Ruské lietadlá v Sýrii nesú účinnú výzbroj pre vzdušný súboj

Vidieť to na nasledujúcom videu (zdroj Ministerstvo obrany Ruskej federácie).

Každému je asi jasné, že tieto veci sú pod krídlami pre prípad, ak by sa nad Sýriou zjavilo turecké lietadlo.

Olega Peškova Rusko Turecku len tak neodpustí, a my na Slovensku budeme radi, ak situácia v Sýrii neeskaluje do veľkého konfliktu medzi Ruskom a NATO.

 

 

2 komentáre

 • NATO Turecko iba využíva pre svoje ciele, keďže Turecko má jednu z najväčších armád. V prípade konfliktu by sa západ zachoval pragmaticky a Turecko by hodil cez palubu. Určite by žiaden západný politik neriskoval, že kvôli nejakému Turecku príde v absolútnej vojne s Ruskom o svoje nakradnuté hmotné statky.
  Rovnako by NATO hodilo cez palubu aj nás a celú východnú Európu (máme s tým už vlastné skúsenosti). Reálne by NATO zakročilo snáď len v prípade napadnutia európskych veľmocí Ruskom – Nemecka, Francúzska, Veľkej Británie, atď., ale k tomu nedôjde.

  • Rusi nepotrebuju utocit (na utok musis mat 3krat viac vojakov ako obranca plus logistiku zbrani nemocnic streliva paliva atd)
   Rusom staci obrana Syrie a vyzbrojit Kurdov, ktori v Turecku vytvoria piatu koloniu (obsadili im uzemie a doteraz nemaju vlastny stat) a ak sa Kurdi prebiju az k Ciernemu moru tak maju zabezpeceny pristup zbrani a vsetkeho od Rusov kolko im hrdlo raci
   A Kurdi maju podporu aj od americanov(ktori sa ale boja Turecka aby nerobilo problemy, ale ked sa to raz zacne tak maju Turci po chlebe a zliznu si to este aj za armensku genocidu – zasluzene)

Pridaj komentár