Trestné oznámenie z Bystrice, pohľad z nadhľadu…

Tak nám „Marian Kotleba“ kontroverznou akciou opäť rozvíril mediálnu scénu.

Trestné oznámenie (plné znenie je tu…)ohľadom § 421 síce podával Ing. Martin Beluský a do akej miery ho konzultoval s Mgr. Ing. Marianom Kotlebom môžeme len špekulovať.

Podstatou trestného oznámenia je podozrenie na naplnenie skutkového stavu trestného činu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd.

TOK tomuto malo prísť z dôvodu, že od 21. októbra 2015 je na námestí SNP umiestnený banner (alebo viac bannerov) s fotografiou Štefánie Lorándovej, ktorá je zároveň predstavená textom „členka sionistického hnutia Hašomer Hacair, prežila Osvienčim“.

Skupina osôb zastúpená Ing. Martinom Beluským toto považuje za propagáciu sionistického hnutia. To samo o sebe by k podozreniu na § 421 TZ asi nestačilo, keby tu nebola rezolúcia OSN číslo 3379 z 10 novembra 1975, ktorá označuje sionizmus za formu rasizmu a rasovej diskriminácie.

V tejto súvislosti môže z právneho hľadiska celá tá rezolúcia nabrať tragikomický ráz, napríklad aj v súvislosti s tým, či ČSSR spomínanú rezolúciu podporila, keďže Slovensko je jedným  nástupníckych štátov po ČSFR.

Celkovo trestné oznámenie nevypovedá nič o Štefánii Lorándovej, ani nič o mimovládke Post Bellum, ktorá je spájaná s uvedeným bannerom. A dokonca ani nič o podávateľoch oznámenia.

Vypovedá najviac o nešťastnej sérii ideozločinových §, ktoré postupne do našej legislatívy prepašovali mimovládne organizácie. Celé roky Slovensko existovalo bez §421, §422 a obdobných a  myslím, že bolo lepším miestom pre život ako je dnes s nimi.

Pri hrubej generalizácii, že je mimovládka ako mimovládka, a za predpokladu, že zástupcovia Post Bellum by absolvovali nejakú tú hodinu konzultácie s právnym zástupcom a nejakú tú hodinu podávania vysvetlenia na polícii, bolo by to nádherné naplnenie príslovia, kto druhému jamu kope, sám do nej padne.

Ešte väčšiu tragikomédiu ako samotné trestné oznámenie priniesla slovenská tzv. mienkotvorná mediálna scéna.

Do útoku „proti Kotlebovi“ vyrazili hlavne SME a Denník N. Lenže učinili tak štýlom, ako keby chceli doplniť zoznam novinárov ocenených Československou novinářskou cenou (cena z čias budovania komunizmu) a nosiť modrú stužku s týmto ocenením spojenú (aj keď hodila by sa skôr červená).

Ani jeden z menovaných mienkotvorných  denník sa neunúval zverejniť originál dokument predmetného Trestného oznámenia. Je to pochopiteľné, pretože po jeho prečítaní by si čitateľ oboch denníkov položil otázku, čo mu to oba mienkotvorné denníky vlastne podsúvajú. Začnime už len nadpisom Kotleba podáva trestné oznámenie za príbeh obeti holokaustu , ktorý prinajmenšom zavádza ak nie aj priamo klame, keďže na dokumente je podpísaný Ing. Martin Beluský.

Mi to pripomína situáciu, ktorá sa stala pred rokmi „za totáča“ môjmu známemu.

V práci ho vyzvali podpísať petíciu proti nejakému „protisocialistickému“ dokumentu. On, známy to vtipálek, sa prihlásil, že petíciu proti niečomu takému je samozrejme potrebné podpísať, len by bolo predtým dobré, ak by „preceda“ tú zhovädilosť prečítal alebo o nej aspoň niečo povedal, len tak pre informáciu.

Preceda“ na to, že on to nečítal ano to nemá, ale že to „múdrejší ludé“ ako je on prečítali, zhodnotili  a keď povedali , že proti tomu treba petíciu podpísať, tak „není o čem mudruvat“ a treba podpísať.

Celá vec okolo trestného oznámenia je búrka v pohári vody na ktorú sa rýchlo zabudne.

Na čo by sme nemali zabúdať, že je potreba pri prvej príležitosti zrušiť tieto ideo § Trestného zákona. Slovenská spoločnosť a jej orgány majú iné problémy, ako riešiť taľafatky tohto typu.

15 komentárov

 • Nagyságosúr

  Počúvajte vy mudráci: sionisti na nikoho nikdy neútočili, boli vždy v obrannej polohe, keď od samého začiatku už po vojne chceli všetci arabáci dotiahnuť Hitlerovu prácu do konca. Dokonca dočasne aj s podporou miestnej britskej správy mandátneho územia zvaného eufemisticky Palestína (zahŕňajúceho také „islamské“ územia ako Judea, Samáría a iné). Momentálne tí, čo ich označujete ako sionisti, chránia aj vaše zadky so zbraňou v ruke proti sfanatizovaným kozojebcom, ktorých si budete môcť o chvíľu vychutnať aj v Banskej Bystrici. Pevne verím že nejakú kvótu vám Ficko na Horehronie pridelí. Navyše je mi čudné, že nácek ako je Kokotleba a Beluský, podáva trestné oznámenie s citáciou dávno zrušenej deklarácie neslávne známej nefunkčnej OSN na príslušníčku národa, nebyť ktorého už teraz chodia každý piatok dommešity v Banskej Bystrici a za revu miestneho muezína otŕčajú zadky k nebu 5x za deň. Oni, ktorí organizujú protestné pochody proti islamizácii EU by mali byť prví čo podporia Izrael a sionizmus ako prvú bariéru tejto infekcie.

  • Podľa mňa si tupec. Sionizmus a vo všeobecnosti aj judaizmus je pre spoločnosť rovnako nebezpečný ako islam – http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/235920-nezidia-su-na-svete-na-to-aby-sluzili-narodu-izraela-tvrdi-rabin/

   A k tvojmu mierumilovnému sionizmu stačí uviesť jeden príklad za všetky – https://cs.wikipedia.org/wiki/Folke_Bernadotte

   • Vdaka sionistom vznikla CSR a Slovaci prezili, nepodlahli madarizacii. Preto CSR bola jedina krajina na svete, ktora sionistom dodala zbrane a oni si udrali vdaka tomu Izrael.

    Dufam, ze ako spravny antisionista uchylis u seba nejakeho arabskeho moslimskeho uprchlika, aby ste mali spolocnu temu nenavisti voci Izraelu, Svatej Zeme judaizmu a krestanstva.

    • Mate v tom trocha zmatok
     CSR nevznikla „kvoli Zidom“. Naopak Zidia boli podporovatelia monarchie a na Slovensku sa aktivne zucastnili kampane veducej k madarizacii Slovakov. To prehlbilo u mnohych Slovakov tradicnu kulturnu nedoveru veducu neskor k protizidovskym zakonom za Slovakstatu a genocide zidovskej populacie
     Ceskoslovensko skutocne podporilo Izrael, ked sa zdalo, ze arabske krajiny mlady zidovsky stat prevalcuju. Treba vsak podotknut dve veci. Jednak v tom nebolo Ceskoslovensko same, Izrael sa v tom obdobi tesil podpore aj Francuzov. Za druhe to nebolo vlastne rozhodnutie Ceskoslovenskej vlady, ale islo o prikaz z Moskvy. Zacinala studena vojna ako konfrontacia medzi kapitalizmom a socializmom. Stalin dufal, ze dodavkou zbrani Izraelu pomoze podporit lavicove frakcie a Izrael sa zaradi do tabora socializmu.

     • Autor asi mal na mysli jednu triviálnu vec, ktorú prezentuje ako kľúčovú – a síce, že Masaryk získal podporu Židov v USA, pre vznik ČSR.

  • nagy- ty si inak vytrety, doporučujem ústavnú liečbu. Tomu co si tu vykonštruoval neveria ani na ambasáde nosatych

   • Nagyságosúr to sice napisal velmi „jadrne“ ale princip ostava stale ten isty. Izrael je skutocne predsunutou bastou zapadnej civilizacie v islamskom svete. Boj, ktory Izrael vedie je skutocne bojom za vlastne prezitie a bohuzial utoky su vedene zo strany moslimov uz od zaciatku 20.storocia cisto len z nabozenskych dovodov. Kritikom zahmlieva nenavist voci Zidom fakt, ze ked Izrael padne, skoncentruje sa nenavist moslimov na Europu. http://medzicas.sk/vznikne-niekedy-palestina-vedla-izraela/
    Je pritom zaujimave sledovat ako ludia, ktori bezne kritizuju islam a moslimske snahy o nabozensku a politicku dominanciu, v pripade Izraela sa stavaju naraz vasnivymi obrancami tych istych moslimov…

    • Boj o Izrael je bojom o prežitie? Veď tam chazarské obyvateľstvo, skonvertované na judaizmus privandrovalo až po vojne, nežili tam celé generácie ako Palestínci… a nezávislosť si vydobyli terorizmom ešte za čias britskej prítomnosti a lobingom… To už kosovskí albánci žijú dlhšie v Kosove ako títo tzv. židia (v skutočnosti chazari) v Palestíne.

     Predstav si situáciu, že sa ti niekto vláme do domu a kladie zúrivý odpor, keď ho odtiaľ chceš vyhnať. Presne takéto kriminálne správanie si nazval „bojom o prežitie“. Nebolo by to pre mňa akceptovateľné dokonca ani vtedy, ak by som páchateľa považoval za poslednú baštu civilizácie v tvojom dome.

     • 1. Zidovska pritomnost v Izraeli bola kontinualna cele tisicrocia. V skutocnosti ortodoxni zidia region neopustili
      2. Palestinsky narod neexistuje, to je vymysel Arafata
      3. Arabska pritomnost v Judei bola sporadicka, to skor by som hovoril o krajine ako o zmesi Turkov, krestanov, zidov, Arabov a Beduinov
      4. Intenzivnejsie usidlovanie zidov na uzemi Izraela zacalo na konci 19.storocia za cias Osmanskej rise. Zidia podu legalne odkupovali od velkostatkarov.
      5. Utoky na zidov zacali z nabozenskych a politickych dovodov uz na konci 19. resp. na zaciatku 20.storocia a pokracovali pocas prvej svetovej vojny a po nej. Vid meno jeruzalemsky mufti Hussein
      6. Po rozpade Osmanskej rise uzemie nikomu nepatrilo, stalo sa britskym mandatom, ktori mali usporiadat pomery aby jednotlive etnika ci nabozenstva dostali priestor pre vlastnu sebarealizaciu
      7. Zidom bolo zo strany Arabov od zaciatku a az dodnes upierana akakolvek moznost hovorit do usporiadania vztahov z nabozenskych dovodov. Tie som uviedol v predchadzajucom clanku
      8. Hovorit o tom, ze zidia tam neboli je dost nepresne. Napr. v Jeruzaleme tvorili vacsinu uz v 19.storoci. Na konci prvej svetovej vojny bolo na uzemi britskeho mandatu (Dnesny Izrael, West bank a Jordansko) pomer zidov a nezidov cca 1:10. Ovsem dnesny Izrael, kde bolo koncentrovane zidovske osidlenie tvori len cca patinu mandatu.
      http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/86929/zidovska_historie.doc_2.6MB.html
      9. Dnesny stav je vysledkom dlhodobych sporov, bojov a demografickych zmien. Vracat sa do historie je bezpredmetne. Zidia nemaju inu moznost, ako nadalej trvat na obrane krajiny, ktora je vsak bez West banku strategicky nebranitelna. Preto Palestina uz podla mna nikdy nevznikne. Nakoniec Arabi vlastny stat maju uz davno – vola sa Jordansko…

      A nakoniec – nepriatelom Izraela nie su Arabi ale islam ako taky. Nabozenskou povinnostou, ktora prestupuje myslenie kazdeho moslima je dosiahnut nadvladu islamu na celej zemeguli. Kazdy kus krajiny, ktory moslimovia ziskaju, sa stava navzdy uzemim Allaha a pokial na tomto uzemi zavladnu neveriaci, ide o hriech, ktory musi byt skor, ci neskor napraveny. T.j. uzemie musi byt opatovne ziskane a musi tu za kazdu cenu zavladnut islam. Z toho dovodu je z hladiska Europanov samovrazedna podpora palestinskych Arabov. Ak dojde k zniceniu Izraela, bude to pre moslimov celeho sveta signal na utok. Najblizsii ciel bude Europa. Jednak to maju ako nabozensku povinnost sirit islam a jednak je juzna Europa uz z minulosti ziskanym islamskym uzemim, ktore je nutne navratit opatovne do ruk moslimov. Opat zdoraznim, co nie je pre ludi nenavidiacich zidov zrejme. Nepriatel mojho nepriatela je mojim priatelom. Zidia Europu nechcu dobyt, moslimovia ano. Takze nemusite mat rad judaizmus a zidov, dolezite je ze stoja na rovnakej strane voci islamu ako my.

     • Takze nemusite mat rad judaizmus a zidov, dolezite je ze stoja na rovnakej strane voci islamu ako my.
      ….
      este jedna fakticka poznamka
      zidia maju europske myslenie na rozdiel Arabov moslimov
      a je to fakt rozdiel
      ver ze v tom arabskom mysleni by si zit nechcel
      zidovske by sa ti mozno nepacilo ale zit sa da…..

     • 1. židovská vo veľmi zanedbateľnom počte možno, ale chazarská nie. Kde sa podeli všetci tí Chazari, skonvertovaní na judaizmus? Privandrovali v 19. stor. Palestíny a v snahe byť pápežskejší ako pápež roztočili špirálu násilia a vraždenia. Toto nie sú Židia, ale iba turkické etnikum, ktoré konvertovalo na judaizmus. Napokon to priznávajú aj niektorí samotní Židia. Skrátka drvivá väčšina európskych privandrovalcov vyznávajúcich judaizmus sú Chazari a po ich príchode nastali všetky problémy ktoré dnes Izrael má.
      2. To isté vyhlásil o slovenskom národe aj Masaryk. Sme vraj výmysel maďarskej propagandy, podľa neho existoval iba československý národ (ktorý samozrejme tvorí v ČSR väčšinu a má prevahu nad sudetonemeckým obyvateľstvom). Je zaujímavé sledovať ako sa v snahe legitimizovať svoju prítomnosť v Palestíne uchyľuje izrael k podobným xenofóbnym prejavom.
      3. Podstatnejšie je skôr to, že tam bol do príchodu chazarských teroristov pokoj.
      6. Patrilo obyvateľstvu ktoré tam žilo, že nevyhlásili vlastný štát nedáva Chazarom právo na okupáciu.
      7. Izraelčania sú vo všetkých smeroch vyspelejší ako Palestínci, Oni sú tí, ktorí diktujú podmienky a vedia si ich presadiť aj silou, či lobingom u veľmocí. Tvrdiť, že im Palestínci niečo neumožňujú je minimálne ignoráciou tohto faktu.

      Nepriateľ môjho nepriateľa nie je môj priateľ, pretože len čo jeden porazí druhého, sústredia sa na nové príležitosti. Na príklade Palestíny je krásne vidieť mierumilovnosť sionizmu a judaizmu ako takého, keď sa ich vyznávači dostanú do väčšiny. S islam a judaizmus si nemajú čo vyčítať.

 • Na toto sa nezabudne tak skoro. Za čo sa Sionisti bili, to ich aj zabije.

 • S oznámením sa vyšetrovateľ na pokyn zhora vysporiada tak, že ho s vágnym odôvodnením odmietne a žiadne paragrafy sa rušiť nebudú, štandardné politické spektrum sa predsa nevzdá svojho kladiva na čarodejnice.

 • Knieza Myskin

  je potreba pri prvej príležitosti zrušiť tieto ideo § Trestného zákona.

  a ty nevies ze ideo zlocin je ten najtazski zlocin? mieri priamo na podstatu spolocnosti
  preto ho treba trestat trestom najvyssim …
  😀
  (ironia)

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Trestné oznámenie z Bystrice, pohľad z nadhľadu…

Pridaj komentár