Šokujúca dohoda – zmena na poste premiéra a Kotleba predsedom parlamentu!

Ako by sa vám páčila takáto správa? Aké by boli vaše reakcie, ak by sa naviac táto informácia potvrdila?

Správa nie je pravdivá a je odrazom toho, čo sa deje na Ukrajine!!!

Minulý rok vydal kanadský akademik Ivan Katchanovski štúdiu, o ktorej sme už informovali. Zo záverov štúdie je zrejmé jedno nesmierne závažné podozrenie. Masaker na Majdane bol naplánovaný vodcami Majdanu ako zámienka na spustenie prevratu. Medzi vodcami Majdanu treba v prvom rade spomenúť jedno meno – Andrij Parubij.

Okrem toho, že Parubij bol titulovaný ako veliteľ Majdanu, je dôležité si pozrieť celú jeho kariéru.

Parubij je jedným z najvplyvnejších ľudí neonacistickej scény na Ukrajine. Skupiny tohto zamerania a ich ozbrojené útvary nevznikli náhle po začiatku občianskej vojny, alebo po odtrhnutí Krymu od Ukrajiny. Nevznikli ani počas Majdanu.

Logo Sociálno-nacionálnej strany Ukrajiny. To kľukaté sa volá Wolfsangel (Vlčí hák) - runa, ktorá sa často používala na označovanie nacistických subjektov a v spojení s ďalšími symbolmi tvorila heraldickú súčasť nacistických erbov. Napríklad bola súčasťou 2. Pancierovej SS divízie "Das Reich"

Logo Sociálno-nacionálnej strany Ukrajiny. To kľukaté sa volá Wolfsangel (Vlčí hák) – runa, ktorá sa často používala na označovanie nacistických subjektov a v spojení s ďalšími symbolmi tvorila heraldickú súčasť nacistických erbov. Napríklad bola súčasťou 2. Pancierovej SS divízie „Das Reich“

Začali vznikať krátko po rozpade Sovietskeho zväzu a vzniku Ukrajiny ako samostatného štátu. Mali rôzne a meniace sa mená, vznikali, zanikali, zlučovali sa a zase osamostatňovali. Sociálno-nacionálna strana, ktorú dnes poznáme ako stranu „Sloboda“, bola vedená Olegom Tiagnybokom. Táto strana, ktorá sa preslávila počas Majdanu, vznikla v roku 1993 oddelením od organizácie Tryzub, ktorý sám vznikol v roku 1991. Medzi zakladateľmi Tryzubu boli aj lídri dnes najznámejších neonacistických strán, strany Sloboda (Oleg Tiagnybok) a „vojensko-politického hnutia Pravý sektor“, vedeného „vodcom“ Dmytro Jarošom, či dnešný predseda ukrajinského parlamentu Andrij Parubij, ktorý bol šéfom polovojenskej zložky neskôr zaniknutej strany „Vlastenci Ukrajiny“ a bol prvýkrát zvolený do Verchovnej rady za stranu „Naša Ukrajina“ v roku 2007. Hlavnými aktérmi Sociálno-nacionálnej strany boli práve Andrij Parubij a Oleg Tiagnybok.

Podľa anglického vydania nemeckého časopisu Spiegel, bol názov strany úmyselne zvolený tak, aby pripomínal odkaz na stranu Adolfa Hitlera NSDAP, t.j. Nacionálne socialistickú stranu pracujúcich Nemecka. V texte ďalej Spiegel spomína, že  antisemitizmus bol a stále je jedným zo základných princípov tejto strany, ktorá sa až v roku 2004 premenovala na stranu Sloboda. Ešte rok pred Majdanom členovia strany šírili texty z nacistickej propagandy Josepha Goebbelsa preložené do ukrajinčiny.

Niet divu, že spolupráca tria Jaroš, Porubij a Tiagnybok na Majdane bola veľmi efektívna s rozdelením úloh. Jaroš mal na starosti organizáciu bojových oddielov na barikádach voči polícii, Parubij organizáciu celého Majdanu a certifikovaný neonacista Tiagnybok si zas podával ruky s politikmi celého sveta, ktorí prišli podporiť boj za (neonacistickú) revolúciu.

Bohužiaľ, existuje až príliš veľa indícií, že masaker na Majdane vznikol inak ako to popisovala naša tlač presstitútov. Zo záverov Katchanovského štúdie vyberám :

 • Ráno 20. februára bolo zabitých niekoľko policajtov streľbou z bokovníc a guľovníc.
 • Po stiahnutí polície sa oblasť obsadili zásahové jednotky Berkut. Ale ešte pred ich príchodom začali umierať civilisti
 • Neskoršie skúmanie stôp po výstreloch naznačovalo, že streľba bola vedená z hotela Ukrajina pod kontolou ozbrojencov Majdanu, ktorým velil Parubij
 • Neozbrojení demonštranti pritom umierali v slepých uhlov zo strany polície – avšak v palebnej čiare majdanovských ozbrojencov
 • Svedkovia hlásili streľbu z hotela Ukrajina, pričom do vrchných poschodí bránili vstup členovia Majdanu
 • Neskoršie vyšetrovanie skončilo v slepej uličke a stopy pre forenzné skúmanie „zmizli“
 • Z uvedeného vyplýva, že streľba a následná smrť desiatok ľudí, bola s veľkou pravdepodobnosťou provokácia ľudí, ktorí celej oblasti velili.
 • Na čele týchto sprisahancov je meno Andrij Parubij

Počas minulých dní sa rekonštruovala ukrajinská vláda. Na jej čele vystriedal „hrdinu Majdanu“ Arsenija „Yats“ Jaceňjuka, Volodymyr Hrojsman a predsedom parlamentu sa stal ďalší „hrdina Majdanu“ Andrij Parubij.

Na Slovensku aktivisti tvrdia, že sa s fašistami nebavíme, že neonacizmus nesmie prejsť. Nekonečne horšie zlo, ktoré sa objavilo na Ukrajine, je nielen v miestnom parlamente. Velí mu a ruka týchto ľudí je ozbrojená a pripravená zabíjať. Tak ako v Kyjeve, Odese, či na Donbase. Podozrenie, že ruky predsedu ukrajinského parlamentu sú nasiaknuté krvou nevinných je až príliš závažné. Už len stotina rovnakého podozrenia by mala byť dôvodov na „nerozprávanie sa“ Nehovoriac o tom, že v období, keď sa o Majdane ani nechyrovalo, Európsky parlament vydal rezolúciu 2012/2889 zásadne odsudzujúcu stranu Sloboda :

8. vyjadruje znepokojenie nad rastúcimi nacionalistickými náladami na Ukrajine, ktoré sa prejavujú v podpore strany Sloboda, ktorá sa v dôsledku toho dostala do Verchovnej rady ako jedna z dvoch nových strán; pripomína, že rasistické, antisemitské a xenofóbne názory sú v rozpore so základnými hodnotami a zásadami EÚ, a preto vyzýva prodemokratické strany vo Verchovnej rade, aby sa nespájali s touto stranou, nepodporovali ju ani s ňou nevytvárali koalície;“

Andrij Parubij ako človek spojený s najradikálnejšími neonacistickými kruhmi, by mal byť jednoducho pre každého slobodomyeľného človeka persona non grata. Vidno však, že nie je.

Principiálnosť našich novinárov a aktivistov je falošná, svoje nepovedali počas minulých rokov na Ukrajine. Nevidím dôvod, prečo by mali mať právo sa vyjadrovať dnes. Je to nielen falošné, ale aj cynické a účelové. Naviac všetky slovenské strany v parlamente fungujú v rámci zákonných princípov. Neporušujú zákon a v skutočnej demokracii platí, že je povolené všetko, čo nie je zakázané. Aktivisti si týmto kolíkujú iný priestor. Hoci sa nazývajú mimovládky, v skutočnosti chcú moc. A aktivizmus im túto moc dáva. Ako vidno, v skutočnosti im fašizmus nevadí. Používajú jeho metódy a čo je najdôležitejšie, majú rovnaký cieľ. Aktivizáciou za „demokraciu“ chcú len odstrániť potenciálnu konkurenciu, ktorá ohrozuje ich moc.

Zastavme ich, zastavme nástup totalitných metód neziskoviek platených zo zahraničia a plniacich záujmy zahraničných sponzorov.

Parafrázujúc známy výrok Viktorie Nulad, zástupokyne ministra zahraničných vecí USA na adresu EU „Fuck the EU„, odkazujem „Fuck you, stopfasizmu.sk

Zdroj:

 

20 komentárov

 • Pingback: Vyhodený z práce za zdieľanie článku z Medzičasu v diskusii SaS? – MEDZIČAS

 • Je to overena sprava ?

  ————————————————————————————————–
  Arsenij Jaceňuk mŕtvy už od 29. 4. – prečo o tom naše media mlčia ? ??
  12. mája 2016 10:59, Prečítané 2 738x, Jozef III, Spoločenské dianie

  Nuž myslím si, že o smrti takého dejateľa nášho suseda akou je Ukrajina by mali média vydať aspoň krátku správičku, že Arsenij Jaceňuk – bývalý premiér Ukrajiny je už od 29.4. mrtvy. Našli ho rozstrieľaného samopalom Kalašnikov na jeho vlastnej chate… revolúcia požiera svojich ????

  ak viete čítať v azbuke : http://ua-reporter.com/novosti/196085

  R.I.P.

 • Marian KOTLEBA by mal byť predsedom parlamentu.

 • Pingback: České ministerstvo zdravotníctva obvinilo Denník N z manipulácie – MEDZIČAS

 • Cele je to len vysledkom politiky USA a tych, co za nimi stoja a de-facto ovladaju zapadny svet. V mene sio..zmu (tiez extremisticka ideologia, ale v mediach ani v justicii sa jej nejako nevenuje pozornost) sa nestitia nicoho, kazdy prostriedok im je dobry na dosiahnutie cielov. Zneuziju kohokolvek, kto je dostatocne naivny a necha sa. Pre nich slova a sluby neznamenaju nic. Hodia cez palubu okamzite kazdeho, koho uz nepotrebuju. Bezny clovek pre nich nema absolutne ziadnu hodnotu. Cista sociopatia. Normalni ludia si ani nevedia predstavit, ze by niekto mohol takto rozmyslat a preto si mnohi myslia, ze je to len konspiracia a svet riadi dobry dedo mraz, ktory raz kazdemu nadeli plne vrece darcekov.

 • „…Svedkovia hlásili streľbu z hotela Ukrajina, pričom do vrchných poschodí bránili vstup členovia Majdanu….“

  stromy pred hotelom boli boli vypilene, iby nebolo mozne zvedavcom idetifikovat smer strelby UA fasistov, riadenych z USA, do vlastnych ludi.

  pri nazve clanku totalne tapem a unika mi „kontext“ s clankom.
  co s tym vlastne chcel autor povedat ?

 • Je rozumné,porovnávať Kotlebu s neonáckami čo sú na ukrajine?? Proti nim je len taký plyšový medvedík,sú to vypatlanci,ktorý nenávidia rusov a velebia všetko západné,kým Kotleba je proti západu a inklinuje k rusom. Inak super článok!

  • Juraj do toho prirovnania premietol skôr vlastné preferencie a príklon k „módnemu trendu“, ktorý zahŕňa potrebu dištancovať sa od Kotlebu. V podstate je tak na jednej lodi s autormi stránky stopfasizmu.sk, nebyť kozmetického rozdielu – že im skutoční náckovia na Ukrajine nevadia, vadia im len tí domnelí, ktorých si sami vyrobili nálepkami a kádrovaním.
   Ale inak rovnako súhlasím s podstatou článku.

  • Však to, Kotlebu označujú za najväčšiu hrozbu pre demokraciu od čias ukrižovania Krista a pritom neskutočne agresívnu neonacistickú hrozbu, ktorá na Ukrajine reálne zabíja označujú za demokraciu. To je dvojitý meter najhrubšieho zrna a poukazuje to na falošnosť celej slovenskej (ale aj západnej) elity

 • Zhodou okolnosti som posledne 4 dni stravil v UA od Mariupolu az po Kyjev ( za 8 hodin mi to leti… )…necakajte dalsi majdan…ukrajinci sa ho boja lebo nevedia ako dopadne a su sklamani z toho co sa deje…je to horsie ako pred Majdanom…mimo to som sa podozvedal tolko veci…ako to skutocne v donbasse zacalo ze mozem pisat knihu…brutal…inac to Majdanovske namestie…cisty smutok…mal som dost…odniesli si to obycajni ludia ako vzdy…

  • Keď som o tom pred dvoma rokmi písal, pre istotu ma vyhodili zo strany, ktorá má v názve Sloboda… pretože ako povedal jeden zo súčasných poslancov strany SaS, „sme povinni veriť, že jedinou krajinou, ktorá zabezpečí slobodu nás všetkých, je Amerika“. Kritizovať USA je potom vlastne boj proti slobode 😀

   • Tak veru…dnes ked som tamad prechadzal normalne som dostal neuveritelne nervy…ze ti ludia ( a niektori tomu stale veria ) veria ze sa dostanu do EU a budu mat stastny zivot ako Europania…ked som im povedal co vsetko sa zmenilo nasim vstupom do EU tak som ich dostal este do vacsieho smutku asi…povedal som…chodte sa podakovat pred tu ambasadu kde su na vlajke cervene pruhy a hviezdicky… oni bojovali za ich dobro ( lebo EU bol len sen a propagandisticky zvladnutelny ) a realita? Konflikt ktory deli rodiny zabija civilistov…poviem takto ja som videl chalanov na checkpointoch pri Mariupole…ved to su este chlapci …a tomu verte ze mali pekne vystrasene pohlady…EU a ich partaci dostali tuto krajinu na kolena…nielen oni ale uz ani JA im to neodpustim…nikdy som nebol nevrazivy skor som sa snazil pozerat na veci z kazdeho uhlu…ale toto ma dostalo…a za to si mozme vsetci Europania podakovat…ze sme dopustili taketo nieco…

    • Pisem clanok o tom, co zaujima poslancov znamych prepojenim na US ambasadu vo vztahu k bezpecnosti. Asi neprekvapi ze volaju po navyseni zbrojenia – lebo Rusko.

    • Napiste co ste tam videli,aby aj tuna sa ludom konecne zacali otvarat oci!

     • To by som mohol napisat knihu… nevojde sa to tu zial…mozem aspon jednu vec…Ukraina sa do EU nedostane…lebo potrebuje tolko casu ze EU uz nebude exiatovat…tolko financnych prostriedkov im nikto neda a pri ich nature sa to rozkradne…isiel som hlavnym tahom Kyiv Charkov…vcelku v poho dialnica…a zisiel som na nemenej dolezitu cestu na Dnepropetrovsk atd Berdyansk az do Mariupolu…uprimne miestami su polne cesty lepsie …minimalne do infraatruktury treba naliat miliardy a to bude malo…stazuju sa ze pred majdanom bol uplatok 100 hrivien a teraz 300 …ono to tak ide pekne z kopca…celkovo….asi jedinym pozitivom co mi vraveli je reforma policie…obcan je motivovany hlasit korupciu a teda klesa jej podiel…vymenili velenie a su spokojnejsi…

      Majdan square:

      Tak ako sa to tu pise ani mne nedava logiku ta strelba z hotela…najvacsi masaker bol pod takym mostikom…ono je to kryte z vsetkych stran…mam aj video s popisom chalana co tam bol…su tam zvysky barikad provizornych stitov a prilieb a podobne…smutne miesto

      Donbass:

      to je pre mna najvacsia otazka…moj partak zil v Donetsku…akurat mal tehotnu zenu…ked sa zacali diat tie podivne obsadzovania budov ( urady a pod. ) zacali kolovat reci ze UA nedopusti dalsie straty uzemia ako na kryme…udajne sami obcania a civilisti zacali vytahovat zbrane lebo sa bali samotnych ukrajincov…toto mne nedava zmysel…typek isiel s tehotnou zenou na navstevu svokrovcov do Mariupola …z nicoho nic ho odstavili dvaja cecenci s AKckami ze to je kontrola…on si myslel ze to je vtip chudacisko tak mu pustil davku pred auto…no a proste vsetko bezalo normalne az na to ze zrazu sa zacalo bombardovanie a oni sami nechapali co sa deje…kto? Proti komu? Zvysok pozname…

      este co sa tyka toho majdanu…ukr verili ze sa do EU dostanu len Janukovic bol brzda…co by ste vy robili keby vam slubovali pekne mzdy a lepsi zivot? Isli protestovat proti tomu kto to brzdi…na fotkach mrtvych z majdanu som nevidel ziadneho nacka…beznych ludi akych stretavam doma v KE alebo hocikde inde…naleteli…a preto Majdan 2 nebude lebo nikto si netrufne odhadnut co sa tym spusti…

 • vedel by som predychat kebyze ma niekto z recesie alebo nostalgie akykolvek symbol hoci aj spominany vlci hak

  problem je v tom ze tito ludi maju aj nacisticke myslenie a konanie a nevahaju preliat krv (cudziu) ak to pomoze ich zamerom
  a to povazujem za naozaj zavazny problem
  som preto sokovany ze to nikomu nevadi, ale do nas(na Slovensku) sa bude zaparat kvoli malichernostiam

Pridaj komentár