Strana Sloboda a Solidarita sa vyjadrila v prospech sankcií

V tlačovom vyhlásení SaS, zaštítenom menom predsedu strany Richardom Sulíkom, sa píše

Sulík: SaS súhlasí s prezidentom Kiskom

Strana SaS vníma obavy verejnosti z ekonomických sankcií, ktoré uplatnila Európska únia a Spojené štáty voči Rusku. Tieto rozhodnutia sa nerodili ľahko a majú až absurdný nádych, ako sa to ukazuje v prípade dodávok francúzskych vojenských lodí Mistral ruskej armáde. Ekonomické sankcie si však vynútil postoj Ruska, ktoré nepodniká reálne kroky k ukončeniu občianskej vojny na východnej Ukrajine. Rusko je pritom v tomto konflikte kľúčovým aktérom.

Strana SaS odsúdila ruskú anexiu Krymu. Dnes s odstupom niekoľkých mesiacov musíme so sklamaním skonštatovať, že situácia je stále vážna a vôľa riešiť situáciu len politickými nástrojmi je v nedohľadne. Preto ekonomické sankcie sa v danej situácii javia ako primerané. Európska únia a Spojené štáty prostredníctvom nich vysielajú Kremľu a ruskej verejnosti jednoznačný signál o nutnosti návratu k mierovému riešeniu konfliktu.

Strana SaS preto súhlasí s prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom, ktorý dnes vyhlásil, že straty, spôsobené ekonomickými sankciami, musíme prijať, lebo obchodné záujmy nesmú byť nadradené

One comment

Pridaj komentár