Ruská letecká skupina v Sýrii – tlačová konferencia generálmajora Igora Konašenkova

Za posledné dni (pozn. pravdepodobne myslené od minulého piatku) uskutočnilo ruské letectvo v Sýrii 82 bojových akcií. Pri nich zaútočili na 204 objektov islamistov.

Útočili lietadlá SU-24M, SU-25cm, SU-34, ich ochranu pred (pozn. tureckými ?) stíhačkami zabezpečovali SU-30.

Pozn. Medzičasu: TU-95 a TU 160 nie sú pod velením ruskej leteckej skupiny v Sýrii, pravdepodobne preto ich generál nemenoval.

Generál Igor Konašenkov ocenil presnosť zásahov rakiet vypustených z ponorky Rostov na Done. Ponorka vypustila rakety v režime „salvy“.

Pozn. Medzičasu: režim salvy sám o sebe nebol nutný, zdá sa, že ruské sily využívajú sýrske bojisko aj ako akýsi výcvikový priestor

Generálmajor Igor Konašenkov kritizoval koalície letecké údery západnej koalície. Uviedol, že západná koalícia hovorí len o svojich úspechoch, kdežto realita je v mnohom iná.

Z miestnych zdrojov sú hlásené desiatky civilných obetí náletov koalície vedenej Spojenými štátmi. Desiatky civilistov zahynuli pri bombardovaní dediny Al-Khan.

„Po celý čas operácie v Sýrii, my prezentujeme záznamy našich bojových operácií, vrátane záznamu zásahu cieľa, na rozdiel od našich kolegov z koalície, ktorá len hovorí o svojich úspechoch, bez podrobnejšieho výkladu a zdokumentovaných faktov“

 


„Samozrejme, je to ich voľba … Ale my sme pobúrení, že miesto toho aby použili rovnaký prístup, často sa snažia známkovať našu vojenskú operáciu proti teroristickým skupinám v Sýrii“


Podľa Igora Konašenkova svetovému spoločenstvu je už jasné, kto je kto v boji proti medzinárodnému terorizmu.

„Čím výkonnejšie a presnejšie zasiahneme islamistických bojovníkov, tým viac kritiky prichádza od našich kolegov, je tu z ich strany snaha  rôznymi spôsobmi odvrátiť pozornosť verejnosti“

Generál poprel medializované informácie o budovaní novej ruskej leteckej základne na letisku Shayrat  (juhovýchodne od Homs).

Rozhodne poprel, že by ruské lietadlá bombardovali sýrske vládne vojská v oblasti Deir ez- Zor.

Pozn. Medzičasu: zatiaľ sa teda k leteckému útoku na sýrsku armádu nepriznal nik.

Igor Konašenkov opäť vyhlásil požiadavku na výmenu dostupných informácií o umiestnení objektov využívaných teroristami v Sýriikoalíciou vedenou USA. Požiadal západnú koalíciu aby konečne „odkryla karty“.

zdroj: Ministerstvo obrany RF

 

 

Pridaj komentár