Sexuálne napadnutie pracovníčky upratovacej služby v ubytovni pre migrantov

V azylovom dome pre migrantov“ v Kitzingene bola dvomi žiadateľmi o azyl v čase od 1 do 10 októbra opakovane sexuálne napadnutá a prenasledovaná žena – pracovníčka upratovacej služby. 

imagesWPHHU1W6

do Európy stále smerujú tisíce migrantov (ilustračné foto: Wikimedia Gémes Sándor/SzomSzed CC BY-SA 3.0)

Zamestnankyňa našla odvahu oznámiť vec svojmu zamestnávateľovi a polícii až po niekoľkých dňoch. Polícia vyhodnotila jej informácie ako hodnoverné a  žiadatelia o azyl vo veku 38 a 52 rokov  skončili  vo vyšetrovacej väzbe.  Čo sa skrýva pod slovným spojením „sexuálne napadnutá“ polícia nespresnila.

Nič bezvýznamné to však nebolo, keďže nemecké úrady v reakcii na udalosť zabezpečili pri upratovačkách stráž. Hneď ako to bude možné, nastúpia na ich pozície muži. 

Miestni občania si položili aj otázku, ktorá mi tiež prišla na rozum. Prečo majú migranti upratovaciu službu ? Mne kto uprace ? Rozdeliť rajóny a basta!

Tento prípad sexuálneho obťažovania vyvoláva otázku, do akej miery je znížené bezpečie žien okolo azylových centier, obývaných  prevažne  mladými moslimskými mužmi bez rodín. Vzťah k ženám, ktorí si  migranti prinášajú zo svojich moslimských krajín pôvodu, je veľmi odlišný od toho nášho európskeho.

„Holt“ multikultúra…

zdroj: Bayern Depesche

 

6 komentárov

Pridaj komentár