Ukrajinská „Búrka“ – čo čaká Rusov na Ukrajine.

DenníkN na moje veľké prekvapenie opísal operáciu Búrka. „Kritici však operáciu nazývajú chorvátskymi Sudetami či najefektívnejšou etnickou čistkou na Balkáne.“  uviedol redaktor Tomáš Vasilko vo svojom článku. V súčasnosti je veľmi malo materiálov, ktoré sa objavujú v mainstreamových médiách, kde by Srbi neboli vykresľovaní ako páchatelia, ale ako obete. Stigma údajných genocíd v Srebrenici a Račaku, ktorú im vyprodukovali pospolu USA a EU, vtláča Srbov neustále do pozície kata.

Takže DenníkN prekvapil.

Druhého Mája 2015 bolo výročie masakry v Odese (2014) kde Ukrajinci upálili – a tých čo nestihli upáliť dobili – odporcov moderných prodemokratických, proeurópskych zmien na Ukrajine. Moderný proeurópsky a prodemokratický starosta Odessy Gruzínec Saakashvili je zárukou toho, že ten zločin za jeho pôsobenia určíte nebude vyšetrený a proeurópski páchatelia nebudú potrestaní.  Niekoľko odvážnych občanov Ukrajiny, obyvateľov Odessy, si chcelo uctiť pamiatku zavraždených v dome odborov. Nebolo im to umožnené. Tá prodemokratická, proeurópska časť obyvateľov Odessy znemožnila tej nedemokratickej, proruskej časti, uctiť si mŕtvych. Museli by priznať, že sa stal nejaký zločin.

Pre Ukrajinu je to typické. Zločiny spáchané Ukrajincami, buď boli potrebné, alebo sa nestali – taká schizofrénia prevláda v ukrajinských intelektuálnych a vládnych kruhoch. Za pár rokov budeme aj o masakre v Odese čítať „to sa nestalo“ alebo „tak bolo treba“.

Rusi na Ukrajine vedia za čo bojujú. Nechcú prežiť operáciu Búrka, ktorú im nepochybne pripravia Ukrajinci – ukážte mi aspoň jeden dokaz dlhodobého, dobrovoľného, mierového spolunažívania Ukrajincov s akoukoľvek národnosťou menšinou na Ukrajine – a o ktorej Ukrajinci budú o par rokov neskôr hovoriť „to sa nestalo“ alebo „tak bolo treba“.

A DenníkN, pokiaľ bude ešte existovať, bude musieť napísať „Kritici však operáciu nazývajú Ukrajinskou Krajinou či najefektívnejšou etnickou čistkou na území bývalého ZSSR“.

[sociallocker][/sociallocker]

Mariusz Malinowski

6 komentárov

Pridaj komentár