Stupídna demagógia je neefektívna bez ohľadu na výšku investícií

Pozrite si jedno číslo 0,000984. Je percentuálny pomer vkladov dobrovoľníckeho  amatérskeho portálu Medzičas a denníka s honosným menom DenníkN, ktorý si pri uvádzaní na trh dal krédo „Nezávislosť – snaha o kvalitnú žurnalistiku bez vlastníckych tlakov.“ Náš vklad je len platba za doménu 12,30EUR a zvyšok je dobrovoľná práca autorov. Server na ktorom bežíme, je tiež dobrovoľným príspevkom jedného z autorov projektu.

Naproti tomu je známe, že DenníkN dostal kapitálovú injekciu jeden a štvrť milióna eur od majiteľov firmy ESET, ktorá väčšinu zisku tvorí v USA. Za tieto peniaze by sa hodilo mať čitateľskú obec a zázemie adekvátnu investovaným prostriedkom

Hoci Medzičas existuje už dlhšie, rozhodli sme sa ho posunúť na vyššiu, čitateľsky zaujímavejšiu úroveň v marci 2015. Zhodou okolností, aj DenníkN začal konzumovať prostriedky investorov práve v tej istej dobe. Preto je veľmi zaujímavé porovnať, ako vyzerá čitateľská úspešnosť profesionálneho, bohato sponzorovaného a politicky podporovaného projektu, voči chudobnému príbuznému, ktorý sa ani na reklamný baner na stránke nezmohol.

DN  MC

DenníkN porazil Medzičas. Sláva!!!

V sedemdňovom porovnávacom období nielenže mal najhodnotnejší článok DenníkaN vyššiu čítanosť, ale získal na desiatich najčítanejších článkoch pozornosť vyše 320tisíc čitateľov pričom Medzičas nedosiahol ani 290tisíc. Sú to „lúzri“ – môžu si oddýchnuť „profíci.

Je tu však jedno malé ALE – pomer nákladov by normálnemu investorovi pri pohľade na číslo čítanosti Medzičasu spôsobil miernu nevoľnosť.

Ako je vôbec možné, že absolútna neporovnateľnosť nákladov dáva výsledky, pri ktorých sa zavedení novinári z celoštátneho denníka (taký .týždeň na Medzičas dnes pozerá už len zozadu zdiaľky) boja o svoj piedestál?

Nie je to samozrejme nič svetoborné. Docent Robejšek vo svojom rozhovore pre rádio Frekvence pomenoval riziko dnešnej Európy resp. západného sveta vo všeobecnosti vo vláde mediálno-politického kartelu. Ide o zvláštne bublinové prepojenie elity a politiky, keď hlavne médiá, ale aj akademici vytvárajú vysoké hodnotové kritériá (občas prehnané až do extrémnej formy), za tieto kritériá a hodnotenie nenesú žiadnu zodpovednosť a na základe toho kritizujú vládu a politikov. Tí zas majú dojem, že ak takto médiá pristupujú k ich hodnoteniu, ide o názor všeobecnej verejnej mienky – čo nie je samozrejme pravda. V skutočnosti ide výlučne o zverejnený názor úzkeho okruhu ľudí, ktorí sa navzájom o svojich postojoch uisťujú v rámci uzavretej skupiny, čomu sa hovorí groupthink.

Okrem toho, že Denník N musí byť z dôvodu biznis zamerania investora veľmi opatrný pri hodnotení USA a naopak veľmi kritický voči Rusku, ich prístup k témam verejného záujmu nesie všetky znaky odtrhnutosti elitárskeho pohľadu na svet nielen od reality, ale aj od skutočnej, nielen nimi prezentovanej „verejnej mienky„. Výsledkom je demagógia, často podávaná „urválkovským“ spôsobom (Urválek – známy prokurátor z boľševických monster procesov v 50-tych rokov dvadsiateho storočia, ktorý na smrť posielal odporcov režimu bez ohľadu na fakty a pravdu). Preto sú obmedzení len na veľmi úzky okruh čitateľov zameraných podobným spôsobom a tomu následne zodpovedá aj čítanosť. Ich presah na skutočnú verejnú mienku je potom negatívny a zdá sa, že spôsobujú presný opak toho čo chcú dosiahnuť. Netvoria verejnú mienku, naopak oni sami sa odtláčajú svojou ignoráciou potrieb verejnosti. To čo ľudia cítia „zdravým sedliackym rozumom“ nie sú schopní artikulovať a hovoria presný opak toho, o čom je veľká väčšina spoločnosti presvedčená.

Aj keď je pravda, že väčšina má častokrát chybné názory, je skoro nemožné sa o tom presvedčiť pri neochote počúvať a diskutovať, či dokonca arogantným spôsobom dehonestovať alebo používať boľševické metódy na krágľovanie protivníkov (viď kauza „Označenie Čarnogurského za verejného nepriateľa“). Štandartným spôsobom (ne)komunikácie sa stáva umlčiavanie oponentúry vymazávaním, či blokovaním diskusií.

Medzičas je naopak portál skutočne slobodný. Nie sme viazaní ničím, nikto nás neplatí, môžeme nadávať, chváliť kritizovať či upozorňovať na ľubovoľný problém či krajinu. Sme slobodní aj pri vyjadrovaní názorov fanúšikov na spoločnosť – pokiaľ diskutujúci neoslavujú extrémistické ideológie, nič necenzurujeme, keďže podľa nás má každý právo na svoj názor a má právo ho slobodne vyjadriť aj na našich stránkach. Nie sme odkázaní na financie z písania, žijeme v realite bežných ľudských problémov otvorení vplyvom, názorom a kritike a tak naše témy a články zachytávajú podľa mienky mnohých skutočnosť vernejšie než pri komerčnom portáli. Potom stačí dodávať pravidelne obsah a výsledok sa dostaví.

Čítanosť bežne dosahujúca každodenne desiatky tisíc a občas až do stovky tisíc čítaní denne zas nie je úplne bežná, však?  

Zdroj:

http://www.frekvence1.cz/radio/zaznamy-poradu/petr-robejsek-pred-islamem-musime-byt-v-cesku-velmi-obezretni-18759

35 komentárov

 • Zakladatelia a nadsenci projektu medzicas.sk, robite skvelu vec a vyznamne prispievat k tomu, ze sa ludia pomaly prebudzaju z matrixu..
  Prajem Vam vela sil v uzitocnej praci a dakujem!

 • Ako obyčajne, prekrútili ste si pravdu podľa svojho.

  Čítanosť portálu neurčujú „zobrazenia“ (ako tu nazývate pageviews), ale reálni užívatelia, t.z. RU. Porovnávať počet zobrazení článkov a z toho vyvodiť záver je, ehm, prinajmenšom trúfalé. Pretože ak teraz začnem refreshovať túto stránku, do večera naklikám tisícky PV, ale pritom som bol jedným jediným návštevníkom.

  Apropo, odkiaľ sú tie dáta? Pretože ak nepochádzajú z dôveryhodného analytického nástroja, sú de facto k ničomu.

  O investícii v podobe 12,30€ vs. (podľa vašich slov) jeden a štvrť milióna eur by som tiež pomlčal – je to presne rovnaké zavádzanie a demagógia, z akých ovplyvňujete „mainstreamové médiá“.

  Čiže, krásny článok ste napísali, aj brucho ste si pomastili, len keby to nebola sprostosť hodná len konšpiračných webov typu medzicas.

  PS: o tom, že porovnávate len TOP10 článkov za dané obdobie, a nie celkové PV či RU, radšej pomlčme.

  • Medzicas.sk : 48405 RU podľa Google Analytics 15.9.2015 🙂 Aj to sú len dáta z niektorých článkov, pretože sa nám pri upgrade v auguste stratil kód v hlavičke, takže to ručne vkladáme do nových článkov. To vám príde ako bežná návštevnosť?

   • Za aké obdobie? Za posledných 30 dní? Za polrok? Či za september? Dáta sú očistené od SPAMu (robotov etc.), alebo nie?

    A poznáte údaj, koľko mal za rovnaké obdobie Denník N? Či načo porovnávať jablká s jablkami?

    • Analytics zobrazuje štandardne 30 dní, tak predpokladám, že je to za 30 dní. Neexistuje 100 percentne účinná ochrana od spamu, robotov, atď.
     Štatistika je paveda, tak tu zbytočne onanuješ na RU vs. PV, a dokonca ani metriky používané analytickými nástrojmi nie sú stopercentné a navzájom sa odlišujú.
     Posolstvo článku je, že medzičas dosiahol za málo peňazí veľa muziky, čo sa o propagandistickom pamflete denníku N, povedať nedá, nech sa na to pozeráš z ktorejkoľvek strany a to je skrátka fakt, ktorý si nedokázal spochybniť.

     • Pravda bola vyslovená, spláchnime fakty!

      Len k tej štatistike ako pavede atď.

      Na http://online.aimmonitor.sk/ (kde medzicas nefiguruje, zrejme preto, lebo je to hnusný kapitalistický protiruský mainstreamový nástroj – takže reálne porovnateľné dáta porovnávať nemôžeme) má dennikn za august presne 552 044 RU a 7 076 776 PV.

      Medzicas má podľa GA (ktoré sme ale nikto nevideli) 48 405 RU za mesiac. Ak by tieto dáta aj boli očistené a vierohodné, je to desatina. Takmer dvakrát toľko návštevníkov majú mesačne aj portály nahuby.sk či mojasvadba.sk. Iste, operujeme tu s tým, že medzicas.sk stál 12,30 a tak je to best deal.

      Za študentských čias sme spustili portál, na ktorom bola návštevnosť 6 500 RU/mesiac. Pomer cena výkon však bol ešte lepší ako má medzicas – pretože sme neplatili ani doménu, ani hosting. Čiže za 0 eur sme oslovovali viac ako 6 tisíc študentov(veď človekohodiny tu nikto nepočíta). To je ale výkon!

      Pri tejto logike ľutujem, že sme nenapísali tlačovú správu o tom, akí sme super.

      Za málo peňazí veľa muziky je v poriadku. Ale ak článok začína vetou: Pozrite si jedno číslo 0,000984. Je percentuálny pomer vkladov dobrovoľníckeho amatérskeho portálu Medzičas a denníka s honosným menom DenníkN, ktorý si pri uvádzaní na trh dal krédo “Nezávislosť – snaha o kvalitnú žurnalistiku bez vlastníckych tlakov.” očakávam, že sa bude opierať o fakty, alebo aspoň reálne čísla. Ako to však na portáloch tohto rangu býva, očakával som priveľa.

     • ty s faktami narábaš naozaj ako so splaškami :-))
      vysvetli mi, načo by ktokoľvek súdny, registroval svoj nekomerčný web do aimonitoru? :-)) bezplatný analytics je podľa mňa stokrát prepracovanejší, kvalitnejší a spoľahlivejší nástroj, na rozdiel od plateného aimonitoru, o ktorého metrikách sa vedú polemiky a podľa mňa slúži skôr na zavádzanie investorov a klientov zaujímajúcich sa o nákup reklamy

    • Dohodnime sa, že sa stretneme na tejto diskusii napriklad o tri mesiace. Ako som povedal, data z GA nemame kompletne, kedze nevkladame kod do hlavicky webu, ale len do clankov (aj to len niektorych, ked to prave napadne autora…) Zatial mame udaje len z pluginu Jetpack. Tento tyzden budeme robit upgrade webu, takze by sme to mali mat konecne hotove.
     Chcel by som podotknut, ze vzhladom na nekomercny charakter webu, nemame potrebu dennodenne sledovat a prezentovat udaje pre investorov a riesit obsahovu a tematicku stranku webu podla toho, aky zisk chceme dosiahnut. Jednoducho reagujeme na aktualne udalosti doby sposobom, ktory je vyhovujuci nie intelektualnej elite, ale povedzme vacsinovej spolocnosti. Plugin nam skor sluzi len na relativnu orientaciu toho kde sme a aka je dynamika zaujmu citatelov. Ak denne pridavame dva tri clanky bezne sa pohybujeme okolo 30-40 zobrazeni denne. V pripade vybusnych tem sa pohybujeme na urovni 80-100tisic zobrazeni denne. Ak berieme, ze RU podla GA su cca 1/2 az 2/3 zobrazeni, potom sa pohybujeme v minimalnom pripade od 15tisic navstev vyssie. Horna hranica je okolo 60 tisic. Aj to je vsak cislo, ktore je na cisto amatersky projekt doslova ohromujuce a temy, ktore prezentujeme sa takto stavaju objektom verejnej diskusie

     • Čiže:

      1. Sami uznávate, že nemáte kompletné dáta
      2. „nemate potrebu dennodenne sledovat a prezentovat udaje“
      3. Ale aj tak tu čítam článok, ktorý je na takýchto údajoch postavené a odvoláva sa na ne

      Ale ja som tu ten zle, hej?

     • 1. tvrdí, že údaje má zatiaľ najmä z pluginu jetpack, čo neznamená, že nemá kompletné dáta
      2. a? nekomerčné projekty nie sú o honbe za návštevnosťou a číslami. Robil si niekedy niečo iba preto, že ťa to baví? Netreba si to mýliť s mainstreamom, ten je o číslach, prachoch a hromadnom masírovaní verejnej mienky.
      3. článok vychádza z údajov ktoré sú autorovi známe, nenašiel som v ňom nič neobjektívne. Ani ty zjavne nie, tvoj problém spočíva v neschopnosti stráviť iné názory, viď ideologická nálepka „konšpiračný“ v tvojom úvodnom príspevku.

 • Az privelmi zjednodusene ponimanie faktov a porovnavanie medzi dvomi mediami. Su totiz temy, ktore stylom spracovania pritiahnu stovky tisic citatelov – otazkou vsak je, ci sa konkretne medium chce uberat touto cestou. Poznam z vlastnej skusenosti – majitel, vydavatel ci tvorca media sa rozhoduje, do akej miery priklada vahu citanosti a do akej serioznosti.

  • O serióznosti sa pri Denníku N dá len veľmi ťažko hovoriť, keďže vyslovene manipulujú a robia demagogickú propagandu. Čítanosť ich podľa mňa príliš netrápi. Oni sa dobre cítia vo svojej sklenenej guli, kde s nimi všetci súhlasia

 • medzicas potvrdzuje, ze kvalita sa neda kupit za ziadnu cenu.

  navstevnost proamerickeho debilnicka – N len potvrdzuje fakt, ze niektory slovaci radi citaju bylvar a konspiracie…

  v podstate lepsi platok – Bosorka by si zasluzil onu financnu injekciu od ESET- u, daleko viac…

  drzim vam palce.

 • Maria Pridavkova

  Mna to dehonestovanie Carnogurskeho neskutocne stve. Nebol nikdy uplne ako sa hovori moja salka kavy, ale to, co sa okolo neho rozputalo je neskutocne. Vzdy bol velky vizionar, rusofil, obdivovatel Putina, mne osobne to je sympaticke.

  • Mňa štve, že sa okolo neho maľuje obraz disidenta. A realita bola taká, že za socíku vyštudoval právo a Gustáv Husák bol ich rodinný priateľ. :-)) Ak by bol skutočným disidentom, tak v base nestrávi iba pár dní, či týždňov, ale desiatky rokov, tak ako ostatní a v podmienkach, ktoré si nevie väčšina ľudí ani len predstaviť.
   Títo rýchlokvasení „disidenti“ typu Čarnogurskí, boli klonovaní ŠTB, aby prevzali moc po tzv. revolúcii a udržali kontinuitu moci komunistov. Čarnogurského považujem za komparzistu v ŠTBákmi zinscenovanom divadelnom predstavení, zvanom nežná revolúcia.

   • Poznal som rodinu JC este za sociku, s mladym Janom C(synom) som chodil na vylety, poznal som aj kopec ludi, ktori sedeli v 50 rokoch vratane nasej vlastnej rodiny.Je fakt ze rezim bol po roku 1968 ovela umiernenejsi ako v rokoch 50-tych
    Preto vznikaju take zdanlive paradoxy ako si naznacil. Aj moj dedko sedel v 50 rokoch a jeho deti nechceli zobrat ani na strednu skolu a neskorsie ked sa casy uvolnili tak vsetci skoncili VS.
    Poznam osobne aj cloveka ktory bol zavrety v ruskom gulagu 9 rokov a predsa skoncil VS
    Chcem tym povedat ze to nic nedokazuje ked niekto VS ma alebo nie.
    Zrejme boli aj ludi ktori na tu vysku nemali a neostalo im nic ine len sa vyhovorit na rezim ale samozrejme boli aj taki ktorych rezim zomlel a nemali sancu vobec ako jedna nasa teta.

    Povazovat JC za clena STB je ale uplna somarina, ked nevies co za totality robil tak nemas pravo ho takto ociernovat.
    Ociernujes tym aj vsetkych jeho spolupracovnikov vratane kardinala Korca, Silva Krcmeryho a mnohych dalsich
    (viem lebo som vtedy „patril do partie“ i ked len ako mala mys)
    pridavas sa tak zial na stranu komunistov, meciaristov a im podobnych

    Vies je to taka hra ze „kto viac trpel za sociku“ a take nazory maju este aj niektori ludia z organizacie politickych vaznov ale podla mna je to hlupost sa na to takto pozerat
    JC sa da vselico vycitat a aj som mu osobne vselico vytkol
    ale v mnohych veciach som po case musel uznat ze pravdu mal predsa len on

    Gustáv Husák nebol ich rodinny priatel, to je len sucast ociernovania zo strany Meciara.
    Gustáv Husák bol priatel Alexandra Macha hovori sa ze mu pisal jeho prejavy, preto mali vcelku uroven.
    Sano Mach zasa drzal na uzde USB a nezatvoril komunistov a ti sa mu potom revansovali.(nepopravili ho a aj neskorsie mal s nimi kontakty ked si odkrutil basu)

    • Sorry, ale nesúhlasím s tebou. Čarnogurských považujem za slizských hadov, ktorí sa nestratia za žiadneho režimu, či už to bol totalitný Slovenský štát, diktatúra komunistov, alebo v dnešnej pseudodemokracii, stačí sa pozrieť spôsob nadobúdania majetku jeho najmladším potomkom, spolu s ex-siskárom Hrbáčkom v 90. rokoch.

     Skutoční disidenti, ktorých nemala podchytených ŠTB hnili vo väzniciach v čase, keď Havel vykrikoval na tribúnach, že v Československu už nie sú žiadni politickí väzni. A to iba preto, aby nezaberali priestor fantómovým disidentom, ktorých vytvorila ŠTB z radov takých ako Čarnogurský. Netvrdím, že bol členom ŠTB, avšak aj napriek tomu si dovolím tvrdiť, že Čarnogurský bol takým istým komparzistom počas nežnej revolúcie, ako študent Šmíd, alias agent Žifčák. V podstate bol celý čas iba marioneta, ktorej kroky viedli ŠTBáci.

     Tvrdíš, že „Gustáv Husák nebol ich rodinny priatel, to je len sucast ociernovania zo strany Meciara.“

     Na to ti odpoviem citáciou slov J.Č.: „Môj otec sa však s Husákom poznal ešte z obdobia Slovenského štátu a aj s ním sporadicky komunikoval. V povojnovom období sa Husák pričinil, aby bol môj otec prepustený z väzenia tesne po vojne. A to dvakrát. Komunikoval s mojím otcom, pretože Husák si uvedomoval, že na Slovensku je potrebná aj strana, ktorú bude voliť, vo vtedajšej terminológii, katolícke obyvateľstvo Slovenska.“

     A to snáď ani nepotrebuje ďalší komentár, Čarnogurský splnil domácu úlohu ktorou ho poveril Husák a založil KDH. To isté KDH, ktoré nejavilo záujem o potrestanie zločinov komunizmu a očistenie politického a hospodárskeho života od komunistov a ŠTBákov. Dokonáno jest, divadlo zvané nežná revolúcia bolo uzavreté, Čarnogurský a KDH si splnili svoje úlohy.

     • jednak by som rad vedel koho teda povazujes za „skutocneho disidenta“ kedze zjavne ich delis na skutocnych a falosnych
      Nejake mena linky informacie organizacie atd ? proste cokolvek co by to ozrejmilo ako to myslis

      Tebou spominany citat JC o Husakovi sa zjavne tyka obdobia tesne po WW2,
      a sporadicka komunikacia a rodinny priatel su dve rozne veci
      ktore treba rozlisovat
      To uz Walesa a Jaruzelski aspon osobne komunikovali ked bol v Polsku problem a nikto ich nenazyval rodinnymi priatelmi

      Ano poznam aj ludi ktori volali po potrestani komunistov a viem ze JC a FM boli proti
      na druhej strane retribucne sudnictvo po WW2 pripadne rozne cistky v minulosti davaju obavy ako by to asi dopadlo (mozno tak ze by boli potrestane male ryby ale aj mnohi nevinni a ti najhorsi by dopadli najlepsie)

     • Chceš linky? http://www.szcpv.org/ preštuduj si to… nájdeš tam mená a príbehy skutočných disidentov a nie komunistami nainštalovaných komparzistov typu Čarnogurský, aby zohrali svoju úlohu v divadle zvanom nežná revolúcia.
      Je jasné že Gusto bol ich rodinný priateľ, JČ to ale nikdy neprizná, pretože by to poškodilo už aj tak veľmi zlú rodinnú reputáciu. Jednoducho klame tak, ako klamal v roku 1990, keď spolu s Havlom a ďalšími tvrdili, že „politickí väzni už vo väzniciach nie sú“. zdroj: http://www.szcpv.org/12/amnestia.html
      Škoda že tvoj pohľad na JČ kriví osobná známosť.

     • nasiel som tam zaujimavy clanok

      Tichá hrozba pro Austrálii

      Václav Eminger

      Kdysi se říkalo, že existuje tzv. žluté nebezpečí. Po několika desetiletích byl bývalý starosta Vladivostoku Tolstošejev nucen prohlásit stejnou větu. Věděl o čem mluví. V Rusku je jich údajně jen šest milionů, ale to je jen statistické přání. V samotné Moskvě jich žije sto padesát tisíc, navázali na starý Kitajgorod, ale mají nejen vysílání v čínštině, ale i několik čínských novin. Po „perestrojce“ se do Ruska nahrnulo tolik Číňanů, že Moskva byla nucena uzavřít hranice a stanovit roční kvótu patnáct tisíc. Opět jde o pouhé statistické přání. Skutečnost je taková, že za dvacet let bude každý čtvrtý obyvatel Ruska Číňan!
      Pokřikování o lidských právech se rovná v čínské politice tomu, že čínská vláda v brzké době přistoupí na tento požadavek a tak se budou moci miliony, desetimiliony nebo snad i stamiliony Číňanů rozjet do světa. Není potřeba žádných vojenských akcí. Legálně budou proudit do celého světa a budou tam nikoliv jako chudáci, ale jako lidé, kteří svou pílí zaručí vládě v Pekingu, že jim bude ochotna finančně pomoci do začátků. Nebude to problém, tato vláda má již dnes čtyři sta miliard dolarů v devizových rezervách.
      Snaha japonských militaristů o dobytí Austrálie s výchozí bodem Port Darwin byl jen nesmělý pokus. Dvacet milionů Australanů bude postaveno před legální invazi dvaceti milionů Číňanů, kteří budou jako turisté, podnikatelé, zaměstnavatelé a obchodníci jen předvojem hlavní vlny demografické expanze.
      Dnešní Čína není papírový tygr. Má k dispozici kosmické rakety, letos chce vypustit deset družic, chystá se mít do deseti let vlastní orbitální stanici, její armáda má po ruce nejen atomové, ale i vodíkové bomby. Nemusí se bát Ruska ani Ameriky. Při válečném konfliktu by byla ztráta sta či dvou set milionů obyvatel pro Západ katastrofou, pro Čínu pouze zanedbatelný počet. Největší přehrada na světě, nejvyšší budova na světě, jaderné ponorky a balistické střely jsou pro Čínu dnes již samozřejmostí.
      Austrálie bude pravděpodobně prvním zkušebním kamenem pro čínskou expanzi. Tamní politikové by se měli zamyslet nad dlouhodobou emigrační politikou a zvýšit přistěhovalectví z Evropy za výhodných podmínek, bez ohledu na náklady s tím spojené. Mohlo by se stát, že tak jako v Americe jsou dnes čínské již celé městské čtvrti a v Paříži Číňané pořádají své slavnosti na Champs Elyssé, mohla by třeba Sydney mít zanedlouho svého žlutého starostu!

      Poznámka redakčnej rady: Pán Václav Eminger bol politickým väzňom nacistického režimu a rovnako bol aj politickým väzňom komunistického režimu

      http://www.szcpv.org/04/odboj.html

  • Hahaa, aj Hitler, ci Horty bol pre mnohych vizionar a velkej casti „jednoduchsich“ ludi bol sympaticky. Len som zvedavy co budes hlasat za 1-2r? Putinovska kontraverzna politika nenachadza spojencov okremu Venezuely a Kuby. BRICS je zanedbatelny projekt, Cina o velku spolupracu s Ruskom nestoji. Tvoj vizionar je senilny dedusko, kt to ma v kotrbicke poprevracane.

   • Štefan, presvedčenie Ti samozrejme brať nebudem, ale veľmi rád by som Ti pripomenul Tvoje slová o rok, alebo o dva. Ja osobne som presvedčený, že to bude presne naopak. Rusko totiž disponuje rezervami vo výške 360miliárd dolárov, jeho zbraňové obranné systémy sú na stále lepšej úrovni (zabudnime na nové zbrane, ktoré v dohľadnej dobe mať nebudú), geopoliticky sa podľa mňa zásadne mýliš aj čo sa týka spojencov. S tou Čínou máš čiastočne IMHO pravdu v tom, že dlhodobá spolupráca nie je možná, avšak na najbližších päť rokov vidím celkom slušné perspektívy, keďže spoločná cesta sa obom krajinám vyplatí.

    Už raz si pri Národnom platobnom systéme rezolútne odmietol akúkoľvek existenciu možnosti, že by Rusi niečo dokázali sami. Trvalo im to síce o pár mesiac dlhšie, ale dokázali to. https://www.facebook.com/juraj.polacek.39/posts/451527491670886. Budem zvedavý, či sa o rok, či dva ozveš.

 • groupsexthing

  Menej anglických výrazov. Americkí vedci zistili, že používanie anglických výrazov v európskych článkoch využívajú autori, ktorí chcú pridať dôležitosti bežne známim veciam. Radi znovuobjavujú koleso. tzv. „rediscover the wheel effect“

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Stupídna demagógia je neefektívna bez ohľadu na výšku investícií

 • Ako sa dá zistiť čítanosť článkov na stránke? To je súčasťou WordPressu?

 • Urválek bol podľa mňa na tú dobu excelentný právnik. Škoda že sa dal do služieb komunistickej prokuratúry a boľševickej ideológie. Takých Urválkov nájdeme na prokuratúre a celkovo v justícii aj dnes a žiaľ, je ich väčšina… a hoci odbornosťou zaostávajú, vyvažujú to servilnosťou, robia presne to, čo sa od nich očakáva, za osobné výhody a kariérny rast by odsúdili aj vlastnú mater.

 • Ja nemozem nic ine len dodat ze velka vdaka za tento portal a za tu pracu, ktoru vsetci vykonavate..
  Prajem vela stastia a sil do buducnosti..

Pridaj komentár