Trápny záver Medziparlamentnej konferencie o spoločnej zahraničnej a bezpečnostnej politike EÚ

„Eurohodnotoví“ v akcii (zdroj: FB stránka Jaroslav Paška)

Ako v segregovanej osade.

Záver konferencie nečakane poznačil nemeckým zástupcom  koordinovaný, agresívny útok „zástupcov Stredomoria“ na slovenské vedenie konferencie a krajiny V4.

Počas priebehu konferencie bolo  čoraz viac vidieť emotívne požiadavky poslancov z južných krajín na iniciovanie okamžitého spustenia procesu prerozdeľovania migrantov do všetkých krajín EÚ. Požadovali aj zavedenie prísnych sankcií voči „neposlušným“ štátom EÚ.

Situácia gradovala v čase, keď vedúci talianskej delegácie Massimo Artini ohlásil, že bez dodatočného zapracovania dôraznej výzvy na urýchlené začatie re-distribúcie migrantov do spoločného vyhlásenia, neumožnia delegácie stredomorských štátov schválenie záverov celej konferencie.

Takú výzvu nebolo vzhľadom k jej nepriechodnosti u iných delegácií možné prijať.

„Multikulti team“, zložený z delegácií Talianska, Grécka, Malty, Cypru, Francúzska, Španielska a Portugalska,   na to reagoval svojsky. Opustili svoje miesta, obkolesili predsednícky stôl a začali si hrubo a arogantne vynucovať akceptáciu ich nepriechodnej požiadavky.

Podľa Jaroslava Pašku bolo ich cieľom:

vynútiť si relevantný dokument „Conclusions“, v takom znení, ktoré by im umožnilo u Európskej komisie opätovne aktivovať mechanizmus núdzovej reakcie, podľa článku 78 (3) Zmluvy o fungovaní únie. A s ním potom efektívne dotiahnuť nútené prerozdelenie migrantov z ich utečeneckých táborov do ostatných krajín EÚ.

(zdroj)

Čo by vedúci talianskej delegácie Massimo Artini iste počuť nechcel, je otázka, prečo Talianske lode zvážajú migrantov z oblastí na hranici lýbijských výsostných vôd a to aj tisíce denne.

Či by talianske lode alebo EU lode Frontexu nemali skôr plávať na druhej strane mora, v talianskych vodách. A ak niekoho zachránia na dohľad od Lýbie, čo je iste záslužný čin, ale vylodiť by ho predsa mali zase v Lýbii.

Celé to už pôsobí ako plánovaná islamizácia kontinentu, na ktorej sa podieľa rozsiahla organizovaná skupina.

Jedni nakladajú pri brehoch Lýbie, iní sa v Bratislave snažia dosiahnuť  nútené prerozdelenie migrantov do zatiaľ islamizáciou nezasiahnutých krajín Únie.

Ďalší sa snažia presadiť také zákony, aby bola kritika islamizácie trestná a venoval sa jej špeciálny súd so špeciálnou prokuratúrou, keďže na tie bežné sa spoľahnúť nedá…

 

16 komentárov

 • hovniváli všetkých krajín, spojme sa!!!

 • Píšem to veľmi nerada, ale V4 nám nepomôže, ani petície, ani referendá, pretože sme ratifikovali Lisabonskú zmluvu. Obávam sa, že ak naozaj nebudeme chcieť migrantov, budeme musieť opustiť EÚ. Budeme si musieť vybrať medzi vpustením agresívnych hord do krajiny, alebo znížením prosperity už aj tak dosť chudobného obyvateľstva. Ak vôbec budeme mať na výber, ak sa nájdu ľudia, ktorí spustia referendum o vystúpení, pretože vláda ani parlament tak neurobia, majú a aj v budúcnosti budú mať príliš veľa zisku z členstva v EÚ na to, aby iniciovali vystúpenie, alebo s ním súhlasili.
  Otázka je, či dôjde k referendu a potom druhá, či ľudia pochopia, že ak vpustíme hordy, k poklesu životnej úrovne tak či tak dôjde. Plán C neexistuje.

 • Turcin ponican:

  Ten turecký svet ďaleký,
  prešli oni prez tri rieky,
  zašli oni za tri hory,
  zastali pri šírom mori.

  A nad morom mesto leží,
  týči k nebu tisíc veží:
  Jaj, bože, len smutno je to:
  na tých vežiach kríža nieto.

  — „Udeľ vám Boh, deti moje,
  sväté požehnanie svoje,
  ale túžba moja letí
  len ta, kde kríž z veže svieti.

  Tam pod krížom starší moji
  v tichých hroboch spia v pokoji;
  tam — keď bude vôľa božia —
  i mňa ku nim nech uložia.“

  Read more: http://zlatyfond.sme.sk/dielo/125/Chalupka_Turcin-Ponican/1#ixzz4K29JGt9o

  basen je prejavom netolerantnej xenofobie a rasizmu a nabozenskej neznasanlivosti
  kedze babka nechce zit (a byt pochovana) tam kde sa k nebu vypina polmesiac z minaretov ale chce zit tam, kde je na kostoloch kriz
  Babku by mali poslat na prevychovu aby sa naucila mat rada multikulturalne obohacovanie pripadne poslat do basy za hejtovanie umierneneho islamu.
  Turcin sa k babke spraval naozaj umiernene v duchu milosrdnej islamskej tradicie

  Skočil Turčín bystrým skokom
  do jelšiny nad potokom;
  našiel on tam starú ženu,
  medzi krovím učupenú.

  Také on jej robí muky:
  do železa dal jej ruky;
  povraz hodil jej na šiju
  a o koňa pripäl si ju.

  Vláči Turčín starkú, vláči,
  po hrobline, po bodliači:
  starkej krev sa z nôžok leje,
  a Turčín sa iba smeje.

  A keď ona už ustáva,
  kančukou ju pošibáva;
  a keď ona na zem padá,
  ostrohami v bok ju báda.

 • Zapadni politici su len mechanickou prevodovou pakou (za zradu su vsetci rozpravkovo zabezpeceni) americkosionistickeho imperialneho programu vzniku Noveho svetoveho poriadku. A ten so Slovanmi nerata. Ved aj Tacherova kedysi povedala, ze v Rusku zostane 15 milionov obcanov, co bude stacit na obsluzne prace. Clintonova asi pred mesiacom povedala, ze je nespravodlivostou, ak Rusko vlastni take obrovske nerastne bohatstvo, a preto si ho ostatne narody maju pravo ist zobrat!

  • Clintonova asi pred mesiacom povedala, ze je nespravodlivostou, ak Rusko vlastni take obrovske nerastne bohatstvo

   mozem vediet odkial mas tuto informaciu? nejaky link alebo zdroj?
   podla mna to povedala M Albrightova este zaciatkom 90 rokov, nevylucujem ze to Clintonova zopakovala ale rad by som mal nejako zdroj odkial to mas
   Inak aj o Albrightovej je to otazne, ci to naozaj tak povedala alebo je to len zhrnutie viacerych jej myslienok povedanych pri roznych prilezitostiach do jednej vety (a teda svojim sposobom nepresne)

   • Este kolkokrat budes opakovat tuto staru bachorku, najpravdepodobnejsie vytrhnutu z kontextu?? Si trapny rusky internetovy troll c.2, hned po Martinovi P, ale on aspon obcerstvi svoje osuchane repliky. Ty tu vertlikujes vyzute somariny, „ze ona vtedy daco take povedala“ a preto je teraz Rusko supeeer!! Ak nabuduce pouzijes ten s V Nuland o UA, tak nas tu z teba urcite trafi!! A nezabudni aj o tej skolke v Sevastopoli, co CIA isla prerabat na ich zakladnu a **zabudli** oznamenie zvesit z internetu, ty vole!!

 • Krása, ale kto chce kam pomôžme mu tam. Sem do krajín kde sa zarába cca 500-600 Eur mesačne nikto nechce, a títo chlapci sem nepôjdu aj keby im vysolili 1000 Eur na ruku, ba čo viac, dvihla by sa ďalšia vlna, ak by to začali robiť. S týmto sa nič nedá robiť. Západ zbohatol na treťom svete, na „supervýhodných“ pôžičkách týmto krajinám a teraz príde niekomu zaťažko ich poslať nazad domov a tváriť sa pri tom demokraticky, otvorene, trhovo. Velmi ťažko sa títo ludia vzdávajú kapitálu, ktorého sa zmocnili a neporušili tým medzinárodné právo, alebo ak aj, nikto sa na to, ako k peniazom prišli nepýtal. Veľmi ľahko sa na burze, v banke alebo inde dá nanútiť niekomu cena komodity a predávať hotový výrobok s 100 až 1000 percentným ziskom…. .
  Ale potom sa panstvo nesmie diviť…… A ja sa im nedivím, že sa im toto velmi páči, keď si niekto vymyslí, že pre kapitál hranice neexistujú a pre osoby áno. Z kapitálového pohľadu je ZÁPAD a TRETÍ SVET TEN ISTÝ ŠTÁT, rozdelený len pre účely propagandy a oblbovania obyvateľstva krajín, ktorým sme ešte nevliezli na trh, na demokratické,trhové a slušné krajiny a na ten zvyšok ktorý sa ožobračuje v súlade so zákonom.

 • helena kollarova

  Preco sa zastupcovi krajin V4 neohradili tým, že sme nikdy neparcitipovali na vykradani a kolonizovani krajin, nevyhaňali sme ich bombardovaním ich domovov a neokradali ich o bohatstvo ich zemi. Preco sa s nami nedelili s vysokom bohatstvom, ktore ukorystili. Ich moralnou povinnosťou je prijatie utečencov-našou nie!!!

 • „Nemecko a Francúzsko sú presvedčené, že je najvyšší čas začať pracovať na vytvorení SKUTOČNE INTEGROVANEJ EURÓPSKEJ AZYLOVEJ, UTEČENECKEJ A MIGRAČNEJ POLITIKY.“ …

  „Ako prvý krok, sa musí zlepšiť dublinský systém tak, aby riešil výnimočné okolnosti prostredníctvom TRVALÉHO A ZÁVÄZNÉHO MECHANIZMU, KTORÝ PREDPOKLADÁ ZDIEĽANIE ZÁŤAŽE MEDZI VŠETKÝMI ČLENSKÝMI ŠTÁTMI.“, píšu ďalej!

  „Po harmonizovaní dávok migrantom už nebude potrebné zavádzať kvóty, pretože z dávok rovnako štedrých po celej EÚ (vyplácaných z našich daní) si budú môcť utečenci dopriať oveľa lepší život práve v chudobnejších krajinách EÚ A TAM SA PRIRODZENE POSTUPNE PRESUNÚ!“ dovysvetlil predminulý týždeň nový plán re-distribúcie migrantov nemecký komisár Oettinger.

  https://www.facebook.com/jaroslavpaska.sk/posts/1277729818952484:0

  • Trefa Myskin…! 😉 Konecne niekto, kto lovi v globalnej politike a nebavka sa v narodnej politike. S Tebou bude radost spolupracovat. Predpokladam, ze pre „stredovek“ bude vyclenene miesto v krajinach Litvy – Estonska. Tiez ten usek “ hornej casti europy“ vratane polska vzhladom na rozlohovost pokladam ako bojisko v buducom pripravovanom vojenskom konflikte europy s ruskom. Pre mocnych nieco ako bitunok – nedobrej sorty osipanych. Teda tak to citim, ked sledujem sposoby ako sa spravaju k europanom. Zabiju 🙁 sa tym dve muchy jednou ranou. Znizenie prebytku masa a zakadene peniaze, ktorymi boli svinky podstlane sa mozu vycistit – chliev, ktory urobili z europy bude prazdnejsi, znova sa vymaluje, vycisti, udrzi sa dobra a produktivna fajta … a … proces kapitalizmu sa bude opakovat dovtedy, kym osipane nepridu na to, ze su pre mocnych len cisla v konzume zasivajuceho sa za humanny kapitalizmus. Ospravedlnujem sa za tento styl prirovnani, ale zial absurdita je jediny spisob ako dnes vyjadrit nieco priestornejsie.

   • ja som len citoval Ottingera z EU komisie

    uprimne som z neho zdeseny. je to presne to pred cim varoval Polacek este niekedy v roku 2012, ked mu kazdy nadaval ze „pocuje rast travu“ a ze co hovori je nezmysel – teraz sa to stalo skutocnostou !!!

    • myslím, že sa ľudia budú donekonečna pozerať na jednu mávajúcu ruku kúzelníka, kým im bude druhou z vrecka ťahať a vkladať tromfy ?! Tu bude treba vypracovať čo najjednoduhšie vysvetlenie ako pracuje jadro – spôsoby tohoto systému /kapitalizmu/. Ako funguje a ako zanikne ?! Od toho sa bude rozvíjať vedomie človeka. Zatiaľ to vizerá ako fotbalový zápas, na ktorom sa zabáva možno aj 2/3 sveta nevnímajúc, že sa im rozsypáva štadion pod zadkom….?! Skúsim niečo zkuť 🙂

 • Svine západniarske , vždy nás iba zrádzali a využívali . Teraz keď sú v nezmeniteľnom srabe , chcú nás stiahnuť zo zlomyseľnosti so sebou

  • Chce to zavčas platformu V4 v EU. Jednotnou a se svým programem. Hlavní a společné body by se snad našly. Jedině tak je možno vzdorovat. Chybou bylo rozpuštění RVHP která se do EU měla přidružit. Dnes by se jednalo úplně jinak.

   • Yo Pepane, to je napad! Socializmus/komunizmus bolo treba zachovat na sposob Ciny, ci Kuby vole! Ani sa necudujem, ze v Cesku KSČM sa drzi v parlamente. Stalinovi pohrobkovia. Hanba cez celu Europu!!

Pridaj komentár