Ukrajinské spoločenské trhliny po Mukačeve.

(úvodné foto: Wikimedia CC SA 4.0)

Veľmi ťažko prognózovať ďalší vývoj na Ukrajine. Zdá sa, že prepuknutie horúcej občianskej vojny na „západe“ Ukrajiny v týchto dňoch ešte nehrozí.

Avšak mediálne sa strany sporu vôbec nešetria, každá sa snaží osloviť občanov svojou verziou príbehu a dostať ich na svoju stranu.

Oficiálne miesta a médiá sa snažia dostať Pravý sektor do nepriaznivého svetla. Nie je to iste žiaden problém, reálneho kompromitujúceho materiálu je viac než dosť.

Duk_Znak

znak jednotiek DUK

Pravý sektor kontruje  vo dvoch hlavných smeroch a to v nacionálnom a sociálnom. Miestne úrady v Zakarpatsku a mnohých oligarchov, či mnohých vládnych činiteľov označuje za promoskovských.

„Pravoseki“ súčasnú veľmi ťažkú životnú situáciu drvivej väčšiny Ukrajincov dávajú do súvislosti so systémom, ktorý nazývajú mafiánskym štátom.

Zároveň sa snažia vytvoriť dojem, že Pravý sektor je jedinou reálnou silou, ktorá môže v mafiánskom štáte zjednať poriadok. „Pravoseki“ zároveň hrajú na citlivú strunu v štýle, „my“ bojujeme na fronte  a „oni“ kšeftujú v tyle a ožobračujú bežných Ukrajincov.

Zdá sa, že tým Pravý sektor otáča silne doľava k sociálnym témam a môže získať podstatnú podporu.

Na rozdiel od Slovenska podstatná podpora neznamená % vo voľbách, ale dostatok odhodlaných dobrovoľníkov do svojich jednotiek DUK.

Pre vládnu moc, (ktorej je paradoxne Pravý sektor svojím spôsobom súčasťou) bude čoraz ťažšie Pravý sektor zničiť. Môže zničiť velenie, ale čaká ju potom ťažký boj s „banderovcami“ na lokálnej úrovni.

A krajine s totálne schudobnelým obyvateľstvom je možné všetko. Aj víťazný pochod „čiernych košieľ“ na „Rím“, ktorým je v tomto prípade Kyjev.

Spracované podľa (zdroj)

Krátke správy:

Podľa serveru Ruskaja Vesna sú v Kyjeve pozorované početné vojenské jednotky Pravého sektoru.

Jednotka Pravého sektoru, ktorá sa podieľala na bojoch v Mukačevo úspešne uniká vládnym jednotkám a nemieni sa vzdať. Z času na čas má s ňou velenie práporov DUK spojenie. Cieľom je dostať jednotku do „bezpečia“, aby jej členovia mohli vystúpiť pred kamery a vystúpiť z pozície svedkov. Velenie práporov DUK je presvedčené o ich nevine. Uviedol to hovorca velenia DUK práporov Andrej Šaraskin. (zdroj)

Takto vyzerá blockpost, ktorý postavili príslušníci DUK jednotky pri Kyjeve v smere na Žitomir.

Ukrajinské sily dnes pokračovali v ostreľovaní doneckých miest delostrelectvom. O 19:05 z neznámych príčin explózie zničili delostreleckú batériu ukrajinských síl medzi Marinkou a Krasnogorovkou. Možno totálna nešikovnosť ukrajinských delostrelcov pri manipulácii s muníciou. Nebol by to prvý prípad.

[sociallocker][/sociallocker]

Pridaj komentár