Sme len tupé ovce bez cti a odvahy

ovce

Slovenský politický diskurz uviazol v akýchsi divných propagandistických sračkách.

Chýba generácia odvážnych ekonómov a politikov, ktorí by dokázali formulovať originálne stratégie pre Slovensko a prekročili svoj tieň.

Niečo sa jednoducho na Slovensku pokazilo. Z EÚ a NATO sme urobili zlaté teľa – zabudli sme, že naše členstvo v týchto organizáciách malo byť iba prostriedok a nie cieľ. Zamenili sme prostriedky za ciele. No ešte horšie je to s verejnou debatou. Za tabu sa vyhlasujú témy, ktoré by naopak mali byť predmetom ostrej kritickej diskusie. Či už je to postupujúca integrácia EÚ, postavenie Eura alebo téma sveta ktorý sa mení s unipolárneho na multipolárny.

Vieme akurát tak papagájovať absolútne bezobsažné politické frázy Bruselského mainstreamu.

Keď človek sleduje názory opozície v parlamente resp. „nenázory“, tak je to utrpenie.

SDKÚ, KDH, MOST, SaS a NOVA sú dnes ako príslušníci Kominterny – lokálni papagáji, ktorí nedokážu prekročiť tieň ideologickej nadstavby – Ľudovej, či Liberálnej platformy v Europarlamente.

Tie strany sú ako infekcia, ktorá sa tu usadila so svojou viralizujúcou predstavou o svetlých zajtrajškoch v EÚ, maskujúc to za nejaké „spoločne zdieľané hodnoty“, ktoré sú len eufemizmom pre neschopnosť formulovať niečo zásadnejšie v debate.

Svet sa mení a my tu žijeme v tesilkovom opare európskej normalizácie.

Slovensko však potrebuje svoju slovenskú pozíciu. Euro nie je dogma, EÚ nie je dogma, NATO nie je dogma!

Ak dnes 40% sveta prechádza na menové swapy vo svojich národných menách, tak je čas hovoriť o návrate k vlastnej mene.

Nie ako pláne „B“ ale ako rýchlo realizovateľnom pláne „A“.

Ak dnes je vo svete trend nákup zlata a budovania zlatých rezerv – tak by sme sa mali pýtať, ako sa Slovensko vyrovnáva s týmto trendom.

Ak dnes vznikajú vo svete rôzne alternatívne multilaterálne inštitúcie vo finačnom sektore, je čas na formulovanie nášho postoja – slovenskej pozície k týmto trendom.

SDKÚ, KDH, MOST, SaS a NOVA  sú ako trúdi ktorých treba vykopnúť z úlu – uviazli idelogicky niekde v rokoch 2002-2006 a dnes pripomínajú okresných ideologických tajomníkov na OV KSS.

Žiadna téma by nemala byť tabu a hovoriť o „červených líniách“, o ktorých sa nemá diskutovať, pripomína legendárnu Slobodníkovu zazubadlenú autocenzúru.

2 komentáre

 • Od nadpisu po poslednú bodku – ostro, výstižne, pravdivo.

  Škoda, že všetky polemiky sú ponechané na alternatívne médiá a v hlavnom prúde sa diskusii veľmi úspešne vyhýbajú. Inými slovami – demokracia tu síce je, ale len ako tieň diktátu.

 • …SDKÚ, KDH, MOST, SaS a NOVA…..

  politicky luzry, vsetko strany na hranici do parlamentu a do buducna s jasnym poklesom volicskej zakladne a zaniku….

  zaujimave je, ze strany s tak nizkym percentom volicov stekaju blbosti o sankciach atd.
  a su najviac v „anus recto“ USA,EU,NATO !

  SDKÚ, KDH, MOST, SaS a NOVA – stekajte dalej !
  .. no my, byvali volici, uz po vas ani nestekneme… to je ulava

Pridaj komentár