Ruské letectvo likviduje jednotky ISIL.

Je to ako keby návrat roku 1944, kedy elitné nemecké SS jednotky v Normandii boli bezmocné voči spojeneckému letectvu. Spojenci vtedy denne nasadzovali stovky lietadiel, ruské letectvo dnes len desiatky.

SyriaAvia

foto: MO RF

Napriek tomu, vďaka precíznemu výberu cieľov a celkovo skvelej práce prieskumu sú letecké údery ruského letectva na pozície islamistov zničujúce.

Posielajú „do raja“ aj (či hlavne ?) „umiernene“ islamistických USA a EU kamarátov.  „Západ“ nevie čo s tým.

Čím viac sa „západ“ sťažuje, tým viac sa zdá, že ruské letectvo má väčšiu chuť do „práce“.

Západ“ pre svojich „umiernených“ islamistov nateraz nevie urobiť nič, burcujúce články v tzv. mienkotvorných médiách si dotyčný islamista prečíta leda tak na onom svete.

Najnovšie si pozornosť ruského letectva vyslúžili islamisti v meste Palmyra. Tí zničili výbuchmi množstvo starovekých pamiatok v meste, keďže sú v nesúlade s ich vierou. Dnes mnohí z nich nasledujú osud tých pamiatok, rovnako bezmocní proti ruskému letectvu ako boli tie pamiatky bezmocné voči nim.

Nasledujúce videá sú od Minoborony Rossiji.

Video z letu ruského bombardéru :

Pár dní ruskej vzdušnej ofenzívy spôsobilo ISIL väčšie straty ako mesiace útokov západných spojencov. Tu je na mieste otázka či západní spojenci vlastne nechceli ISIL spôsobiť straty, alebo aj chceli, ale stav ich vzdušných síl je proste žalostný.

Zúfalé jednotky ISIL sťahujú svoje zbrane do obytných zón aby sa schovali za „ľudské štíty“.

Len to na ruské letectvo moc neplatí a  takto končí munícia ISIL, ktovie, ktorý daňový poplatník ju platil.

3 komentáre

 • Knieza Myskin

  https://www.postoj.sk/kratke-spravy-redakcie
  „Aj keď nám ISIS urobilo strašné veci, verím, že môžeme pokladať za šťastie, že svetu ukazujeme pravú tvár islamu. Vytiahli sme z jaskyne draka von na svetlo a ukázali sme celému svetu, akým zlom v skutočnosti je. Toto je tvár islamu,“ hovorí kňaz chaldejskej cirkvi Douglas Al-Bazi v 10-minútovom videorozhovore, ktorý s ním v Kurdistane nakrútil slovenský fotoreportér Anton Frič. Otec Douglas vyrástol v Bagdade, kde bol aj vysvätený. V roku 2006 bol však jeho kostol vyhodený do vzduchu a on strávil niekoľko dní v zajatí islamistov, kde bol po tvrdom fyzickom mučení pripravený zomrieť. Hovorí, že moslimov veľmi dobre pozná a má medzi nimi v Bagdade viac priateľov ako medzi kresťanmi, no „moslimovia majú mnoho tvárí a ISIS je najčistejšou podobou islamu“. Posledné roky sa stará o 600 kresťanských utečencov v kurdistanskom meste Erbil. O tom, ako sa blízkovýchodní kresťania vyrovnávajú so svojou situáciou, hovoril aj pre prestížny americký magazín National Review.

  vsetci slnieckari povinne precitat:

  ISIS je najčistejšou podobou islamu
  ISIS je najčistejšou podobou islamu
  ISIS je najčistejšou podobou islamu
  ….
  ISIS je najčistejšou podobou islamu

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Ruské letectvo likviduje jednotky ISIL.

Pridaj komentár