Skvelý článok Daga Daniša o migrácii

Ale nehľadajte to v Hospodárskych novinách.

Ak sa aj renomovaný novinár z „mienkotvorného“ denníka akým HN bezpochyby sú, rozhodne napísať niečo od srdca, potrebuje k tomu alternatívne médium.

A tým je v prípade jeho článku Konzervatívny výber.

Dag Daniš – Na debate o utečencoch je zarážajúca jedna vec – primitivizmus slovenských ,,aktivistov“ a liberálnych médií.

Nedá sa mi nesúhlasiť. Doplním aj ja jeden príklad.

M3-Grant-latrun-1

pre antifašistov rokov 40tych bol Grant, teda M3 Grant prostriedkom boja proti nemeckým nacistom a talianskym fašistom. Proti Pantherom IV a Tigrom to bol nerovný boj. Pre dnešných „antifašistov“ z mimovládiek sa zdá, nie je „grant“ prostriedkom ale cieľom. A nie je to tento typ grantu, ako ukazuje obrázok. foto: Wikimedia

 

FB komunita „Bratislava bez náckov„, ktorá  sa silne angažuje proti dnešnému občianskemu protestu zverejnila okrem iného toto:

Jedno však tých sedemdesiat percent našincov, spakruky a paušálne odmietajúcich utečencov, musí vedieť jasne: ak sa bez rozmýšľania postavia pod zástavy neonacistov, ktorí v sobotu v hlavnom meste zamýšľajú osláviť Deň utečencov po svojom, vykopú hrob nám všetkým. Aj sebe samým.

Bol by to názor, ktorý by upozorňoval na riziko „zhnednutia“ spoločnosti (odhliadnuc od dramatizácie typu „vykopú hrob nám všetkým“), keby…

Keby ho nezverejnila skupina naviazaná na mimovládne organizácie, skupina na ktorú sa mi často sťažovali slovenskí antifašisti. Dôvodom ponôs bolo, že skupina „Bratislava bez náckov“ na svojich stránkach poctivo mazala väčšinu a ak nie aj všetky komentáre antifašistov a  blokovala tých, čo ich odoslali, pokiaľ sa tie komentáre týkali rozmachu neonacizmu na Ukrajine.

Zjavne boli v rozpore s orientáciou skupiny, ktorá je síce proti neonáckom, ale pokiaľ neonáckovia slúžia politike Bruselu, to je iný prípad.

Ten riešia tak, že tam proste neonacisti nie sú a vec vybavená, diskusné príspevky antifašistov vymazané, prístup zablokovaný. Týmto stratila skupina podporu drvivej väčšiny slovenských antifašistov a na poslednú demonštráciu „Refugees Welcome“ im prišlo až 6 verných…

protest

[sociallocker][/sociallocker]

3 komentáre

  • Vůbec se nedivím, že lidé mají strach z migrantů. Stačí se podívat na cizí informační zdroje a vidíme mírumilovnost a spořádanost pologramotných ilegálů, jak ohrožují řidiče v Calais, jak ničí všechno, co jim přijde pod ruku v Itálii, jak se strkají se zasahujícími policisty v Německu a vyhrožují, že jim uřežou hlavy. Na druhou stranu musím říci, že znám osobně pár Syřanů, kteří utekli před válkou. To jsou ovšem křesťané, vzdělaní a motivovaní mladí uprchlíci. Učí se nový těžký jazyk jako o život, pomáhají, kde se dá, snaží se integrovat co nejdříve. Tito budou vděční za azyl a v druhé generaci budou pak hrdými občany svých nových domovských zemí. Ale ta většina – to jsou propagandou zpracovaní negramotní „fachidioti“, kteří umějí výborně jenom natahovat ruku – dej.
    Není divu, že s takovými se česká nebo slovenská rodina dělit o nic nechce, protože sama nemá tolik, aby bylo na rozdávání líným ( povětšinou) muslimům.

    • Hlavne v nasej kulture je stale podvedome zakomponovane „Bez prace nie su kolace.“ Tu je pes zakopany v nazore na ludi zneuzivajucich socialny system…

  • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Skvelý článok Daga Daniša o migrácii

Pridaj komentár