dost komické, ked pod hlavickou clanku „Ruská drsná propaganda – obyčajná pravda“ šírite lživú ruskú propagandu. K utoku existuje viacero videi a fotiek, takze by sa patrilo pozriet aj iny zdroj ako vladne tlacovky.

  K utoku – nemocnica naozaj znicena nebola, zasiahnute boli budovy severne od nej – utokov bolo viacero. Pri prvom nalete boli znicene mensie budovy severne od krizovatky, ako vidno na tomto videu (ktore zachytava aj nasledujuci utok). Nemocnica mohla byt maximalne poskodena.

  https://www.youtube.com/watch?v=GFtEfckgjAk

  Tymto ale pravdovravnost ruskeho ministerstva obrany konci. Snimky, ktore predlozili boli znova sfalsovane, rozhodne nemohli pochadzat z 31.10.2015. V tom čase už totiž budovy, ktore su na ich snimkoch neposkodene, neexistovali.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Ruská drsná propaganda – obyčajná pravda

 • SITA | 29.09.2015 10:49

  Používanie barelových bômb, ktoré zhadzujú vládne sily v Sýrii z vrtuľníkov na štvrte kontrolované opozíciou, sú hlavnou príčinou úteku civilistov do susedných krajín a teraz aj do Európy. Zhodli sa na tom v noci nadnes účastníci panelovej diskusie, ktorý sa konala na pôde OSN

  http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/369097-osn-pouzivanie-barelovych-bomb-v-syrii-zapricinilo-utecenecku-krizu/

  • Prvé známe použitie barelových bômb v ich súčasnej podobe bolo zaznamenané u izraelskej armády v roku 1948. Druhýkrát použili barelové bomby Američania vo Vietname koncom 60-tych rokov. Od roku 1990 boli taktiež použité na Srí Lanke, v Chorvátsku a Sudáne.
   Známymi sa stali častým používaním sýrskym letectvom počas sýrskej občianskej vojny a neskôr aj irackými silami počas bojov v Anbare. Odborníci si myslia, že budú aj naďalej súčasťou bojov v nestabilných krajinách, pretože sú lacné a využívajú výhody leteckých síl danej vlády v bojoch proti povstalcom.

  • OSN ma vypovednu hodnotu mojho vykonu na zachode po vypiti litra kapustovej vody. Je zaujimave ze export utecencov okrem Turecka fici vo velkom z taborov zakladanych OSN a to po rozhodnuti OSN o znizeni dotacii tychto taborov financne a materialovo a to az za hranicu zivorenia. Hlavne ze Fanky Moon tu bude moralizovat o humanizme EU a spravnom bombardovani, ked clenovia OSN nemaju ani len to obycajne povolenie BR OSN na prelety nad Syriou, nie to zhadzovanie bômb. Zmrdi.

Pridaj komentár