Turecko – 8 mŕtvych občanov Nemecka

(foto: Pixy)

Nemecká vláda v spolupráci so západnými sociálnymi sieťami úspešne ruší jednu stránku kritikov islamizácie za druhou. Ako keby toho nebolo dosť, zároveň  sa vyhráža kritickej časti svojho obyvateľstva rokmi väzenia za kritiku islamu.

A práve dnes 8 nemeckých občanov poslúžilo ako vstupenka na vstup do raja pre 28 ročného migranta zo Sýrie.

Samovražedný atentátnik sa odpálil o 10:10 miestneho času v turisticky vyhľadávanej lokalite Istanbulu.

Útok je vážnou výstrahou pre všetkých, ktorí tento rok zvažujú dovolenku v Turecku.

A zároveň iste prileje oheň do čoraz viditeľnejšej, zatiaľ naštastie len studenej občianskej vojny v Nemecku.

Treba si otvorene povedať, že po posledných opatreniach proti vlastnému obyvateľstvu sa nemecká vláda jasne posúva od vlády demokratickej k typu vlády režimu.

A to ešte nemeckí politici, nevidiac si do huby, kritizujú Poľsko za „deficit“ demokracie. Proste zase raz kotol karhá hrniec. Sympatické je, že poľskí politici posielajú tých nemeckých tam kam patria, obrazne povedané do miest, kde chrbát stráca slušné slovo.

Nemecko je po rokoch opäť na scestí a ako keby bezmocne opäť čakalo na svojho von Stauffenberga. Tým samozrejme nechcem povedať, že by niektorý člen vlády mal zabudnúť na rokovaní kabinetu kufrík. Mám na mysli von Stauffenberga toho typu , ktorý by vo vnútri zlyhanej CDU uskutočnil vnútrostranícky prevrat skôr, než bude pre Nemecko naozaj neskoro.

zdroj, zdroj

2 komentáre

  • Niektorí analytici sa domnievajú, že by to mohlo poslúžiť ako zámienka pre vstup tureckej armády do Sýrie. Nechcem robiť závery, ale turecké zdroje uvádzajú navyšovanie stavu techniky a vojakov regulérnej armády na tureckej strane v oblasti sýrskeho mesta Azaz. Kurdi v tejto oblasti zvýšili svoju bojovú aktivitu, natlačili sa do blízkosti mesta a na juhu oblasti ovládanej kurdami obsadili niekoľko obcí. Ich aktivity sú koordinované s Rusmi, resp. SAA. Už sa „preliali“ aj cez Eufrat. A to bola turecká červená čiara! Mám pocit, že Turecko sa desí scenára, kedy by Sýria spolu s Kurdami dostala pod kontrolu hranicu s Tureckom (od Azaz cez Aleppo až po Eufrat), hoci aj zamedzila nelegálnemu obchodu prechádzajúcom asi 100km úsekom hranice. Tým pádom vojna končí, zlyhá zásobovanie bojovníkov. Je ťažké predpokladať, čoho sú Turci schopní. Už sa vymkli kontrole USA a Erdogan si je vedomý šibenice, ak túto vojnu prehrá. Nezabudnime, koľko úsilia a peňazí už investovali do tejto vojny. Už sa nezastavia pred ničím. Ak niečo neurobia ihneď v lete už bude neskoro, povstalci sa rozutekajú, alebo prenesú vojnu do Turecka. Nevidím to celé ružovo. Turecko má pod kontrolou Bospor, je zlým susedom Európy. Všimnime si čo sa stalo na Ukrajine (inak tam mali a majú Turci tiež svoje aktivity, dokonca sa tam chodia bojovníci liečiť). Predpokladal som, že na jeseň zvýšia bojové operácie na východe. Lenže v tej dobe Rusi vstúpili do Sýrie a Ukrajinský konflikt zamrzol. To isté sa udeje v Sýrii. Ak sa podarí odpor zlomiť, vojna sa preleje do Turecka a Turci ju pošlú ďalej do Európy. Kým príde odpoveď z Bruselu a krajiny nájdu jednotné stanovisko, bude polovica EU v plameňoch. Grécko presne vie o čom bude rokovať s Rusmi. Práve sa začína táto mimoriadne dôležitá schôdzka. Mocipáni EU sa stanú pohromou pre Európu. To je ale o inom.

    • Predsa mi to nedá a musím sa ešte vrátiť k tomu Grécku. Spomínal som dôležité stretnutie Grécko-Rusko. Myslím si, že politici sú si dobre vedomí rozpútania vojny zo strany Turecka. A ak témou stretnutia bude bezpečnosť, zaručenie ochrany a dodávky zbraní, bude to v očakávaní ozbrojeného konfliktu. Obe krajiny sú členmi NATO, lenže nepoznám článok ako sa zachová pakt, keď bude napadnutá členská krajina inou členskou krajinou. Povedzme si úprimne, USA vojna v Európe vyhovuje a Spojené štáty budú intervenovať maximálne na úrovni diplomacie. Európa je neakciechopná a ako celok doslova paralyzovaná. Ak nedajbože dôjde k ozbrojenému konfliktu, akcie sa chopia jednotlivé národné štáty sami za seba a dôjde k ešte väčšiemu vzdialeniu sa spoločnému trhu a pohybu osôb a kapitálu. Zosilnia sa odstredivé sily a budeme viac inklinovať k národným záujmom. Košeľa je bližšia ako kabát. Dôležité je, aby si Slovensko budovalo dobré susedské vzťahy, zosilňovalo spoluprácu na úrovni V4, ešte lepšie V4+ a konfliktu sa dokážeme vyhnúť. Grécko ide hľadať ochranu pod krídlami Ruska. Už som o tom písal, majú spoločnú vieru.
      Toto čo popisujem bude spúšťačom ďaľších udalostí. Sýria aj Rusko už reálne spustilo vznik Kurdského štátu. Nikde to nebolo deklarované, ale udalosti hovoria jasnou rečou. Keď sa nájde dostatočne sebavedomý politik v Európe a povie, že konanie Turecka poškodzuje záujmy Európskych krajín, bude to signál k tomu, že Európa je pripravená prijať rozdelenie Turecka a fakticky jeho zánik. Turecko bude rozdelené na niekoľko častí pod správou rôznych krajín. Potom sa začnú diať udalosti oveľa vážnejšieho dosahu. O tom popíšem niekedy v budúcnosti.

Pridaj komentár