Turecká delostrelecká podpora útok jednotiek YPG nezastavila

Turecké delostrelectvo masívnym a neočakávaným úderom zabezpečilo jednotkám Al Kaidá a Al Nusrá pár hodín odpočinku.

Kurdské  jednotky (YPG) boli nútené sa preskupiť a útočiť ďalej od hranice, kde je účinnosť tureckého delostrelectva už malá.

Odniesli si to islamistické jednotky v Tal Rifaat (20 km od tureckej hranice), ktoré z mestečka ráčili kurdské jednotky „milostivo vyhodiť“. A to napriek varovaniam západných spojencov islamistov, aby tak nečinili.

Z juhu postupuje sýrska armáda, získala Misqan. Zdá sa, že pozície islamistov v Kafr Nasih sú tiež už neudržateľné.

Islamistom neostáva už nič iné, ako reálne zhodnotiť situáciu a stiahnuť sa na  sever na líniu Kafer Kalbeen – Kafrah (mapa nižšie), kde ešte účinne dosiahne turecké delostrelectvo. Alebo prejsť na územie Islamského štátu. Otázka je, či ISIL o ich prítomnosť na svojom území stojí.

Problém pre Turkov by nastal, ak by na líniu Kafer Kalbeen – Kafrah dorazili aj sýrske vládne jednotky. Tie totiž v provincii Lakatia ukázali, že nie je pre nich problém aj odvetná paľba na turecké palposty.

USA a EU, teda vlastne NATO, opatrne naznačilo Turecku, že pre jeho záujmy v Sýrii  nemieni riskovať svetovú jadrovú vojnu.

Ak Turci a Saúdi do Sýrie vstúpia, ostanú pravdepodobne proti sýrsko – kurdsko – ruskej koalícii sami.

Jediné na čo sa môžu spoľahnúť je servilita západných médií, a kvikoty západných politikov, čo im je na fronte veľmi málo platné, sýrsky vojaci tie médiá nečítajú.

Ako perličku uvediem, že Angela Merkel navrhla vytvoriť nad islamistickými územiami bezletové zóny, aby islamistické jednotky neboli tak decimované ruským letectvom.

Lenže ruské velenie na Hmeymim má tú „rachométlu“ v priestoroch, kde chrbát stráca slušné meno. A neviem, či Angela tie bezletové zóny mieni vybudovať s tými až 2 Tornádami, ktoré vedel roky chátrajúci Bundeswehr pre Sýriu uvoľniť, alebo by už po x-tý krát rada chytala hada cudzími rukami.

TalRifaat

situácia frontu severne od mesta Aleppo, 15. 2. 2016 zdroj: Vojennyj Sovetnik

Rusko ale neberie na ľahkú váhu sústreďovanie síl západných spojencov islamistov na Sýrskej hranici.

TU 214R, foto: Vojennyj Sovetnik

Na letisku Hmeymim pristál špeciál pre rádioelektronický boj Tu-214R. K sýrskemu pobrežiu sa blíži ruská vojnová loď s batériou križujúcich striel Kalibr.

Kurdské sily utrpeli v dôsledku náhleho tureckého palebného prepadu nemalé straty. Nie však fatálne straty, ako ukázali posledné hodiny.

Ak niekto v posledných hodinách fatálne stratil, sú to krajiny NATO, ktoré definitívne priznali „farbu“, na koho strane v tomto konflikte stoja. Na strane islamistov. Už sa nedá hrať dvojitá hra, akokoľvek by sa predajné médiá snažili.

Samozrejme k žiadnemu ráznemu odsúdeniu tureckých útokov zo strany USA a EÚ nedošlo. Aj ohlasovaný pochod západných spojencov na Rakku má jediný cieľ, uchrániť islamistov od neodvratnej porážky. To už je snáď už každému po 4 rokoch konfliktu jasné.

V kurdských jednotkách tvoria ženy až 40% stavu. Smrť sa im samozrejme nevyhýba a mnohé z nich našla v týchto pohnutých hodinách.

A tak tieto slečny už úsmev rozdávať nebudú. Osud im toho veľa nedoprial, alternatívou k smrti v boji je pre ne v lepšom prípade sexuálne otroctvo, v horšom  smrť v dôsledku mučenia od islamistov.

Len neviem prečo naši „eurohodnotoví“ politici, sú práve proti nim, proti týmto ženám a dievčatám a Turecko so svojou islamistickou vládou je ich spojenec.

Žiaľ a cez tých eurohodnotových politikov je vnímané aj Slovensko a dokonca my občania platíme peniaze Turecku, či chceme alebo nechceme. Dúfajme, že 5ty marec niečo v tomto zmení.

Čest Vašej pamiatke dámy !

YPGgirl1 YPGgirl2 YPGgirl3  YPGgirl5 YPGgirl6

 

Táto fotka je z Turecka, mesto Cizre. Tureckí vojaci vyzliekajú kurdské dievča, ktoré chvíľu predtým zabili.

CizraGirlzdroj fotografií: Rojava

Práve v tomto nepokojnom svete je Turecko ostrovom stability a štítom voči hrozbám pre našu bezpečnosť“ 

Andrej Kiska

 

15 komentárov

 • Imigranti sú neskrotení divosi, ktorí sú narúšajú pokoj v mierumilovnej Európe.

  Samozrejme iná vec sú imigranti s Kurdskou etnickou príslušnosťou. Títo ľudia sú po etnickej stránke Európania (Indo-Európania). Sú to ľudia, ktorí sú majú k Európanom blízko – medzi Kurdami sa nájdu ľudia, ktorí sú modrookí blondiaci, či ľudia s bledohnedými vlasmi. Arabi majú výlučne čierne vlasy. Kurdi nie sú Arabský národ. Európanov a Kurdov rozdeľuje len ich moslimské náboženstvo (hoci niektorí Kurdi môžu byť napr. jezídi (to jest gnosticko – ezoterické náboženstvo)).
  Tiež nebol by to taký problém, ak by imigrantov tvorili výlučne Iránci – oni sú tiež Indo-Európsky národ. Tí by sa integrovali ľahšie.

 • Kiska je Butorov hovorca !

 • kiska je americky dement,,, my vlastne nemame ani prezidenta

 • Páni, zdieľam váš pohľad na veci, ale posledný obrázok ste prehnali. Tí dvaja vyzerajú ako vyšetrovatelia, jeden fotografuje a druhý v modrých gumených rukaviciach robí to, čo robia vyšetrovatelia trestných činov. Ten popis nesúhlasí a neverím mu…

  • tak je to od toho istého zdroja Rojava a voľný (zjemnený) preklad toho, čo bolo pri tej fotke uvedené.

   • Ale toto sa robí na pitevnom stole, nie na ulici!

   • Pozrel som si fotky na google, naozaj ju vyzliekli do naha. Ospravedlňujem sa za nedôverčivosť, ináč dobrý článok a držím dievčatám palce. Každý ktorého zabijú sa už za 72 pannami nedostane, lebo v islame má žena polovičnú hodnotu chlapa a keď je kresťanka, tak nulovú.

  • Možno pričasto pozeráš Kosti,zrejme si nechcel zababrať svoje ručičky tou krvou, ktorej je tam požehnane.

  • ten popis je presny … ziadni vysetrovatelia .. vrahovia co nemaju ziaden respekt

  • Nanešťastie nad nešťastím práve tá posledná fotka je pravá a je len týždeň stará. Na zistenie pôvodu fotografii stačí skopírovať adresu obrázka na na gúgli nechať vyhľadať vizuálne podobné obrázky.

 • Posledny obrazok by si mal pozrieť **** KYŠKA

 • este ze premier nie je taky drbnuty

Pridaj komentár