Správy zo sveta

Nebezpečný konflikt USA a Ruska v Sýrii

Američania z Jordánska vyleteli na plne vyzbrojených F/A-18 brániť „svojich“ teroristov v Sýrii pred útokmi ruských bombardérov. Toto mi ako spolupráca nepripadá. Žeby sa k niečomu schyľovalo?

http://edition.cnn.com/2016/06/17/politics/russia-airstrike-syrian-rebels/

Američania s veľkou pravdepodobnosťou ešte nie sú pripravení na konfrontáciu v Sýrii. O jednotkách, ktoré sa tešia americkej podpore však evidentne Rusov neinformovali. Prakticky si na území Sýrie vyhradzujú (aspoň na zemi) právo robiť si, čo chcú.

http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/3380971

Napriek ústretovým slovám si myslím, že Američania (presnejšie povedané Ministerstvo zahraničia a CIA, Pentagon naopak koordinovať akcie chce) odmietajú akúkoľvek koordináciu s Ruskom a osobujú si právo rozhodovať o tom, kde a kto na zemi je dobrý, alebo zlý.

http://tass.ru/armiya-i-opk/3381217

Pri tejto politike je len otázkou času, kedy dôjde k vážnej eskalácii. Buď Američania zaútočia na jednotky sýrskej armády a prípadne „omylom“ zostrelia nejakých Rusov, alebo Rusi vymažú zo zeme nejakých teroristov, ktorých možno práve budú trénovať a viesť do boja agenti CIA či inej západnej tajnej služby. Dôsledkom bude len jedna z dvoch vecí – buď začne vojna, alebo sa Američania stiahnu zo Sýrie, keďže Rusi vyhlásia nekompromisnú požiadavku bezletovej zóny – ktorú na rozdiel od Američanov vedia aj účinne presadiť. Koniec americkej hegemónie na Blízkom východe sa blíži.

Výborný analytický článok na túto tému. Rusi samozrejme presne vedeli, kto tam sedí a išlo o posledný odkaz: „Buď budete dodržiavať dohodnuté pravidlá a jasne označíte, kto nie je Al-Kajda. Alebo narobíme z každého na zemi, kto nie je oficiálne na ‚naše‘ strane, sekanú.

http://21stcenturywire.com/2016/06/19/syria-in-a-surprise-attack-russia-bombs-us-assets-on-the-ground-not-once-but-twice/

Pravdu povediac, aj keď má globálne NATO výraznú prevahu nad Ruskom, vždy sa rátajú konkrétne činy a možnosti lokálne presadiť svoje záujmy. A práve v Sýrii ťahá NATO za kratší koniec. Vojaci to vedia, ale pre politikov sú tieto správy neželateľné. Radšej vyvolajú tretiu svetovú vojnu, ako by si priznali realitu a vlastné omyly.

Tureckí Nemci alebo Turci žijúci v Nemecku?

Prieskum univerzity v Lipsku síce hovorí, že Turci sa identifikujú s Nemeckom. Ale… polovica z nich uznáva nadradenosť islamského práva šaria nad nemeckým a požadujú aby nemecká spoločnosť prejavoval viac úcty k tureckému jazyku a islamu…

Prečítajme to správne ešte raz. Turci došli do Nemecka, už to považujú za „vlastnú“ krajinu a teraz pracujú na tom, aby si ju prispôsobili. Aby sa mohli v Germanistane cítiť presne tak, ako v hociktorom inom -stane.

www.dw.com/en/study-large-number-of-turks-in-germany-put-islam-above-the-law/a-19336757

Ruské systémy REB sú stále dokonalejšie

Vedeli ste, že Rusi aj Američania majú systémy, ktoré vedia lokalizovať zbrane na základe ich elektromagnetického vyžarovania aj v pasívnom režime? T.j. batéria PVO, ktorá je len zapnutá, ale nie je bojaschopná, nič nevysiela, nelokalizuje protivníka. Už samotné zapnutie vyžaruje charakteristické spektrum žiarenia, ktoré napriek jeho nízkej intenzite je schopná rozviedka zachytiť.

Rusi tento rok pripravujú obranu. Súčasťou komplexov systému S-400 a S-500 budú rušičky tohto žiarenia a pre elektronickú rozviedku sa stanú ich základne neviditeľné.

http://izvestia.ru/news/617785

Samotný fakt existencie spomínanej rozviedky kladie niekoľko zaujímavých otázok. Ako je možné, že Američania nevedia ukázať presné lokácie systému BUK na Ukrajine, ktoré, ako tvrdia, zostrelili lietadlo letu MH-17.

Zdá sa, že Rusi sú v tejto oblasti oveľa ďalej ako Američania. Ako sa chcú brániť, keďže Rusi vedia presné umiestnenie každého systému, ktorý by ich mohol ohroziť a zároveň vyvíjajú zbrane, ako tieto hrozby eliminovať? Apod.

Vcelku sa mi javí, že sú evidentne dve roviny prezentácie dnešného sveta. Jednak svet demagógie a propagandy, kde sa skresľuje a zjednodušuje, kde sa protivník označuje na jednej strane ako neschopný ale súčasne sa zdôrazňuje jeho hrozba. Tým to sa povzbudzuje vojnychtivé obecenstvo a vyvolávajú militaristické vášne. Na druhej strane je to svet tvrdej reality, kde ani jedna strana nemá na víťazstvo v nejakej skutočnej vojne.

Túto druhú stránku však nevidí, alebo nechce vidieť nik.

V Nemecku pod povrchom prudko narastá napätie

Univerzita v Lipsku vydala prieskum, ktorý opakuje každé dva roky, aby mapovala vývoj politických nálad v Nemecku. Koho to zaujíma, PDF s prieskumom je na konci článku
http://www.zv.uni-leipzig.de/service/kommunikation/medienredaktion/nachrichten.html?ifab_modus=detail&ifab_id=6655

Na základe výsledkov tohto prieskumu sa na povrchu nadšená kultúra „Utečenci, vitajte!“ javí ako stále xenofóbnejšie, radikálnejšia a stále viac naklonená nedemokratickým riešeniam. Evidentne prestávajú fungovať aj sociálno-inžinierske manipulácie a vymývanie mozgu. Zdanlivo pohodová spoločnosť, kde sú homosexuáli bez problémov akceptovaní, považuje v štyroch prípadoch z desiatich za úplne nechutné bozkávanie sa homosexuálov na verejnosti. Rovnako je dôležitá aj rastúca animozita k židovskej komunite, ktorú opäť začali Nemci obviňovať z hriechov sveta. Nehovoriac už o väčšinovej nechuti, skoro až nenávisti k Cigánom a moslimom.

Články o prieskume

Je vyše 15 miliárd veľa alebo málo?

Ako by ste hodnotili ekonomické fórum, ktoré by sa uzavrelo s podobným záverečným účtom. Osobne si myslím, že ak sa bavíme v takýchto rádoch, potom sa jedná o veľmi významné stretnutie. Najzábavnejšie na tom je, že nejde o fórum v žiadnej „rozkvitajúcej, demokratickej, ľudské práva migrantov, menšín, moslimov, inogenderových ľudí ochraňujúcej a vôbec všeobecne prosperujúcej“ krajine Ameriky, či Európskej Únie.

V práve skončenom Ekonomickom fóre v Petrohrade sa uzatvorilo a podpísalo vyše tristo zmlúv v celkovej hodnote vyše bilióna rubľov, čo pri kurze vyše 65 dolárov dáva spomínanú sumu. Ešte ma ukľudňuje, že pri príležitosti tohto fóra debatovali vcelku bezvýznamné osobnosti. Jack Ma, zakladateľ portálu Alibababa je možno najbohatší človek v Číne, ale na svetovom rebríčku boháčov sa smiešne tacká až na nejakej 23.priečke , určite nikoho nezaujíma premiér Matteo Renzi z Talianska a už vôbec nestojí za zmienku vycestovanie šéfa Európskej komisie Junckera za tým skrachovancom z Ruska, ako sa len volá, tuším Putin.

Presne tak, ide o to kolabujúce Rusko tesne pred krachom, ktoré „melie z posledného kvôli našich hrdinských sankciám nedovoliacim ruským firmám sa rozvíjať“. Rusko ergo Horná Volta s raketami, ako rádoby posmešne tvrdí Osuský zo SaS. Skrátka krajina, kde ľudia umierajú od hladu, verchuška mláti a strieľa každého, kto sa odváži protestovať a kde predvoj západnej civilizácie, homosexuáli a mimovládkari, nemajú dovolené slobodne šíriť svoju propagandu.

Teraz mi nie je jasné z našej propagandy, čo má toto fórum znamenať. Buď Rusko krachuje a potom investície nemajú zmysel, alebo Rusko okrem rakiet nič nemá a potom rovnako nemá zmysel sem investovať, pretože sa peniaze minú len na stavbu rakiet zamierených naše hlavy.

Nakoniec je tu posledná možnosť. Naša propaganda proste klame. Ale to nie je možné, to by nám predsa naši milovníci pravdy a lásky neurobili. To by bolo príliš kruté…

http://kommersant.ru/doc/3017435

Rusi si robia srandu z Chorvátov

http://cz.sputniknews.com/nazory/20160618/3308245/chorvatsti-vedci-srbsky-haarp-rozum.html

Športové Rusko pod tlakom

WADA (antidopingová agentúra) tvrdí, že celý šport v Rusku je kompletne zamorený dopingom, ktorý je naviac podporovaný a organizovaný štátom. Vzhľadom na to hrozí nielen už aktuálne vylúčenie ľahkoatletického zväzu z IAAF a tým aj z účasti na olympiáde v Rio de Janeiro. Podľa poslednej správy Spiegelu bude na stole zákaz štartu všetkých ruských športovcov na olympiáde a dokonca aj úplné vylúčenie Ruska z MOV. To by znamenalo, že Rusko sa stane čiernou dierou športu.
http://www.spiegel.de/sport/sonst/olympia-2016-in-rio-gesamtes-russisches-team-muss-um-teilnahme-zittern-a-1098449.html

Najviac kritizované je v správe WADA masové používanie meldonia. To je však jasné spolitizovanie celého prípadu, keďže aj olympijská víťazi a šampióni ako je Michael Phelps či Serena Williams tvrdia, že rovnako účinkujúci preparát, len pod iným názvom je k dispozícii aj na západe. Otázka konkrétnych previnení a manipulácie so vzorkami, ktoré taktiež WADA spomína na základe „whistleblowerky“ Júlie Stepanovej, je však previnením konkrétnych ľudí. Prakticky sa trestá kolektívnou vinou za prečiny jednotlivcov. Neviem o tom, že by vylučovali amerických, jamajských či kanadských športovcov za to, že sa objavili dopingové kauzy.

Turecký turizmus príde o neuveriteľných 28 miliárd dolárov!!!

http://www.bbc.com/news/world-europe-36549880

 

 

9 komentárov

 • Ing. Miloslav Dědek

  Případný válečný konflikt mezi Ruskem a USA může přerůst v jadernou válku, a to je alarmující. To však v žádném případě neznamená, že válku vedenou klasickými prostředky je možné vnímat jako něco normálního a samozřejmého. Je neoddiskutovatelným faktem, že i na začátku 21. stol. pořád existuje na zemi mnoho bohatých velmi inteligentních lidí, kteří svůj um a schopnosti soustřeďují na vzájemné soupeření, které nepřináší žádné hodnoty, ale naopak války, tj. maření lidských životů a ničení vytvořených hodnot. Je nejvyšší čas začít něco globálně v lidských vztazích měnit. Zdroje planety nejsou nevyčerpatelné a solidní přežití lidstva vyžaduje zásadní změnu reálných mezilidských vztahů nejen v mezinárodní politice.

  • Sakra chlape, už toho nechte! Děsit lidi válkama, aby o ničem jiném nemluvili a o nic jiného se nestarali. Netvrdím, že je válka zcela nemožná budoucnost, ale uvědomte si, že nonstop zvednutý prst je přesně ta taktika, která jim umožní prosadit úplně všechno, co si zamanou. Přesně jako Patriot Act v SSA po 9/11. Je jasné, že někde něco „bouchne“ a kolem toho výbuchu se budou povalovat jemně ohořelé plány v azbuce podepsané Putinem, ale to je jen součást hry, na kterou buďto naletíte nebo nenaletíte. Každopádně, máte před jménem titul, tak by měla existovat jistá pravděpodobnost použitelnosti vašeho intelektu a tedy ho, prosím použijte. Pokud ho již používáte, prosím, přestaňte laskavě trolovat. Tak či tak děkuji.

 • Olympiáda ani nebude, takže v tomto ohledu jim to může ležet někde. Jako mnohem závažnější problém je vznik Německé islámské republiky a proto na naší společné hranici už rok měly pobítat smečky hladových vlčáků.

 • Vzhledem na to jaká bude olympiáda v Riu katastrofa si myslím že rusi su vlastně rádi že tam nejdou, a mozem konspirovat že potají to oni sami zariadili.

 • juraj, lenze s informaciami ze US armada ma bojaschopnu iba polku techniky, a iba tretinu armady je smiesne tvrdit ze nato ma globalne prevahu. vedia to lampasaci v USA, vedia to rusi. a tretia svetova… nebude. rusko s cinou uz su v stave ze by prezili ekonomicku vojnu keby polozia zapad na kolena. este sice niesu dotiahnute veci na zlaty standard, ale uz by to prezili. ale aj to bude jedno, lebo zapadna ekonomika imploduje sama

  • NATO ma globalnu ekonomicku aj kvantitativnu prevahu – to, ze armada je podfinancovana a bezi na pol plynu, sa moze velmi rychlo zmenit pri militarizacii spolocnosti. Netreba si idealizovat pocty a kvalitu ruskej armady. Ano, moze prezit prvy uder a ucinne odvracat napor dalsich vln, ale ziadna obrana nie je dokonala. Prave preto, aby Americanov varovali, davaju Rusi najavo, ze pouziju vsetky prostriedky na prenesenie vojny na uzemie USA. Tym by sa vytratila hlavna vyhoda Ameriky – nedosiahnutelnost a bezpecie mohutnej americkej priemyselnej zakladne. Potom by rovnake slova o nedokonalosti obrany platili aj pre USA. Len s tym rozdielom, ze oni sa na obranu vlastnej krajiny nikdy nepripravovali. Su ako historicka Kreta, ktora nemala hradby, pretoze ju chranilo lodstvo.

   • prave s tou ekonomickou prevahou by som si nebol az tak isty. nikto nevie kolko zlata a striebra ma vlastne rusko a cina. navyse nemecke 10rocne dlhopisy su tak nizko ze naposledy boli tak pred cca 90rokmi ked odpovedou na takto nizke vynosy bola hyperinflacia.

    nezamestnanost v USA je katastrofalna, priemyselna vyroba v renaultke, objem korporatnych bankrotov je uz teraz vacsi ako v celom roku 2015.

    a kto USA bude dodavat materialy pre vojensku techniku ked sa vsetko vyraba v cine, a kvoli juhocinskemu moru sa vztahy s USA stale zhorsuju. myslim ze ked by sa vyrazne zvysili verejne vydavky na US armadu tak by to znamenalo skokovo inflaciu co by si vyziadalo zvysenie sadzieb na dlhopisy. a to nespominam ze podla starej metodiky s bazou 1990 je inflacia teraz cca 4.5%, a s bazou 1980 dokonca cca 9%.

    skor mi to pripada tak ze teraz je (pred verejnostou) ticho pred burkou. keby som chcel byt vtipy poviem ze USA zanika apoptozou 😀

    • Pozor ja nehovorim o vydavkoch na armadu v case mieru, ale na cisto vojnovu totalitnu ekonomiku. To je podla mna jeden z moznych planov USA. Nakoniec Hitler tiez potreboval vojnu, pretozu uz nebolo z coho financovat ten nacionalny socializmus, ktory si Fuhrer zaviedol. USA realne melie z posledneho a pri sucasnej neocon politike, ked nezacne vojnu, ako demokraticka krajina skolabuje. Prave preto tam establisment potrebuje za kazdu cenu Hillary Clinton. Trump by mohol byt tak sialeny, ze by ho napadlo stiahnut armadu domov, brutalne osekat vydavky statu a vobec zacat sa venovat tvorbe podmienok pre aktivnu obnovu krajiny. Mozno by zrusil Obama care, dal ludom slobodu rozhodovat o vlastnom osude – a tym zachranit postavenie Ameriky v dlhodobej perspektive. To sa nesmie stat, ludia nemaju pravo rozhodovat sami o sebe, na to su pani v kravatach sediaci v Bielom dome, Kongrese a Pentagone 😀

     • Zastáncem sa Hitlera, on nechtěl vojnu a nebol na nu ani připraveny. To takzvané zbrojení bolo minimálně a Hitler naozaj dával většinu ludom. Ekonomický Německo rastlo rychlejsie než USA, a Hitlerov plán obnovy německá fungoval aj reálné narozdiel od roosveltovho newdealu. Zial niektori si nepriali silné a suverénní Německo.

Pridaj komentár